محافل صهیونیستی: امید تل آویو به بن سلمان نقش برآب شد

14:27 ۲۱۱ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 190 0
محافل صهیونیستی: امید تل آویو به بن سلمان نقش برآب شد

تهران – ایرنا- پایگاه خبری خلیج آنلاین امروز شنبه با اشاره به قتل خشونت آمیز روزنامه نگار سعودی و موقعیت متزلزل محمد بن سلمان، تاکید کرد که این امر بر حمایت عربستان از پرونده معامله قرن اثر منفی می گذارد و امیدهای تل آویو را به ولیعهد سعودی نقش بر آب می کند.

ایرنا

به گزارش امروز شنبه پایگاه خبری 'خلیج آنلاین'، رسانه های صهیونیستی با ابراز نگرانی از سرنوشت بن سلمان خاطرنشان کردند که ممکن است قتل 'جمال خاشقچی' بر وعده های عربستان به رژیم اشغال گر در خصوص 'معامله قرن' تاثیر منفی بگذارد.
در همین راستا 'حیزی سیمنتف' تحلیل گر صهیونیست در امور عربی به تلویزیون این رژیم گفت:'بن سلمان اکنون مانند شخصی بی مسؤولیت، نادان و مجنون به نظر می رسد'.
در همین راستا 'شیمریت مئیر' کارشناس صهیونیست امور عربی در گفت و گو با روزنامه 'یدیعوت آحرونوت' با انتقاد از مواضع بن سلمان، تاکید کرد:'ولیعهد عربستان فکر می کند که اقتصاد آزاد می تواند هم راستا با حکومت استبدادی باشد. او در مقابل دشمنان خود از جمله ثروتمندان فاسد، عموزادگان رقیب تاج و تحت، فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران منتقد مانند خاشقچی از قدرت و زور بی حد و مرز استفاده می کند تا بتواند دشمنان خود را سرکوب کند'.
وی با تاکید بر این که در این شرایط دیگر نیروی محرکی وجود دارند که پرونده 'معامله قرن' را به فلسطینیان تحمیل کند، در ادامه افزود: بن سلمان از این اقدامات بیشتر ضرر می کند تا سود. بی فکری های او ثبات عربستان را تهدید می کند.
این کارشناس صهیونیست در ادامه افزود: شاید بن سلمان زیاد فیلم آمریکایی می بیند یا زیاد بازی رایانه ای می کند اما بی تجربه گی او باعث شده که نتواند تحولات رسانه ای را به شکل درست ارزیابی کند و ما امروز شاهد سقوط وی هستیم.
از سوی دیگر 'ایال زیسر' پروفسور دانشگاه تل آویو در مقاله خود در روزنامه 'اسرائیل هیوم' ضمن ابراز نگرانی از وضعیت بن سلمان نوشت: همگان از دست داشتن ولیعهد عربستان در قتل خاشقچی بهت زده شدند و این موضوع چهره روشنفکر رهبر عربستان را به طور کامل مخدوش کرد و صلاحیت مردی را که می خواهد رهبری عربستان را به عهده به گیرد، زیر سوال برد. همان طور که در موارد دیگر مانند جنگ یمن و بازداشت 'سعد الحریری' نخست وزیر لبنان هم بی فکر و بی درایتی وی ثابت شده بود.
وی با اشاره به این که بن سلمان با قتل خاشقچی با آتش بازی کرد، در ادامه تاکید کرد : کسی که مدعی روشنفکری است دست کم باید به بخشی از ارزش های اخلاقی پایبند باشد و قواعد بازی را بداند و مهم تر این که باید دوراندیش باشد اما آنچه در کنسوگری عربستان در ترکیه رخ داد خلاف همه این موضوعات را نشان می دهد.
در همین راستا 'آرون نهاری' تحلیل گر امور بین المللی در پایگاه صهیونیستی 'واللا' با بیان ناامیدی از بن سلمان خطاب به وی گفت : تو کسی را نداری که به قتل خاشقچی متهم کنی. تو وجهه نظام بودی و عربستان تنها کشوری است که در آن ولیعهد بیش از پادشاه در جریان امور است و تو کشور را مدیریت می کنی و تصمیم گیرنده هستی... دست کم دنیا چنین فکر می کند.
وی در ادامه خطاب به بن سلمان می گوید: تو غرب را قانع کردی و اعتباری بدست آوردی اما آن را به سرعت از بین بردی و وقتی که بی اعتمادی به وجود می آید، دیگر راه بازگشتی نیست.
خاشقچی از دوم اکتبر (10مهر) پس از مراجعه به ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول ناپدید شده است.
وی سردبیر پیشین روزنامه دولتی 'الوطن' و مشاور شاهزاده «ترکی الفیصل» سفیر سابق سعودی در واشنگتن بود که پس از تعیین بن سلمان به ولیعهدی، خاک کشورش را ترک کرد و به آمریکا رفت. وی در سلسله مقالات خود در روزنامه 'واشنگتن پست' از سیاست های عربستان در خصوص بحران قطر، قطع روابط با کانادا، جنگ علیه یمن و برخورد هیات حاکم با رسانه های و فعالان مدنی به ویژه مدافعان حقوق بشر انتقاد می کرد.
دولت سعودی امروز روز 20 اکتبر (28 مهر) پس از 18 روز انکار، رسما اعتراف کرد که خاشقچی ددر داخل کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسیده است.
خاورم**3224


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

آتش نشانی تهران: خودکشی دختر جوان را تایید نمی کنیم
تهران - ایرنا - سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اقدام به خودکشی دختر جوان در شهرک غرب پایتخت را تایید نمی کند گفت: هیچ گونه نشانه ای از خودکشی در این رویداد توسط آتش نشانان دیده نشد.
گره زنان بر تار و پود زندگی عشایری
بروجرد - ایرنا - از تالاب بیشه دالان که به سمت آبسرده بروجرد می گذری به «مله تخت» که همان زمگه بهاری عشایر است می رسی، محلی درمیان تپه های سرسبز اردیبهشتی که نمادی از تولید با نقش اساسی زنان را به نمایش می گذارد.
483 حلقه چاه کشاورزی چابهار در انتظار سوخت
چابهار - ایرنا - 483 حلقه چاه کشاورزی در چابهار یکسال در انتظار سوخت هستند تا پس از سال ها رهایی از بند خشکسالی بتوانند از آب بارندگی نهایت استفاده را برده و بیش از یک هزار هکتار زمین کشاورزی را به زیرکشت ببرند.
عبور از تحریم با فرآوری نفت خام-امیرشاهین نایبی فر*
بیرجند - ایرنا - ظرفیت نفت خام به عنوان یکی از سرمایه های خدادادی و تبدیل آن به فرآورده های پتروشیمی در کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا حرکت به سمت استفاده بهینه از این ثروت زمینه عبور از تحریم و رونق تولید را فراهم می آورد.
الأخبار:ترامپ با سیاست ابهام و فشار منتظر تماس ایران است
تهران-ایرنا-روزنامه لبنانی الأخبار نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد تا سیاست «ابهام» و «فشار حداکثری» بر ایران را برای مجاب کردن تهران به مذاکره حفظ کند و رسانه های این کشور را به تنش افزایی و دادن اطلاعات غیر دقیق به ضرر منافع آمریکا متهم می کند.
شبکه الجزیره: طرفداران امارات در یمن به جنگ مزدوران سعودی می روند
تهران - ایرنا - شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد: «عیدروس الزبیدی» رییس شورای موسوم به 'شورای انتقالی جنوب یمن' (مورد حمایت امارات) و عناصرش قصد دارند با بازپس گیری استان 'حضرموت'، مزدوران سعودی را از این مناطق بیرون کنند.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اندونزی چهره امنیتی به خود گرفت
تهران - ایرنا - دستگیری 30 تروریست با طراحی ایجاد آشوب در روز اعلام نتایج انتخابات سراسری اندونزی در 22 ماه مه ( اول خرداد) باعث شد تا دولت این کشور در هراس از حملات تروریستی، 32 هزار پلیس را برای امنیت جاکارتا و دیگر شهرهای این کشور در روز اعلام نتایج به کار گمارد.
خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است
تهران - ایرنا - کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.
جنگ تحمیلی تجاری آمریکا، آماده باش کامل چین
پکن- ایرنا- رادیو بین المللی چین در گزارشی با اشاره به ادامه جنگ تحمیلی تجاری آمریکا علیه این کشور در نوشت پکن در آمادگی کامل بسر می برد و ترسی از این جنگ ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
دستور آزادی شاهرخ شهنازی صادر شد
تهران- ایرنا- واحد اجرای احکام مدنی مجتمع قضایی شهید بهشتی، طی نامه‌ای به زندان اوین، دستور آزادی دبیرکل کمیته ملی المپیک به جهت تامین وثیقه را صادر کرد.
وزیر نفت عراق: خروج شرکت نفتی آمریکایی «سیاسی» است
وزیر نفت عراق در واکنش به خروج یک شرکت نفتی از این کشور، آن را بی ارتباط با مسائل امنیتی دانست و گفت که این یک اقدام «سیاسی» است.
الأخبار:ترامپ با سیاست ابهام و فشار منتظر تماس ایران است
شبکه الجزیره: طرفداران امارات در یمن به جنگ مزدوران سعودی می روند
بازداشت یک سرکرده مهم داعش در نینوا
حمیمیم: نیروهای سوری حملات در منطقه کاهش تنش در ادلب را متوقف کردند
حزب‌الله عراق: آمریکا غرامت جنایت خود را بپردازد
سفارت ابوظبی در ایتالیا یهودیان را به مراسم افطار دعوت کرد
پاسخ فعال سعودی منتقد بن‌سلمان به ادعاهای عادل الجبیر
اعلام اسامی نامزدهای ریاست اقلیم کردستان عراق
دیدار رئیس دفتر سیاسی طالبان با فرستاده آلمان
عراق خروج کارمندان اکسون موبیل از یک میدان نفتی را غیرقابل قبول خواند