یک هزار پرسنل بهداشتی درمانی کشور در مرز مهران مستقر می شوند

11:29 ۹۳ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 106 0
یک هزار پرسنل بهداشتی درمانی کشور در مرز مهران مستقر می شوند

ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: یک هزار و 200 پرسنل بهداشتی درمانی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی در ایام اربعین در مسیر تردد زائران در این استان و مرز مهران مستقر می شوند.

ایرنا

دکتر کریم همتی روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تعداد نیروی انسانی شامل پزشک عمومی، پزشک متخصص، پیراپزشک، پرسنل درمانی و بهداشتی و نیروی تخصصی است که حدود 600 نفر از آنها از دانشگاه های استان های دیگر مامور هستند.
وی با بیان اینکه 150 پزشک و متخصص از استان های دیگر بکارگیری شده اند، یادآور شد: 600 نفر از مجموع نیروی انسانی بکارگیری شده در مرز مهران مستقر خواهند شد.
وی تاکید کرد: 11 بیمارستان شامل 9 بیمارستان دانشگاه و 2 بیمارستان صحرایی دانشگاه و ارتش در این استان در ایام اربعین با تمام تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز در آماده باش کامل هستند.
**استقرار پنج بالگرد و 150 دستگاه آمبولانس در مسیر تردد زائران اربعین
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پنج دستگاه بالگرد شامل یک بالگرد دانشگاه و چهار بالگرد ارتش، 150 دستگاه آمبولانس شامل 50 آمبولانس دانشگاه و 100 آمبولانس مهمان، 10 دستگاه اتوبوس آمبولانس شامل یک اتوبوس آمبولانس دانشگاه و 9 اتوبوس آمبولانس مهمان و 10 دستگاه موتورلانس در این ایام در مسیر تردد زائران اربعین حسینی مستقر می شود.
دکتر همتی افزود: از این تعداد 15 دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس در مرز مهران مستقر خواهد شد.
وی تاکید کرد: در شهر ایلام، تمامی شهرستان های استان و پایانه مرزی مهران پد بالگرد به منظور فرود بالگرد اورژانس و همچنین سه پد بالگرد در شهر ایلام و 10 پد بالگرد در مسیر ایلام به مهران احداث شده است.
**راه اندازی سه درمانگاه، داروخانه و انبار دارویی و آزمایشگاه کنترل آب شرب در پایانه مرزی مهران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: سه درمانگاه با همکاری دانشگاه و تامین اجتماعی استان، یک باب داروخانه و انبار دارویی به همراه 20 تکنیسین دارویی و همچنین آزمایشگاه کنترل آب شرب در پایانه مرزی مهران راه اندازی شده است.
دکتر همتی اظهار کرد: همچنین سه دستگاه یونیت دندانپزشکی و آزمایش بسیج جامعه پزشکی در ایام اربعین به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمات ارائه می دهد.
**پرسنل و تجهیزات بهداشتی درمانی به مدت 20 روز در مسیر تردد زائران مستقر می شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: پرسنل و تجهیزات لازم در سه حوزه شامل خدمات بهداشتی، درمانی و فوریت پزشکی به مدت 20 روز (10 روز قبل و بعد از اربعین) در مرز مهران مستقر شده و به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کنند.
دکتر همتی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین استان ایلام است و دستگاه ‌های مختلفی شامل بسیج جامعه پزشکی، تامین اجتماعی، سپاه، ارتش و هلال احمر در این کمیته با دانشگاه همکاری می کنند.
وی با بیان اینکه بیش از چهار برابر جمعیت استان در طول این 20 روز از مرز بین‌المللی مهران تردد می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به تردد این جمعیت عظیم، به طور قطع حجم فعالیت های بهداشتی درمانی نیز چندین برابر شده و حجم سنگینی از فعالیت ها توسط پرسنل بهداشتی و درمانی ارائه می شود.
به گزارش ایرنا، مرز بین المللی مهران به عنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات همه ساله در آستانه اربعین حسینی میزبان و پذیرای خیل عظیمی از زائران عزادار است.
6032/6034


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بهترین و مهیج‌ترین مسابقات تلویزیونی صدا و سیما
یکی‭ ‬از‭ ‬قالب‌های‭ ‬جذاب‭ ‬برنامه‌سازی، ‭ ‬مسابقات‭ ‬تلویزیونی‭ ‬است‭. ‬بنابراین‭ ‬در‭ ‬ضرورت‭ ‬تولید‭ ‬این‭ ‬ساختار‭ ‬تلویزیونی‭ ‬شکی‭ ‬نیست، ‭ ‬اما‭ ‬کیفیت‭ ‬و‭ ‬چگونگی‭ ‬تولید‭ ‬مسابقات‭ ‬اهمیت‭ ‬به‌سزایی‭ ‬دارد‭. ‬به‭ ‬همین‭ ‬دلیل‭ ‬برنامه‌سازان‭ ‬باید‭ ‬در‭ ‬گروه‭ ‬طراحی‭ ‬مسابقات‭ ‬حتما‭ ‬از‭ ‬کارشناسان‭ ‬فرهنگی، ‭ ‬رسانه، ‭ ‬روان‌شناس‭ ‬و‭ ‬جامعه‌شناس‭ ‬بهره‭ ‬ببرنند‭
چرا «قانون مورفی» را ببینیم؟
بعد از فیلم خوب و موفق «نگار»، همه منتظر بودند ببینند رامبد جوان در اثر بعدی‌اش یعنی «قانون مورفی» چه کرده، اکنون که این فیلم به صورت عمومی اکران شده و نظرات مثبت و منفی بسیاری را به دنبال داشته است.
آلبینیسم؛ بیماری ژنتیکی افسانه‌ای
زالی یک نوع اختلال ارثی است که بر اثر عدم وجود آنزیمی که در تشکیل ملانین نقش دارد بروز می‌کند. مبتلایان به زالی یا با کمبود رنگدانه مواجهند یا نمی‌توانند رنگدانه تولید کنند. از هر ۱۷ هزار نفر یک نفر به زالی دچار می‌شود.
تخم مرغ، معجزه‌ای برای کاهش وزن
تخم مرغ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاهش وزن سالم است. تخم مرغ سرشار از چربی‌های سالم، پروتئین‌های عضله ساز و املاح و ویتامین‌هاست و کمک‌تان می‌کند به شیوه‌ای سالم وزن کم کنید.
چگونه چیپس هویج ترد درست کنیم؟
با نحوه درست کردن چیپس هویج که غذایی مناسب کودکان است، آشنا شوید و این خوراکی خانگی را تهیه کرده و لذت ببرید.
آیا می‌دانستید این ستاره‌ها نقاش هم هستند؟
ما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریما معمولا ستاره‌های مشهور جهان را تنها با یکی از مهارت هایشان می‌شناسیم، به عنوان مثال جیم کریر را به عنوان بازیگر یا لیدی گاگا را به عنوان خواننده می‌شناسیم، اما آیا می‌دانید که آن‌ها به جز این توانایی، هنر‌های دیگری، چون نقاشی هم دارند؟
محسن کیایی؛ مردی که همه جور نقشی را خوب در می‌آورد
من شش فیلم با برادرم مصطفی و یازده فیلم با کارگردان‌های دیگر کار کرده‌ام و اتفاقا در تمام این سال‌ها، تلاشم بر این بوده که کار با شخصیت‌های مهم سینما را تجربه کنم. اما گاهی اوقات پیشنهاد‌هایی که از سمت همان شخصیت‌های مهم برای من می‌آمد، آن چیزی نبود که به دنبال آن بودم.
راهنمای ست کردن پیراهن جین مردانه
پیراهن جین یکی از مدل لباس‌هایی ست که هیچگاه از مد نمی‌افتد، اما باید بدانیم که این مدل لباس را با چه چیز‌هایی ست کنیم. خوبی اش آن است که پیراهن جین را هم می‌توان برای موقعیت‌های رسمی و هم غیر رسمی و کژوال به تن کرد. اگر دوست دارید بهترین تیپ‌هایی را که می‌توان با پیراهن جین زد ببینید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
«گل‌پسر‌ها» و جاذبه مردانگی نرم در کره جنوبی
فرض کنید مردی آرایش کرده در خیابان راه برود. احتمالا خیلی‌ها بد نگاهش می‌کنند. بعضی‌ها ممکن است مردانگی یا حتی جنسیتش را زیر سوال ببرند. اما در کره جنوبی وضع فرق می‌کند. مرد زیبا تعریفی متفاوت دارد، و این تعریف متفاوت روی برخورد و نگاه عمومی در کشورهای دیگر جهان هم اثر می‌گذارد.
شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید اگر...
سالهاست که موضوع پیدا کردن نیمه گمشده خیلی جا‌ها مطرح است، اما نیمه گمشده چیست؟ ساده است؛ کسی که کاملا مناسب شما باشد، فقط شما! هرچند ایده‌ی پیدا کردن نیمه گمشده رومانتیک و جذاب است، اما واقعیت ندارد. در واقع خیلی از کارشناسان روابط، مفهوم نیمه گمشده را کاملا رد می‌کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
خطر برخی داروهای سرماخوردگی برای سلامت قلب
افزایش تولد ˮنوزادان با روده خارج از بدنˮ در آمریکا
تاثیر استاتین‌ها در پیشگیری از بیماری‌های چشمی ناشی از دیابت
حواس‌پرتی و کاهش تمرکز نشانه‌ افسردگی است؟
بیمه سلامت برای 11هزار بیمار خاص تهرانی، چقدر هزینه می‌کند؟
بیماری‌هایی که پس از انقلاب از کشور پاک شدند
520 نفر برفروبی معابر شهر قزوین را بر عهده دارند
رعایت پیوست اجتماعی و فرهنگی در طرح های شهری ضروری است
همسان سازی بازنشستگان 12هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد
باید منابع حوزه سلامت را منطقی هزینه کنیم