تخصیص بودجه با اوراق خزانه جوابگوی هزینه های بیمارستانی نیست

12:40 ۱۸۵ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 178 0
تخصیص بودجه با اوراق خزانه جوابگوی هزینه های بیمارستانی نیست

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تخصیص بودجه در قالب اوراق خزانه نمی تواند پاسخگوی هزینه های بیمارستانی و کارکنان نظام بهداشت و درمان باشد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، دکتر منوچهر مهرام روز شنبه در همایش بزرگداشت هفته بیمه سلامت، افزود: با اوراق خزانه نمی توان بدهی بخش های مختلف از جمله شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی، دستمزد کارکنان و سایر هزینه ها را پرداخت کرد زیرا خریدهای ما باید به طور کامل نقدی باشد.
وی اضافه کرد: آن بخشی که هدفمندی یارانه ها می تواند در جایگاه واقعی خود بگیرد همین بخش سلامت است که اقشار ضعیف جامعه باید از آن منتفع شوند.
مهرام با بیان اینکه سلامت مردم به طور مستقیم با رضایتمندی آنها مرتبط است، یادآور شد: یارانه ها باید به سمت هدفمندی واقعی خود حرکت کند تا بخش سلامت که از مهم ترین نیازها است از آن بهرمند گردد.
وی در ادامه با اشاره به گران بودن هزینه های سلامت به یک مشکل دیگر نیز پرداخت و اظهار داشت: علاوه بر آن که تجهیزات جدید و پیشرفته برای تشخیص یا درمان به طور مرتب در حال ابداع هستند متاسفانه گاهی اوقات به دلیل ناآگاهی از نحوه استفاده از این تکنیک ها و یا برخی مطامع تجاری، مردم را به اشتباه به استفاده از این تجهیزات وادار می کنند که همین موجب شده تا میزان هزینه های خدمات سلامت در کشور ما افزایش یابد.
مهرام ادامه داد: البته در راستای مدیریت این موضوع، دانشگاه علوم پزشکی با همکاری سازمان بیمه سلامت در صدد ساماندهی استفاده دارو و تجهیزات و توجیه پزشکان در تجویز صحیح و منطقی استفاده از آنها و نیز مصرف داروها برای بیماران است تا مردم وادار به استفاده از تکنیک هایی که در بسیاری از اوقات نیاز نیست، نشوند.
وی به طرح ملی تحول نظام سلامت و منتقدان و موافقان آن نیز اشاره کرد و گفت: بدون تردید این طرح نقاط قوت و ضعف هایی دارد اما به طور یقین نقاط قوت آن بیش از ضعف های آن است.
مهرام، افزایش کمی تعداد تخت های بیمارستانی با ساخت و توسعه بیمارستان های جدید و ارتقای هتلینگ بیمارستانی، استقرار پزشک مقیم، کاهش نرخ زایمان سزارین، افزایش کلینیک های ویژه قزوین با تعرفه ارزان به 10 مورد و استاندارد سازی فضاها و تحهیزات بیمارستانی را از جمله دستاوردهای این طرح برشمرد.
این مسئول درمانی در ادامه با بیان اینکه اورژانس هوایی قزوین از زمان راه اندازی در سال 93 تاکنون 359 ماموریت را با جا به جایی 439 مصدوم انجام داده، تصریح کرد: هر ماموریت این بالگرد به طور متوسط 220 میلیون ریال برای دولت هزینه دارد.
به گفته مهرام، همه این دستاوردها بیانگر آن بوده که فایده طرح تحول نظام سلامت بسیار بالاتر از ضعف های آن است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اضافه کرد: در شرایط اقتصادی امروز کشور نیز که تامین تجهیزات و دارو قدری سخت تر شده اجازه نخواهیم داد این مشکلات ذره ای در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم خللی وارد کند.
دکتر مهرام در پایان افزود: تحریم فقط خاص این روزها نیست و در واقع جمهوری اسلامی 40 سال است که با انواع تحریم ها روبرو بوده و از این رو همگی اینها همچون باد و طوفانی است که مردم ما را محکم تر می کند.
7388/8054


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

صعود ملی پوشان اسنوکر ایران به مرحله حذفی رقابت‌های آسیایی
رقابت‌های اسنوکر ده توپ تور رنکینگ آسیایی در مرحله گروهی انجام شد و نمایندگان ایران موفق شدند به مرحله حذفی صعود کنند.
مشخص شدن نتیجه تایم تریل تیمی قهرمانی آسیا یک روز پس از برگزاری مسابقه- ایران آخر شد
پس از یک روز از برگزاری ماده تایم تریل تیمی دوچرخه سواری جاده قهرمانی آسیا مشخص شد تیم ایران آخر شده است.
جستجو برای نجات 4 خدمه لنج غرق شده در خلیج فارس ادامه دارد
بوشهر- ایرنا - رئیس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جستجو برای یافتن و نجات 4 خدمه شناوری که ساعت 9.30دقیقه روز سه شنبه در آب های سرزمینی خلیج فارس واژگون شده بود توسط این اداره کل ادامه دارد.
پایان مسابقات گرنک با عنوان ۱۴ و ۲۶ شطرنج‌بازان ایران
نمایندگان شطرنج ایران در مسابقات بزرگ بین‌المللی «گرنک» آلمان عناوین چهاردهم و بیست و ششم را به دست آوردند.
تصادف اتوبوس در کرمان یک کشته و 11زخمی برجا گذاشت
کرمان - ایرنا - مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان کرمان گفت: بر اثر برخورد اتوبوس با کامیون در محور باغین به جوپار این استان یک نفر کشته و 11 نفر زخمی شدند.
رقابت‌های تیراندازی جام جهانی چین- سبقت‌اللهی فینالیست شد
گلنوش سبقت‌اللهی در تپانچه بادی بانوان رقابت‌های تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک فینالیست شد.
دومین سهمیه المپیک در تیراندازی پرید- سبقت اللهی هشتم شد
گلنوش سبقت اللهی در فینال تپانچه بادی مسابقات تیراندازی جام جهانی و کسب سهمیه المپیک در چین هشتم شد.
بارش ها مرهمی برزخم تازیانه های خشکسالی
بوشهر- ایرنا- بارش ها و سیلاب های سال آبی جاری هرچند در برخی استان ها باعث تلفات، آسیب ها، خرابی، خسارت و آوارگی شد اما برای بیشتر نقاط ایران همانند مرهمی برآثار و آلام زخم های سوخته ناشی از خشکسالی 15 ساله است.
یک داور زن در لیگ یک فرانسه قضاوت می‌کند
استفانی فراپارت دیدار هفته آینده آمیان و استراسبورگ را در لیگ یک فرانسه قضاوت می‌کند.
محیط زیست: مدیران شهرداری تهران قانون پسماند را بخوانند
تهران- ایرنا- یک مسئول محیط زیست استان تهران در واکنش به اظهارات برخی مقام های شهرداری که محیط زیست را مسئول ساماندهی سایت پردازش زباله آرادکوه خوانده اند، می گوید: بهتر است مدیران شهرداری قانون مدیریت پسماندها را دوباره مرور کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آخرین وضعیت تورج لارودی و حسن حبیبی
دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی درباره آخرین وضعیت تورج لارودی گفت: هرچند این پیشکسوت عرصه رسانه و کارشناس کشتی دچار بیماری عصبی و عضلانی است و فرمان اعصاب به درستی به عضلات نمی رسد، اما تلاش پزشکان بر این است تا بیماری او را کنترل کنند.
دبیر فدراسیون بدنسازی: امیدوارم به قهرمانی آسیا اعزام شویم- نظارت بر باشگاه‌ها بر عهده ما نیست
دبیر فدراسیون بدنسازی می‌گوید نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و برخورد با متخلفین فروش مکمل‌های غیرقانونی بر عهده ما نیست و ادارات کل ورزش و جوانان مسئولیت این کار را بر عهده دارند.
سرقت خانوادگی با نوزاد یک ساله
ماموران انتظامی مشهد با حضور در محل سرقت زن جوانی را دستگیر کردند که نوزادی یک ساله داخل کالسکه را نیز با وسایل سرقتی حمل می کرد و در حال فرار بود.
اظهارات عجیب یک بازیگر در توجیه یک فیلم مبتذل
یک بازیگر سینما و تلویزیون، برای حمایت از فیلمی ضدخانواده، در اقدامی عجیب مقدسات دینی را دستاویز قرار داد.
۶ ترفند برای مقابله با موخوره
موخوره از جمله عارضه‌های شایعی است که کمبود مواد غذایی لازم برای موها می‌تواند این مشکل را تشدید کند.
بسیج «کنترل فشارخون بالا» از ۲۷ اردیبهشت در سراسر کشور
یک زن اماراتی بعد از ۲۷ سال از کما خارج شد
داستان 100 عضو طلایی در همدان...
محیط زیست: مدیران شهرداری تهران قانون پسماند را بخوانند
45 درصد مرگ ها در کرمانشاه مربوط به بیماری های قلبی است
فرماندار:دفع اصولی پسماند نیازمند استفاده از روشهای جدید است
پرونده سلامت در چهارمحال و بختیاری بهار امسال تکمیل می شود
بیش از 16 میلیون نوبت سر دام در آذربایجان غربی مایه کوبی شد
نیروهای بسیج مردمی عراق در کنار مردم سیل زده ایران هستند
چالش بی ‌پایان «معتادان متجاهر»