فوتبال محلات همدان صحنه میدان جنگ شد

09:49 ۳۰ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 68 0
فوتبال محلات همدان صحنه میدان جنگ شد

همدان- ایرنا- این روزها لیگ فوتبال محلات همدان اگرچه رقابت جذاب را در رده های سنی پایه شاهد است اما در رده بزرگسالان به صحنه جنگ و درگیری بین تیم ها تبدیل شده و اتفاق های ناخوشایندی را رقم زده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، به رغم اینکه انتظار می رفت مسابقات رده سنی بزرگسالان صحنه آموزش و الگو برای رده های سنی پایه باشد اما ایجاد درگیری و زد و خورد تیم ها در این دوره از بازی ها تاسف بار است.
در هفته های اخیر بارها شاهد کتک کاری بین دو تیم و حتی ضرب و شتم داوران بازی ها بوده ایم اما روز گذشته /جمعه/ شدت درگیری بین 2 تیم نه تنها حضور عوامل انتظامی را کارساز ندانست بلکه به صحنه جنگ تبدیل شد.
درگیری بین تیم های «کیان پرسی گاز» و «هدف» به حدی پربرخورد بود که حضور دو دستگاه خودروی نیروی انتظامی هم نتوانست به حل آن کمک کند.
فحاشی و درگیری لفظی در این مسابقه رفته رفته به صحنه زد و خورد بین اعضای دو تیم تبدیل شد و شدت آن به حدی بود که کمک داوران بازی صحنه را ترک کردند.
این مسابقه در زمین خاکی تحت عنوان «الوند» واقع در انتهای 10 متری رضوان (پشت مدرسه علاقبندیان) همدان به وقوع پیوست و نزدیک به 200 تن حضور داشتند.
درگیری صورت گرفته با اعتراض گسترده اهالی و ساکنان مجاور زمین خاکی الوند همراه بود.

** داور متهم اصلی در شروع درگیری
به گفته شاهدان عینی، داور این مسابقه مقصر اصلی در شروع درگیری ها بود؛ یعنی اگر داور از همان ابتدا از کارت زرد و قرمز خود در مقابل اعتراض و فحاشی برخی بازیکنان حاضر در زمین استفاده می کرد، حساسیت این بازی کمتر می شد.
در دقیقه 23 نیمه دوم این مسابقه که تیم هدف 2 بر یک از تیم کیان پرسی گاز پیش بود، داور یک ضربه پنالتی را به سود تیم هدف اعلام کرد.
داور ابتدا نقطه پنالتی را نشان داد اما ثانیه ای بعد و پس از مشورت با فردی غیرمسئول از کنار زمین تصمیم او تغییر یافت تا شروع طوفانی برای درگیری بین خود و هر 2 تیم شود.

** جنگ فوتبالیست های محلاتی
اشتباه داور بازی سبب درگیری بین 2 تیم شد و بزرگ و کوچک به جان هم افتادند و خوشبختانه حضور به موقع پلیس در این صحنه از شدت درگیری کاست و تنها چند مشت و لگد بین طرفین رد و بدل شد.
این درگیری اگرچه با حضور به موقع پلیس مجروح و مصدوم نداشت اما ضعف در برگزاری بازی ها سبب بروز این حواشی خطرآفرین شده است.
درگیری 2 تیم سبب شد تا کمک داوران بازی فرار را بر ماندن ترجیح بدهند و تماشاگرانی که فرزندان خود را برای دیدن بازی در کنار زمین آورده بودند نیز خیلی سریع صحنه را ترک کردند.
تماشاگران این مسابقه و حتی ساکنان همجوار زمین خاکی الوند هر چند خواستار تعطیلی مسابقات در این زمین شدند اما از کمیته انضباطی فوتبال محلات نیز درخواست برخورد قاطع با عاملان این درگیری داشتند.
آنها می گویند چرا این مسابقه که از حساسیت بالا برخوردار است، در یک زمین بی طرف برگزار نشده و نکته دوم نبود کادر داوری باتجربه در بازی بود.
دخالت های بی مورد بازیکن اخراجی و محروم تیم کیان پرسی گاز نیز بر شدت درگیری افزود ضمن اینکه کادر فنی این تیم در چهار نقطه زمین در حال اعتراضی به داوری بودند.
فوتبال محلات به این دلیل که فاقد ورزشگاه و سکوی تماشاگر است، به هر فردی اجازه می دهد در چهارگوشه زمین تردد کرده و حتی در کار داوری و بازی مداخله کند.
حتی در صورت درگیری های کوچک در داخل زمین نیز شاهد هجوم گسترده اطرافیان هستیم و اغلب داوران مضروب می شوند.

** با کسی تعارف نداریم
رئیس کمیته ورزش محلات شهرداری همدان در این باره گفت: تخلف های این مسابقه را از نزدیک شاهد بودیم و به طور قاطعانه با متخلفان برخورد می کنیم.
مجتبی وثوقی افزود: با کسی تعارف نداریم و اجازه نمی دهیم عده ای با جنجال و درگیری به هدف خود برسند.
وی بیان کرد: ظرف دو سه روز آینده با تشکیل کمیته انضباطی فوتبال محلات با مسببان حوادث تلخ این بازی برخورد جدی می کنیم.
وثوقی خاطرنشان کرد: برخی افراد به هیچ عنوان نباید در فوتبال محلات فعالیت داشته باشند چرا که رفتارشان به دور از اخلاق و منش جوانمردی است.
وی اضافه کرد: نفرات متخلف در این بازی شناسایی شده اند و به زودی طی نشستی با اعضای کمیته انضباطی به موارد تخلف رسیدگی می شود.

** چشم پوشی نمی کنیم
مسئول برگزاری فوتبال محلات نیز در این باره گفت: در مقابل تخلف تیم ها به هیچ عنوان چشم پوشی نمی کنیم و خوشبختانه در بازی دیروز تیم های کیان پرسی گاز و هدف تمامی مسئولان اجرایی کمیته فوتبال محلات حضور داشتند.
سعید پناه آبادی افزود: بروز چنین صحنه های ناخوشایند در بازی 2 تیمی که مدعی قهرمانی هستند بسیار تاسف بار است و برای ما مهم اخلاق و رعایت ادب و احترام از 2 تیم است.
وی اضافه کرد: مشکلات داوری و اجرایی این مسابقات به طور قطع پیگیری می شود اما برای مسببان این اتفاق ناخوشایند نیز جرائم سنگین انضباطی را در نظر می گیریم.
پناه بادی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد با رفتارهای ناشایست خود باعث زیر سئوال بردن برگزاری مسابقات فوتبال محلات می شوند.
وی با تاکید بر اینکه امسال به اصرار برخی اعضای کمیته اقدام به برگزاری فوتبال بزرگسالان کردیم، افزود: معتقدم در محلات فقط در رده سنی فوتبال پایه باید مسابقه برگزار کنیم چرا که هدف ما سالم سازی جامعه و شناسایی استعدادهای فوتبال سطح کوچه و خیابان ها است.
لیگ فوتبال بزرگسالان محلات همدان امسال با حضور 50 تیم در حال برگزاری است.
7520/2090


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

۱۵ گل و گیاهی که تنها با یک لیوان آب رشد می‌کنند
گل و گیاهان آپارتمانی باعث زیباتر شدن و دوستانه‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند. اما بسیاری از مردم حوصله پرورش گیاهان را ندارند و در نتیجه از انرژی مثبت آن‌ها در خانه خود بهره نمی‌گیرند.
بنا: در این سال‌ها با کَلَک، کشتی دنیا را می‌بُردیم
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: با خودم فکر کردم اگر الان نیایم یک سال دیگر هم به بطالت می‌گذرد و باز هم چند ماه مانده به المپیک مجبور می‌شوم برگردم.
پرتغالی‌ها عذرخواهی نمی‌کنند!
در حالی که همه منتظر عذرخواهی دستیار کارلوس کی‌روش از اصحاب رسانه بودند اما سرمربی تیم‌ملی با آوردن عذر بدتر از گناه، سعی در توجیه رفتار ناشایست دستیارش دارد.
ژاوی یک ماه خانه نشین شد
هافبک اسپانیایی السد به خاطر آسیب دیدگی نمی‌تواند یک ماه تیمش را همراهی کند.
روشن: مدیران استقلال با هواداران شفاف باشند
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: بسیاری از مشکلات باشگاه از عدم شفاف سازی مدیرانش با هواداران نشات می‌گیرد که با اندکی مدیریت می‌توان آن را مرتفع کرد.
ابراهیمی و طارمی در میان برترین‌های لیگ قطر
یک رسانه قطری امید ابراهیمی (الاهلی) و مهدی طارمی (الغرافه) را در فهرست برترین بازیکنان خارجی ۲ فصل اخیر لیگ ستارگان قرار داده است.
تیم ملی وارد قطر شد
اعضای تیم ملی برای دیدار برابر ونزوئلا وارد قطر شدند.
زمزمه بازگشت رضا یزدانی به عرصه ملی کشتی
با توجه به تغییر و تحولات اخیر در فدراسیون کشتی گفته می شود کاپیتان پیشین تیم ملی کشتی آزاد هم در کش و قوس بازگشت به میدان است.
بیرانوند از لیست توپ طلا خط خورد
نام علیرضا بیرانوند در بین سه نامزد دریافت توپ طلا دیده نمی شود .
کمیته انضباطی به سمت پرسپولیس غش کرد؟!
روز گذشته کمیته انظباطی فدراسیون فوتبال در مورد درگیری پس از بازی سایپا و پرسپولیس حکم صادر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عاشقانه هایی که زندگی را به آتش می‌کشند
مجموعه داستان‌ خواب‌های مشکوک از سری کتاب‌های سمر (نسخه سیاه) به شمار می‌آید که توسط مصطفی علیزاده نوشته شده و نشر بان آن را منتشر کرده است.
ترسناک‌ترین فیلم‌های کره‌ای؛ ببینید و جیغ بکشید!
کشور‌های شرق دور مثل ژاپن و کره‌جنوبی هر یک با رویکرد‌های خاص خود، تقریبا از سال ۲۰۰۰ به صورت جدی وارد فیلم‌سازی در ژانر وحشت شده‌اند. البته بر‌عکس ژاپن که توانسته با استفاده از نگاه آتئیستی‌اش به مقوله ترس، سینمای خاص خود را پایه‌گذاری کند و حتی الگوی هالیوود در ژانر وحشت باشد، کره‌جنوبی با توجه به پیشینه و تاریخش، توفیق کمتری داشته است.
شکستن قولنج چه عوارضی دارد؟
شکستن قولنج جزو عادت‌های غلطی محسوب می‌شود که بین مردم بسیار رایج است. قولنج شکستن آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد می‌کند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که قولنج چیست و شکستن آن چه عوارضی دارد؟
سندروم سیندرلا؛ بیماری روانی میان دختران جوان
سندروم سیندرلا به معنی نداشتن استقلال و وابستگی مالی، عاطفی، فیزیکی و ... زنان به مردان است. کسانی که با این سندروم و عقده دست و پنجه نرم می‌کنند، افرادی هستند که تفکر غالب و هدف آن‌ها از ازدواج فقط فراهم شدن خواسته هایشان و رسیدن به کمبود‌های زندگی است.
پرتغالی‌ها عذرخواهی نمی‌کنند!
ژاوی یک ماه خانه نشین شد
روشن: مدیران استقلال با هواداران شفاف باشند
ابراهیمی و طارمی در میان برترین‌های لیگ قطر
تیم ملی وارد قطر شد
زمزمه بازگشت رضا یزدانی به عرصه ملی کشتی
بیرانوند از لیست توپ طلا خط خورد
کمیته انضباطی به سمت پرسپولیس غش کرد؟!
انریکه: از پیشرفت اسپانیا خوشحال هستم
آنچه بر فوتبال ایران در چهار دهه گذشت