نمره قابل قبول ملایر در اجرای طرح تحول نظام سلامت

11:20 ۳۳ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 123 0
نمره قابل قبول ملایر در اجرای طرح تحول نظام سلامت

همدان- ایرنا- آغاز طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید، نقطه عطفی در حوزه سلامت بود که با اهتمام دولتمردان و نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، حوزه سلامت، بهداشت و درمان موفق شد در این شهرستان نمره قابل قبولی بگیرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، نگاه ویژه رئیس جمهوری به حوزه سلامت همزمان با ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب با تلاش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موجب شد موضوع سلامت پس از سال ها کم توجهی در اولویت دولت قرار گرفت.
تاکنون به رغم کمبود منابع مالی و تنگاهای اقتصادی این طرح به جایگاه روشنی رسیده است و به همت تمامی دست اندرکاران حوزه سلامت دستاوردهایی را کسب کرد که رضایت عموم مردم را در پی داشت.
هزینه کرد بیش از 700 میلیارد ریال از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها در یک شهرستان با جمعیتی افزون بر 300 هزار تن، به طور قطع موفقیتی چشمگیر برای دولت و مردم است که شاید در طول سال های گذشته حرکتی کم نظیر و شاید بی نظیر است.
ملایر با سه بیمارستان امام حسین(ع)، مهر و تامین اجتماعی دکتر غرضی و یک کلینیک تخصصی تاکنون سهم بسیار خوبی از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت را کسب کرده است و ارایه این خدمات و حمایت های دولت در حوزه بهداشت و درمان و سلامت همچنان ادامه دارد.
اگر وضعیت بهداشت، درمان و سلامت به عنوان یکی از شاخص ها برای سنجش میزان توسعه یافتگی و رفاه مردم در نظر گرفته شده است، به جرات می توان گفت ملایر این شاخص را دارد و به گفته مسئولان این شهر طی سال های اخیر انقلابی عظیم در حوزه بهداشت و درمان این شهر رخ داده است.
شاید حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش به طور خاص در ملایر، جرقه ای برای تحولی بزرگ تر در حوزه سلامت این شهرستان رقم زد که هنوز هم مردم این شهر شاهد دستاوردهای این سفر پر خیر و برکت همچون راه اندازی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی، کلینیک تخصصی، مرکز آنژیوگرافی، بیمارستان خیرساز و تجهیزات پزشکی هستند.
دستاوردی که نمایندگان ملایر نیز برای محقق شدن آن از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و در کنار آنها دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان این شهرستان همیشه پاشنه کشیده در حال پیگیری برای گرفتن حق ملایر و حل مشکلات این حوزه هستند.
این نکته قابل ذکر است که ملایر با بیش از 400 تخت فعال بیمارستانی و وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص و جراحانی حاذق در رشته های مختلف، معین جنوب استان همدان در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی است و حدود 30 درصد از بیماران شهرستان های همجوار در جنوب استان را پوشش می دهد، نکته ای که مسئولان وزارت بهداشت و درمان نیز بر آن اذعان دارند و در این راستا تصمیم های اثرگذاری را اتخاذ کردند.
در این میان اما خیران ملایری دوشادوش دولتمردان برای تحقق این رسالت خطیر و برای خدمت به همنوع خود و کاستن بار سنگین بیماری از روی دوش بیماران، تلاش کردند و شاید گاهی در این عرصه پیشتاز هم بودند.
تکمیل و تجهیز اورژانس، تکمیل هتلینگ، تجهیز اتاق عمل، بخش 34 تختخوابی و نصب دستگاه ام آر آی بیمارستان امام حسین(ع)، مساعدت برای ساخت بیمارستان 96 تختخوابی خیرساز، توسعه کمی و کیفی بیمارستان های ملایر، راه اندازی مرکز آنژیوگرافی، تکمیل و تجهیز مرکز غربالگری سرطان و تجهیزات بیمارستان مهر و دهها اقدام دیگر در حوزه سلامت از جمله رهاوردهای سفر وزیر بهداشت و درمان به ملایر و اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان می توان نام برد.
به تازگی نیز با پیگیری های نمایندگان و مسئولان این شهرستان برای تجهیز و تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) به عنوان یک مطالبه جدی این شهر چهار میلیارد و 600 میلیون ریال و همچنین راه اندازی مرکز آنژیوگرافی از معاون وزیر بهداشت و درمان در سفر به این شهرستان درخواست شد که در این راستا دستور مساعدت از سوی وزیر بهداشت و درمان صادر و 20 میلیارد ریال هم اختصاص یافت.

**لزوم استمرار دستاوردهای حوزه سلامت
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی راه اندازی مرکز آنژیوگرافی را مطالبه جدی مردم ملایر دانست و از روند اجرای آن توسط دانشگاه علوم پزشکی به رغم دستور وزیر بهداشت و درمان در تسریع اجرای این طرح ابراز گلایه کرد.
محمد کاظمی با بیان اینکه ملایر قطب درمانی جنوب درمان استان همدان است، آن را دلیلی منطقی برای ارتقای کمی و کیفی تجهیزات درمانی و پزشکی ملایر عنوان و بر لزوم راه اندازی هر چه سریعتر مرکز آنژیوگرافی تاکید کرد.
وی همچنین بیمارستان امام حسین(ع) را پیشانی درمان این منطقه خواند و از دانشگاه علوم پزشکی همدان درخواست کرد: اولویت ها برای تکمیل و تجهیز و اتمام طرح های هتلیینگ این بیمارستان به کار گرفته شود.
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم تاکید کرد: اجرای هتلینگ، نقاشی و نمای بیمارستان امام حسین(ع) هنوز به اتمام نرسیده است و با توجه به حجم بالای مراجعان، نیاز است در دستور کار قرار گیرد و وضعیت آن باید بهینه تر از قبل شود.
کاظمی با اشاره به تعویق افتادن اجراز طرح مرکز غربالگری بیمارستان مهر، راه اندازی سریع این مرکز را از دیگر اولویت ها برشمرد و گفت: این مرکز هم اکنون به صورت امانی در دست اجرا است.
وی همچنین بر ضرب الاجل تکمیل اورژانس بیمارستان مهر که اعتبار آن نیز تخصیص یافته و همچنین تکمیل و تجهیز بخش 32 تختوابی بیمارستان امام حسین(ع) تا 22 بهمن امسال تاکید کرد.
کاظمی ادامه داد: با توجه به اینکه ساختمان کلینیک تخصصی ملایر به اتمام رسیده است، با کمک شهرداری محوطه سازی آن نیز باید تا قبل از پایان سال تکمیل شود تا بتوانیم برای جذب پزشکان متخصص این کلینیک قدم برداریم.
وی اقدامات و خدمات دولت در بخش بهداشت و درمان را کم نظیر دانست و افزود: مدیران بخش بهداشت و درمان ملایر از مدیران موفق این شهرستان هستند و همواره پیگیری های جدی را برای حل مشکلات این حوزه دارند که قابل تقدیر است.
دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تراز این شهرستان در سه حوزه بهداشت، درمان و آموزش به تراز قابل دفاعی رسیده است.
حجت الاسلام احد آزادیخواه این رشد فزاینده را یک تحول عظیم در حوزه سلامت عنوان کرد و استمرار آن را یک ضرورت برای جلب رضایتمندی مردم و حل مشکلات حوزه بهداشت و درمان برشمرد.
وی تجهیز امکانات خوب در این سه حوزه و سهم داشتن این شهرستان در سه سرفصل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را گواه این تحول عظیم دانست و بیان کرد: با ادامه این روند این تحول باید به یک تمامیت برسد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس دهم از تاخیر در تکمیل و راه اندازی مرکز آنژیوگرافی ملایر ابراز گلایه کرد و تحقق آن را یک مطالبه جدی و زمینه ای مهم برای افزایش رضایت مندی مردم از دولت و نظام دانست.
حجت الاسلام آزادیخواه تاکید کرد: ما زمانی قانع می شویم که قول وزیر بهداشت در زمان حضور وی در ملایر اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در حوزه سخت افزار نیز در آستانه یک تحول بزرگ در احداث مراکز درمانی هستیم، گفت: ایجاد مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت اقدامی موثر از سوی دولت بود که به خوبی در این شهرستان اجرایی شد.
حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: در حوزه نرم افزار و پزشک متخصص و فوق تخصص نیز باید به ارتقاء برسیم و تقاضا داریم در اولویت دانشگاه علوم پزشکی همدان قرار گیرد.
نماینده مردم ملایر در مجلس دهم همچنین خواستار تجهیز سه مرکز درمانی شهرهای ازندریان و جوکار و روستای علی آباد توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برای مکان یابی و اختصاص زمین برای ایجاد مراکز درمانی در مناطق شهرک ولیعصر(عج) و مسکن مهر ملایر با توجه بر اساس نیاز جدی مردم این مناطق شد.

**افتتاح مرکز غربالگری سرطان ملایر تا یکماه دیگر
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر نیز گفت: مرکز غربالگری سرطان بیمارستان مهر ملایر حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا یکماه آینده تکمیل و بهره برداری می شود.
محسن ترکاشوند ادامه داد: در تلاش هستیم از وزارت بهداشت و درمان تجهیزات لازم را برای مرکز غربالگری سرطان بگیریم تا هر چه سریعتر این مرکز بتواند به شهروندان خدمات ارایه دهد.
وی همچنین به راه اندازی کلینیک تخصصی فخریه ملایر طی ماه های آتی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر ساختمان کلینیک به اتمام رسیده است و تنها محوطه سازی آن باقی مانده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ملایر افزود: تاکنون 35 میلیارد ریال برای احداث کلینیک تخصصی ملایر هزینه شده است و چهار میلیارد ریال نیز برای اتمام محوطه سازی آن نیاز است.
ترکاشوند یادآور شد: کلینیک تخصصی فخریه در دو طبقه به مساحت یک هزار و 740 مترمربع احداث شده است و 25 پزشک متخصص در این کلینیک آماده خدمت هستند.
وی همچنین تکمیل و راه اندازی 6 واحد مسکونی برای پزشکان با پنج میلیارد ریال اعتبار در بیمارستان امام حسین(ع) را از دیگر اقدامات و طرح های مورد بازدید نمایندگان ملایر عنوان کرد که تا 22 بهمن امسال افتتاح می شود.
ترکاشوند بیان کرد: هم اکنون یک بخش بستری در بیمارستان امام حسین(ع) ملایر توسط اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در دست اجرا است که 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل آن اختصاص داده اند.
وی با بیان اینکه اعتبارات لازم برای تعمیر و نقاشی بیمارستان امام حسین(ع) پیش بینی شده است گفت: از محل اجرای طرح تحول نظام سلامت مرکز بهداشتی و درمانی منطقه گاز طاهری ملایر با زیربنای یکهزار مترمربع در چهار طبقه احداث شد.
به گزارش ایرنا، اختصاص 330 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 78 طرح بهداشتی و درمانی از دیگر خدمات ویژه دولت و وزارت بهداشت و درمان در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت است که در همین راستا 27 خانه بهداشت، 17 مرکز خدمات جامع سلامت، 20 محل زیست پزشک اجرا و یا در دست اقدام است که موفقیت آمیز بودن طرح تحول نظام سلامت را در ملایر گوشزد می کند.
7528/2090


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

واکنش مدیر تیم فوتبال السد به همگروهی با پرسپولیس و الاهلی
مدیر تیم فوتبال السد نسبت به همگروهی با تیم‌های پرسپولیس و الاهلی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ واکنش نشان داد.
عزیز فریسات: همه می‌دانند که من سرباز و بزرگ شده باشگاه فولاد هستم
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: همه می‌دانند که من سرباز و بزرگ شده باشگاه هستم، ما باید تلاش کنیم تا فولاد را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم.
سردار آزمون گران‌ترین بازیکن تیم 42 میلیون و 430 هزار یوریی روبین‌کازان
سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی گران‌ترین بازیکن تیم روبین‌کازان در فصل جاری لیگ برتر روسیه است.
اعلام برنامه و زمان دیدارهای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا
برنامه دیدارهای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد.
مجید جلالی: بیشتر روی مسائل روحی کار کردیم- سعی می‌کنیم نقاط ضعف تیم را در نیم فصل ترمیم کنیم
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: با توجه به شرایطی که در بازی های اخیر داشتیم بیشتر روی مسائل روحی کار کردیم و گفتیم فقط ما بدشانس نیستیم.
دو طلاى دیگر براى ایران در رقابت‌هاى غرب آسیا- دانشور با ١٢ سال سن جوان ترین استاد بین المللى شطرنج شد
دو نماینده شطرنج ایران علاوه بر کسب عنوان قهرمانى مسابقات غرب آسیا به درجه استادى بین المللی رسیدند.
رونمایی رسمی از توپ لیگ قهرمانان آسیا و حضور نمایندگان ایران + تصاویر
از توپ لیگ قهرمانان آسیا برای فصل جدید این مسابقات، رونمایی شد.
500 میلیون یورو به پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها اختصاص می یابد
شیراز - ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه بیمه سلامت ایران با بیان اینکه 500 میلیون یورو تا پایان امسال برای پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها اختصاص می یابد گفت:با اختصاص این مبلغ بخش عمده ای از مطالبات مراکز درمانی پرداخت خواهد شد.
رشت| علیرضا امامی‌فر: می‌خواهیم 3 امتیاز بازی را کسب کنیم- امیدوارم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم
مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: یکی دیگر از بازی‌های مهم سپیدرود فردا برگزار می‌شود و می‌خواهیم ۳ امتیاز را کسب کنیم.
جمهوری اسلامی ایران امروز محور دنیای اسلام است
کرمانشاه - ایرنا - رئیس مجمع علمای اهل سنت عراق، جمهوری اسلامی ایران را امروز محور دنیای اسلام دانست و گفت: به عنوان یک روحانی اهل سنت آماده دفاع از حقانیت نظام جمهوری اسلامی در بین ملت ها و دولت های اسلامی و غیراسلامی هستم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازیکن سابق تیم ملی نوجوانان والیبال درگذشت
گرگان - ایرنا - 'یاشار کمی' ملی پوش سابق تیم والیبال نوجوانان ایران، شامگاه چهارشنبه در سن 20 سالگی در بیمارستان صیاد شیرازی گرگان در گذشت.
ظریف: مواضع ایران را درباره اوضاع خطرناک منطقه مطرح می کنیم
رم - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در اجلاس سالانه گفت و گوهای مدیترانه ای به رم سفر کرده است، گفت: مواضعمان را در باره اوضاع بسیار خطرناک منطقه مطرح می کنیم.
حدیث روز- سه گروهی که نباید با آنها مشورت کرد در کلام پیامبر(ص)
رسول اکرم صلی الله علیه و اله در کلامی گهربار توصیه فرموده‌اند که با سه گروه ترسو، حریص و بخیل نباید مشورت انجام داد.
آمار کودکان قربانی قحطیِ یمن از ۸۴۰۰۰ تن گذشت
تازه ترین برآورد از مرگ نزدیک به ۸۵ هزار کودک بی گناه یمنی به دلیل قحطی زدگی و سوء تغذیه شدید حکایت می کند.
«نیکی کریمی» چه ماشینی سوار می شود؟ -.عکس
نیکی کریمی با انتشار این عکس نوشت: روز همگی خوش.
هفت میلیارد تومان هزینه درمانی در گیلان صرفه جویی شد
محافظت مالی از مردم در ارایه خدمات درمانی توجه شود
خطر دو برابری ابتلا به عفونت در نوزادان نارس
3 هزار و 565 واحد خون در بانک بند ناف کشور ذخیره شد
افزایش آگاهی، عامل تعیین کننده در مهار بیماری ام اس است
اردوی جهادی سلامت درگناوه برگزار شد
مردم ارمیان میامی از آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند
اهدا کنندگان خون البرز به کمک بیماران بشتابند
500 نفر در نقده از خدمات کاروان سلامت هلال احمر بهره بردند
نیاز مبرم بیماران سیستان و بلوچستان به خون