رئیس‌جمهور به جای تغییر افراد کابینه، روش‌ها را تغییر دهد

15:54 ۱۴۹ روز و ۵ ساعت پیش افکار نیوز 163 0
رئیس‌جمهور به جای تغییر افراد کابینه، روش‌ها را تغییر دهد

نماینده مردم سبزوار طی یادداشتی به ارائه راهکارهایی برای اصلاح کابینه دولت دوازدهم پرداخت و طی آن خواستار رویکرد جدی دولت به تغییر و اصلاح کابینه شد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامیدر یادداشتی به نکاتی برای اصلاح کابینه دولتدوازدهم اشاره کرد تا کارکرد آن افزایش یافته و مشکلاتجامعه هرچه سریع تر برطرف شود. متن یادداشت وی به شرح زیر است:
۱. دکتر روحانی باید به جای تغییر آدم ها، روش ها را تغییر دهد. تا زمانی که امثال نوبخت و جهانگیری در دولت حضور داشته باشند روش های منسوخ و شکست خورده و فرار از
قانونادامه دارد و کشتیبه گل نشسته حرکت دولت حرکت نخواهد کرد.
۲. در کنار تغییر چهار وزیر راه، کار،
صنعتو اقتصادباید سه وزیر کشاورزیو علوم و آموزش و پرورشهم تغییر کنند.
۳. مجلس به هر وزیر پیشنهادی رأی نخواهد داد بلکه آنها باید کارنامه مرتبط داشته باشند، مردم دار و از سهام داران اصلی نظام یعنی مردم باشند نه فقط از
سهامنوبخت و جهانگیری.
۴. در گزینه های اقتصاد معرفی افرادی مثل دژپسند و اکرمی یعنی ادامه همان راه رفته و شکست خورده قبل چرا که این افراد معاونان نوبخت هستند
5. در وزارت اقتصاد باید از گزینه هایی مثل طیب نیا، تاجگردون، هادی قوامی و یا
بخش خصوصیاستفاده کرد.
6. در
وزارت راه و شهرسازیبعید است مجلس به محمدی و سلیمانی از استانداران فعلی روی خوش نشان دهد از این رو بهترین گزینه در شرایط فعلی خادمی مدیر عامل زیرساخت و مورد اقبال مجلس است.
7. گزینه شریعتمدار در وزرات کار، راه و کاری سخت در پیش دارد که بتواند رأی اعتماد بگیرد و بایدت تلاش بسیار کند.
8. در گزینه های وزارت صنعت امثال ویسه و هاشمی راه به جایی نمی برند و در مجلس مقبولیت ندارند اما گزینه هایی مثل رضا رحمانی و صالحی نیا رأی بالا و خوبی داشته و خبره هستند همچنین در حوزه وزارت جهاد، آموزش و پرورش و علوم اگر تغییری حاصل نشود، در مجلس دست به کار می شویم.
9. مجلس به شکل قانونی اختیاری در حوزه نوبخت و جهانگیری ندارد اما ظاهرا بدهکاری
رییس جمهوربه این افراد زیاد است و نمی تواند عوض کند.
10. رییس جمهور در معرفی گزینه های پیش رو نشان داد اهل آشتی ملی نبوده و در فکر اجرای سیاست های رهبری نیست همچنین به فکر اتحاد نبوده و تصمیمی برای آرامش در کشتی
انقلابو آرامش در بین مردم ندارد.
رئیس جمهورلطف و محبت مجلسی ها را در عقب نشینیاز پیگیری سوالات نمایندگان که مردود شد نادیده گرفت و ظاهرا فکر این نیست که با  کلید آرامش قفل های بسته را باز کند و باید مجلس ورود جدی داشته باشد.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.