نمره قابل قبول ملایر در اجرای طرح تحول نظام سلامت

11:20 ۹۲ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 181 0
نمره قابل قبول ملایر در اجرای طرح تحول نظام سلامت

همدان- ایرنا- آغاز طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید، نقطه عطفی در حوزه سلامت بود که با اهتمام دولتمردان و نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، حوزه سلامت، بهداشت و درمان موفق شد در این شهرستان نمره قابل قبولی بگیرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، نگاه ویژه رئیس جمهوری به حوزه سلامت همزمان با ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب با تلاش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موجب شد موضوع سلامت پس از سال ها کم توجهی در اولویت دولت قرار گرفت.
تاکنون به رغم کمبود منابع مالی و تنگاهای اقتصادی این طرح به جایگاه روشنی رسیده است و به همت تمامی دست اندرکاران حوزه سلامت دستاوردهایی را کسب کرد که رضایت عموم مردم را در پی داشت.
هزینه کرد بیش از 700 میلیارد ریال از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها در یک شهرستان با جمعیتی افزون بر 300 هزار تن، به طور قطع موفقیتی چشمگیر برای دولت و مردم است که شاید در طول سال های گذشته حرکتی کم نظیر و شاید بی نظیر است.
ملایر با سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی و یک کلینیک تخصصی تاکنون سهم بسیار خوبی از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت را کسب کرده است و ارایه این خدمات و حمایت های دولت در حوزه بهداشت و درمان و سلامت همچنان ادامه دارد.
اگر وضعیت بهداشت، درمان و سلامت به عنوان یکی از شاخص ها برای سنجش میزان توسعه یافتگی و رفاه مردم در نظر گرفته شده است، به جرات می توان گفت ملایر این شاخص را دارد و به گفته مسئولان این شهر طی سال های اخیر انقلابی عظیم در حوزه بهداشت و درمان این شهر رخ داده است.
شاید حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش به طور خاص در ملایر، جرقه ای برای تحولی بزرگ تر در حوزه سلامت این شهرستان رقم زد که هنوز هم مردم این شهر شاهد دستاوردهای این سفر پر خیر و برکت همچون راه اندازی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی، کلینیک تخصصی، مرکز آنژیوگرافی، بیمارستان خیرساز و تجهیزات پزشکی هستند.
دستاوردی که نمایندگان ملایر نیز برای محقق شدن آن از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و در کنار آنها دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان این شهرستان همیشه پاشنه کشیده در حال پیگیری برای گرفتن حق ملایر و حل مشکلات این حوزه هستند.
این نکته قابل ذکر است که ملایر با بیش از 400 تخت فعال بیمارستانی و وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص و جراحانی حاذق در رشته های مختلف، معین جنوب استان همدان در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی است و حدود 30 درصد از بیماران شهرستان های همجوار در جنوب استان را پوشش می دهد، نکته ای که مسئولان وزارت بهداشت و درمان نیز بر آن اذعان دارند و در این راستا تصمیم های اثرگذاری را اتخاذ کردند.
در این میان اما خیران ملایری دوشادوش دولتمردان برای تحقق این رسالت خطیر و برای خدمت به همنوع خود و کاستن بار سنگین بیماری از روی دوش بیماران، تلاش کردند و شاید گاهی در این عرصه پیشتاز هم بودند.
تکمیل و تجهیز اورژانس، تکمیل هتلینگ، تجهیز اتاق عمل، بخش 34 تختخوابی و نصب دستگاه ام آر آی بیمارستان امام حسین(ع)، مساعدت برای ساخت بیمارستان 96 تختخوابی خیرساز، توسعه کمی و کیفی بیمارستان های ملایر، راه اندازی مرکز آنژیوگرافی، تکمیل و تجهیز مرکز غربالگری سرطان و تجهیزات بیمارستان مهر و دهها اقدام دیگر در حوزه سلامت از جمله رهاوردهای سفر وزیر بهداشت و درمان به ملایر و اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان می توان نام برد.
به تازگی نیز با پیگیری های نمایندگان و مسئولان این شهرستان برای تجهیز و تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) به عنوان یک مطالبه جدی این شهر چهار میلیارد و 600 میلیون ریال و همچنین راه اندازی مرکز آنژیوگرافی از معاون وزیر بهداشت و درمان در سفر به این شهرستان درخواست شد که در این راستا دستور مساعدت از سوی وزیر بهداشت و درمان صادر و 20 میلیارد ریال هم اختصاص یافت.

**لزوم استمرار دستاوردهای حوزه سلامت
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی راه اندازی مرکز آنژیوگرافی را مطالبه جدی مردم ملایر دانست و از روند اجرای آن توسط دانشگاه علوم پزشکی به رغم دستور وزیر بهداشت و درمان در تسریع اجرای این طرح ابراز گلایه کرد.
محمد کاظمی با بیان اینکه ملایر قطب درمانی جنوب درمان استان همدان است، آن را دلیلی منطقی برای ارتقای کمی و کیفی تجهیزات درمانی و پزشکی ملایر عنوان و بر لزوم راه اندازی هر چه سریعتر مرکز آنژیوگرافی تاکید کرد.
وی همچنین بیمارستان امام حسین(ع) را پیشانی درمان این منطقه خواند و از دانشگاه علوم پزشکی همدان درخواست کرد: اولویت ها برای تکمیل و تجهیز و اتمام طرح های هتلیینگ این بیمارستان به کار گرفته شود.
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: اجرای هتلینگ، نقاشی و نمای بیمارستان امام حسین(ع) هنوز به اتمام نرسیده است و با توجه به حجم بالای مراجعان، نیاز است در دستور کار قرار گیرد و وضعیت آن باید بهینه تر از قبل شود.
کاظمی با اشاره به تعویق افتادن اجراز طرح مرکز غربالگری بیمارستان مهر، راه اندازی سریع این مرکز را از دیگر اولویت ها برشمرد و گفت: این مرکز هم اکنون به صورت امانی در دست اجرا است.
وی همچنین بر ضرب الاجل تکمیل اورژانس بیمارستان مهر که اعتبار آن نیز تخصیص یافته و همچنین تکمیل و تجهیز بخش 32 تختوابی بیمارستان امام حسین(ع) تا 22 بهمن امسال تاکید کرد.
کاظمی ادامه داد: با توجه به اینکه ساختمان کلینیک تخصصی ملایر به اتمام رسیده است، با کمک شهرداری محوطه سازی آن نیز باید تا قبل از پایان سال تکمیل شود تا بتوانیم برای جذب پزشکان متخصص این کلینیک قدم برداریم.
وی اقدامات و خدمات دولت در بخش بهداشت و درمان را کم نظیر دانست و افزود: مدیران بخش بهداشت و درمان ملایر از مدیران موفق این شهرستان هستند و همواره پیگیری های جدی را برای حل مشکلات این حوزه دارند که قابل تقدیر است.
دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تراز این شهرستان در سه حوزه بهداشت، درمان و آموزش به تراز قابل دفاعی رسیده است.
حجت الاسلام احد آزادیخواه این رشد فزاینده را یک تحول عظیم در حوزه سلامت عنوان کرد و استمرار آن را یک ضرورت برای جلب رضایتمندی مردم و حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان برشمرد.
وی تجهیز امکانات خوب در این سه حوزه و سهم داشتن این شهرستان در سه سرفصل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را گواه این تحول عظیم دانست و بیان کرد: با ادامه این روند این تحول باید به یک تمامیت برسد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم از تاخیر در تکمیل و راه اندازی مرکز آنژیوگرافی ملایر ابراز گلایه کرد و تحقق آن را یک مطالبه جدی و زمینه ای مهم برای افزایش رضایت مندی مردم از دولت و نظام دانست.
حجت الاسلام آزادیخواه تاکید کرد: ما زمانی قانع می شویم که قول وزیر بهداشت در زمان حضور وی در ملایر اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در حوزه سخت افزار نیز در آستانه یک تحول بزرگ در احداث مراکز درمانی هستیم، گفت: ایجاد مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت اقدامی موثر از سوی دولت بود که به خوبی در این شهرستان اجرایی شد.
حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: در حوزه نرم افزار و پزشک متخصص و فوق تخصص نیز باید به ارتقاء برسیم و تقاضا داریم در اولویت دانشگاه علوم پزشکی همدان قرار گیرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم همچنین خواستار تجهیز سه مرکز درمانی شهرهای ازندریان و جوکار و روستای علی آباد توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برای مکان یابی و اختصاص زمین برای ایجاد مراکز درمانی در مناطق شهرک ولیعصر(عج) و مسکن مهر ملایر با توجه بر اساس نیاز جدی مردم این مناطق شد.

**افتتاح مرکز غربالگری سرطان ملایر تا یکماه دیگر
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر نیز گفت: مرکز غربالگری سرطان بیمارستان مهر ملایر حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا یکماه آینده تکمیل و بهره برداری می شود.
محسن ترکاشوند ادامه داد: در تلاش هستیم از وزارت بهداشت و درمان تجهیزات لازم را برای مرکز غربالگری سرطان بگیریم تا هر چه سریعتر این مرکز بتواند به شهروندان خدمات ارایه دهد.
وی همچنین به راه اندازی کلینیک تخصصی فخریه ملایر طی ماه های آتی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر ساختمان کلینیک به اتمام رسیده است و تنها محوطه سازی آن باقی مانده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر افزود: تاکنون 35 میلیارد ریال برای احداث کلینیک تخصصی ملایر هزینه شده است و چهار میلیارد ریال نیز برای اتمام محوطه سازی آن نیاز است.
ترکاشوند یادآور شد: کلینیک تخصصی فخریه در دو طبقه به مساحت یک هزار و 740 مترمربع احداث شده است و 25 پزشک متخصص در این کلینیک آماده خدمت هستند.
وی همچنین تکمیل و راه اندازی 6 واحد مسکونی برای پزشکان با پنج میلیارد ریال اعتبار در بیمارستان امام حسین(ع) را از دیگر اقدامات و طرح های مورد بازدید نمایندگان ملایر عنوان کرد که تا 22 بهمن امسال افتتاح می شود.
ترکاشوند بیان کرد: هم اکنون یک بخش بستری در بیمارستان امام حسین(ع) ملایر توسط اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در دست اجرا است که 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آن اختصاص داده اند.
وی با بیان اینکه اعتبارات لازم برای تعمیر و نقاشی بیمارستان امام حسین(ع) پیش بینی شده است گفت: از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت مرکز بهداشتی و درمانی منطقه گاز طاهری ملایر با زیربنای یکهزار مترمربع در چهار طبقه احداث شد.
به گزارش ایرنا، اختصاص 330 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 78 طرح بهداشتی و درمانی از دیگر خدمات ویژه دولت و وزارت بهداشت و درمان در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت است که در همین راستا 27 خانه بهداشت، 17 مرکز خدمات جامع سلامت، 20 محل زیست پزشک اجرا و یا در دست اقدام است که موفقیت آمیز بودن طرح تحول نظام سلامت را در ملایر گوشزد می کند.
7528/2090


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

جهانبخش: بیرانوند ما را به بازی برگرداند
علیرضا جهانبخش، هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: الان زمانی برای خوشحالی نداریم و باید از همین فردا برای رویارویی با چین آماده شویم.
سرمربی عمان: از بازی با ایران واقعا لذت بردم
سرمربی عمان با بیان این که از بازی با ایران واقعا لذت بردم، گفت: ما توانستیم تیم خوب ایران را تحت فشار قرار دهیم و این برای من قابل تحسین بود.
«آس»: بیرانوند قلب عمانی‌ها را شکست
نشریه مادریدی «آس» پس از برد ایران مقابل عمان از عملکرد باثبات شاگردان کی‌روش در نیمه دوم و واکنش علیرضا بیرانوند نوشت.
یک نام عجیب در فهرست خرید رئال مادرید!
اولیویه ژیرو، مهاجم فرانسوی و 32 ساله چلسی، مورد توجه باشگاه رئال مادرید قرار گرفته است.
بیرانوند بهترین و مجید حسینی بدترین بازیکن
کارشناسان سایت «فاکس اسپورتس آسیا»، علیرضا بیرانوند را بهترین و مجید حسینی را، بدترین بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار مقابل عمان معرفی کردند.
مقایسه ایران ۲۰۱۹ با سالی که قهرمان آسیا شد
صفحه اجتماعی رسمی رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا به تمجید از عملکرد تیم ملی ایران پرداخت.
گزارش: علیرضا؛ سریع‌تر و قوی‌تر از منتقدین!
باشگاه برایتون پس از گلزنی علیرضا جهانبخش با ریتوئیت کردن، توئیت AFC نشان داد، گلزنی و درخشش این بازیکن که مدت زیادی مصدوم بوده، برایشان چقدر اهمیت دارد.
کی‌روش: نوع فوتبال بازیکنانم در آسیا جا نیفتاده
کارلوش کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به این نکته اذعان کرد که تیمش با واکنش خوب علیرضا بیرانوند در دقیقه نخست دیدار مقابل عمان در این بازی باقی مانده است.
زمان و ورزشگاه بازی ایران - چین
شاگردان کی‌روش در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف چین می‌روند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دژاگه: الان وقتش است پشت کی‌روش باشم
کاپیتان تیم ملی می گوید در دوران مصدومیت، کی روش و تیم به او خیلی محبت کرده اند و حالا او باید با بازی های خوب نشان دهد که او هم پشت کی روش و تیم است.
آقاجانیان: چین را هم از پیش رو بر می‌داریم
مربی ایران تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید سعی می‌کنند چین را هم از پیش‌رو بردارند.
پورعلی‌گنجی: دمِ بیرانوند گرم
مدافع تیم ملی فوتبال ایران گفت: دست بیرانوند را به خاطر پنالتی که گرفت می‌بوسم.
بیرانوند: اول قهرمانی، بعد از آن لژیونر شدن!
دروازه‌بان تیم ملی ایران می‌گوید حالا به فکر قهرمانی با یاران بعد از 45 سال هستند و بعد از آن به فکر لژیونر شدن است.
ترابزون اسپور بدون حسینی و امیری باخت
دو ملی پوش ایرانی ترابزون اسپور ترکیه در جریان شکست این تیم برابر باشاک‌شهیر حضور نداشتند.
خطر برخی داروهای سرماخوردگی برای سلامت قلب
افزایش تولد ˮنوزادان با روده خارج از بدنˮ در آمریکا
تاثیر استاتین‌ها در پیشگیری از بیماری‌های چشمی ناشی از دیابت
حواس‌پرتی و کاهش تمرکز نشانه‌ افسردگی است؟
بیمه سلامت برای 11هزار بیمار خاص تهرانی، چقدر هزینه می‌کند؟
بیماری‌هایی که پس از انقلاب از کشور پاک شدند
520 نفر برفروبی معابر شهر قزوین را بر عهده دارند
رعایت پیوست اجتماعی و فرهنگی در طرح های شهری ضروری است
همسان سازی بازنشستگان 12هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد
باید منابع حوزه سلامت را منطقی هزینه کنیم