حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه و نا آرامی های شرق فرات

12:36 ۱۸۴ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 191 0
حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه و نا آرامی های شرق فرات

دمشق- ایرنا- حضور غیرقانونی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در سوریه این روزها سبب افزایش نا آرامی های زیادی در شرق فرات شده به طوری که گروه تروریستی تکفیری داعش با حمایت آمریکایی ها تحرکات جدیدی را در برخی مناطق این کشور آغاز کرده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از سال 1393 به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش و حمایت از نیروهای دمکراتیک به صورت غیرقانونی در شرق سوریه حضور یافتند و بارها سبب کشتار مردم و نا آرامی ها در شرق فرات شده اند.
این نا آرامی ها با حملات اخیر هوایی ائتلاف آمریکایی به بهانه حمله به گروه تروریستی تکفیری داعش افزایش یافته به طوری که در چند روز گذشته تعدادی از شهروندان سوری توسط بالگردهای آمریکا کشته و زخمی شدند.
ائتلاف آمریکایی، پایگاه التنف در نقطه مرزی سوریه با عراق و اردن را به کانون اصلی نا آرامی ها در شرق فرات تبدیل کرده است و هر از چند گاهی از این پایگاه شهروندان سوری را هدف قرار می دهد.
این پایگاه آمریکایی به خوبی تمام تحرکات گروه تروریستی تکفیری داعش را در شرق سوریه رصد می کند که با تسلط کامل ائتلاف بین المللی بر این گروه، اما هنوز تروریست ها با پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی آمریکا مردم بیگناه سوری را کشته که این امر نشان از روابط نزدیک با یکدیگر دارد.
پایگاه التنف در آماده سازی عملیات تروریستی داعش از چند جهت نقش کلیدی دارد که مهم ترین آن نقل‌ و انتقال نیرو و تجهیزات در شرق سوریه است.
پایگاه نظامی التنف محل فعالیت گروه تروریستی داعش و نیروهایی آمریکایی است و این امر نشان از آن دارد که آمریکا خواستار ادامه تنش در این مناطق است و نمی خواهد به حضور داعش در آن پایان دهد.
حضور آمریکا در شرق فرات بیشتر جنبه حمایتی از داعش دارد زیرا در عملیات فرود بالگردها برای انتقال سرکردگان و تجهیزات آنان نقش اساسی ایفا کرده و نشان می دهد این گروه تروریستی با سرویس های جاسوسی ائتلاف آمریکایی در ارتباط هستند.
گروه تروریستی تکفیری داعش با حمایت ائتلاف آمریکایی هم اینک در برخی از نقاط سوریه از جمله مناطق شرق رود فرات تا مرز عراق در استان دیرالزور حضور دارند.
آمریکا از سوی دیگر نیز به بهانه حمایت از کردها در شرق سوریه استقرار پیدا کرده است که این امر نشان می دهد سیاست واشنگتن با اهداف نیروهای دمکراتیک تفاوت دارد.
این گونه حمایت های آمریکا از نیروهای دمکراتیک سوریه نشان می دهد این ائتلاف بین المللی برای حفظ تروریست های داعشی در شمال شرق این کشور حضور دارند تا بتوانند از این گروه استفاده ابزاری به نفع خود کنند.
افزایش حمایت از کردها و تقویت حضور نظامیان خارجی در شرق سوریه نیز سرپوشی برای زنده نگه داشتن تروریست های داعشی تقریبا از هم پاشیده شده است.
به گفته کارشناسان، اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که تمام مناطق فعالیت و حضور گروه تروریستی داعش در سوریه تحت اشراف نیروهای آمریکایی قرار دارد.
کردهای سوریه بارها از ائتلاف آمریکایی در مبارزه با داعش و نظامیان اشغالگر ترکیه نا امید شدند، اما هنوز در دام نیروهای آمریکا قرار دارند.
ترکیه در تجاوز نظامی خود در ماه های گذشته علیه نیروهای دمکراتیک سوریه عملیاتی را با هدف سرکوب آنان انجام داد اما آمریکا هیچ حمایتی از کردها در این زمینه نداشته است که نشان می دهد ائتلاف آمریکایی مورد اعتماد نیست.

** کشته شدن 32 غیر نظامی سوری توسط ائتلاف آمریکایی
دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: جنگنده های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا طی دو روز گذشته به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش با بمباران روستای السوسه در استان دیرالزور شهروندان بی گناه سوری را قتل و عام کردند.
این نهاد وابسته به مخالفان سوریه افزود: جنگنده های ائتلاف بین المللی در حمله به مناطق مسکونی در روستای السوسه در استان دیرالزور 32 غیر نظامی از جمله هفت کودک و چهار زن را کشتند.
بمباران مداوم منازل غیرنظامیان بی‌گناه از سوی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی در شرق فرات در راستای کمک به تروریست‌های داعشی انجام می‌گیرد.
ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا هفته گذشته نیز شهر 'هجین' سوریه را با بمب های 'فسفر سفید' هدف حمله قرار داده است.
ائتلاف بین‌المللی پیشتر نیز بر استفاده از بمب های فسفری در شهر 'رقه' سوریه اعتراف کرده بود.
بمباران شهر رقه با بمب های فسفری و دیگر سلاح های ممنوعه باعث کشته و زخمی شدن ده ها شهروند سوری و ویرانی گسترده در منازل و زیرساخت های این شهر شده بود.
این ائتلاف نظامی از چند سال قبل به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش و خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه در این کشور دست به اقدامات نظامی می زند و تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.

**تلاش های آمریکا برای ماندن در شرق فرات
نماینده کرد مجلس سوریه گفت که تلاش‌های آمریکا در شرق فرات برای ایجاد بهانه ای برای ماندن نیروهای کشورش در خاک سوریه است.
عمر اوسی افزود: آمریکا مدت طولانی است به بهانه حضور روسیه و ایران در خاک سوریه، می خواهد نفوذ خود را در حمایت دروغین از کردها در این کشور افزایش دهد.
وی ادامه داد: نظامیان آمریکایی با اتحاد و همبستگی ملت سوریه روزی مجبور خواهند شد خاک این کشور را ترک کنند.
نماینده پارلمان سوریه تصریح کرد: آمریکا و ترکیه برای ضایع کردن حق کردها با هم هماهنگ بوده و واشنگتن از کردهای این کشور به عنوان یک برگ برنده در چارچوب سیاست‌های تاکتیکی و آنی خود استفاده می کند.
اوسی از کردهای سوریه و به ویژه گروه‌هایی که بخش های گسترده جغرافیایی سوریه در شمال شرق کشور و شرق فرات مسلط هستند، خواست که بر طرح‌های آمریکا در شرق فرات و یا هر جای دیگری در این کشور و منطقه اعتماد و تکیه نکنند.
وی تاکید کرد: در صورتی که بخواهند بر طرح‌های آمریکا تکیه و شرط بندی کنند، بزرگ ترین بازنده خواهند بود.
نماینده کرد مجلس سوریه تصریح کرد: واشنگتن هیچ طرح سیاسی درباره کردهای سوری ندارد، بلکه به دنبال شرکایی می‌گردد که به کمک آن ها خود را به پیروزی نزدیک کند و از تلاش آنها برای افزایش نفوذ خود از طریق نشست های سیاسی درباره آینده سوریه در رقابت با روسیه و باجگیری از ترکیه و کشورهای عربی خلیج فارس استفاده کند.
اوسی گفت که آمریکا ترکیه را به عنوان همپیمان خود در منطقه تنها نخواهد گذاشت و آزادسازی کشیش آمریکایی و تشکر امریکا از ترکیه گامی برای حل برخی مشکلات میان دو کشور است.
وی توضیح داد: کردها بخش جدایی ناپذیر از ساختار جمعیتی و جغرافیایی سوریه هستند و تنها راه حل آنچه که مشکلات کردی نامیده می شود، گفت و گو با دولت مرکزی است و در غیر این صورت کردها هزینه سنگینی را خواهند پرداخت.
نماینده کرد مجلس سوریه ادامه داد: تنها راه و گزینه پیش روی کردهای این کشور مذاکره با دولت و حکومت مرکزی در دمشق است.
اوسی یادآورشد که کردهای سوریه برای سرکوب تروریست های داعشی تلاش‌های زیادی کردند و به تنهایی بار عملیات علیه این تکفیری ها را در مناطق شرق فرات به دوش کشیدند.
کردهای سوریه شاهد تحرکات جدید نیروهای ترکیه در شرق فرات هستند و این امر سبب نگرانی آنان از حملات احتمالی آنکارا علیه مواضع کردها شده است.
این اقدام کردها همزمان با ارسال جدید تجهیزات گسترده ارتش ترکیه به خطوط تماس با نیروهای کرد سوریه پس از آشکار شدن نشانه هایی از تنها گذاشتن آنها توسط آمریکا انجام می شود.
آمریکا در سوریه تنها به دنبال منافع کشورش است و حمایت از کردها بهانه ای برای حضور آنان در شرق فرات است زیرا در عمل نشان می دهد آمریکایی ها بارها نیروهای کردی را تنها گذاشته است.
حضور ائتلاف آمریکایی در شرق فرات تنها برای حمایت از رژیم صهیونیستی و تصمیم گیری در آینده سوریه است زیرا واشنگتن نمی تواند به این راحتی بدون امتیاز از این کشور خارج شود.
گزارش از حسینعلی راشکی
خاورم**8005*1436*


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

فرهنگ ورزش همگانی در صدا و سیما معکوس است- در فیلمها افراد خوش هیکل خلافکارند!
عضو هیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه گیلان معتقد است که صدا و سیما و دیگر رسانه ها تاثیر بسیار مهمی در فرهنگ سازی ورزش دارند که متاسفانه در جهت معکوس و خلاف توسعه ورزش عمل می‌شود.
بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان: جو تمرین تیم ملی، آرام است
بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان گفت: هیچ حاشیه ای در اردوی تیم ملی وجود ندارد و جو بسیار آرام است.
تیم ملی والیبال به آمریکا می‌رود؟
سرپرست تیم ملی والیبال با اشاره به اعزام تیم ملی به آمریکا گفت: به هیچ عنوان صحبت از عدم اعزام وجود ندارد و ما هزینه دریافت ویزاها را پرداخت کرده‌ایم.
دو گام تا اعلام مسافران لیگ برتر
لیگ دسته یک فوتبال به ایستگاه سی‌ و سوم خود رسیده است و اوج هیجان، این رقابت‌ها را فرا گرفته است.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
کره‌شمالی: اون به روسیه می‌رود
خبرگزاری رسمی کره‌شمالی تأیید کرد که رهبر این کشور به زودی سفری به روسیه خواهد داشت.
نیاز به ۲ میلیارد تومان برای مبارزه با بحران بیماری‌های گیاهی در خراسان‌شمالی
مدیر کل مدیریت بحران خراسان شمالی گفت: برای مبارزه با بحران بیماری‌های گیاهی در استان حداقل به دو میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نیازهای تنها مرکز توانبخشی مازندران
مؤسسه خیریه توانبخشی شهید فیاض‌بخش سرخرود محمودآباد که تنها مرکز توان بخشی استان مازندران است مامنی شده برای افراد معلول جسمی و حرکتی اما خود در این کوران اقتصادی با مشکلاتی چون کمبود بودجه، نداشتن تجهیزات لازم و امکانات کافی دست و پنجه نرم می‌کند.
«هوای پاک» دیگر آرزو نیست
یادمان نرفته که سال‌ها نوشتیم تهران «هوا» ندارد و باور کردیم که داستان دنباله‌دار تشدید آلودگی هوا در روزهای سرد پایانی ندارد. باور کردیم که داستان آلودگی هوا تنها زمانی مسئولان امر را به تکاپو می اندازد که شاخص‌های آلودگی هوا بالارود و آن‌ها در جلسات متعدد خود که دست آخر به تعطیلی مدارس و اجرای طرح‌های ضربتی می انجامید، یادشان بیاید که دچار آلودگی هوا هستیم اما با پایین رفتن شاخص‌ها باز موضوع را از یاد ببرند و تا سال بعد هم خدا بزرگ است!
با انجام این کار ساده ثواب شهید را خواهید برد
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
فرهنگ ورزش همگانی در صدا و سیما معکوس است- در فیلمها افراد خوش هیکل خلافکارند!
عضو هیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه گیلان معتقد است که صدا و سیما و دیگر رسانه ها تاثیر بسیار مهمی در فرهنگ سازی ورزش دارند که متاسفانه در جهت معکوس و خلاف توسعه ورزش عمل می‌شود.
بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان: جو تمرین تیم ملی، آرام است
بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان گفت: هیچ حاشیه ای در اردوی تیم ملی وجود ندارد و جو بسیار آرام است.
تیم ملی والیبال به آمریکا می‌رود؟
سرپرست تیم ملی والیبال با اشاره به اعزام تیم ملی به آمریکا گفت: به هیچ عنوان صحبت از عدم اعزام وجود ندارد و ما هزینه دریافت ویزاها را پرداخت کرده‌ایم.
دو گام تا اعلام مسافران لیگ برتر
لیگ دسته یک فوتبال به ایستگاه سی‌ و سوم خود رسیده است و اوج هیجان، این رقابت‌ها را فرا گرفته است.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
کره‌شمالی: اون به روسیه می‌رود
امیرکویت:برای دفاع از قدس از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم
رهبر انصارالله یمن: ادامه تجاوز نظامی تاثیری بر پایداری مردم ندارد
وحدت فلسطینی ها برای ناکامی معامله قرن ضروری است
مقام فرانسوی: معامله قرن شکست می خورد
یمن پهپاد عربستان را سرنگون کرد
تفویض اختیارات فوق‌العاده به ارتش در سریلانکا
لبنانی ها باید برای حل مشکلات اقتصادی اجماع کنند
ترکیه اقدام ضد ایرانی آمریکا را محکوم کرد