سفیر سوریه: درهای کشورمان به روی ایران برای بازسازی باز است

12:28 ۲۴۷ روز و ۲۲ ساعت پیش افکار نیوز 227 0
سفیر سوریه: درهای کشورمان به روی ایران برای بازسازی باز است

سفیر سوریه در ایران گفت: در مرحله بازسازی سوریه درهای کشورمان در مقابل فعالیتهای ایران کاملا باز است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عدنان محمود سفیر کشور سوریهدر ایرانامروز در نشست دوجانبه فعالین اقتصادی دو کشور در محل اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: برگزاری اولین جلسه میان دو کشور نشان می‌دهد که تمام تلاشها برای توسعه همکاریهای اقتصادی در چارچوب همکاریهای استراتژیک دو کشور در حال انجام است.
وی افزود: درهای سوریه در مقابل فعالیت بازرگانان و سرمایه‌گذاران اقتصادی ایران در مرحله بازسازی کشورمان کاملا باز است، زیرا ما معتقدیم در این مرحله باید به همراهان و متحدان خود از جمله ایران در اولویت قرار داشته باشند و کسانی که حامی تروریست در سوریه بودند و اقتصاد کشورما را از بین بردند در این مرحله جایگاهی در سوریه نخواهند داشت.
عدنان محمود افزود: از بخش خصوصیایران برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سوریه دعوت به عمل می‌آید و تمام توان خود را برای تامین روابط دو کشور به کار می‌بندیم.
* لزوم برقراری تجارت آزادمیان دو کشورسفیر کشور سوریه با بیان اینکه بعد از نابودی تروریست زمینه متفاوتی برای بازسازی در سوریه ایجاد شده است، گفت: ایجاد موافقتنامه‌های تجارتآزاد میان دو کشور منجر می‌شود که بیش از پیش گسترش دهیم.
وی افزود: سوریه ایران را در زمینه‌های مختلف اقتصادی، تولید و سرمایه‌گذاری شریک خود می‌داند و ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که موانع پیش روی تجارت دو کشور از جمله بانکی برداشته شود.
عدنان محمود گفت: روابط بانکی نقش اصلی در برقراری روابط دو کشور دارد همچنین ما معتقدیم که باید نمایشگاه‌های تجاری برای معرفی فعالیت‌های دو کشور انجام شود تا شناخت بیشتری ایجاد شود.
وی همچنین از سرمایه‌گذاران ایرانی برای سرمایه‌گذاری در مناطق آزادسوریه دعوت کرد و افزود: از مقام معظم رهبریایران برای حمایت از سوریه برای بیرون راندن تروریست‌ها قدردانی می‌کنم. 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

2 خصلتی که به فرموده امام باقر(ع) کلید هر بدی اند
حدیث امام محمدباقر (ع) درباره کلید هر بدی را در اینجا بخوانید.
موتورسواری امین حیایی روی صحنه «عصر جدید» -خاطره جالب علیخانی از حضور خود در یک فیلم
دوازدهمین قسمت از برنامه «عصر جدید» شب گذشته با حضور شرکت‌کنندگان مختلف به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه
همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی آغاز شد.
حذف امضاهای طلایی در سازمان ثبت اسناد
ذبیح اله خداییان از حذف امضا‌های طلایی خبر داد و گفت: یکی از محور‌های سند تحول، پیشگیری از مفاسد و برخورد با متخلفان است.
راهی ساده و لذتبخش برای سالم نگه داشتن قلب
محققان متوجه شدند هر قدر فرد در طول سال بیشتر مرخصی بگیرد و بیشتر به سفر رود، کمتر احتمال دارد به سندرم متابولیک مبتلا شود.
امکان وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده‌ها
سرهنگ رحمانی گفت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده‌های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.
میزان عوارض تردد در محدوده ˮکنترل آلودگی هواˮ مشخص شد
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه میزان عوارض تردد در محدوده "کنترل آلودگی هوا" بین ۷ تا ۲۰ هزار تومان است، گفت: خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض ورود به محدوده‌ها برخوردار خواهند شد.
شفاف سازی درآمد‌های شهرداری از محل طرح ترافیک در دستور کار
علیخانی ضمن انتقاد از عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره شفاف نبودن عملکرد این معاونت گفت: شهرداری باید پاسخ دهد که چه میزان درآمد از محل طرح ترافیک و عوارض زوج و فرد در سال گذشته داشته و چه میزان از این درآمد صرف خرید اتوبوس و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شده است.
پرونده کارت ملی هوشمند چه تاریخی بسته خواهد شد؟
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال با اشاره به اینکه کارت‌های هوشمند ملی به مرور به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود از زمان بسته‌شدن این پرونده خبر داد.
علت بد بو شدن گاز معده
مشکلات مربوط به روده باعث بدبو شدن گاز معده می‌شود؛ باکتری‌های روده در طول فرآیند هضم، ترکیبات حاوی گوگردی مانند هیدروژن سولفید تولید می‌کند که بوی زننده‌ای را در گاز معده به وجود می‌آورند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.
بساز بفروش‌ها در دام گرانی افتاده اند-پیشخوان
افت و خیز قیمت مرغ همچنان در بازار ادامه دارد
خبر بد اقتصادی برای دولت ترامپ!
احتمال رشد مصرف برق به بیش از ۵۶ هزار مگاوات
واردات تیوپ موتورسیکلت به ۱۵۲ تن رسید
دولت با حذف واسطه‌ها بازار خودرو را مدیریت کند
ایراد از نظام توزیع است نه ارز دولتی
۱۸ میلیارد ویژه خواری
واقعا افزایش قیمت لبنیات غیر قانونیه؟!
«یاماها» موتور محبوب ˮMT-۰۷ˮ را به‌روز می‌کند