سی امین راهپیمایی بازگشت؛ تهدیدها اثر ندارد

12:46 ۹۵ روز پیش ایرنا 159 0
سی امین راهپیمایی بازگشت؛ تهدیدها اثر ندارد

بیروت- ایرنا- سی امین هفته از رشته راهپیمایی های «بازگشت» در مرزهای باریکه غزه با مناطق اشغالی فلسطین در حالی با حضور گسترده فلسطینیان برگزار شد که ارتش رژیم صهیونیستی از دو روز پیش نیروها و تجهیزات خود را در اطراف مرز با غزه افزایش داده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، فلسطینیان خشمگین و مقاوم که دوازده سال است در محاصره شدید رژیم صهیونیستی در غزه زندگی دشواری را دارند، در طول همین چند سال سه جنگ به آنها تحمیل شده و از همه سو با تحریم ها مواجهند.
دیروز (جمعه) با وجود اینکه ارتش اشغالگر صهیونیستی با توجه به احتمال تنش نظامی با مقاومت غزه، حضور خود را در مناطق مرزی با غزه تشدید کرده بود، برای سی امین هفته متوالی بیش از ده هزار فلسطینی ساکن در غزه به خروش آمدند و باز هم در کنار موانع مرزی این باریکه با سرزمین های اشغالی جمع شدند.
فرزندان فلسطین باز هم بی توجه به تهدیدات فزاینده سران رژیم صهیونیستی در کنار نوار مرزی، ده ها لاستیک را به آتش کشیدند و با دست خالی و سینه ای عریان در برابر تک تیراندازان دشمن و تانک های اسرائیلی ایستادند و علیه سیاست های اشغالگرانه صهیونیست ها و ادامه محاصره غزه شعار دادند و بر حق بازگشت خود به سرزمین هایشان تأکید کردند.
اسرائیلی ها اعلام کرده بودند که فاصله 300 متری حصار مرزی منطقه ممنوعه است و با هر آن کسی که به مرز نزدیک شود به شدت برخورد می کنند. همچنین با توجه به احتمال تنش نظامی و درگیری با فلسطینیان در پی شلیک یک موشک از غزه به مناطق جنوبی فلسطین اشغالی، ارتش اشغالگر پنج شنبه نیروهای زرهی و رزمی مهندسی خود را در اطراف غزه افزایش داده بود.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز گفته بود که به شدت با فلسطینی ها برخورد می کند.
بدین ترتیب تیربارهای سوار بر تانک های ارتش اشغالگر این بار به تک تیراندازان اضافه شد تا مردمی را که تنها خواستار پایان محاصره و بازگشت به خانه هایشان هستند، با گلوله پذیرایی کنند.
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در تظاهرات دیروز، اسرائیلی ها دستکم 115 نفر را زخمی کردند که در میان آنها 25 کودک، 3 امدادگر و یک خبرنگار نیز دیده می شود.
تاکنون در سی هفته راهپیمایی غزه که از دهم فروردین ماه امسال (30 مارس) آغاز شده است، دستکم 201 نفر به شهادت رسیده و بیش از 22 هزار تن نیز زخمی شده اند.

**افزایش تنش ها و حساسیت اوضاع در غزه
روز گذشته روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحرونوت» گزارش داده بود که ارتش این رژیم نیروهای خود را به خاطر آنکه احتمال درگیری با فلسطینی ها می رود، افزایش داده است و همچنین اداره فرودگاه «بن گوریون» در فلسطین اشغالی از ترس وخامت اوضاع امنیتی مسیر پروازها را تغییر داده است.
مخابرات رژیم صهونیستی نیز برای ده ها هزار نفر از مردم غزه پیامک فرستاد و به آنها هشدار داد که از حضور در نزدیکی مرز خودداری کنند.
کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی خبرداد که ارتش اسرائیل از کابینه این رژیم اجازه گرفته تا هر کسی را که با مواد منفجره به نیروهای مرزی آنها یورش ببرد از هوا مورد هدف قرار دهد. بر همین اساس پهپادهای اسرائیلی چندین بار جوانان غزه را که ده ها بادبادک و بالون آتش زا را به سرزمین های اشغالی روانه کردند، بمباران کرد.
«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان دیروز جمعه در سخنانی گفت که فلسطینی ها در غزه هیچ گزینه ای جز مقاومت و ایستادگی ندارند و اسرائیل آنها را در برابر دو گزینه قرار داده است: یا جنگ و یا مرگ از گرسنگی.
وی تاکید کرد: فلسطینی ها مرگ از گرسنگی را نمی پذیرند و می توانند محاصره غزه را بشکنند و شروط خود را تحمیل کنند.
نصرالله به آماده باش نیروهای رژیم صهیونیستی در اطراف غزه و تهدیدات آنها اشاره کرد و گفت: تحولات ساعت ها و روزهای پیش رو برای غزه و منطقه بسیار مهم است.
«جیسون گرینبلات» فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه نیز در مقاله ای که دیروز در روزنامه «اسرائیل هیوم» به چاپ رسید، گفته بود که اگر شلیک موشک های فلسطینی ها ادامه یابد یا باز هم حتی بادبادک های آتش زا از غزه به سرزمین های اشغالی برسد، قطعا منجر به جنگ خواهد شد.
اما دیروز جوانان فلسطینی با وجود آنکه اسرائیلی ها از همان ابتدای حضور آنها در کنار مرزهای شرقی و شمالی غزه به رویشان آتش گشودند، چندین بار توانستند با روشن کردن شعله های آتش و استفاده از بمب های صوتی از موانع مرزی عبور کنند و حتی بنابر گزارش رسانه های صهیونیستی، یک بار هم توانستند به ادوات نظامی اسرائیل برسند.
جنبش فلسطینی حماس در واکنش به تهدیدات اسرائیلی ها با بیان اینکه مشارکت گسترده در راهپیمایی های بازگشت، پاسخی روشن به اشغالگران است، گفت که حضور پرشور مردم برای سی امین هفته برای اثبات اینکه فلسطینی ها قادرند تا سیاست های خصمانه دشمن علیه غزه را ناکام بگذارند، پاسخی قاطعانه و روشن است.
خاورم**2054


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

مراسم غسل کردن در حوض یخی!
اکثر کسانی که برای غسل وارد آب می‌شوند می‌گویند که پس از ورود به آن، ابتدا سرمای آب احساس می‌شود، ولی پس از چند لحظه بدنشان دیگر سرمای آب را حس نمی‌کند.
آیا بذر کتان باعث نازایی می‌شود؟
تخم کتان، دانه‌ای است که سرشار از مواد ضدالتهاب، اسید‌های چرب امگا ۳ فراوان است که می‌تواند تاثیرات مثبتی بر مشکلات هورمونی در خانم‌ها داشته باشد.
پای پاستا ریگاتونی با سس آووکادو
اگه اهل خوردن پاستا هستید، این روش خلاقانه پخت پاستا رو حتما می‌پسندید. ترکیبی از پاستا‌های لوله‌ای (ریگاتونی) با سس آووکادو و انواع پنیر است.
سوتی‌های فاحش و میلیاردی ستاره‌ها در فیلم‌هایشان
اشتباه‌های هنرپیشه‌ها دامنه بسیار گسترده‌ای دارد و از آنجایی که هنرپیشه‌های تراز اول در فیلم‌های بسیار پرهزینه‌ای حضور پیدا می‌کنند گاهی اوقات این اشتباه‌ها خرج‌های زیادی روی دست تهیه‌کننده و عوامل فیلم می‌گذارد.
گفتگو با بهمن کیارستمی، بهترین کارگردان جشنواره سینما حقیقت
«اکسُدوس» نام مستند بلندی از بهمن کیارستمی است که امسال در جشنواره‌ «سینماحقیقت»، جایزه‌ بهترین کارگردانی را دریافت کرد. در زبان یونانی، «اکسدوس» به معنی مهاجرت گروهی است و این مستند به سوژه‌ مهاجران افغانستانی در اردوگاه مهاجرتی امام رضا(ع) پرداخته است.
چگونه رابطه جنسی‌تان را رمانتیک‌تر کنید؟
شما و همسرتان روابط جنسی بسیار خوبی دارید، خوب می‌دانید چگونه همدیگر را راضی کنید و مطمئنا خاطرات داغ و جذاب زیادی با هم دارید. اما یک رابطه‌ی جنسی خوب همیشه هم لازم نیست به ارگاسم برسد. گاهی بهترین رابطه‌ی جنسی رابطه‌ای است که شما و همسرتان یک ارتباط هیجانی مطلوب و دوست داشتنی با هم برقرار می‌کنید.
جملاتی که پدران نباید به فرزندانشان بگویند
حرف پدر‌ها تاثیر زیادی روی فرزندان دارد، از این رو باید در بیان حرف هایشان محتاط‌تر باشند. برخی جملات از سم هم برای کودکان بدتر است به طوری که هرگز نباید آن‌ها را بشنوند.   اگر می‌خواهید بدانید که این جملات کدامند، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
پردرآمدترین شغل‌های دنیا در سال ۲۰۱۹
مهم‌ترین عامل برای داشتن یک زندگی خوب، داشتن شغلی با درآمد مناسب و کافی است. این روز‌ها در سر تاسر دنیا با مشکل بیکاری افراد تحصیلکرده مواجه هستیم؛ و این امر دقت در انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی را گوشزد می‌کند.
روش‌های خشک کردن گل‌های طبیعی
طبیعت را که نگاه کنید بیشتر درختان عریانند و بی‌برگ و بار. خیلی‌هایمان شاید در این فصل دلمان گل تازه بخواهد برای همین می‌رویم سراغ خرید گل‌های شاخه بریده. گاهی حتی با این مهمانان چند روزه انس می‌گیریم و نمی‌خواهیم به این زودی‌ها دورشان بریزیم پس دنبال راه‌حلی می‌گردیم برای خشک کردن و ماندگار کردن‌شان در خانه.
لیپی که یک بار باخته، دوباره به ایران رسید
پرجمعیت‌ترین کشور جهان، دارنده عنوان نخست اقتصاد دنیا، دشمن شماره یک تولید‌کنندگان داخلی با اجناس فیک و ارزان‌قیمت و قهرمان بلامنازع بازی‌های آسیایی. اینها شاید معروف‌ترین توصیفات ممکن از کشور چین نزد ما ایرانی‌ها باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شناسایی پروتئینی برای کمک به تنظیم حافظه!
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نوعی پروتئین را مشخص کردند که در نحوه عملکرد حافظه موثر است.
افتادن در دیگ بخار، ۳ کارگر را کُشت
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از سقوط ۳ نفر در دیگ بخار در شهرک صنعتی چرمشهر در ورامین خبر داد و گفت: متاسفانه ۲ نفر در این حادثه جان باختند.
لزوم توجه به چالش آسیب‌های فضای مجازی
‌رئیس کل دادگستری فارس گفت: پیشگیری از تصادفات جاده‌ای، آسیب توزیع مشروبات الکلی و خطرات و آسیب‌های فضای مجازی ‌از موضوعات اولویت دار در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان فارس است.
تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان!
در ویدیوی زیر تبلیغ عجیب زوج جوان برای ازدواج کودکان را می‌بینید.
آقای شفر، استقلال، عابر بانک نیست
جذب گرو و نویمایر و هزینه‌های اضافی که استقلال بابت تمدید قرارداد شفر داد و البته دستمزدی که برای ساشا شفر در نظرگرفته شده درحال و روز اسفبار مالی کنونی استقلال بی‌اثر نیست.
کشته و زخمی شدن چند تن در حمله مجدد ائتلاف آمریکا به دیرالزور
اردوغان ایجاد منطقه ˮامنˮ در سوریه را مشروط کرد
روسیه: ارتش سوریه حمله گسترده جبهةالنصره در ادلب را ناکام گذاشت
نتانیاهو: پیشرفته‌ترین امکانات دفاعی و هجومی را در اختیار داریم
تکذیب استعفای رییس هیات ناظران سازمان ملل در حدیده یمن
سوریه مجوز ویژه تردد دیپلمات‌های اروپایی را لغو کرد
سوریه تهدید کرد فرودگاه تل‌آویو را بمباران می‌کند
کمک ۱.۵ میلیون یورویی ایتالیا به آنروا
عمر البشیر وارد دوحه شد
اردن سطح روابط دیپلماتیک با سوریه را ارتقا داد