قیمت جهانی نفت 28 مهر 97

10:36 ۱۴۹ روز و ۱۰ ساعت پیش افکار نیوز 172 0
قیمت جهانی نفت 28 مهر 97

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز گذشته، با ۴۹ سنت افزایش به ۷۹ دلار و ۷۸ سنت رسید.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،به دنبال مشاهده نشانه هایی مبنی بر افزایش تقاضا برای نفتدر چین، قیمت نفتروز جمعه با افزایش مواجه بود، هرچند که به دلیل افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و نگرانی ها از تاثیر منفی جنگتجاری بر فعالیت های اقتصادی، افت قیمت هفتگی را تجربه کرد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز گذشته، با 49 سنت افزایش به 79 دلار و 78 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه 47 سنت افزایش داشت و به69
دلارو 12 سنت رسید.
در این هفته، قیمت نفت برنت افت 0.9 درصدی و نفت خام آمریکا کاهش 3.1 درصدی را تجربه کردند. قیمت هر دو
شاخصنفتی نسبت به بالاترین رقم های 4 سال گذشته که در اوایل ماه اکتبر به ثبت رسیده بود، حدود 7 دلار افت داشته است.
شکاف قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نسبت به نفت برنت به 11 دلار رسیده که بالاترین رقم از 8 ژوئن به شمار می رود.
بر اساس آمارهای دولتی، توان عملیاتی پالایشگاه های چین، بزرگترین وارد کننده نفت جهاندر ماه سپتامبر به رقم بی سابقه 12.49 میلیون بشکه در روز رسیده است.
این آمارها موجب امیدواری نسبت به افزایش تقاضای نفت چینشده، هرچند که آمارهای حاکی از کند شدن رشد اقتصادیاین کشور در سه ماهه سوم سال، نگرانی هایی را در مورد احتمال کاهش مصرف نفت چین به وجود آورده است.
نتایج بررسی کمیته نظارت بر توافق کاهش تولید نفتاوپک و غیراوپکی ها نشان می دهد که میزان تبعیت تولید کنندگان از توافق کاهش تولید از 129 درصد در ماه اوت به 111 درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.