نیم میلیارد شماره تلفن بدون هویت در هند مسدود می شود

11:43 ۱۸۷ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 185 0
نیم میلیارد شماره تلفن بدون هویت در هند مسدود می شود

دهلی نو - ایرنا - پس از رای دادگاه عالی هند درباره لزوم اختصاص شماره مخصوص شناسایی برای هر فرد هندی، اکنون دولت نگران بحرانی است که با مسدود شدن احتمالی حدود نیم میلیارد شماره تلفن فاقد هویت در سراسر این کشور ایجاد خواهد شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا در روز شنبه، روزنامه 'تایمز او ایندیا' با اعلام این خبر افزود: پس از رای دادگاه عالی هند مبنی بر لزوم شناسایی قطعی دارندگان هر نوع شماره تلفن در این کشور و همچنین ممنوعیت استفاده شرکت های خصوصی مخابراتی از اطاعلاتی غیر از شماره ملی (ادهار) برای فعال کردن خدمات مخابراتی، بیش از 500 میلیون شماره تلفن در هند در خطر مسدود شدن قرار گرفتند.
مقامات این کشور نگرانند که اگر تعداد زیادی از شماره های تلفن قطع شوند، این امر می تواند تاثیر زیادی بر زندگی نیمی از جمعیت یک میلیارد و 300 میلیون نفری هند داشته باشد و به همین دلیل این مساله در بالاترین سطح در دولت هند در حال بررسی است.
این نگرانی پس از آن در هند ایجاد شد که دولت هند طرحی موسوم به ادهار برای اختصاص کد شناسایی به تمام جمعیت این کشور بر اساس اطلاعات خاص آن فرد را اجرایی کرد که پس از تکمیل آن ارائه هر گونه خدمات به شهروندان هندی صرفا با ارائه این کد انجام می شود.
شرکت های خدماتی فعال در حوزه های گوناگون مانند مخابرات پس از اعلام این خبر به مشکل شدید برخورد کرده اند چرا که بیش از نیمی از مشتریان آنها قبل از تکمیل این طرح از آنها خدمات دریافت کرده و در واقع از نظر دولت فاقد مدارک شناسایی معتبر ارزیابی می شوند در نتیجه ممکن است که دسترسی آنها به این خدمات قطع شود.
در عین حال، دولت هند با بررسی ابعاد بسیار وسیع این مشکل اعلام کرده است به مشترکان تلفن های همراه فرصت کافی برای ارائه مدارک جدید هویتی خواهد داد.
دسترسی به تلفن همراه در کشور هند اهمیت زیادی در اداره امور این کشور دارد چرا که به دلیل وسعت و جمعیت بسیار زیاد این کشور و همچنین این نکته که 70 درصد جمعیت آن در اقصی نقاط کشور و در روستاها پراکنده هستند هم امکان ارتباط شخصی را فراهم می کند و هم امکان ارتقای فرهنگ اجتماعی و خدمات دولتی به دلیل اتصال به اینترنت را در اختیار مردم قرار می دهد.
آرونا سونداراجان معاون وزارت مخابرات هند نیز با شرکت های مخابراتی این کشور دیدار کرده تا راهی برای جلوگیری از وقوع این بحران پیدا کند.
دولت هند برای یکپارچه کردن اطلاعات شناسایی شهروندان این کشور در سال گذشته بودجه و تلاش زیادی اختصاص داده است که همین باعث شده است شرکت های قدیمی خدمات دهنده در این کشور با بحران ویژه اثبات هویت مشتریان خود روبرو شوند در حالیکه شرکت های تازه کار مانند 'ریلاینس جیوو' که به تازگی وارد بازار مخابرات هند شده است، اکثر شماره های تلفن خود را با استناد به شماره مخصوص شناسایی( ادهار) در اختیار مشتریان قرار داده و موفق شده از آغاز سال جاری تا ماه سپتامبر (شهریور) 250 میلیون شماره تلفن به فروش برساند.
علاوه بر ریلاینس جیوو سایر شرکت های مخابراتی هند مانند 'ایرتل'، 'وودافون'، 'آیدیا' و شرکت های دولتی 'بی اس ان ال' و 'ام تی ان ال' نیز اخیرا شماره تلفن های خود را به شرط همراه داشتن شماره مخصوص شناسایی ( ادهار)، در اختیار مشتریان قرار داده اند.
شرکت های مخابراتی هند اعلام کرده اند که آنها در انتظار یک دستور العمل از سوی وزارت مخابرات برای حل این مساله هستند.
سیستم «ادهار» یک کد شناسایی 12 رقمی خاص برای هر شهروند تعریف می کند که این اعداد بر اساس اطلاعات بیومتریک و جمعیتی تهیه شده اند.
بیش از 1.2 میلیارد نفر از جمله افرادی که در مناطق روستایی دور افتاده زندگی می کنند در این سیستم ثبت نام کرده اند که این امر ادهار را به بزرگ ترین پایگاه داده بیومتریکی در جهان تبدیل کرده است. این سیستم سبب بهبود دسترسی و تحویل خدمات دولتی و ترویج عضویت دیجیتال و مالی در هند شده است.
لزوم استفاده از سیستم ادهار همچنین باعث مشکلاتی زیادی برای مشتریان بانک های هند شده است چرا که بیش از دو سوم آنها در سالهای قبل از اخذ این کد حساب باز کرده و اکنون مجبورند بر اساس طر حی موسوم به 'مشتری خود را بشناس' مدارک متعدد لازم برای اثباث هویت خود را به بانکها ارائه کنند.
دولت هند در انجام این پروژه و اجرایی شدن بسیار جدی است بطوریکه بر اساس یک تحقیق جدید، بیش از سه چهارم حساب های بانکی جدید در سه ایالت هند با استفاده از داده های بیومتریک ادهار افتتاح شده اند، درحالی که ادغام شماره تلفن ها با ادهار نیز در اولویت قرار دارد.
آساق**267**1424**1663**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

سه عضو یک خانواده کرمانشاهی به علت نامعلومی فوت کردند
کرمانشاه- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه، از مرگ یک خانواده سه نفره در شهر کرمانشاه به علت نامعلوم خبر داد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا: امنیت درمناطق سیل زده خوزستان برقرار است
اهواز - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: نظم و امنیت مناطق سیل زده خوزستان، اردوگاه های اسکان سیل زدگان و کاروان های حامل کمک های مردمی با تدابیر خوبی که اندیشیده شده به بهترین شکل برقرار است.
سرمربی نساجی مازندران:بازیکنان استقلال خوزستان دونده تراز ما بودند
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: انتظار داشتم امروز بازی بهتری به نمایش بگذاریم اما بازیکنان استقلال خوزستان دونده تر از ما بودند و در دقایقی از بازی بهتر کار کردند.
توسعه مشاغل خرد راه حل جلوگیری از بیکاری کارگران است
یزد - ایرنا - وزیر پیشین تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران بر زندگی مزد بگیران ثابت تاثیر دارد و بیشترین فشار را به آنها تحمیل می‌کند، گفت: اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران با توسعه مشاغل خرد ممکن است.
سرمربی استقلال خوزستان:بهتر از نساجی بودیم ،حقمان برد بود
اهواز - ایرنا - سرمربی تیم استقلال خوزستان گفت: در بازی مقابل نساجی مازندران برتر از حریف بودیم و حقمان پیروزی در این دیدار بود.
هفت هزار واحد صنعتی در کشور به چرخه تولید بازگشتند
اراک - ایرنا - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفت هزار واحد تولیدی تعطیل از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.
١١ مصدوم در تصادف اتوبان بهشت زهرا (س) تهران
تهران- ایرنا- تصادف در اتوبان بهشت زهرا (س) تهران ١١ مصدوم به جا گذاشت.
مرد ریگانی تنها دارایی اش را به سیل زدگان هدیه داد
کرمان - ایرنا - مرد روستایی اهل شهرستان ریگان از توابع استان کرمان تنها سرمایه اش که یک گاو بود را فروخت و پول آن را برغم داشتن فرزندی بیمار به سیل زدگان خوزستان اهدا کرد.
سرپرست استانداری توجه بیشتر دولت به اولویتهای گلستان را خواستار شد
گرگان - ایرنا - سرپرست استانداری گلستان با ابراز گلایه از تخصیص دیرهنگام اعتبار برای پروژه های اولویت دار استان همچون سدهای نرماب و آقدکش خواستار تغییر این رویه به منظور مهار سیلاب ها شد.
کنکور، مانعی نهادی در مقابل ایجاد تحول عمیق در مدارس است
ارومیه - ایرنا - معاون پژوهش و برنامه ریزی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: کنکور، یک مانع نهادی در مقابل ایجاد تحول عمیق در مدارس است و برنامه های سند تحول را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز: مصباح اسکویی مرد اخلاق و قانون بود
رییس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه اسماعیل مصباح اسکویی عضو چندین دوره از هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، مرد اخلاق و قانون بود، گفت: مراسم تدفین این وکیل دادگستری فردا ( یکشنبه) در شهر تبریز برگزار می‌شود.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
معاون نخست وزیر روسیه راهی سوریه شد
مسکو - ایرنا - معاون امور نظامی نخست وزیر روسیه برای دیدار با بشار اسد و بررسی آخرین تحولات میدانی سوریه راهی دمشق شد.
نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
رییس جمهوری درگذشت کارشناسان بنیاد مسکن اردبیل را تسلیت گفت
تهران – ایرنا - رییس جمهوری در پیامی درگذشت شهادت گونه دو تن از کارشناسان دلسوز و خدوم بنیاد مسکن استان اردبیل در حین ماموریت و خدمت به هموطنان سیل زده در استان لرستان را تسلیت گفت.
انگلیس اتباع خود را از سفر به سریلانکا منع کرد
مغز متفکر حملات خونین سریلانکا شناسایی شد
هواوی ادعای سیا درباره استفاده از منابع دولتی مالی را رد کرد
صدها مسلمان از انتقام احتمالی مسیحیان سریلانکا فرار می کنند
اتاق فکر چین، هند را به اخلال درپروژه های دریایی خودمتهم کرد
پاکستان: متعهد به اجرای طرح خط لوله گاز از ایران هستیم
سفرعمران خان به ایران فرصت های اقتصادی برای دو طرف بود
طالبان تاریخ دقیق مرگ ملأ عمر را اعلام کرد
پکن و باکو توافقنامه های 821 میلیون دلاری امضا کردند
ناخرسندی اسلام آباد ازعدم تحقق وعده سعودی ها در خصوص زندانیان پاکستان