پرداخت قرارداد کی روش بر عهده فدراسیون فوتبال است

12:47 ۱۸۵ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 178 0
پرداخت قرارداد کی روش بر عهده فدراسیون فوتبال است

تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به طور صریح اعلام کرد که پرداخت قرارداد کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بر عهده فدراسیون فوتبال است و وزارت ورزش هیچ تعهدی برای پرداخت آن ندارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «ژاله فرامرزیان» که روز شنبه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، در واکنش به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا وزارت ورزش قرار است پول قرارداد کی روش را پرداخت کند یا خیر؟، این موضوع را مطرح کرد.
وی تصریح کرد: این تعهد بر عهده فدراسیون فوتبال است و این فدراسیون باید بتوان منابع خود را مدیریت کند. فدراسیون ها نهاد عمومی غیر دولتی هستند و وزارت ورزش می تواند بخشی از اعتبارات آنها را تامین کند.
وی در ادامه به ارز ثانویه و تخصیص آن به ورزش کشور اشاره و اظهار داشت: موضوع ارز در کشور با چالش هایی روبروست اما ما با توجه به رویدادهایی که در پیش داشتیم باید حمایت های لازم را اعمال می کردیم. در همین راستا از ١٥ فرودین ماه تا مرداد ماه سالجاری بالغ بر ١٠ میلیون دلار به فدراسیون ها با نرخ ٤٢٠٠ پرداخت شد.
وی ادامه داد: اما با وجود همه مشکلات ارزی و اختصاص ارز ثانویه نگذاشتیم فدراسیون ها دچار مشکل شوند.
فرامرزیان درباره ارز کشتی برای اعزام به رقابت های مجارستان هم گفت: آبان ماه امسال مبلغ یک میلیارد و ٢٠٠ هزار تومان را زودتر از موعد مقرر به فدراسیون کشتی پرداخت کردیم تا مشکلی ایجاد نشود و ٣٥٠ میلیون تومان هم مازاد ارز همان افزایش را هم پرداخت کردیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه دولت نیز همراهی خوبی با وزارت ورزش داشت تا ما در اعزام تیم ها به رقابتهای بین الملل مشکلی نداشته باشیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین تصریح کرد که برای باشگاه های استقلال و پرسپولیس نیز مبلغ ٥٠٠ هزار یورو در نظر گرفته شده که موافقت شد این مبلغ از طریق ارز ثانویه تامین گردد.
فرامرزیان یادآور شد که تاکنون بالغ بر ١٠٠ میلیارد تومان از اعتبارات بودجه سال ٩٧ به فدراسیون های ورزشی پرداخت شده و به نوعی ٢ سوم بودجه پرداخت شده است.
معاون وزیر ورزش درباره اصلاح آیین نامه پاداش قهرمانان نیز توضیح داد: در آیین نامه کنونی مبنای پاداش امتیاز و سکه عنوان شد که ما اعتبارات را بر اساس ریال در یافت می کنیم. معتقدم که اگر این پاداش سنگین باشد باعث استرس ورزشکاران می گردد.
فرامرزیان ادامه داد: قرار است اصلاحیه با شرایط اعتبارات تدوین شود که امیدواریم بتوانیم درباره چنین اعتباراتی رویکرد منطقی تری داشته باشیم.
وی افزود: چون ما ملزم به پرداخت پاداش قهرمانان هستیم، وزارت ورزش در سال ٩٥ و ٩٦ همه پاداش ها را پرداخت کرد و از گذشته هم هیچ بدهی به قهرمانان نداریم.
معاون وزیر ورزش درباره اقدامات این وزارتخانه در خصوص قانون منع بازنشسته ها نیز گفت: به همه اعلام کرده ایم پرونده افرادی که مصداق این موضوع است، به طور کامل بررسی شود تا قبل از موعد مقرر تغییرات انجام گیرد.
فرامرزیان درباره ورود زنان به ورزشگاه ها نیز اظهار داشت: شرایط و فضای عمومی کشور برای مطالبه جدی درباره حضور زنان در وزشگاه ها وجود داشته و فکر می کنم نگرانی در این زمینه مناسب نیست.
وی اظهار امیدواری کرد که با اخذ مجوزهای قانونی این روند ادامه یابد و محدویت ها هم رفع شود.
معاون وزیر ورزش درباره قانون منع بکارگیری بازنشسته ها در فدراسیون ها نیز اظهار داشت: این موضوع می بایست بر اساس قوانین و مقررات انجام شود تا بقا و دوام وجود داشته باشد. فدراسیون ها موقع کمک گرفتن می گویند دولتی هستند اما هنگام اجرای قانون اعلام می کنند غیر دولتی‌اند.
فرامزیان تصریح کرد که این یک پروسه اداری است و باید بر اساس قانون اجرایی شود.
ورزشی**9250**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

علم ورزش
علم ورزش

آخرین اخبار

آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
شکست دیرهنگام یاران جهانبخش برابر تاتنهام
دیدار دو تیم تاتنهام و برایتون در لیگ برتر انگلیس با برتری یک بر صفر میزبان به پایان رسید.
بارسلونا در یک قدمی فتح لالیگا قرار گرفت
تیم فوتبال بارسلونا با شکست آلاوس تنها به یک پیروزی برای قهرمانی در لالیگا نیاز دارد.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
نتانیاهو: نام شهرکی در بلندی‌های جولان را ترامپ می‌گذاریم
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، به نشان سپاس از دونالد ترامپ که ماه گذشته بلندی‌های جولان را به عنوان بخشی از اراضی اشغالی به رسمیت شناخت، یک از شهرک‌های احداثی در این منطقه اشغالی را ترامپ خواهد نامید.
داروی تمامی دردهایتان در کلام مولا علی(ع)
امام علی علیه السلام فرموده‌اند تقوای الهی پاک کننده آلودگی جان‌هایتان و روشنی بخش ضعف چشم‏هایتان و فرو نشاننده ترس و اضطراب دل‏هایتان است.
ذکری کارگشا برای جبران اعمال گذشته
ماه شعبان بهترین فرصت برای بدست آوردن گنج‌های معنوی و ذخیره ثروت در آخرت است.
بارش برف بهاری در زنجان- عکس
بارش برف در سومین روز از دومین ماه سال چهره شهر و اطراف زنجان را سفید پوش کرد.
عموهایی که در آینده تنها یک اسم از آنها باقی است
یک جامعه شناس گفت: در آینده از عموها و اقوام نزدیک تنها یک اسم باقی می‌ماند.
راهی ساده و مفید برای جوان ماندن مغز
آلزایمر و زوال عقل جزو لاینفک پیری نیستند و نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد حتی کمی ورزش هم می تواند به پیشگیری از این مشکلات مغزی کمک کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ماموران انتظامی مشهد با حضور در محل سرقت زن جوانی را دستگیر کردند که نوزادی یک ساله داخل کالسکه را نیز با وسایل سرقتی حمل می کرد و در حال فرار بود.
اظهارات عجیب یک بازیگر در توجیه یک فیلم مبتذل
یک بازیگر سینما و تلویزیون، برای حمایت از فیلمی ضدخانواده، در اقدامی عجیب مقدسات دینی را دستاویز قرار داد.
۶ ترفند برای مقابله با موخوره
موخوره از جمله عارضه‌های شایعی است که کمبود مواد غذایی لازم برای موها می‌تواند این مشکل را تشدید کند.
عربستان خواستار برگزاری سوپر جام اسپانیا در ریاض است
بارسلونا در آستانه قهرمانی قرار گرفت
پول‌سوزی به سبک سرخابی‌ها- هزینه بدون نظارت تا کی؟
دلیل شکست استقلال و پرسپولیس چه بود؟
لایپزیگ فینالیست جام حذفی فوتبال آلمان شد
شکست برایتون با حضور «جهانبخش» و رکوردشکنی مهاجم ساوتهمپتون
بازیکن تیم الهلال: استقلال تیم سرسختی است
سرمربی الهلال عربستان: بازی سختی را بردیم
روند رو به رشد تیم ذوب آهن ادامه می یابد
سرمربی الوصل: بازیکنانم تلاش خود را کردند