حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه و نا آرامی های شرق فرات

12:36 ۲۷ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 97 0
حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه و نا آرامی های شرق فرات

دمشق- ایرنا- حضور غیرقانونی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در سوریه این روزها سبب افزایش نا آرامی های زیادی در شرق فرات شده به طوری که گروه تروریستی تکفیری داعش با حمایت آمریکایی ها تحرکات جدیدی را در برخی مناطق این کشور آغاز کرده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از سال 1393 به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش و حمایت از نیروهای دمکراتیک به صورت غیرقانونی در شرق سوریه حضور یافتند و بارها سبب کشتار مردم و نا آرامی ها در شرق فرات شده اند.
این نا آرامی ها با حملات اخیر هوایی ائتلاف آمریکایی به بهانه حمله به گروه تروریستی تکفیری داعش افزایش یافته به طوری که در چند روز گذشته تعدادی از شهروندان سوری توسط بالگردهای آمریکا کشته و زخمی شدند.
ائتلاف آمریکایی، پایگاه التنف در نقطه مرزی سوریه با عراق و اردن را به کانون اصلی نا آرامی ها در شرق فرات تبدیل کرده است و هر از چند گاهی از این پایگاه شهروندان سوری را هدف قرار می دهد.
این پایگاه آمریکایی به خوبی تمام تحرکات گروه تروریستی تکفیری داعش را در شرق سوریه رصد می کند که با تسلط کامل ائتلاف بین المللی بر این گروه، اما هنوز تروریست ها با پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی آمریکا مردم بیگناه سوری را کشته که این امر نشان از روابط نزدیک با یکدیگر دارد.
پایگاه التنف در آماده سازی عملیات تروریستی داعش از چند جهت نقش کلیدی دارد که مهم ترین آن نقل‌ و انتقال نیرو و تجهیزات در شرق سوریه است.
پایگاه نظامی التنف محل فعالیت گروه تروریستی داعش و نیروهایی آمریکایی است و این امر نشان از آن دارد که آمریکا خواستار ادامه تنش در این مناطق است و نمی خواهد به حضور داعش در آن پایان دهد.
حضور آمریکا در شرق فرات بیشتر جنبه حمایتی از داعش دارد زیرا در عملیات فرود بالگردها برای انتقال سرکردگان و تجهیزات آنان نقش اساسی ایفا کرده و نشان می دهد این گروه تروریستی با سرویس های جاسوسی ائتلاف آمریکایی در ارتباط هستند.
گروه تروریستی تکفیری داعش با حمایت ائتلاف آمریکایی هم اینک در برخی از نقاط سوریه از جمله مناطق شرق رود فرات تا مرز عراق در استان دیرالزور حضور دارند.
آمریکا از سوی دیگر نیز به بهانه حمایت از کردها در شرق سوریه استقرار پیدا کرده است که این امر نشان می دهد سیاست واشنگتن با اهداف نیروهای دمکراتیک تفاوت دارد.
این گونه حمایت های آمریکا از نیروهای دمکراتیک سوریه نشان می دهد این ائتلاف بین المللی برای حفظ تروریست های داعشی در شمال شرق این کشور حضور دارند تا بتوانند از این گروه استفاده ابزاری به نفع خود کنند.
افزایش حمایت از کردها و تقویت حضور نظامیان خارجی در شرق سوریه نیز سرپوشی برای زنده نگه داشتن تروریست های داعشی تقریبا از هم پاشیده شده است.
به گفته کارشناسان، اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که تمام مناطق فعالیت و حضور گروه تروریستی داعش در سوریه تحت اشراف نیروهای آمریکایی قرار دارد.
کردهای سوریه بارها از ائتلاف آمریکایی در مبارزه با داعش و نظامیان اشغالگر ترکیه نا امید شدند، اما هنوز در دام نیروهای آمریکا قرار دارند.
ترکیه در تجاوز نظامی خود در ماه های گذشته علیه نیروهای دمکراتیک سوریه عملیاتی را با هدف سرکوب آنان انجام داد اما آمریکا هیچ حمایتی از کردها در این زمینه نداشته است که نشان می دهد ائتلاف آمریکایی مورد اعتماد نیست.

** کشته شدن 32 غیر نظامی سوری توسط ائتلاف آمریکایی
دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: جنگنده های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا طی دو روز گذشته به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش با بمباران روستای السوسه در استان دیرالزور شهروندان بی گناه سوری را قتل و عام کردند.
این نهاد وابسته به مخالفان سوریه افزود: جنگنده های ائتلاف بین المللی در حمله به مناطق مسکونی در روستای السوسه در استان دیرالزور 32 غیر نظامی از جمله هفت کودک و چهار زن را کشتند.
بمباران مداوم منازل غیرنظامیان بی‌گناه از سوی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی در شرق فرات در راستای کمک به تروریست‌های داعشی انجام می‌گیرد.
ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا هفته گذشته نیز شهر 'هجین' سوریه را با بمب های 'فسفر سفید' هدف حمله قرار داده است.
ائتلاف بین‌المللی پیشتر نیز بر استفاده از بمب های فسفری در شهر 'رقه' سوریه اعتراف کرده بود.
بمباران شهر رقه با بمب های فسفری و دیگر سلاح های ممنوعه باعث کشته و زخمی شدن ده ها شهروند سوری و ویرانی گسترده در منازل و زیرساخت های این شهر شده بود.
این ائتلاف نظامی از چند سال قبل به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش و خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه در این کشور دست به اقدامات نظامی می زند و تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.

**تلاش های آمریکا برای ماندن در شرق فرات
نماینده کرد مجلس سوریه گفت که تلاش‌های آمریکا در شرق فرات برای ایجاد بهانه ای برای ماندن نیروهای کشورش در خاک سوریه است.
عمر اوسی افزود: آمریکا مدت طولانی است به بهانه حضور روسیه و ایران در خاک سوریه، می خواهد نفوذ خود را در حمایت دروغین از کردها در این کشور افزایش دهد.
وی ادامه داد: نظامیان آمریکایی با اتحاد و همبستگی ملت سوریه روزی مجبور خواهند شد خاک این کشور را ترک کنند.
نماینده پارلمان سوریه تصریح کرد: آمریکا و ترکیه برای ضایع کردن حق کردها با هم هماهنگ بوده و واشنگتن از کردهای این کشور به عنوان یک برگ برنده در چارچوب سیاست‌های تاکتیکی و آنی خود استفاده می کند.
اوسی از کردهای سوریه و به ویژه گروه‌هایی که بخش های گسترده جغرافیایی سوریه در شمال شرق کشور و شرق فرات مسلط هستند، خواست که بر طرح‌های آمریکا در شرق فرات و یا هر جای دیگری در این کشور و منطقه اعتماد و تکیه نکنند.
وی تاکید کرد: در صورتی که بخواهند بر طرح‌های آمریکا تکیه و شرط بندی کنند، بزرگ ترین بازنده خواهند بود.
نماینده کرد مجلس سوریه تصریح کرد: واشنگتن هیچ طرح سیاسی درباره کردهای سوری ندارد، بلکه به دنبال شرکایی می‌گردد که به کمک آن ها خود را به پیروزی نزدیک کند و از تلاش آنها برای افزایش نفوذ خود از طریق نشست های سیاسی درباره آینده سوریه در رقابت با روسیه و باجگیری از ترکیه و کشورهای عربی خلیج فارس استفاده کند.
اوسی گفت که آمریکا ترکیه را به عنوان همپیمان خود در منطقه تنها نخواهد گذاشت و آزادسازی کشیش آمریکایی و تشکر امریکا از ترکیه گامی برای حل برخی مشکلات میان دو کشور است.
وی توضیح داد: کردها بخش جدایی ناپذیر از ساختار جمعیتی و جغرافیایی سوریه هستند و تنها راه حل آنچه که مشکلات کردی نامیده می شود، گفت و گو با دولت مرکزی است و در غیر این صورت کردها هزینه سنگینی را خواهند پرداخت.
نماینده کرد مجلس سوریه ادامه داد: تنها راه و گزینه پیش روی کردهای این کشور مذاکره با دولت و حکومت مرکزی در دمشق است.
اوسی یادآورشد که کردهای سوریه برای سرکوب تروریست های داعشی تلاش‌های زیادی کردند و به تنهایی بار عملیات علیه این تکفیری ها را در مناطق شرق فرات به دوش کشیدند.
کردهای سوریه شاهد تحرکات جدید نیروهای ترکیه در شرق فرات هستند و این امر سبب نگرانی آنان از حملات احتمالی آنکارا علیه مواضع کردها شده است.
این اقدام کردها همزمان با ارسال جدید تجهیزات گسترده ارتش ترکیه به خطوط تماس با نیروهای کرد سوریه پس از آشکار شدن نشانه هایی از تنها گذاشتن آنها توسط آمریکا انجام می شود.
آمریکا در سوریه تنها به دنبال منافع کشورش است و حمایت از کردها بهانه ای برای حضور آنان در شرق فرات است زیرا در عمل نشان می دهد آمریکایی ها بارها نیروهای کردی را تنها گذاشته است.
حضور ائتلاف آمریکایی در شرق فرات تنها برای حمایت از رژیم صهیونیستی و تصمیم گیری در آینده سوریه است زیرا واشنگتن نمی تواند به این راحتی بدون امتیاز از این کشور خارج شود.
گزارش از حسینعلی راشکی
خاورم**8005*1436*


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

نجات عقابی که گرفتار کلاغ‌ها شده بود
فرمانده انتظامی شهرستان همدان از نجات یک بهله عقاب توسط ماموران پاسگاه انتظامی قهاوند خبر داد.
تهرانی‌ها امسال ۱۸ روز بیشتر هوای سالم داشتند
معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: هوای شهر تهران امسال ۱۸ روز کمتر از سال گذشته آلوده بود.
کولاک و سیل در ۹ استان کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در ۹ استان کشور خبر داد.
واکنش شهرداری تهران به انتشار فیلمی از حناچی
پیرو انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی مبنی بر اظهارات پیروز حناچی، شهردار منتخب تهران در خصوص استفاده از کارشناسان و متخصصان خارجی، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران توضیحاتی را در مورد دیدگاه حناچی در این زمینه ارائه می دهد.
مرگ روزانه ۳۰۰ نفر بر اثر بیماری‌های قلبی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به فوت روزانه ۳۰۰ نفر بر اثر بیماری های غیر واگیر، گفت: روزانه ۳۰۰ بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند
اسکان اضطراری ۷۱۰ نفر در چهارمحال و بختیاری
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: در پی بارش برف و باران، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان به ۷۸۹ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.
شریعتمداری: نوربخش هیچگاه از سختی‌ها شکایت نکرد
وزیر کار و رفاه اجتماعی بااشاره به خدمات و تلاشهای دکتر نوربخش گفت: نوربخش هیچ‌گاه از سختی‌ها شکایت نکرد و همیشه برای خدمت آماده بود.
پیش‌بینی آینده‌ی بازار مسکن سخت شد
آذرماه روند رو به رشد بازار مسکن یک ساله می‌شود. با توجه به رکود تورمی بازار مسکن، قاعدتا باید در ماه‌های آینده رشد ماهانه قیمت‌ها کاهش پیدا کند، اما با توجه به نوسان متغیرهای موثر بر بازار مسکن، پیش‌بینی وضعیت آینده این بازار مقداری دشوار شده است.
افزایش قیمت طلا در بازار جهانی
قیمت طلا با کاهش ارزش دلار امروز 4.43 دلار رشد کرد و هر اونس 1217.79 دلار فروخته شد.
فردناشناس به 2 مامور اجراییات شهرداری اهواز اسید پاشید
اهواز - ایرنا - مدیر شهرداری منطقه هفت اهواز گفت: یک موتور سوار در ساعت 17 روز جمعه به صورت 2 نفر از ماموران اجراییات شهرداری این منطقه اسید پاشید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نیازمندان خون را در فصل سرما دریابید
اصفهان - ایرنا - مدیرکل انتقال خون اصفهان از مردم خواست تا در فصل سرما همچون دیگر مواقع سال با اهدای خون ، بیماران نیازمند را دریابند.
اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
اولین تصاویر از تکه های بدن خاشقجی منتشر شد.
آثار هنرمندان ایرانی در ایتالیا به نمایش گذاشته شد
رم - ایرنا - آثار هنرمندان ایرانی موسسه فرهنگی هنری تذهیب در یک نمایشگاه هنری در شهر پادووا در شمال ایتالیا از امروز جمعه به مدت 5 روز به معرض نمایش گذاشته شد.
اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
واکنش شریعتمداری به درگذشت نوربخش
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مرحوم نوربخش مورد احترام خانواده بزرگ کارگری بود، گفت: درگذشت وی صدمه بزرگی به ‌تأمین اجتماعی ‌وارد کرد.
الحریری از تصمیم عربستان در قبال متهمان قتل خاشقچی حمایت کرد
اقامه نماز میت غیابی برای خاشقچی در استانبول
یگان پهپاد یمن اردوگاه مزدوران عربستانی در مارب را هدف قرار داد
صدای تلویزیون الاقصی خاموش شدنی نیست
سفیر آمریکا در عراق تغییر می‌کند
نتانیاهو: در اوج نبرد هستیم
روسیه اوضاع کمپ رکبان سوریه شبیه اردوگاه‌های جنگ جهانی دوم است
فایل صوتی دوم درباره قتل خاشقجی پیدا شد
فتح الله گولن طراح ترور سفیر سابق روسیه در ترکیه معرفی شد
قتل خاشقچی و تلاش برای نجات بن سلمان محور رسانه های ترکیه