10 پایگاه فرهنگی اجتماعی در مناطق آسیب پذیر کرج راه اندازی شد

14:27 ۹۴ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 135 0
10 پایگاه فرهنگی اجتماعی در مناطق آسیب پذیر کرج راه اندازی شد

کرج-ایرنا- اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز، 10 پایگاه فرهنگی اجتماعی در مناطق آسیب پذیر شهرستان کرج راه اندازی کرد.

ایرنا

حجت الاسلام سید عباس مسعودی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:
گروه های علمی و پژوهشی در اجرای طرح های مطالعاتی آسیب های اجتماعی زیادی در کشور از جمله البرز شناسایی کرده اند که برای کاهش این آسیب ها ، پایگاه های فرهنگی فعال شده است.
وی اظهارداشت: از مجموع مواد شناسایی شده ، پنج آسیب مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت و معظم له دستور دادند تا روی همه آسیب ها به ویژه این پنج آسیب شامل طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و مناطق بحرانی کار کنیم.
مسعودی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد زیر مجموعه دفترمقام معظم رهبری باید دراین زمینه تلاش های لازم انجام دهد.
وی ادامه داد: برهمین اساس تفاهم نامه ای با وزارت کشور به امضاء رسید و بنا شد که در سراسر کشور در مناطق مدنظر وزارت کشور پایگاه های فرهنگی اجتماعی تشکیل بدهیم.
مسعودی افزود: برهمین اساس 10 منطقه آسیب خیز شهرستان کرج توسط معاونت سیاسی استانداری البرز به
اداره کل تبلیغات اسلامی استان معرفی شد که شامل اسلام آباد، سهرابیه، حصار، خط 4 حصار، کلاک نو، اخترآباد، خلج آباد و سه نقطه در محمدشهر شامل تپه قشلاق، جعفرآباد و محله یزدی ها بود.
وی اظهار داشت: دراین مناطق پایگاه فرهنگی اجتماعی برای خدمات رسانی به مردم این مناطق با مدیریت روحانیون مستقر در استان راه اندازی شد.
مسعودی گفت: با راه اندازی این پایگاه ها در صدد هستیم تا مردم ساکن این مناطق متوجه آسیب ها شده و برای رفع آن با کمک مسئولان پا در میدان بگذارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز با بیان اینکه این طرح برای مدت پنج سال در شهرستان کرج برنامه ریزی شده، افزود: ما به این 10 پایگاه بسنده نکردیم و مناطق دیگری مانند هشتگرد، مهدی آباد و قزلحصار کرج را آسیب زا اعلام کردیم.
وی اضافه کرد: برای انتخاب مدیران این پایگاه ها از بین یک هزارو700 روحانی مستقر در استان
10 طلبه جوان و پویا را انتخاب کردیم که برای خدمات رسانی به مردم آسیب پذیر معرفی شدند.
مسعودی گفت: برای اینکه کار نظم و انضباط پیدا کند یک نظام نامه تهیه کردیم و در اختیار مسئولین پایگاه ها گذاشتیم و بنا شد این افراد بر اساس نظام نامه پیش بروند.
وی افزود: برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح از طریق وزارت کشور چند دستگاه هم برای همکاری با ما همچون بهزیستی، کلانتری ها، شهرداری، بهداشت و درمان، فرهنگ و ارشاد و... معرفی شدند.
مسعودی گفت: مسئولان پایگاه ها در تمام حوزه های اشتغالزایی، تامین جهیزیه دختران، معرفی به کمپ های ترک اعتیاد، برگزاری جلسات مشاوره ای برای خانواده های آسیب دیده اقدامات مناسبی را انجام داده اند.
**تشکیل 10 تیم فوتسال در مناطق 10گانه آسیب پذیر کرج
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز یکی از ابزارهای تشویقی جوانان و نوجوانان این مناطق برای جذب آنان در بعضی از فعالیت ها را برگزاری مسابقات فوتسال عنوان کرد.
مسعودی ادامه داد: اجرای طرح کوچه به کوچه برای شناسایی مشکلات، برگزاری کلاس های آموزش ایجاد اشتغال و احیای مناسبت های مذهبی از دیگر فعالیت هایی است که توسط پایگاه ها انجام می شود.
وی اضافه کرد: یکی از دلایل آغشته شدن مردم به این آسیب ها نداشتن اطلاعات دینی کافی است و تجربه نشان می دهد که مردم هر چه به دین و اهل بیت (ع) و معارف دینی نزدیک شوند از آسیب ها دور خواهند شد.
در سراسر کشور 100 پایگاه فرهنگی اجتماعی راه اندازی شده است.
استان البرز به دلیل مهاجرت های گسترده از سراسر کشور با مشکلات و آسیب های اجتماعی متعددی مواجه است.
6156/ 6155


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سفر عتبات، بهترین ابزار برای تغییر ماندگار و پایدار در دانشجویان
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باید بهترین ابزار برای تغییر ماندگار و پایدار در دانشجویان را سفر عتبات بدانیم و برنامه‌ریزی هوشمندانه کنیم و دانشگاهیان را در مسیر عشق و محبت حضرات آل‌الله به‌خصوص سرور و سالارمان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قرار دهیم.
کمبود الگوهای رفتاری و اجتماعی اثرگذار در جامعه
رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: کمبود الگوهای رفتاری و اجتماعی اثرگذار در جامعه، نسل جوان و به ویژه دانشجویان دیده می شود و باید برای رفع این مسائل اقدام کرد.
توانمندی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران افزایش می‌یابد
طرح افزایش توانمندی‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران دانشگاه تهران به‌منظور افزایش توانمندی‌ها، قابلیت‌های علمی و مهارت‌های حرفه‌ای اعضای هیأت‌علمی و مدیران، اجرا می‌شود.
تشکیل کمیته ایاب و ذهاب در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن اعلام خبر تشکیل کمیته ایاب و ذهاب در شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه، این اقدام را مثمر ثمر دانسته و از دانشجویان خواست تا نظرات خود را با معاونت دانشجویی در میان بگذارند.
تمدید مهلت ثبت نام در پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا
مهلت ثبت نام و ارسال مدارک در پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران تا دهم بهمن تمدید شد.
بسیاری از اسناد و مصوبات شورای انقلاب فرهنگی اجرایی نمی‌شوند
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت تدوین برنامه عملی برای اجرای مصوبات این شورا تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از اسناد و مصوبات تدوین شده در این شورا اجرایی نمی‌شوند.
اجتماعات داخل دانشگاه تابع قوانین مربوط به دانشگاه می‌شوند
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص جلسه امروز کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: یکی از طرح‌های ارجاعی به کمیسیون اموزش به عنوان کمیسیون فرعی طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی‌ها بود که در آن مقرر شده است اجتماعات در داخل دانشگاه‌های تابع قانون خاص خودشان باشد.
آیا مصرف ویتامین D برای افراد بالای ۷۰ سال ضروری است؟
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد مکمل‌های ویتامین D. برای افراد بالای ۷۰ سال فایده‌ای ندارد.
اعطای وام به بیش از ۱۲ هزار دانشجو در نیمسال اول ۹۸-۹۷
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به بیش از ۱۲ هزار دانشجوی این دانشگاه تسهیلات وام ویژه اعطا کرده است.
آمادگی کشورهای منطقه برای استفاده از ظرفیت دانشگاه آزاد
رئیس هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کشورهای منطقه از جمله سوریه، لبنان، عراق و افغانستان موافقت خود را اعلام کرده‌اند تا از ظرفیت دانشگاه آزاد استفاده کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

از ˮفاصله‌ پژوهش‌های علوم‌پزشکی و علوم‌پایهˮ تا ˮکاربردی‌نشدن یافته‌های ریاضیات‌زیستیˮ
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران با بیان اینکه در ایران ارتباطات بین رشته‌ای ضعیف است، گفت: کسی که ریاضیات می‌خواند به دلیل علاقه به کاربرد است که تصمیم می‌گیرد به حوزه ریاضیات زیستی وارد شود؛ ولی عملا جایی وجود ندارد که از نتایج پژوهش‌های یک محقق ریاضیات زیستی استفاده شود. عملا تنها فایده پژوهش در حوزه ریاضیات زیستی این است که پژوهشگران می‌توانند در حوزه‌های پایه‌ای مقاله چاپ کنند و در کشورهایی که ارتباط خوبی بین حوزه تحقیقات پزشکی و علوم پایه وجود دارد، از این مقاله‌ها استفاده کنند.
آیا مصرف ویتامین D برای افراد بالای ۷۰ سال ضروری است؟
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد مکمل‌های ویتامین D. برای افراد بالای ۷۰ سال فایده‌ای ندارد.
کمبود این مولکول خاص شما را چاق می‌کند
استرس، لاغری یا چاقی غیرطبیعی در برخی افراد ممکن است نتیجه نوعی نقص مادرزادی از بدو تولد و دوران جنینی باشد.
تصادف حادثه ساز داشته باشید بخشی از دیه را خودتان پرداخت می‌کنید
رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا تصریح کرد:طبق ماده ۱۴ قانون بیمه اگر تخلف رانندگی منجر به تصادف شود بیمه برای بار اول دو ونیم درصد دیه را کسرکرده و پس می‌گیرد، برای بار دوم ۵ درصدو برای باز سوم ۱۰ درصد.
شایع‌ترین علت احساس سردی در بدن
یک متخصص طب سنتی گفت:شایع‌ترین علت احساس سردی در بدن، سوءمزاج سرد است؛ افرادی که مبتلا به سوء مزاج سرد هستند، می‌توانند با استفاده صحیح از تدابیر گرمابخش مشکل خود را برطرف کنند.
نمایشنامه‌هایی به اندازه رمان خواندنی
رسانه ها در قضاوت عدالت را رعایت کنند
رویدادهای فرهنگی وفاق اجتماعی را تقویت می کند
سوگواره اربعین رقابت برنده شدن نیست
کتابخوانی در مناطق محروم اردبیل ترویج می شود
فلسفه در پاییز رونق گرفت
عکاس مولف باید شناخت فرهنگی و جامعه‌شناسانه داشته باشد
ساعد باقری: 'شعر آیینی' اسم جامع و مانعی نیست
سرنوشت ادبیات فارسی در فضای مجازی
آموزگار: قریب بر قله افتخار فرهنگ ایران نشسته است