سی امین راهپیمایی بازگشت؛ تهدیدها اثر ندارد

12:46 ۲۸ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 92 0
سی امین راهپیمایی بازگشت؛ تهدیدها اثر ندارد

بیروت- ایرنا- سی امین هفته از رشته راهپیمایی های «بازگشت» در مرزهای باریکه غزه با مناطق اشغالی فلسطین در حالی با حضور گسترده فلسطینیان برگزار شد که ارتش رژیم صهیونیستی از دو روز پیش نیروها و تجهیزات خود را در اطراف مرز با غزه افزایش داده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، فلسطینیان خشمگین و مقاوم که دوازده سال است در محاصره شدید رژیم صهیونیستی در غزه زندگی دشواری را دارند، در طول همین چند سال سه جنگ به آنها تحمیل شده و از همه سو با تحریم ها مواجهند.
دیروز (جمعه) با وجود اینکه ارتش اشغالگر صهیونیستی با توجه به احتمال تنش نظامی با مقاومت غزه، حضور خود را در مناطق مرزی با غزه تشدید کرده بود، برای سی امین هفته متوالی بیش از ده هزار فلسطینی ساکن در غزه به خروش آمدند و باز هم در کنار موانع مرزی این باریکه با سرزمین های اشغالی جمع شدند.
فرزندان فلسطین باز هم بی توجه به تهدیدات فزاینده سران رژیم صهیونیستی در کنار نوار مرزی، ده ها لاستیک را به آتش کشیدند و با دست خالی و سینه ای عریان در برابر تک تیراندازان دشمن و تانک های اسرائیلی ایستادند و علیه سیاست های اشغالگرانه صهیونیست ها و ادامه محاصره غزه شعار دادند و بر حق بازگشت خود به سرزمین هایشان تأکید کردند.
اسرائیلی ها اعلام کرده بودند که فاصله 300 متری حصار مرزی منطقه ممنوعه است و با هر آن کسی که به مرز نزدیک شود به شدت برخورد می کنند. همچنین با توجه به احتمال تنش نظامی و درگیری با فلسطینیان در پی شلیک یک موشک از غزه به مناطق جنوبی فلسطین اشغالی، ارتش اشغالگر پنج شنبه نیروهای زرهی و رزمی مهندسی خود را در اطراف غزه افزایش داده بود.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز گفته بود که به شدت با فلسطینی ها برخورد می کند.
بدین ترتیب تیربارهای سوار بر تانک های ارتش اشغالگر این بار به تک تیراندازان اضافه شد تا مردمی را که تنها خواستار پایان محاصره و بازگشت به خانه هایشان هستند، با گلوله پذیرایی کنند.
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در تظاهرات دیروز، اسرائیلی ها دستکم 115 نفر را زخمی کردند که در میان آنها 25 کودک، 3 امدادگر و یک خبرنگار نیز دیده می شود.
تاکنون در سی هفته راهپیمایی غزه که از دهم فروردین ماه امسال (30 مارس) آغاز شده است، دستکم 201 نفر به شهادت رسیده و بیش از 22 هزار تن نیز زخمی شده اند.

**افزایش تنش ها و حساسیت اوضاع در غزه
روز گذشته روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» گزارش داده بود که ارتش این رژیم نیروهای خود را به خاطر آنکه احتمال درگیری با فلسطینی ها می رود، افزایش داده است و همچنین اداره فرودگاه «بن گوریون» در فلسطین اشغالی از ترس وخامت اوضاع امنیتی مسیر پروازها را تغییر داده است.
مخابرات رژیم صهونیستی نیز برای ده ها هزار نفر از مردم غزه پیامک فرستاد و به آنها هشدار داد که از حضور در نزدیکی مرز خودداری کنند.
کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی خبرداد که ارتش اسرائیل از کابینه این رژیم اجازه گرفته تا هر کسی را که با مواد منفجره به نیروهای مرزی آنها یورش ببرد از هوا مورد هدف قرار دهد. بر همین اساس پهپادهای اسرائیلی چندین بار جوانان غزه را که ده ها بادبادک و بالون آتش زا را به سرزمین های اشغالی روانه کردند، بمباران کرد.
«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان دیروز جمعه در سخنانی گفت که فلسطینی ها در غزه هیچ گزینه ای جز مقاومت و ایستادگی ندارند و اسرائیل آنها را در برابر دو گزینه قرار داده است: یا جنگ و یا مرگ از گرسنگی.
وی تاکید کرد: فلسطینی ها مرگ از گرسنگی را نمی پذیرند و می توانند محاصره غزه را بشکنند و شروط خود را تحمیل کنند.
نصرالله به آماده باش نیروهای رژیم صهیونیستی در اطراف غزه و تهدیدات آنها اشاره کرد و گفت: تحولات ساعت ها و روزهای پیش رو برای غزه و منطقه بسیار مهم است.
«جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه نیز در مقاله ای که دیروز در روزنامه «اسرائیل هیوم» به چاپ رسید، گفته بود که اگر شلیک موشک های فلسطینی ها ادامه یابد یا باز هم حتی بادبادک های آتش زا از غزه به سرزمین های اشغالی برسد، قطعا منجر به جنگ خواهد شد.
اما دیروز جوانان فلسطینی با وجود آنکه اسرائیلی ها از همان ابتدای حضور آنها در کنار مرزهای شرقی و شمالی غزه به رویشان آتش گشودند، چندین بار توانستند با روشن کردن شعله های آتش و استفاده از بمب های صوتی از موانع مرزی عبور کنند و حتی بنابر گزارش رسانه های صهیونیستی، یک بار هم توانستند به ادوات نظامی اسرائیل برسند.
جنبش فلسطینی حماس در واکنش به تهدیدات اسرائیلی ها با بیان اینکه مشارکت گسترده در راهپیمایی های بازگشت، پاسخی روشن به اشغالگران است، گفت که حضور پرشور مردم برای سی امین هفته برای اثبات اینکه فلسطینی ها قادرند تا سیاست های خصمانه دشمن علیه غزه را ناکام بگذارند، پاسخی قاطعانه و روشن است.
خاورم**2054


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

فایرفاکس امنیتی‌تر می‌شود
موزیلا اعلام کرد که مرورگر اینترنتی فایرفاکس از این پس به منظور افزایش امنیت سایبری کاربران به قابلیت جدیدی مجهز می‌شود که دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی آنها را قطع می‌کند.
راه‌اندازی بازار گل در محدوده بهشت زهرا(س)
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از راه‌اندازی بازار گل در محدوده بهشت زهرا(س) خبر داد.
واکنش شهردار تهران به خبر رد صلاحیتش
شهردار جدید تهران در گفت‌وگویی به خبر رد صلاحیتش واکنش نشان داد.
وزیر بهداشت: سند درمان کشور تصویب شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: سند درمان کشور در دولت تصویب شد و فضای درمانی با تصویب این سند تا سال ۱۴۰۴ ساماندهی خواهد شد.
حذف کنکور تا ۱۰ سال دیگر هم غیرممکن است
رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در کشور ما 600 هزار نفر در رشته تجربی در کنکور شرکت می‌کنند که پزشک شوند اما در خوشبینانه‌ترین حالت 10 هزار نفر پذیرفته می‌شوند، گفت: آیا در این مسابقه می‌توان کنکور را حذف کرد؟ فکر می‌کنم حذف کنکور تا 10 سال دیگر هم غیرممکن باشد.
عزیزالله شهبازی سرپرست استانداری البرز شد
کرج - ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز بعنوان سرپرست استانداری این استان منصوب شد.
نبض تولید در هپکو دوباره به جریان افتاد
اراک - ایرنا - مدیر عامل هپکوی اراک گفت: نبض تولید و سازندگی پس از مدتی وقفه در این واحد تولیدی و صنعتی دوباره به جریان افتاده است.
نحوه برخورد با سه جوان نوازنده نادرست بود
رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر لزوم تلاش در جهت ارتقاء نشاط اجتماعی افزود: قانون و هنجارهای عمومی نیز باید از سوی همگان رعایت شود.
حمایت از واحدهای صادرات محور عمده فعالیت شهرک های صنعتی
کرج-ایرنا- معاون پشتیبانی و صنایع انسانی شهرک های صنعتی ایران گفت: یکی از مهم ترین برنامه های شهرک های صنعتی و سازمان صنایع کوچک حمایت از واحدهای صادرات محور است.
پژوهشگاه مواد و انرژی ایران تکیه گاه صنعت شود
کرج-ایرنا-معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به وضعیت خاص اقتصادی کشور، پژوهشگاه مواد و انرژی ایران می تواند تکیه گاه بخش تولید و صنعت کشور شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

متکی: آمریکا برای تامین منافع از حربه تحریم استفاده می کند
مشهد- ایرنا- معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا برای تامین مطامع خود از کوبا تا هند، چین، روسیه و اتحادیه اروپایی را تحت تحریمهای مختلف دارد و از آن به عنوان حربه ای برای تامین منافعش استفاده می کند.
آقای حکایتی و هنرمندان در جشن کتابخوان های انزلی
انزلی – ایرنا- بهرام شاه محمد لو 'آقای حکایتی' برنامه کودک دهه 60 و 70 ، کامران رسول زاده شاعر ، نمایشنامه نویس و خالق و خواننده ترانه ی زیبای ' درخت' و حمید نور شمسی روزنامه نگار، فعال حوزه نشر و کتاب در جشن ' تو هم بخوان ' کتابخوانهای انزلی حضور یافتند.
برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند تعریف جامع هستیم
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: دستگاه های فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری یکدیگر به تعریف یک مسیر مطالعاتی در جامعه کمک کنند.
جشنواره انار 24 آذر در کاخ نیاوران برگزار می شود
تهران -ایرنا- جشنواره انار استان های غربی کشور برای نخستین بار از 24 آذرماه امسال قرار است در کاخ موزه نیاوران واقع در پایتخت برگزار شود.
تیترهای 26 آبان روزنامه های کهگیلویه و بویراحمد
یاسوج- ایرنا- روزنامه های کهگیلویه و بویراحمد روز شنبه 26 آبان سال 1397 تیترهای متنوعی را با توجه به رویدادهای روز انتخاب کرده اند.
جمهوری آذربایجان بیش از 4 میلیارد منات سرمایه خارجی جذب کرد
صهیونیست ها راهیپمایی خبرنگاران در قدس را هم تحمل نکردند
موشک های یمنی مواضع نظامیان عربستان را منهدم کرد
قتل خاشقچی، گام نخست فتنه آل سعود علیه ترکیه بود
سناتور آمریکایی: بن سلمان دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است
رهبر حماس کابینه نتانیاهو را سرنگون کرد
ظریف انتخاب نخاله به عنوان دبیرکل جهاد اسلامی را تبریک گفت
مقام صهیونیست خواستار ترور رهبران حماس شد
بدون تردید بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است
توان بازدارندگی حماس را نداریم