سی امین راهپیمایی بازگشت؛ تهدیدها اثر ندارد

12:46 ۱۸۵ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 219 0
سی امین راهپیمایی بازگشت؛ تهدیدها اثر ندارد

بیروت- ایرنا- سی امین هفته از رشته راهپیمایی های «بازگشت» در مرزهای باریکه غزه با مناطق اشغالی فلسطین در حالی با حضور گسترده فلسطینیان برگزار شد که ارتش رژیم صهیونیستی از دو روز پیش نیروها و تجهیزات خود را در اطراف مرز با غزه افزایش داده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، فلسطینیان خشمگین و مقاوم که دوازده سال است در محاصره شدید رژیم صهیونیستی در غزه زندگی دشواری را دارند، در طول همین چند سال سه جنگ به آنها تحمیل شده و از همه سو با تحریم ها مواجهند.
دیروز (جمعه) با وجود اینکه ارتش اشغالگر صهیونیستی با توجه به احتمال تنش نظامی با مقاومت غزه، حضور خود را در مناطق مرزی با غزه تشدید کرده بود، برای سی امین هفته متوالی بیش از ده هزار فلسطینی ساکن در غزه به خروش آمدند و باز هم در کنار موانع مرزی این باریکه با سرزمین های اشغالی جمع شدند.
فرزندان فلسطین باز هم بی توجه به تهدیدات فزاینده سران رژیم صهیونیستی در کنار نوار مرزی، ده ها لاستیک را به آتش کشیدند و با دست خالی و سینه ای عریان در برابر تک تیراندازان دشمن و تانک های اسرائیلی ایستادند و علیه سیاست های اشغالگرانه صهیونیست ها و ادامه محاصره غزه شعار دادند و بر حق بازگشت خود به سرزمین هایشان تأکید کردند.
اسرائیلی ها اعلام کرده بودند که فاصله 300 متری حصار مرزی منطقه ممنوعه است و با هر آن کسی که به مرز نزدیک شود به شدت برخورد می کنند. همچنین با توجه به احتمال تنش نظامی و درگیری با فلسطینیان در پی شلیک یک موشک از غزه به مناطق جنوبی فلسطین اشغالی، ارتش اشغالگر پنج شنبه نیروهای زرهی و رزمی مهندسی خود را در اطراف غزه افزایش داده بود.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز گفته بود که به شدت با فلسطینی ها برخورد می کند.
بدین ترتیب تیربارهای سوار بر تانک های ارتش اشغالگر این بار به تک تیراندازان اضافه شد تا مردمی را که تنها خواستار پایان محاصره و بازگشت به خانه هایشان هستند، با گلوله پذیرایی کنند.
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در تظاهرات دیروز، اسرائیلی ها دستکم 115 نفر را زخمی کردند که در میان آنها 25 کودک، 3 امدادگر و یک خبرنگار نیز دیده می شود.
تاکنون در سی هفته راهپیمایی غزه که از دهم فروردین ماه امسال (30 مارس) آغاز شده است، دستکم 201 نفر به شهادت رسیده و بیش از 22 هزار تن نیز زخمی شده اند.

**افزایش تنش ها و حساسیت اوضاع در غزه
روز گذشته روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» گزارش داده بود که ارتش این رژیم نیروهای خود را به خاطر آنکه احتمال درگیری با فلسطینی ها می رود، افزایش داده است و همچنین اداره فرودگاه «بن گوریون» در فلسطین اشغالی از ترس وخامت اوضاع امنیتی مسیر پروازها را تغییر داده است.
مخابرات رژیم صهونیستی نیز برای ده ها هزار نفر از مردم غزه پیامک فرستاد و به آنها هشدار داد که از حضور در نزدیکی مرز خودداری کنند.
کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی خبرداد که ارتش اسرائیل از کابینه این رژیم اجازه گرفته تا هر کسی را که با مواد منفجره به نیروهای مرزی آنها یورش ببرد از هوا مورد هدف قرار دهد. بر همین اساس پهپادهای اسرائیلی چندین بار جوانان غزه را که ده ها بادبادک و بالون آتش زا را به سرزمین های اشغالی روانه کردند، بمباران کرد.
«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان دیروز جمعه در سخنانی گفت که فلسطینی ها در غزه هیچ گزینه ای جز مقاومت و ایستادگی ندارند و اسرائیل آنها را در برابر دو گزینه قرار داده است: یا جنگ و یا مرگ از گرسنگی.
وی تاکید کرد: فلسطینی ها مرگ از گرسنگی را نمی پذیرند و می توانند محاصره غزه را بشکنند و شروط خود را تحمیل کنند.
نصرالله به آماده باش نیروهای رژیم صهیونیستی در اطراف غزه و تهدیدات آنها اشاره کرد و گفت: تحولات ساعت ها و روزهای پیش رو برای غزه و منطقه بسیار مهم است.
«جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه نیز در مقاله ای که دیروز در روزنامه «اسرائیل هیوم» به چاپ رسید، گفته بود که اگر شلیک موشک های فلسطینی ها ادامه یابد یا باز هم حتی بادبادک های آتش زا از غزه به سرزمین های اشغالی برسد، قطعا منجر به جنگ خواهد شد.
اما دیروز جوانان فلسطینی با وجود آنکه اسرائیلی ها از همان ابتدای حضور آنها در کنار مرزهای شرقی و شمالی غزه به رویشان آتش گشودند، چندین بار توانستند با روشن کردن شعله های آتش و استفاده از بمب های صوتی از موانع مرزی عبور کنند و حتی بنابر گزارش رسانه های صهیونیستی، یک بار هم توانستند به ادوات نظامی اسرائیل برسند.
جنبش فلسطینی حماس در واکنش به تهدیدات اسرائیلی ها با بیان اینکه مشارکت گسترده در راهپیمایی های بازگشت، پاسخی روشن به اشغالگران است، گفت که حضور پرشور مردم برای سی امین هفته برای اثبات اینکه فلسطینی ها قادرند تا سیاست های خصمانه دشمن علیه غزه را ناکام بگذارند، پاسخی قاطعانه و روشن است.
خاورم**2054


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

برای دریافت رایگان ˮخدمات پایه سلامتˮ و تشکیل ˮپرونده الکترونیکˮ چه باید کرد؟
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت همزمان با هفته سلامت، اقدامات انجام شده در جهت دسترسی مردم به مراقبت‌های اولیه بهداشتی و تحقق شعار "پوشش همگانی سلامت" را تشریح کرد.
حال خوش تالاب میقان اراک- عکس
تالاب میقان در استان مرکزی و در ۸ کیلومتری شمال شرقی اراک و جنوب غربی داوودآباد قرار گرفته‌است.با توجه به بارش‌های اخیر در اراک، تالاب میقان آبگیری شده است.
توصیه‌های ضروری برای مراقبت از خودرو
پشت سر گذاشتن فصل سرما، مخصوصا اگر مسافت زیادی را با خودرو خود رانندگی کرده باشید، نیازمند این است که خودرو خود را بررسی کرده و در صورت نیاز سرویس کنید.
آسیب دیدگی آثار تاریخی منطقه سیستان بر اثر سیلاب
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از آسیب دیدگی آثار تاریخی منطقه سیستان بر اثر سیلاب خبر داد.
۱۱ اشتباه رایج که که هنگام خرید قهوه مرتکب می‌شویم
در این مطلب ۱۱ اشتباه رایج در مورد خرید و استفاده از قهوه که ممکن است همه ما تا به حال مرتکب شده باشیم، آورده شده است.
افتتاحات مسکن مهر پرند به ۷۴ هزار واحد رسید
طی مراسمی که ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر و همچنین پروژه‌های آماده‌سازی و محوطه‌سازی افتتاح و برخی دیگر از پروژه‌ها کلنگ‌زنی شد، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت که از ۹۶ هزار واحد مسکن مهر پرند، ۷۴ هزار واحد بهره‌برداری شده است.
ترامپ به دیدار ملکه می‌رود
کاخ باکینگهام انگلیس روز سه‌شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن در سفری سه روز میهمان «الیزابت دوم» ملکه انگلیس خواهد بود.
جبران کم‌بارشی دوسال گذشته با بارندگی‌ ۷ ماه اخیر
همه استان‌های کشور اولین ماه سال نو را با بارش باران گذراندند. رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش‌های فروردین ۹۸، ۳۶ درصد بارش یک سال زراعی را تامین کرد، گفت: بارش‌های هفت ماه گذشته کم‌بارشی دو سال قبل را جبران کرد.
پیش‌بینی سندرز از عاقبت ترامپ در انتخابات آینده
برنی سندرز سناتور برجسته آمریکایی در سخنانی گفت، من مطمئن هستم که دونالد ترامپ در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا پیروز نخواهد شد.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران مطرح کرد:

توزیع نهاده‌های دامی در کشور بر پایه دلالی
مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران ابراز عقیده کرد؛ توزیع نهاده‌های دامی در کشور سنتی و بر پایه دلالی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۶ ترفند برای مقابله با موخوره
موخوره از جمله عارضه‌های شایعی است که کمبود مواد غذایی لازم برای موها می‌تواند این مشکل را تشدید کند.
مصری‌ها به همه‌پرسی اصلاحات قانون اساسی رای مثبت دادند
هیئت برگزاری انتخابات مصر اعلام کرد ۸۸.۸ درصد مصری‌های شرکت کننده در همه پرسی اصلاحات قانون اساسی این کشور به این اصلاحات رأی "آری" دادند.
قیمت خانه در آگهی‌ها من درآوردی شد!
آمار می‌گوید معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه ۴۰ درصد کاهش یافته و کمتر خریدار واقعی در بازار وجود دارد؛ با این حال مالکان هر روز فتیله قیمت را بالا می‌کشند. رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است که سایت‌های فروش املاک در این آشفتگی نقش اصلی را ایفا می‌کنند و به خریداران واقعی توصیه می‌کند فریب قیمت‌های کذایی را نخورند.
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی فروردین ماه ۹۸ است.
برای دریافت رایگان ˮخدمات پایه سلامتˮ و تشکیل ˮپرونده الکترونیکˮ چه باید کرد؟
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت همزمان با هفته سلامت، اقدامات انجام شده در جهت دسترسی مردم به مراقبت‌های اولیه بهداشتی و تحقق شعار "پوشش همگانی سلامت" را تشریح کرد.
جریان های مقاومت علیه امریکا در کنار ایران خواهند ایستاد
مجارستان و ایران بر توسعه همکاری های ورزشی تاکید کردند
کوشنر خواهان شفافیت در ماجرای قتل خاشقجی
اعدام 37 نفر در عربستان
کشف سلاح های آمریکایی و رژیم صهیونیستی در مقر تروریست های سوری
مقام روس: وضعیت اردوگاه های الهول و الرکبان فاجعه آمیز است
آستانه میزبان دوازدهمین دور مذاکرات صلح سوریه با حضور مخالفان
حزب جمهوریخواه ترکیه خواستار بررسی حمله به رئیس این حزب شد
آل سعود و آل خلیفه از اقدام آمریکا علیه ایران استقبال کردند
حزب حاکم قزاقستان رئیس جمهور موقت را کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری کرد