فوتبال محلات همدان صحنه میدان جنگ شد

09:49 ۱۸۸ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 161 0
فوتبال محلات همدان صحنه میدان جنگ شد

همدان- ایرنا- این روزها لیگ فوتبال محلات همدان اگرچه رقابت جذاب را در رده های سنی پایه شاهد است اما در رده بزرگسالان به صحنه جنگ و درگیری بین تیم ها تبدیل شده و اتفاق های ناخوشایندی را رقم زده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، به رغم اینکه انتظار می رفت مسابقات رده سنی بزرگسالان صحنه آموزش و الگو برای رده های سنی پایه باشد اما ایجاد درگیری و زد و خورد تیم ها در این دوره از بازی ها تاسف بار است.
در هفته های اخیر بارها شاهد کتک کاری بین دو تیم و حتی ضرب و شتم داوران بازی ها بوده ایم اما روز گذشته /جمعه/ شدت درگیری بین 2 تیم نه تنها حضور عوامل انتظامی را کارساز ندانست بلکه به صحنه جنگ تبدیل شد.
درگیری بین تیم های «کیان پرسی گاز» و «هدف» به حدی پربرخورد بود که حضور دو دستگاه خودروی نیروی انتظامی هم نتوانست به حل آن کمک کند.
فحاشی و درگیری لفظی در این مسابقه رفته رفته به صحنه زد و خورد بین اعضای دو تیم تبدیل شد و شدت آن به حدی بود که کمک داوران بازی صحنه را ترک کردند.
این مسابقه در زمین خاکی تحت عنوان «الوند» واقع در انتهای 10 متری رضوان (پشت مدرسه علاقبندیان) همدان به وقوع پیوست و نزدیک به 200 تن حضور داشتند.
درگیری صورت گرفته با اعتراض گسترده اهالی و ساکنان مجاور زمین خاکی الوند همراه بود.

** داور متهم اصلی در شروع درگیری
به گفته شاهدان عینی، داور این مسابقه مقصر اصلی در شروع درگیری ها بود؛ یعنی اگر داور از همان ابتدا از کارت زرد و قرمز خود در مقابل اعتراض و فحاشی برخی بازیکنان حاضر در زمین استفاده می کرد، حساسیت این بازی کمتر می شد.
در دقیقه 23 نیمه دوم این مسابقه که تیم هدف 2 بر یک از تیم کیان پرسی گاز پیش بود، داور یک ضربه پنالتی را به سود تیم هدف اعلام کرد.
داور ابتدا نقطه پنالتی را نشان داد اما ثانیه ای بعد و پس از مشورت با فردی غیرمسئول از کنار زمین تصمیم او تغییر یافت تا شروع طوفانی برای درگیری بین خود و هر 2 تیم شود.

** جنگ فوتبالیست های محلاتی
اشتباه داور بازی سبب درگیری بین 2 تیم شد و بزرگ و کوچک به جان هم افتادند و خوشبختانه حضور به موقع پلیس در این صحنه از شدت درگیری کاست و تنها چند مشت و لگد بین طرفین رد و بدل شد.
این درگیری اگرچه با حضور به موقع پلیس مجروح و مصدوم نداشت اما ضعف در برگزاری بازی ها سبب بروز این حواشی خطرآفرین شده است.
درگیری 2 تیم سبب شد تا کمک داوران بازی فرار را بر ماندن ترجیح بدهند و تماشاگرانی که فرزندان خود را برای دیدن بازی در کنار زمین آورده بودند نیز خیلی سریع صحنه را ترک کردند.
تماشاگران این مسابقه و حتی ساکنان همجوار زمین خاکی الوند هر چند خواستار تعطیلی مسابقات در این زمین شدند اما از کمیته انضباطی فوتبال محلات نیز درخواست برخورد قاطع با عاملان این درگیری داشتند.
آنها می گویند چرا این مسابقه که از حساسیت بالا برخوردار است، در یک زمین بی طرف برگزار نشده و نکته دوم نبود کادر داوری باتجربه در بازی بود.
دخالت های بی مورد بازیکن اخراجی و محروم تیم کیان پرسی گاز نیز بر شدت درگیری افزود ضمن اینکه کادر فنی این تیم در چهار نقطه زمین در حال اعتراضی به داوری بودند.
فوتبال محلات به این دلیل که فاقد ورزشگاه و سکوی تماشاگر است، به هر فردی اجازه می دهد در چهارگوشه زمین تردد کرده و حتی در کار داوری و بازی مداخله کند.
حتی در صورت درگیری های کوچک در داخل زمین نیز شاهد هجوم گسترده اطرافیان هستیم و اغلب داوران مضروب می شوند.

** با کسی تعارف نداریم
رئیس کمیته ورزش محلات شهرداری همدان در این باره گفت: تخلف های این مسابقه را از نزدیک شاهد بودیم و به طور قاطعانه با متخلفان برخورد می کنیم.
مجتبی وثوقی افزود: با کسی تعارف نداریم و اجازه نمی دهیم عده ای با جنجال و درگیری به هدف خود برسند.
وی بیان کرد: ظرف دو سه روز آینده با تشکیل کمیته انضباطی فوتبال محلات با مسببان حوادث تلخ این بازی برخورد جدی می کنیم.
وثوقی خاطرنشان کرد: برخی افراد به هیچ عنوان نباید در فوتبال محلات فعالیت داشته باشند چرا که رفتارشان به دور از اخلاق و منش جوانمردی است.
وی اضافه کرد: نفرات متخلف در این بازی شناسایی شده اند و به زودی طی نشستی با اعضای کمیته انضباطی به موارد تخلف رسیدگی می شود.

** چشم پوشی نمی کنیم
مسئول برگزاری فوتبال محلات نیز در این باره گفت: در مقابل تخلف تیم ها به هیچ عنوان چشم پوشی نمی کنیم و خوشبختانه در بازی دیروز تیم های کیان پرسی گاز و هدف تمامی مسئولان اجرایی کمیته فوتبال محلات حضور داشتند.
سعید پناه آبادی افزود: بروز چنین صحنه های ناخوشایند در بازی 2 تیمی که مدعی قهرمانی هستند بسیار تاسف بار است و برای ما مهم اخلاق و رعایت ادب و احترام از 2 تیم است.
وی اضافه کرد: مشکلات داوری و اجرایی این مسابقات به طور قطع پیگیری می شود اما برای مسببان این اتفاق ناخوشایند نیز جرائم سنگین انضباطی را در نظر می گیریم.
پناه بادی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد با رفتارهای ناشایست خود باعث زیر سئوال بردن برگزاری مسابقات فوتبال محلات می شوند.
وی با تاکید بر اینکه امسال به اصرار برخی اعضای کمیته اقدام به برگزاری فوتبال بزرگسالان کردیم، افزود: معتقدم در محلات فقط در رده سنی فوتبال پایه باید مسابقه برگزار کنیم چرا که هدف ما سالم سازی جامعه و شناسایی استعدادهای فوتبال سطح کوچه و خیابان ها است.
لیگ فوتبال بزرگسالان محلات همدان امسال با حضور 50 تیم در حال برگزاری است.
7520/2090


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

تاکید رئیس سازمان محیط زیست بر ضرورت لایروبی رودخانه‌های کشور
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت لایروبی رودخانه‌های کشور برای پیشگیری از سیل‌های آتی تاکید کرد.
تبعیت از فرمایشات رهبری در رونق تولید راهکار مقابله با تحریم است
ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری در رونق بخشیدن به تولید، راهکار اصلی مقابله با تحریم دشمنان ایران اسلامی است.
استاندار خراسان جنوبی در عمق 60 متری معدن مس
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از معدن مس چاه پلوند در دومین روز سفر به شهرستان فردوس بازدید کرد.
حمایت وزارت کشاورزی از پرورش ماهی در کویر
وزیر جهاد کشاورزی گفت: پرورش ماهی در دل کویر چیزی است که کمتر کسی به آن فکر می‌کند اما جوانان آران و بیدگل با تلاش چندین ساله نشان دادند که توانایی انجام سخت ترین کارها را دارند.
راستاد: ناوگان دریایی ایران در فهرست سفید ایمنی دریانوردی جهان است
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مجموعه اقدام های صورت گرفته برای حفظ و ارتقای ایمنی دریانوردی موجب شده است تا ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران از لحاظ استاندارد و ایمنی دریانوردی در فهرست سفید سازمان بین المللی دریانوردی قرار گیرد.
قرارداد ۱۴.۸ میلیارد دلاری برای تسهیلات ارزی با ۲۰ بانک
در ۹ ماهه اول سال گذشته، قراداد عاملیتی با مجموع ۱۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار جهت اعطای تسهیلات ارزی از محل ذخایر ارزی با ۲۰ بانک منعقد شده است.
18 محور تردد در کشور مسدود است
تهران- ایرنا- مرکز مدیریت راه‌های کشور از مسدود بودن هفت محور شریانی در کشور خبر داد و اعلام کرد که 11 محور غیرشریانی نیز به علت نبود تجهیزات ایمنی مسدود بوده، اما سایر محورهای مواصلاتی کشور از ترافیک روان برخوردار است.
لزوم توجه ویژه به تکنولوژی‌های مالی برای تضمین آینده صنعت مالی
بیانیه پایانی فین‌استارز با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه تکنولوژی‌های مالی و کمک به رفع چالش‌های آن از سوی نهادهای حاکمیتی، قانون‌گذاران، سیاست‌گذاران و سایر نهادهای مرتبط در پایان چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه فین‌استارز منتشر شد.
58 سایت اینترنت پرسرعت روستایی در کردستان ایجاد می شود
سنندج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: طبق برنامه ریزهای انجام شده، نیمه اول امسال 58 سایت اینترنت پرسرعت بی سیم روستایی در مناطق مختلف این استان نصب و راه اندازی می شود.
معاون فرهنگی قوه قضائیه: هدف اجرای تکریم ارباب رجوع ارتقای سطح رضایت و اعتماد عمومی است
معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: برای ارزیابی نحوه عملکرد دادگستری‌ها یک مدل ویژه را بر اساس استانداردهای بین المللی تهیه کردیم که هدف اصلی اجرای تکریم ارباب رجوع، ارتقای سطح رضایت مردم و افزایش اعتماد عمومی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
کتاب جدید منصور اوجی رونمایی شد
کتاب جدید منصور اوجی با عنوان «کجای جهان‌های شیراز» رونمایی شد.
بیتا دیگر دکتر نمی‌شود؛ کتاب‌هایش را سیل برد
زحمت چندین ساله‌اش در گل‌ولای دفن شد و حالا حتی یک صفحه هم برای خواندن ندارد. دیگر نمی‌تواند درس بخواند. تمام آرزوهایش را بربادرفته می‌بیند.
دیدار دوستانه ایران و تونس در اواسط خرداد
سایت اخبار فوتبال تونس اعلام کرد تیم ملی فوتبال این کشور جمعه ۱۷ خرداد در دیداری دوستانه برابر تیم ملی فوتبال ایران قرار می‌گیرد.
بالارفتن ارزش سردار آزمون بعد از درخشش در زنیت
درخشش سردار آزمون در تیم زنیت باعث افزایش دو میلیون یورویی قیمت این مهاجم شد .
دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال تونس با ایران یا عراق؟ + تصویر
رویای قهرمانی استقلال در مشهد و تلاش برای بقا در آبادان
سرجیو: به جایگاه نفت مسجد سلیمان نگاه نمی‌کنیم- رتبه ما در جدول به ۴ بازی آخر بستگی دارد
تیم بدمینتون دانشگاه ارومیه در رقابتهای بین المللی دانشجویی قهرمان شد
موکب شهدای ورزشکار جامعه فوتبال در رشت برپا شد
پرسپولیس - سپاهان؛ نفس‌ها در سینه حبس شده است
سرمربی پیکان: شاگردانم شجاعانه بازی کردند
سرمربی تیم استقلال خوزستان:بهتر از نساجی بودیم ،حقمان برد بود
جلالی: بازیکنان استقلال خوزستان دونده تر از ما بودند
شیعی: فرکی فصل بعد هم سرمربی تیم فوتبال پیکان است