الهام بخشی ویژگی منحصر به فرد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

11:58 ۱۸۲ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 253 0
الهام بخشی ویژگی منحصر به فرد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

تهران-ایرنا- عضو اندیشکده مبانی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: تمامی اقشار جامعه با الهام گرفتن از الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در مسیر توسعه گام های محکمی برخواهند داشت و در نهایت از سردرگمی نجات می یابند.

ایرنا

سید مرتضی نبوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا درباره ضرورت تدوین و طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اظهار کرد: تمامی کشورهای توسعه یافته دنیا یک نظریه، مدل یا الگو پیشرفت مطابق با فرهنگ خودشان را تهیه کرده اند.
وی افزود: سیاستگذاران در تمامی نظریات پیشرفت با مشخص کردن عوامل اصلی دخیل در توسعه و حمایت نخبگان براساس شرایط جهانی در عصر ارتباطات الگویی طراحی خواهند کرد که بتواند الهام بخش برای همه ارکان کشور باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ویژگی منحصر به فرد الگو جهت دهی و الهام بخشی به تمامی اقشار جامعه و نظام است.

** تأثیر الگو در گسترش عدالت اجتماعی
نبوی در ادامه درباره تأثیر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در گسترش عدالت اجتماعی در جامعه اظهار کرد: عدالت اجتماعی یکی از اصولی است که باید در روابط همه ارکان پیشرفت یعنی رابطه میان دولت و ملت و رابطه سایر ارکان دولت ، رابطه مردم با مردم و کشور با سایر کشورها حاکم باشد.
وی ادامه داد: بی شک عدالت اجتماعی یکی از مهم ترین مباحثی خواهد بود که در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بخش عمده ای را به خود اختصاص خواهد داد.

** تحقق اهداف الگو در گرو حمایت نخبگان است
عضو اندیشکده مبانی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت همچنین درباره راهکار پیروی تمامی ارکان جامعه و نظام از الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اظهار کرد: این الگو باید در مرحله تنظیم به تمامی نکات توجه لازم را داشته باشد و با جامعیت کامل راهگشا و چراغ راه افراد در برخورد با مسائل مختلف باشد.
نبوی با اشاره به تدابیر رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت نخبگان از الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت یادآور شد: اگر نخبگان کشور به درستی برای ارتقا پایه های این الگو تلاش کنند، بی شک شاهد توسعه تمامی عرصه های جامعه خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید به عنوان یک پارادایم نقشی تصمیم گیرنده برای همه ارکان جامعه داشته باشد.

**9491**1601**


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

جلوه‌های موعود در شعر فارسی
شیراز-ایرنا- همزمانی نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عج) و اول اردیبهشت 98 یادروز سعدی شاعر بلندآوازه ایران، فرصتی را برای بازخوانی مفاهیم پیوند خورده با موعود و آخرین ناجی در شعر و ادب فارسی پدید آورده است.
آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
قزوین - ایرنا - دست اندرکاران و کارشناسان حوزه مددکاری آسیب های اجتماعی معتقدند معتادان بهبود یافته با مشکل بزرگی به نام 'عدم اعتماد و پذیرش از سوی جامعه' روبرو هستند که این موضوع آنان را با خطر بازگشت به اعتیار روبرو می کند.
آفت ملخ در منطقه گنبدکاووس تحت کنترل است
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس با اشاره به مشاهده موارد بسیار محدودی از جمعیت ملخ مراکشی در مراتع شمال شهرستان گفت: تیم هایی از جهادکشاورزی شهرستان به صورت مستمر، در حال رصد و کنترل این آفت بوده و آماده اقدامات مقابله ای با آن هستند.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز  در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
راهنمای خرید مطمئن محصولات شیائومی
شاید در طول چند دهه گذشته، تکنولوژی نقش زیادی در زندگی مردم نداشت. اما امروزه با پیشرفت علم و دانش، فناوری تاثیر زیادی در زندگی روزمره ما می‌گذارد.
استاندار کرمانشاه: قوانین مزاحم را باید در اقتصاد مقاومتی حذف کنیم
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یک سری قوانین مزاحم و غیرضروری وجود دارد که باید تکلیف آنها مشخص شود، گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به دنبال اصلاح قوانین برویم و قوانین مزاحم را حذف کنیم.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند
قم- ایرنا- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمک های مردمی به مناطق سیل زده دارند که یکی از آنها می تواند کمک به ساخت مسکن برای مردم سیلزده باشد.
آبی که بر باد رفت
«چرا نتوانستیم از میلیاردها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟ هفت میلیارد متر مکعب آب از دست دادیم و آن را تبدیل به تهدیدی بزرگ کردیم. معلوم نیست آیا آسمان دوباره با ما سخاوتمندانه رفتار می‌کند یا نه؟»
احیای شب نیمه شعبان، پالایش روح منتظران
شیراز- ایرنا - نیمه شعبانی دیگر در راه است و دوستداران خاندان امامت و ولایت ضمن گرامیداشت این مناسبت و برپایی مجالس جشن و سرور، از فضیلت معنوی این شب نیز بهره می گیرند و به مناجات و دعا می پردازند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
حر مدافعان حرم چه کسی بود؟+عکس و فیلم
شهید مجید قربانخانی متولد مرداد ماه ۱۳۶۹ در محله یافت آباد تهران بود. تک پسر خانواده و لوتی مسلک بود که در کنار پدرش در بازار کار می کرد.
ملت ایران قدرتمندانه تر از همیشه در برابر دشمنان ایستاده است
امام جمعه بجنورد: رونق تولید در هجمه مشکلات سیل گم نشود
درایت و شجاعت رهبری، موج هراس دشمنان است
امام جمعه کرج: مسئولیت ها به جوانان سپرده شود
ویدئو- رهبر انقلاب: هرکاری دشمن را عصبانی کند،خوب است
دبیرخانه اجرایی گام دوم انقلاب در آذربایجان غربی راه اندازی شود
تکذیب اظهارات سعید قاسمی-تاکید بر تطبیق احزاب با قانون جدید-دادگاه چهارم موسسات مالی و...
دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود
جمعی از فرماندهان ارتش با رهبر انقلاب دیدار کردند
اصلاح طلبی با براندازی در یک خانه جمع نمی شود