حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه و نا آرامی های شرق فرات

12:36 ۹۳ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 137 0
حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه و نا آرامی های شرق فرات

دمشق- ایرنا- حضور غیرقانونی ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در سوریه این روزها سبب افزایش نا آرامی های زیادی در شرق فرات شده به طوری که گروه تروریستی تکفیری داعش با حمایت آمریکایی ها تحرکات جدیدی را در برخی مناطق این کشور آغاز کرده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا از سال 1393 به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش و حمایت از نیروهای دمکراتیک به صورت غیرقانونی در شرق سوریه حضور یافتند و بارها سبب کشتار مردم و نا آرامی ها در شرق فرات شده اند.
این نا آرامی ها با حملات اخیر هوایی ائتلاف آمریکایی به بهانه حمله به گروه تروریستی تکفیری داعش افزایش یافته به طوری که در چند روز گذشته تعدادی از شهروندان سوری توسط بالگردهای آمریکا کشته و زخمی شدند.
ائتلاف آمریکایی، پایگاه التنف در نقطه مرزی سوریه با عراق و اردن را به کانون اصلی نا آرامی ها در شرق فرات تبدیل کرده است و هر از چند گاهی از این پایگاه شهروندان سوری را هدف قرار می دهد.
این پایگاه آمریکایی به خوبی تمام تحرکات گروه تروریستی تکفیری داعش را در شرق سوریه رصد می کند که با تسلط کامل ائتلاف بین المللی بر این گروه، اما هنوز تروریست ها با پشتیبانی هوایی و اطلاعاتی آمریکا مردم بیگناه سوری را کشته که این امر نشان از روابط نزدیک با یکدیگر دارد.
پایگاه التنف در آماده سازی عملیات تروریستی داعش از چند جهت نقش کلیدی دارد که مهم ترین آن نقل‌ و انتقال نیرو و تجهیزات در شرق سوریه است.
پایگاه نظامی التنف محل فعالیت گروه تروریستی داعش و نیروهایی آمریکایی است و این امر نشان از آن دارد که آمریکا خواستار ادامه تنش در این مناطق است و نمی خواهد به حضور داعش در آن پایان دهد.
حضور آمریکا در شرق فرات بیشتر جنبه حمایتی از داعش دارد زیرا در عملیات فرود بالگردها برای انتقال سرکردگان و تجهیزات آنان نقش اساسی ایفا کرده و نشان می دهد این گروه تروریستی با سرویس های جاسوسی ائتلاف آمریکایی در ارتباط هستند.
گروه تروریستی تکفیری داعش با حمایت ائتلاف آمریکایی هم اینک در برخی از نقاط سوریه از جمله مناطق شرق رود فرات تا مرز عراق در استان دیرالزور حضور دارند.
آمریکا از سوی دیگر نیز به بهانه حمایت از کردها در شرق سوریه استقرار پیدا کرده است که این امر نشان می دهد سیاست واشنگتن با اهداف نیروهای دمکراتیک تفاوت دارد.
این گونه حمایت های آمریکا از نیروهای دمکراتیک سوریه نشان می دهد این ائتلاف بین المللی برای حفظ تروریست های داعشی در شمال شرق این کشور حضور دارند تا بتوانند از این گروه استفاده ابزاری به نفع خود کنند.
افزایش حمایت از کردها و تقویت حضور نظامیان خارجی در شرق سوریه نیز سرپوشی برای زنده نگه داشتن تروریست های داعشی تقریبا از هم پاشیده شده است.
به گفته کارشناسان، اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که تمام مناطق فعالیت و حضور گروه تروریستی داعش در سوریه تحت اشراف نیروهای آمریکایی قرار دارد.
کردهای سوریه بارها از ائتلاف آمریکایی در مبارزه با داعش و نظامیان اشغالگر ترکیه نا امید شدند، اما هنوز در دام نیروهای آمریکا قرار دارند.
ترکیه در تجاوز نظامی خود در ماه های گذشته علیه نیروهای دمکراتیک سوریه عملیاتی را با هدف سرکوب آنان انجام داد اما آمریکا هیچ حمایتی از کردها در این زمینه نداشته است که نشان می دهد ائتلاف آمریکایی مورد اعتماد نیست.

** کشته شدن 32 غیر نظامی سوری توسط ائتلاف آمریکایی
دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: جنگنده های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا طی دو روز گذشته به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش با بمباران روستای السوسه در استان دیرالزور شهروندان بی گناه سوری را قتل و عام کردند.
این نهاد وابسته به مخالفان سوریه افزود: جنگنده های ائتلاف بین المللی در حمله به مناطق مسکونی در روستای السوسه در استان دیرالزور 32 غیر نظامی از جمله هفت کودک و چهار زن را کشتند.
بمباران مداوم منازل غیرنظامیان بی‌گناه از سوی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی در شرق فرات در راستای کمک به تروریست‌های داعشی انجام می‌گیرد.
ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا هفته گذشته نیز شهر 'هجین' سوریه را با بمب های 'فسفر سفید' هدف حمله قرار داده است.
ائتلاف بین‌المللی پیشتر نیز بر استفاده از بمب های فسفری در شهر 'رقه' سوریه اعتراف کرده بود.
بمباران شهر رقه با بمب های فسفری و دیگر سلاح های ممنوعه باعث کشته و زخمی شدن ده ها شهروند سوری و ویرانی گسترده در منازل و زیرساخت های این شهر شده بود.
این ائتلاف نظامی از چند سال قبل به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش و خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه در این کشور دست به اقدامات نظامی می زند و تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.

**تلاش های آمریکا برای ماندن در شرق فرات
نماینده کرد مجلس سوریه گفت که تلاش‌های آمریکا در شرق فرات برای ایجاد بهانه ای برای ماندن نیروهای کشورش در خاک سوریه است.
عمر اوسی افزود: آمریکا مدت طولانی است به بهانه حضور روسیه و ایران در خاک سوریه، می خواهد نفوذ خود را در حمایت دروغین از کردها در این کشور افزایش دهد.
وی ادامه داد: نظامیان آمریکایی با اتحاد و همبستگی ملت سوریه روزی مجبور خواهند شد خاک این کشور را ترک کنند.
نماینده پارلمان سوریه تصریح کرد: آمریکا و ترکیه برای ضایع کردن حق کردها با هم هماهنگ بوده و واشنگتن از کردهای این کشور به عنوان یک برگ برنده در چارچوب سیاست‌های تاکتیکی و آنی خود استفاده می کند.
اوسی از کردهای سوریه و به ویژه گروه‌هایی که بخش های گسترده جغرافیایی سوریه در شمال شرق کشور و شرق فرات مسلط هستند، خواست که بر طرح‌های آمریکا در شرق فرات و یا هر جای دیگری در این کشور و منطقه اعتماد و تکیه نکنند.
وی تاکید کرد: در صورتی که بخواهند بر طرح‌های آمریکا تکیه و شرط بندی کنند، بزرگ ترین بازنده خواهند بود.
نماینده کرد مجلس سوریه تصریح کرد: واشنگتن هیچ طرح سیاسی درباره کردهای سوری ندارد، بلکه به دنبال شرکایی می‌گردد که به کمک آن ها خود را به پیروزی نزدیک کند و از تلاش آنها برای افزایش نفوذ خود از طریق نشست های سیاسی درباره آینده سوریه در رقابت با روسیه و باجگیری از ترکیه و کشورهای عربی خلیج فارس استفاده کند.
اوسی گفت که آمریکا ترکیه را به عنوان همپیمان خود در منطقه تنها نخواهد گذاشت و آزادسازی کشیش آمریکایی و تشکر امریکا از ترکیه گامی برای حل برخی مشکلات میان دو کشور است.
وی توضیح داد: کردها بخش جدایی ناپذیر از ساختار جمعیتی و جغرافیایی سوریه هستند و تنها راه حل آنچه که مشکلات کردی نامیده می شود، گفت و گو با دولت مرکزی است و در غیر این صورت کردها هزینه سنگینی را خواهند پرداخت.
نماینده کرد مجلس سوریه ادامه داد: تنها راه و گزینه پیش روی کردهای این کشور مذاکره با دولت و حکومت مرکزی در دمشق است.
اوسی یادآورشد که کردهای سوریه برای سرکوب تروریست های داعشی تلاش‌های زیادی کردند و به تنهایی بار عملیات علیه این تکفیری ها را در مناطق شرق فرات به دوش کشیدند.
کردهای سوریه شاهد تحرکات جدید نیروهای ترکیه در شرق فرات هستند و این امر سبب نگرانی آنان از حملات احتمالی آنکارا علیه مواضع کردها شده است.
این اقدام کردها همزمان با ارسال جدید تجهیزات گسترده ارتش ترکیه به خطوط تماس با نیروهای کرد سوریه پس از آشکار شدن نشانه هایی از تنها گذاشتن آنها توسط آمریکا انجام می شود.
آمریکا در سوریه تنها به دنبال منافع کشورش است و حمایت از کردها بهانه ای برای حضور آنان در شرق فرات است زیرا در عمل نشان می دهد آمریکایی ها بارها نیروهای کردی را تنها گذاشته است.
حضور ائتلاف آمریکایی در شرق فرات تنها برای حمایت از رژیم صهیونیستی و تصمیم گیری در آینده سوریه است زیرا واشنگتن نمی تواند به این راحتی بدون امتیاز از این کشور خارج شود.
گزارش از حسینعلی راشکی
خاورم**8005*1436*


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

سلیمی: فدراسیون تمایلی به همکاری با من ندارد
بهداد سلیمی گفت: فدراسیون وزنه برداری تمایل ندارد که با من کار کند و می خواهد با همین نفراتی که هستند ادامه دهد.
استقلالی‌ها با دو پرواز به تهران بازگشتند
کاروان استقلال بعد از پرواز به استانبول به سمت تهران پرواز می کند.
کلوپ: شاید مجبور شویم بازیکن بخریم
یورگن کلوپ تایید کرد که ممکن است مجبور شود در نقل و انتقالات زمستانی یک مدافع به تیمش اضافه کند.
تعریف و تمجید وزیر ورزش از شاگردان کی‌روش
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان گفت:‌ ما همیشه در المپیک و پارالمپیک عملکرد بهتری داشته‌ایم و این شرایط در بازی‌های پاراآسیایی و آسیایی و همچنین المپیک جوانان نشان داده شد.
رسن: برای برد قطر مصمم هستیم
هافبک عراقی پرسپولیس پیش از دیدار با قطر گفت: ما به عنوان بازیکن عزم خود را جزم کردیم تا در دیدار با قطر به پیروزی برسیم و به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کردیم.
برهانی: وضعیت استقلال نگران‌کننده است
آرش برهانی، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است که جدایی کارلوس‌ کی‌روش به سود تیم ملی نیست و این مربی باید به همکاری خود با تیم ملی همچنان ادامه دهد.
استیلی: شکست عمان به سختی اتفاق افتاد
حمید استیلی، مدیر تیم فوتبال امید گفت ابراز امیدواری کرد که تیم ملی بزرگسالان بتواند با شکست چین به جمع چهار تیم پایانی راه پیدا کند.
اوسیانو: عمان سازماندهی خوبی داشت
مربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید از این که برابر تیمی که هم از لحاظ انفرادی و هم از لحاظ ساختار تیمی خوب بود به برتری رسیده‌ایم خوشحالیم.
برنامه ویژه فرهاد مجیدی برای مهاجم استقلال
استقلال برای آماده‌سازی خود در ترکیه اردو زده است.
عدالت به سبک کی‌روش؛ هر دفاع کناری ۲ بازی!
میلاد محمدی و رامین رضاییان شب گذشته در ترکیب اصلی حضور داشتند و کی روش وریا و حاج صفی را نیمکت نشین کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
حزب‌الله: آمریکا بیش از هر زمان دیگری در خاورمیانه ضعیف شده است
اشرف غنی هم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد
افشای سندی درباره هماهنگی مصر با تیم ترور خاشقجی
سخنگوی شورای صلح افغانستان: ۲۰۱۹ سال صلح است- مذاکرات هر آن ممکن است آغاز شود
پاسخ پدافندی سوریه به حملات هوایی رژیم صهیونیستی در جنوب دمشق
نخست‌وزیر عراق با عزم بستن پرونده اعتراض‌ها وارد بصره شد
اعلام جرم علیه کارمند کنسولگری آمریکا در ترکیه
عبدالله عبدالله برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرد
آغاز نشست توسعه اقتصادی سران عرب در بیروت به ریاست میشل عون
۲۸ کشته و زخمی در ۲ انفجار در عفرین سوریه