8 طرح بزرگ صنعتی در کرمانشاه در حال اجراست

13:06 ۲۷ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 61 0
8 طرح بزرگ صنعتی در کرمانشاه در حال اجراست

کرمانشاه - ایرنا - آمار صدور پروانه فعالیت واحدهای صنعتی و همچنین احیای واحدهای راکد و نیمه فعال در نیمه نخست سال جاری نشان از رونق تولید در استان کرمانشاه می دهد، آمارهایی که نوید بخش ایجاد شغل و رونق اقتصادی در استانی با نرخ بیکاری بالا است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ تشریح فعالیت های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه یکی از دستور کارهای سیزدهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه به ریاست استاندار در روز شنبه بود که سرپرست این سازمان برپایه آمارهایی که ارائه داد گفت: شاهد افزایش صدور پروانه و رونق در حوزه صنعت استان هستیم.
ایجاد اشتغال و رونق تولید یکی از سیاست های دولت در استان کرمانشاه است، نرخ 19.6 درصدی بیکاری این استان و قرار گرفتن در صدر استانهای کشور می طلبد که چرخ تولید سریعتر بچرخد و بیکاران به شغل برسند.
براساس آمارهای رسمی حدود 175 هزار نفر در استان کرمانشاه جویای کار هستند و بخش صنعت می تواند بخش زیادی از بار ایجاد اشتغال را به دوش بکشد.

**رشد 151 درصدی صدور جواز صنعتی
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در این جلسه به صدور389 فقره جواز تاسیس صنعتی در نیمه نخست امسال در استان اشاره کرد و گفت: این رقم در مقایسه با 155 فقره جواز صادر شده در مدت مشابه سال قبل، 151 درصد رشد نشان می دهد.
محسن رستمی ، وضع موجود صدور پروانه های صنعتی صادره شده در استان تا پایان شهریور ماه سال 97 را یک هزار و 152 فقره اعلام کرد.
وی سرمایه گذاری در نظر گرفته شده برای 389 فقره جواز صنعتی صادر شده در نیمه نخست امسال را 2 هزار و 67 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: پیش بینی می شود 10 هزار و 678 شغل با بهره برداری از این جوازها ایجاد شود.
به گفته او ، امسال 63 میلیون دلار ماشین آلات مربوط به این مجوزها وارد استان شده است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در ادامه به صدور پروانه بهره برداری صنعتی در استان نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون یک هزار و 26 فقره پروانه بهره برداری صنعتی با چهار هزار و 161 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 31 هزار و 276 نفر اشتغالزایی صادر شده است.
رستمی ، تعداد پروانه بهره برداری صنعتی در نیمه نخست امسال را در استان 37 مورد با سه هزار و 166 میلیارد ریال و اشتغالزایی یک هزار و 160 نفر اعلام کرد.
فعال سازی واحدهای راکد صنعتی از دیگر اقدام های سازمان صمت کرمانشاه است که سرپرست این سازمان اعلام کرد در نیمه اول امسال 44 واحد غیرفعال و نیمه فعال صنعتی در استان فعال شد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 17 مورد بوده است.
رستمی ، میزان سرمایه گذاری برای احیای این 44 واحد را 405 میلیارد ریال و اشتغالزایی 618 نفر ذکر کرد.
وی همچنین به 37 مورد مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در 6 ماه اول امسال در استان اشاره کرد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال قبل 106 درصد افزایش داشتیم.
اما مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در این جلسه اعلام کرد که 65 درصد مصوبات ستاد تسهیل اجرایی می شود و 35 درصد دیگر با موانعی در بانک ها، امور مالیاتی و تامین اجتماعی روبرو می شوند و اجرایی نمی شود.

** 8 طرح مهم صنعتی در دست ساخت است
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه این جلسه اعلام کرد که 8 طرح مهم صنعتی با 2 هزار و 723 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی یک هزار و 900 نفر اکنون در استان در دست اجراست.
رستمی ، ذوب آهن بیستون، شرکت ایلیا ذرت سبز، کاغذ معدنی، قوطی زمزم، تولید کود اوره با پوشش گوگردی و توسعه پتروشیمی کرمانشاه را از جمله این طرح ها ذکر کرد.
او همچنین به فعال سازی 20 واحد معدنی با 90 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 186 نفر اشتغالزایی را از دیگر اقدام های انجام شده در نیمه اول امسال ذکر کرد.

** 9 پروژه برق منطقه ای در دست اجرا
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب نیز در این جلسه از اجرای 9 پروژه این شرکت در استان خبر داد و گفت: این پروژه ها به صورت میانگین بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
علی اسدی ، مجموع سرمایه گذاری انجام شده برای این 9 پروژه را 160 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سه پروژه به صورت 100 درصد تمام شده و چهار پروژه دیگر تا پایان امسال به اتمام می رسد.
به گفته او، 2 پروژه در سال 98 به پایان می رسد.
3033/8066


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

به سبک «رایان گاسلینگ» لباس بپوشید
رایان گاسلینگ هنرپیشه و موزیسین کانادایی است. او علاوه بر مهارت بازیگری، در زمینه مد و پوشاک نیز حرفه ای عمل می کند به طوری که نامش را همیشه در فهرست خوش استایل ترین مردان هالیوودی مشاهده می کنیم. اما راز زیبایی این ستاره هالیوودی چیست؟
مروری بر سنگین‌ترین و تاریخی‌ترین ترافیک‌های تهران
چند سال پیش بود که یکی از مقامات و متولیان نیروی انتظامی پایتخت، اشاره کرده بود که بله، تا سال بعد، خیابان‌ها در تهران قفل خواهد شد و ما با یک بحران روبه‌رو خواهیم شد.
نمازی: بله، کم‌کاری بازیکنم مشهود بود
امید نمازی از معدود مربیان با دانشی است که فوتبال ایران به خود دیده اما به هر ترتیب، فرصت عرض‌اندام بیشتر برایش فراهم نشد تا خیلی زود مجبور به بستن بار سفر شود.
نگاهی به رفتار‌های عجیب کی‌روش و دستیارانش
کی‌روش و تیم همراهش می‌خواهند در صدر اخبار باشند، می‌خواهند در فوتبال ما توجهات تنها به آنها باشد.
خبر خوب امید برای هواداران پرسپولیس
مهاجم شمالی تیم فوتبال پرسپولیس خود را مهیای بازگشت به ترکیب اصلی تیمش می کند.
دو میلیون دلار هدیه اینفانتینو به تاج؟
خبر عجیبی از سفر یک‌باره اینفانتینو به تهران دست به دست می‌گردد که اگر صحت داشته باشد کمکی بزرگ برای فوتبال ملی است.
در استقلال فقط همه حرف می‌زنند
در استقلال فقط هر روز به اندازه یک روزنامه همه مصاحبه می‌کنند و کری می‌خوانند!
الگو‌های ستاره‌های جهان فوتبال
بازیکنان بزرگ جهان فوتبال از کودکی الگوهایی داشتند که گاهی اوقات دوران درخشان‌تری از آن‌ها را به ثبت رساندند.
اعترافات زن متاهل درباره روابط خیابانی‌اش
حسادت های زنانه و چشم و هم چشمی های مادی همانند موریانه هایی بود که به جان زندگی ام افتاد و خانه و کاشانه ام را ویران کرد تا جایی که به دلیل همین حسادت ها در فضای مجازی وارد گروه هایی شدم که مرا به فساد اخلاقی کشاند و ...
روزنامه دولت: مانع از حضور زنان در ورزشگاه نشوید
در پی اظهار نظر آقای رئیس جمهور درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها، دو واکنش در نقد آن ابراز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ضرر ۵۰۰۰میلیارد تومانی ایران‌خودرو و سایپا طی شش ماه
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: تعلل‌ها و گفت‌وگوهای بی‌نتیجه برای واقعی‌سازی قیمت خودرو باعث شده که در نیمه اول امسال دو خودروساز اصلی بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان ضرر کنند.
وعده همتی برای تسهیل بازگشت ارز حاصل از صادرات
رییس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به اهمیت صادرات در مبحث اقتصاد و سخت شدن شرایط بازگشت ارز حاصل از آن در شرایط تحریم وعده داد که بانک مرکزی نهایت تلاش و همکاری خود را در این زمینه به کار خواهد بست.
ویژه برنامه امامت حضرت مهدی(عج) در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)
مصادف با نهم ربیع الاول، ویژه برنامه آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) فردا در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می‌شود.
به سبک «رایان گاسلینگ» لباس بپوشید
رایان گاسلینگ هنرپیشه و موزیسین کانادایی است. او علاوه بر مهارت بازیگری، در زمینه مد و پوشاک نیز حرفه ای عمل می کند به طوری که نامش را همیشه در فهرست خوش استایل ترین مردان هالیوودی مشاهده می کنیم. اما راز زیبایی این ستاره هالیوودی چیست؟
مروری بر سنگین‌ترین و تاریخی‌ترین ترافیک‌های تهران
چند سال پیش بود که یکی از مقامات و متولیان نیروی انتظامی پایتخت، اشاره کرده بود که بله، تا سال بعد، خیابان‌ها در تهران قفل خواهد شد و ما با یک بحران روبه‌رو خواهیم شد.
تعاونی ها در تجارت خارجی سهمی ندارند
31 درصد ذخیره طلای کشور در آذربایجان غربی قرار دارد
31 درصد ذخیره طلای کشور در آذربایجان غربی قرار دارد
414 تن گوشت منجمد در قزوین توزیع شد
یک میلیارد تن ذخایر معدنی در کرمانشاه شناسایی شده است
مواد اولیه داخلی صنعت تایر با ارز آزاد تامین می شود
خوداتکایی کانال امن گذر از تحریم
بازرسی نباید بهانه ای برای تاخیر انداختن کار مردم شود
عبور از جنگ اقتصادی نیازمند وفاق ملی است
مشکل بیمه کارگران هفت تپه حل شد