اگر پیروی از ولی‌فقیه وابستگی است، ما وابسته‌ایم- پس از تحریم نُجَباء با امام خامنه‌ای دیدار کردم

13:15 ۱۵۳ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 172 0
اگر پیروی از ولی‌فقیه وابستگی است، ما وابسته‌ایم- پس از تحریم نُجَباء با امام خامنه‌ای دیدار کردم

دبیرکل نُجَباء طی گفتگویی با تأکید بر پیروی کامل این جنبش از ولایت فقیه، از دیدار خصوصی‌اش با رهبر معظم انقلاب و حمایت‌های ایشان سخن گفت.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با تأکید بر ضرورت تشکیل دولتعدل الهی در سراسر جهاناظهار داشت: اگر پیروی از ولی‌فقیه از نظر غرب وابستگی به‌شمار می‌آید، پس جهانیان بدانند که ما وابسته هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» به دیدار خود با رهبر معظم انقلاباسلامیپس از تحریم این جنبش توسط کنگره آمریکااشاره کرد و افزود: در جریان آن دیدار، امام خامنه‌ای فرمودند "شما آمریکا و دشمنان دیگر را شکست دادید و با این کار نه‌فقط آنان را متحمل شکست کردید، بلکه آنان را ذلیل کردید. قرار دادن شما در لیست تروریسم، دلیل قدرت شما و نشانه ضعف و شکست آنان در برابر شماست".
وی با بیان اینکه "تاریخ زحمات ایرانبرای عراقرا با قلمی از طلا ثبت خواهد کرد"، به نقد مواضع واشنگتندر زمان اشغال این کشور به دست داعش پرداخت و گفت: آمریکا همه عملیات‌های پیش‌روی ما را به تأخیر می‌انداخت و از داعش حمایت می‌کرد و می‌کوشید اشغال شهرها را طولانی‌تر کند.
متن کامل مصاحبهاختصاصی به شرح ذیل است:ــ رابطه جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء با جمهوری اسلامی ایرانچگونه است؟ با توجه به اینکه برخی از تحلیل‌گران غربی معتقدند این گروه به نیابت از تهران در عراق و سوریهمشغول به فعالیت و مبارزه با گروه‌های تروریستی از جمله داعش است.
آنچه ما را با جمهوری اسلامیایران ــ این کشور متمدن که پیشرفت علمی گسترده‌ای را پس از خروج از سیطره استکبار جهانیمحقق ساخته ــ مرتبط می‌کند؛ فرهنگ، تاریخ، پیام آسمانی، خون مطهر اهل‌بیت(ع) در کربلا، ارزش‌های اخلاقی و اصول انسانی است.
عراق، ایران و همه ملت‌های محور مقاومت، دارای عقاید و روابط محکمی هستند که غرب به‌دنبال تخریب آن و ایجاد تفرقه و دشمنی بین این ملل بزرگ بوده است و البته همه این تلاش‌ها به شکست منتهی شد.
از جمله این تلاش‌ها، می‌توان به پشتیبانی از رژیم صدام در سیطره بر ملت عراق و کشتار و ظلم در حق آنان اشاره کرد. صدام به این‌ها اکتفا نکرد و با پشتیبانی غرب علیه جمهوری اسلامی وارد
جنگشد. او به‌شدت در پی نهادینه کردن دشمنی بین دو ملت بود و کار به تعطیلی مساجد، تهدید، اعدام مراجع دینی، اندیشمندان، اساتید و دانشجوها رسید.
همه این کارها برای متوقف کردن مبارزه علیه ظلم و استعمار در جهان بود، ولی هیچ‌کدام نتوانست ملت بصیر عراق را بفریبد و این فرهنگ فقط در ذهنجاهلان و مزدوران نهادینه شده است.
*پروژه تطهیر صدامبه‌دنبالِ از سر راه برداشتن صدام ـ که دست‌پرورده خودشان بود ـ دیدم که رژیم‌های عربی که با آمریکا برای خلاصی از صدام همکاری کرده بودند؛ با تاسیس رسانه‌ها و اجیر کردن جمعی از نویسندگان، کوشیدند تا تصویر صدام را نیکو جلوه دهند!دشمنان گمان می‌کنند که با این توهین‌ها می‌توانند ما را به عقب‌نشینی از عقیده حق مجبور کنند، یا لااقل طرفداران ما را تحت فشار قرار دهند؛ ولی به یاری خدا و برکت این عقیده سلیم، توانستیم طرفداران بصیر بسیاری را جذب کنیم که تعدادشان روزبه‌روز افزون می‌شود تا این شجره طیبه در سرزمین و قلبملت عراق هرچه بیشتر رشدکند.
* کرامتی به نام ولایت فقیهدر حقیقت غرب همیشه به‌دنبال تخریب وجهه جنبش‌های اسلامی مکتبی است و وانمود می‌کند که این جنبش‌ها وابسته به دیگران هستند. ولی دشمنان هنوز نفهمیده‌اند که جمهوری اسلامی به‌عنوان کشور ولایت‌فقیه، آرزوی انبیاء و اولیاء را با انقلاب بزرگ اسلامی محقق کرده و این انقلاب، نور هدایتی برای آزادگان جهان است.
دشمنان نمی‌دانند که پیروی از ولی‌فقیه علاوه بر اینکه واجب شرعی است، باعث افتخار و عزت و کرامتی است که هیچ کرامتی با آن برابری نمی‌کند. ولی‌فقیه یک مرجع اسلامی بزرگ است که بسیاری از
مسلماناندر ایران و غیر ایران از او پیروی می‌کنند. ولی‎فقیه حتی در اروپا و آمریکا پیرو دارد و همه این افراد معتقدند که او نایب امام زمان(عج) است.
* ما وابسته‌ایم...
امروز ما معتقدیم که جمهوری اسلامی رهبر محور حق و مقاومت در مواجهه با مستکبران جهان و در رأس آن‌ها مثلث شر (آمریکا ـ انگلیسـ اسرائیل) است؛ کشورهایی که ثروتخود را از طریق جنگ‌افروزی، ریختن خون بی‌گناهان و سرقتاموال آنان به‌دست می‌آورند.
مستکبران چون غرق در مادیات شده‌اند، نمی‌توانند درک کنند که قلب‌های ما برای تشکیل دولت عدل الهی در همه جهان می‌تپد و لحظه‌شماری می‌کند. اگر پیروی از ولی‌فقیه از نظر غرب وابستگی به‌شمار می‌آید، پس جهانیان بدانند که ما وابسته هستیم.
* چرایی آزادی قدسبرخی "قلم به مُزد"ها به ما خرده می‌گیرند که چرا پرچم دشمنی با صهیونیست‌ها را برافراشته‌ایم و قدس را رمز مقاومت اعلام کرده‌ایم؟! من به این‌ها می‌گویم که حرکت در جهت آزادی قدس شریف، هم‌راستا با عقیده به مهدویتاست و هرگز از آن جدا نمی‌شود. بنابراین هرکس به قدس پشت کند، عقیده‌اش ناقص بوده و هرگز پیروزی در سایه پرچم حضرت صاحب الزمان(عج) را درک نخواهد کرد.
وعده حق به برپایی دولت عدل الهی، جز با پایان بخشیدن به شجره خبیث صهیونیستی محقق نمی‌شود. به همین خاطر است که نیروهای شر با جدّیت علیه ما جنگ روانی به راه انداخته‌اند ولی آگاه باشند این امر عزم و ثبات ما بر مقاومت را بیشتر خواهد کرد.
ــ برخی از همین تحلیل‌گران معتقدند با توجه به اینکه مقاومت اسلامی نُجَباء شاخه‌ای از الحشد‌ الشعبی محسوب می‌شود و در حال حاضر شاهد پایان جنگ در عراق هستیم، زمان آن رسیده که فعالیت این گروه نظامی نیز در این کشور متوقف شود. دیدگاه حضرتعالی در این زمینه چیست؟
جنبش نُجَباء علاوه بر فعالیت نظامی ـ که با یاری خداوند در آن از دیگران متمایز شده ـ فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و خدماتی نیز دارد.
معتقدم همین امر باعث وحشت دشمنان شده است، زیرا نهادینه کردن بصیرت و فرهنگ در جامعه، در حقیقت جنگ پیش‌دستانه و حمله به طرح‌های ذلت‌بار و استعماری است.
 البته این توطئه‌ها فقط در جامعه‌ای متفرق، جاهل و خالی از فرهنگ آزادی‌طلبی محقق می‌شود.
دشمنان در سیستم جهانی‌سازی به توسعه جهالت در جامعهو مشغول کردن آن به فرهنگ‌های عقب افتاده و منحل اصرار دارند. به همین دلیل ما معتقدیم که مقاومت باید در همه سطوح نظامی، سیاسی و فرهنگی ادامه یابد.
ــ یعنی نُجَباء علاوه بر مسائل نظامی، کارکردهای دیگری نیز در عراق و سوریه دارد؟بله همان‌طور که گفته شد، مقاومت اسلامی نُجَباء تلاش کرده در همه سطوح ـ و نه‌فقط در میدان نظامی ـ فعالیت کند.
ما گروهی مقاوم هستیم که ایمان داریم مبارزه علیه ظلم و استکبارباید در همه سطوح انجام شود و به همین جهت به فعالیت‌های انسان‌دوستانه روی آورده‌ و مراکز علمی ــ فرهنگی هدفمند، مؤسسه‌های خیریه اجتماعی و نهادهای خدماتی گوناگونی را تاسیس کرده‌ایم.
* نُجَباء فقط نظامی نیستهمچنین این جنبش اقدام به راه اندازی و ساخت مدارس و دانشگاه‌هایی با نظام پیشرفته علمی، مراکز پژوهشی و مؤسساتی در جهت تقریب ادیان و مذاهب کرده که هدف آن،  نهادینه کردن فرهنگ وحدت و دوری از فتنهدر کشور است.
ان شاء الله تلاش می‌کنیم همان‌گونه که در سطح نظامی با یاری خداوند پیروزی‌های بزرگی را محقق کردیم، در همه سطوح دیگر نیز این موفقیت‌ها و افتخارات را کسب نماییم.
ــ چندی پیش تعدادی از اعضای کنگره آمریکا، از تصمیم این کشور برای تحریم برخی از گروه‌های مقاومت عراقی که به‌نوعی تحت پوششجمهوری اسلامی ایرانفعالیت می‌کنند، خبر دادند و از جمله این گروه‌ها، مقاومت اسلامی نُجَباء بود. نظر شما در ارتباط با تحریم‌های احتمالی آمریکا چیست و این گروه چه واکنشی خواهد داشت؟
ما معتقدیم که هرچه فریادهای دشمنان علیه ما بیشتر شود، یعنی قدرت ضربات وارده ما به آنان قوی‌تر بوده است. این ضربه‌ها آنان را به درد آورده و به همین دلیل صدایشان بلند شده و اقداماتشان را علیه ما افزایش داده‌اند.
* ماجرای دیدار با رهبری پس از تحریم آمریکادر میان این غوغای بی‌اهمیت که باعث افتخار، شادیو اقتدار ما شده و مقاومت‌مان را افزایش داده، به دیدار رهبر معظم انقلاباسلامی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله) مشرف شدم و معظم‌له به من فرمودند: «شما آمریکا و دشمنان دیگر را شکست دادید و با این کار نه‌فقط آنان را متحمل شکست کردید، بلکه آنان را ذلیل کردید. ما شما را تأیید و از تلاش و جهادتان قدردانی می‌کنیم. شما باقی خواهید ماند و پیروزی‌هایتان را ادامه خواهید داد. آخرت برای شما بهتر است و آخرت فقط در روز قیامت نیست، بلکه در همین دنیا شما دست برتر را خواهید داشت و دشمنانتان ذلیل خواهند شد. قرار دادن شما در لیست تروریسم، دلیل قدرت شما و نشانه ضعف و شکست آنان در برابر شماست».
چه افتخار و عزتی بالاتر از شنیدن این وعده از زبان یکی از اولیای الهی!؟ــ باتوجه به اینکه به‌تازگی رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق انتخاب شده‌اند، نوع تعامل جنبش نُجَباء با دولت جدید در عراق به چه نحو خواهد بود؟ما به ضرورت روند سیاسی عراق باور داریم و با قدرت از آن پشتیبانی می‌کنیم. این مهم بدون وجود دولتی قوی که جرأت و شجاعتی را که مرجعیت توصیف کرده است دارا باشد، محقق نمی‌شود.
اینچنین دولتی می‌تواند برنامه‌های مخرب آمریکا در عراق را متوقف کند و می‌تواند کمپانی‌های آمریکایی را که با سیاستمداران داعشی شراکت داشته و نفتو ثروت‌های ملی عراق را به تاراج می‌برند، از عراق اخراج کند.
* دخالت بیگانگان و ترورهای منظماگر دولت این اقدامات را اجرایی کند، می‌تواند به اشغال عراق پایان دهد و همچنین خواهد توانست با اخراج این کمپانی‌ها ـ که کارگران خارجی زیادی را به خدمت گرفته‌اند ـ به بیکاریپایان دهد.
ضمن اینکه می‌تواند شرکت‌های امنیتی وابسته به شبکه جهانی صهیونیسم را از کشور اخراج کند؛ به‌ویژه که نیروهای امنیتیو نظامی عراق توانایی خود را در حمایت از ملت و سرزمین عراق به اثبات رسانده‌اند.
وجود این شرکت‌های مشکوک امنیتی که مرتکب ترورهای منظم می‌شوند، به شکل گسترده باعث آسیب دیدن وضعیت امنیتی کشور خواهد شد.
* دو نصیحت به عبدالمهدیامیدواریم که دولت جدید در دو جهت فعالیت کند:نخست: بازسازی و آبادی کشور در همه عرصه‌ها.
دوم: پاکسازی عراق از آسیب‌هایی که این شرکت‌ها ـ بعد از آنکه به اشغال نظامی پایان داده شد و اشغالگران با ذلت بیرون رانده شدند ـ با اشغال حوزه‌های اقتصادی و امنیتی به کشور وارد نموده‌اند.
 ــ پیش‌بینی می‌کنید چشم‌انداز روابط ایران و سیاستمداران جدید عراقی به چه سمتی سوق پیدا خواهد کرد؟در خصوص آینده روابط عراق و ایران در سایه تشکیل دولت جدید، در حال حاضر آنچه دخالت در امور عراق نامیده می‌شود، دو نوع است؛ دخالت منفی و دخالت مثبت.
* پنج کشور شرور!دخالت عربستان، امارات، قطرو برخی کشورهای دیگر در جهت تخریب و تضعیف عراق است. آن‌ها داعش را به عراق فرستادند، از طائفه‌گرایی پشتیبانی کردند و درگیری‌های داخلی را به دستور صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها به ‌راه انداختند.
دیدیم که آمریکا در ابتدای حمله داعش به عراق، از کمک سر باز زد و علاوه بر آن، موانعی نیز در برابر مقاومت و بسیجمردمی که از ابتدا مقابل داعش ایستاده بودند، ایجاد کرد.
هدف آنان از این کار، سقوط دولت و روند سیاسی عراق و تسلط بر بغداد توسط داعش بود؛ ولی جوانان مکتبی عراق که زیر پرچم گروه‌های مقاومت مبارزه می‌کردند توانستند این هجوم را متوقف و پایتختکشور را حفظ کنند. آنان هسته‌های اولیه الحشد الشعبی را با فتوای مبارک مرجعیت در
نجف اشرفتشکیل دادند و از پشتیبانی معنوی و لجستیکی ولی‌فقیه و پشتیبانی مردم برخوردار شدند.
پس از شروع پیروزی‌ها، آمریکا تلاش کرد سوار این موج شده و ادعا کند که به‌دنبال آزادی عراق است؛ در حالی که در گذشته از یاری عراق خودداری کرده بود.
* رسانهآمریکاییآنچه آمریکایی‌ها در میدان انجام می‌دادند، خلاف چیزی بود که در رسانه‌ها اعلام می‌کردند. آنان در رسانه‌ها
مبارزه با تروریسمرا فریاد می‌زدند، درحالی‌که خود تروریسمرا ساخته بودند و از آن پشتیبانی می‌کردند.
* تروریسم‌زدایی به سبک واشنگتنآمریکا همه عملیات‌های پیش‌روی ما را به تأخیر می‌انداخت و از داعش حمایت می‌کرد و می‌کوشید اشغال شهرها را طولانی‌تر کند. هنوز هم در مرز سوریه و عراق از داعش حمایت می‌کند و مانع آزادی بقیه مناطق از اشغال داعش می‌شود.
اما در طرف دیگر، دخالت مثبت است؛ که همان نقش جمهوری اسلامی در کمک به عراق برای مقابله با حمله وحشیانه داعش بود.
* تاریخ با قلم طلا ثبت می‌کند..
این کمک‌ها با دستور و اشراف مستقیم رهبر معظمانقلاب اسلامی (دام ظله) در همه جهات و سطوح صورت گرفت؛ به‌ویژه مشاوره‌های نظامی مهمی که به‌شکل گسترده و فعال در موفقیت عملیات‌های نظامی نقش داشت.
همچنین حضور فعال مردانتأثیرگذار ولایت و در رأس آن‌ها برادر عزیزم حاج «قاسم سلیمانی» که نقش بزرگی داشت. تاریخ این تلاش‌ها را با قلمی از طلا ثبت خواهد کرد. ایشان نمونه یک فرمانده اسلامی ایثارگر و متواضع است که زندگی ساده‌ای دارد ولی بسیار شجاع و قدرتمند است و برخلاف فرماندهان و ژنرال‌های دیگر، بسیار متواضع، مهربان و باوفاست که علی‌رغم مشغله‌های زیاد و مسؤولیت‌های بزرگ، از دوستان و برادران خود روی نمی‌گرداند.
در میادین جنگ احساس می‌کنیم که او یک قدرت نظامی بزرگ مورد تأیید خداوند است. او در همه عملیات‌ها در خاکریز مقدم و نزدیک به این گروهک وحشی حضور می‌یافت و تجربه‌اش را به رزمندگان عراقی تقدیم می‌کرد.
این نمونه‌ای از دخالت مثبت است که دشمن آن را محکوم می‌کند، ولی ما آن را مصداق واقعی سیره اهل‌بیت(ع) می‌دانیم.
امام خامنه‌ای و جمهوری اسلامی در خصوص وقایع عراق بی‌تفاوت نماندند، بلکه از عراق پشتیبانی کردند تا بتواند در برابر این هجوم وحشیانه ایستادگی کند.
* قدرشناسی ملت و دولت عراق نسبت به ایرانمردم، دولت و مقامات سیاسی عراق کسی را که در کنارشان ایستاد و کسی را که علیه آنان توطئه کرد به‌خوبی می‌شناسند. ما کسانی را که عزت دنیا و آخرت را طلب کردند - که مصداق حقیقی آن جمهوری اسلامی و رهبر حکیم آن است - خوب می‌شناسیم.
 همچنین کسانی فریفته شیطان شدند و خیال کردند بقای جایگاه سیاسی‌شان فقط با پشتیبانی آمریکایی‌ها محقق می‌شود و دست‌های آغشته به خون آنان را فشردند و دروازه‌های عراق را برای سرقت و تخریب به رویشان گشودند. آنان باید بدانند که این جایگاه را از دست خواهند داد چراکه استکبار، شیطانی است که به عهد خود وفا نمی‌کند و هنگامی که نقش‌شان تمام شود، به آن‌ها خیانت خواهد کرد؛ همانگونه که به صدام و حاکمان ذلیل عرب خیانت کرده و دولت‌هایشان را ساقط نمودند.
هرکس اینگونه عمل کند، روزی مزدور بودنش برملا می‌شود و به‌خاطر وطن‌فروشی، شرف و آبرویش ریخته خواهد شد؛ همان‌گونه که آل‌سعود توسط ترامپ خوار و ذلیل شدند و هنوز حقیر و ذلیل هستند.
بنابراین دولت جدید عراق باید کسانی را که با شیطان بزرگ دست دادند، شناسایی و سرنوشتشان را مشخص کند.
ضمن اینکه باید کسانی را که در سختی‌ها کنار عراق ایستاده‌اند شناسایی کند و با آن‌ها ائتلافی قدرتمند تشکیل دهد؛ زیرا هم‌پیمانی با امین، موجب قدرت و شرافت است.
دولت همچنین باید به کسانی که با مواضع منفی از تخریب عراق پشتیبانی کرده‌اند برخورد نموده و به آن‌ها اجازه تکرار نقشه‌ها‌یشان را ندهد و دست آن‌ها را از روند سیاسی عراق قطع کند.
در پایان می‌توان گفت که دولت و ملت عراق در مرحله مهمی از تقویت روابط با جمهوری اسلامی قرار دارند، زیرا ایران تنها کشوری بود که درکنارشان ایستاد.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

نرخ عوارض آزاد راه پردیس امسال افزایش نخواهد داشت
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت آزاد راه تهران- پردیس گفت: با توجه به نارضایتی مردم نسبت به افزایش نرخ عوارض آزاد راه، در سال 98 افزایش قیمت نخواهیم داشت.
فرمانده ناجا : تصادفات جاده ای 15 درصد کاهش یافت
اصفهان- ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی از کاهش 15 درصدی تصادفات جاده ای از شروع سفرهای نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
بخش هایی از شهر گمیش تپه گلستان به زیر آب رفت
گرگان - ایرنا - بخش هایی از شهر 20 هزار نفری گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان استان گلستان به دلیل طغیان شاخه فرعی گرگانرود که از داخل این شهر می گذرد به زیر آب رفت.
بیش از 10 هزار واحد مسکونی گلستان دچار آبگرفتگی شدند
گرگان - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: براثر وقوع سیلاب در مناطق گوناگون این استان تاکنون 10 هزار و 63 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی و برخی از آن ها غیرقابل سکونت شدند.
سیل زدگان مازنی کمک های بلاعوض دریافت می کنند
ساری-ایرنا-معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: براساس تصمیم اولیه، سیل زدگان خسارت دیده ناشی از سیل در مازندران کمک های بلاعوض معیشتی وتعمیراتی دریافت می کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ازمناطق سیلزده مازندران بازدیدکرد
ساری-ایرنا- معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق سیلزده استان مازندران بازدید کرد و از نزدیک در جریان خسارت های وارده به این خطه شمال کشور قرار گرفت.
افزون بر 287 هزار مسافر نوروزی در یزد اسکان یافتند
یزد - ایرنا - سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: به مدت چهار روز( 27 اسفند 97 تا اول فرودین 98 ) ، 287 هزار و چهار نفر از مسافران نوروزی در استان اسکان داده شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.46 برابر رشد داشته است.
کرملین هم اظهارات ترامپ درباره جولان را به باد انتقاد گرفت
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره بلندی های جولان گفت: این گونه اظهارات می تواند اوضاع متشنج خاورمیانه را بی ثبات کند.
حزب الله یک حزب لبنانی منتخب مردم است
بیروت - ایرنا - 'جبران باسیل' وزیر خارجه لبنان عصر جمعه تاکید کرد که حزب الله لبنان یک حزب لبنانی است که از طرف مردم انتخاب و تایید شده است.
سوریه اظهارات ترامپ درباره جولان را خطرناک خواند
دمشق- ایرنا - وزارت خارجه سوریه نامه ای به 'آنتونیو گوتِرِش' دبیرکل سازمان ملل و رییس شورای امنیت پیرامون اظهارات خطرناک و غیرمسئولانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارسال کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
کرملین هم اظهارات ترامپ درباره جولان را به باد انتقاد گرفت
شمار قربانیان حادثه واژگونی کشتی در عراق به ۱۲۰ نفر رسید
دیدار پامپئو با حریری
آمریکا 14 شخص و 17 نهاد را در ارتباط با ایران تحریم کرد
چرا غرب از توسعه موشک‌های ماهواره‌بر ایران هراس دارد؟
واکنش فرانسه و آلمان به تصمیم ترامپ در خصوص جولان
فرانسه: اتحادیه اروپا مسئول حل بحران سیاسی در انگلیس نیست
رژیم صهیونیستی، در شورای حقوق بشر سازمان ملل محکوم شد
کشته شدن ۲۳ سرباز چاد در حمله بوکوحرام
سناتور روس:آمریکا بجای حقیقت، منفعت را به رسمیت می شناسد