افزایش تورم در فیلیپین، مسیر دوترته را لغزنده کرده است

16:30 ۱۸۲ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 136 0
افزایش تورم در فیلیپین، مسیر دوترته را لغزنده کرده است

تهران - ایرنا - افزایش قیمت ها، روند آهسته رشد اقتصادی و کاهش ارزش پول باعث شده است تا محبوبیت 'رودریگو دوترته' رئیس جمهور فیلیپین بین مردم این کشور کاهش یابد و این موضوع باعث تزلزل موقعیت او در انتخابات میان دوره ای سال آینده شده است.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از آسیا تایمز، با وجود 18 هزار موقعیت محلی، نزدیک به 300 کرسی در کنگره و گرفتن نیمی از کرسی های مجلس سنا، انتخابات میان دوره ای سال آینده فیلیپین به عنوان یک رفراندوم واقعی در دولت 'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری این کشور خواهد بود.
به گفته تحلیلگران، اقتصاد ضعیف، تورم رو به رشد و کاهش میزان محبوبیت در نظر سنجی ها حاکی از این است که نامزدهای انتخاباتی مستقل و مخالف می توانند زمینه های قابل توجهی در انتخابات بعدی به دست آورده قدرت کنونی دولت دوترته را تضعیف کنند.
مقامات دولت دوترته بر این باورند که نامزدهای انتخاباتی دولت فعلی از جمله چند اعضای اصلی کابینه، در این نظرسنجی ها پیروز خواهند شد. اما اگر فیلیپینی ها در رای گیری شرکت کنند ، در بهترین حالت بسیاری از این نمایندگان شغل خود را از دست خواهند داد.
به نوشته آسیا نیوز، 'بونگ گو' دستیار ویژه و دست راست دوترته که درتلاش و رقابت برای پیروزی در انتخابات مجلس سنا است نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و بسته به نتایج انتخابات ممکن است سرنوشت بسیاری از سیاست های کلیدی دولت را تعیین کند. دوترته برای افزایش اعتبار و اعتماد دفترش، شخصا ' گو' را در مراحل نام نویسی و کاندید شدن برای حضور در مجلس سنا حمایت و همراهی کرده است.
«در دو سال اول ریاست جمهوری دوترته تعدادی از نمایندگان قدرتمند مجلس سنا، برخی از پیشنهادات قانونی وی را رد کردند، از جمله بازگردان مجازات اعدام، کاهش سن پذیرش مسئولیت های کیفری ومهمتر از همه وضع قانون اساسی که طی آن به رئیس جمهور قدرتی نامحدود در راستای انتقال به سیستم فدرال جدید اعطا شود.»
دولت دوترته امیدوار است در دوره بعدی ریاست جمهوری فیلیپین، با تسلط بر مجلس و قوه مقننه بتواند دستور کار قانونی خود را با کمترین مخالفتی پیش ببرد.
به گفته 'سالوادور پنلو' مشاور سابق حقوقی و سخنگوی جدید رئیس جمهوری فیلییپین: 'منطقی است که رای دهندگان، متحدان دوترته را انتخاب کنند.'
پانلو در یک جلسه مطبوعاتی روز 14 اکتبر در کاخ ریاست جمهوری اعلام کرد که با توجه به محبوبیت رئیس جمهور دوترته، منطقی به نظر می رسد که طرفداران وی به کاندیدای مورد تائید دوترته رای دهند.
منتقدان دولت دوترته بر این باورند رئیس جمهور به دلیل اقتصاد رو به زوال و خشم عمیق مردم از دیدگاه تمسخرآمیز او نسبت به عوام گرایی، با فشارهای غیرمنتظره ای رو به رو خواهد شد.
طبق آمار، اقتصاد فیلیپین بیشترین نرخ تورم در یک دهه گذشته را تجربه می کند؛ این نرخ در ماه سپتامبر به 6.7 درصد رسید که به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از محدوده چهار درصدی بود که توسط بانک مرکزی تایین شده است؛ این موضوع باعث کاهش محبوبیت دوترته در نظرسنجی ها شده است، بر طبق آمار در سه ماهه سوم سال جاری میلادی این رقم 13 درصد کاهش داشته است.
آسیا تایمز در این باره نوشت، افزایش نرخ تورم که با افزایش بهای جهانی نفت، سقوط ارزش پولی که در 13 سال گذشته به دلیل تضعیف تعادلات تجاری بی سابقه بوده است، همچنین افزایش قیمت غذا و کالا همراه بوده است باعث مدیریت نادرست گسترده ای در عرضه برنج توسط دولت شده است. در پی افزایش دو رقمی بهای کالاهای اولیه در سال گذشته، دوترته رئیس اداره ملی مواد غذایی فیلیپین را برکنار و رئیس جدید این سازمان را تهدید کرد که اگر وضعیت به سرعت بهبود نیابد، فعالیت های سازمان را لغو خواهد کرد.
به گفته دوترته: 'اگر همه چیز با توجه به محسابات کنونی پیش برود، موقعیت های سخت تری پیش رو خواهیم داشت. اگر می خواهید اوضاع آشفته شود بگذارید برای همه اینطور شود زیرا من هم تحت تاثیر این آشفتگی قرار خواهم گرفت، مشکل دقیقا همین جاست.'
به گفته تحلیلگران، مشکل بعدی دوترته می تواند در جعبه های رای گیری باشد چرا که عجز دولت از حل پیچیدگی های اقتصادی کشور تهدیدی برای کاندیدای مورد علاقه او در نظر سنجی ها محسوب خواهد شد.
**آساق**9470**1663**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

هلال نیمه شعبان، امید دل ها- فرنگیس حمزه یی*
بندرعباس- ایرنا- هلال نیمه ماه شعبان رسید و داغ دلهای پاک و مومن به یاد میلاد طلوع خورشید، مهدی موعود(عج) صاحب عصر و الزمان به امید ظهورش باز نو شد.
دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس مواج است
بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: روز‌های دوشنبه و سه شنبه در مناطق دریایی استان در محدوده جزیره های خلیج فارس و تنگه هرمز دریا مواج است.
دانلود آهنگ‌های تولد از بیپ موزیک
آهنگ تولد ویژه ایام شادی و تولدهای عزیزان ما یکی از بهترین موزیک‌های شاد است که می‌توانیم برای یکدیگر پخش‌ کنیم.
80 میلیارد ریال اعتباربرای مقابله با ملخ های صحرایی نیاز است
بندرعباس-ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: از اواخر سال گذشته هجوم ملخ های صحرایی به استان آغاز شد که تاکنون اقدام هایی در این زمینه صورت گرفت و اکنون برای مقابله با آن به اعتبار 80 میلیارد ریال نیاز است.
کمک به سیل‌زدگان با تبلیغ روی ساک دستی‌های پارچه‌ای
با تبلیغ روی ساک دستی‌های پارچه‌ای چگونه می‌توانیم به سیل‌زدگان کمک کرده و در ساخت سیل بندها نیز سهیم باشیم؟
فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لیفتراک
چند قاعده کلی وجود دارد که باید در هنگام ارزیابی قیمت لیفتراک مورد توجه قرار گیرد. لیفتراک یک سرمایه‌گذاری مهم برای هر کسب‌وکار محسوب می‌شود.
رییس اداره راهداری: برف راه 60 روستای شهرستان ورزقان را بست
تبریز - ایرنا - رئیس اداره راهداری ورزقان اعلام کرد: راه‌ ارتباطی بیش از 60 روستای شهرستان ورزقان بر اثر بارش سنگین سنگین برف بسته است.
سه راه ارتباطی در سیستان همچنان بسته است
زاهدان- ایرنا- معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: براثر جاری شدن سیلاب ورودی از رودخانه هیرمند در شمال استان همچنان سه مسیر ارتباطی شهر دوست محمد - بی بی دوست، دوست محمد - بنجار و راه روستای سنجرانی به روستای فخیره بسته است.
همه چیز در ارتباط با هواپیمایی امارات
ماجرای شرکت هواپیمایی امارات، داستانی شبیه به سیندرلاست... همه چیز خیلی ساده شروع شد. درست در اواسط دهه ۸۰ این شرکت هواپیمایی کارش را با دو هواپیمای اجاره‌ای شروع کرد و سال‌ها گذشت و این ایرلاین به یکی از بهترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا تبدیل شد. استانداردهایی که هواپیمایی امارات برای راحتی و احساس رضایت مسافران در نظر گرفته، آن‌قدر در سطحی عالی منحصربه‌فرد است که شاید در دنیا بی‌نظیر باشد.
تولید تنها نماند- ژاله گرگانی*
سنندج - ایرنا - تولید شامل چرخه ای است که با اتکا به چهار محور اصلی دولت، بخش خصوصی، مردم و تولید کننده می چرخد، از این رو برای رونق آن نیازمند حمایت مصرف کنندگان و حامیان بخش دولتی است تا با کیفی سازی، در راه استحکام استقلال کشور گام بردارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
انفجاری در نزدیکی وزارت مخابرات افغانستان رخ داد
تهران - ایرنا - منابع خبری افغانستان امروز شنبه از وقوع یک انفجار در شهر کابل پایتخت افغانستان خبر دادند و منابع رسمی دولت از وقوع تیراندازی در نزدیکی محل انفجار گفتند.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
حمله مسلحانه به مخابرات افغانستان با کشته شدن مهاجمان خنثی شد
خشم چین از فیلم تبلیغاتی جهت دار شرکت لایکا آلمان
جوانان کشمیری به کمک سیل زدگان ایران شتافتند
ژنرال آمریکایی: نباید به مذاکرات آمریکا و طالبان خوشبین بود
سفر عمران خان به ایران می تواندصلح را برای منطقه ارمغان آورد
کره شمالی جان بولتون را نابینا و فاقد درک خواند
جشنواره فیلم پکن، فرصتی برای معرفی سینمای ایران
آمریکا و ژاپن اعمال تحریم های کامل علیه کره شمالی را تایید کردند
اسلام آباد و دهلی هسته ای نمی توانند با هم بجنگند
سایه ابهام بر لویه جرگه مشورتی افغانستان، پس از لغو نشست قطر