فوتبال محلات همدان صحنه میدان جنگ شد

09:49 ۸۸ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 109 0
فوتبال محلات همدان صحنه میدان جنگ شد

همدان- ایرنا- این روزها لیگ فوتبال محلات همدان اگرچه رقابت جذاب را در رده های سنی پایه شاهد است اما در رده بزرگسالان به صحنه جنگ و درگیری بین تیم ها تبدیل شده و اتفاق های ناخوشایندی را رقم زده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، به رغم اینکه انتظار می رفت مسابقات رده سنی بزرگسالان صحنه آموزش و الگو برای رده های سنی پایه باشد اما ایجاد درگیری و زد و خورد تیم ها در این دوره از بازی ها تاسف بار است.
در هفته های اخیر بارها شاهد کتک کاری بین دو تیم و حتی ضرب و شتم داوران بازی ها بوده ایم اما روز گذشته /جمعه/ شدت درگیری بین 2 تیم نه تنها حضور عوامل انتظامی را کارساز ندانست بلکه به صحنه جنگ تبدیل شد.
درگیری بین تیم های «کیان پرسی گاز» و «هدف» به حدی پربرخورد بود که حضور دو دستگاه خودروی نیروی انتظامی هم نتوانست به حل آن کمک کند.
فحاشی و درگیری لفظی در این مسابقه رفته رفته به صحنه زد و خورد بین اعضای دو تیم تبدیل شد و شدت آن به حدی بود که کمک داوران بازی صحنه را ترک کردند.
این مسابقه در زمین خاکی تحت عنوان «الوند» واقع در انتهای 10 متری رضوان (پشت مدرسه علاقبندیان) همدان به وقوع پیوست و نزدیک به 200 تن حضور داشتند.
درگیری صورت گرفته با اعتراض گسترده اهالی و ساکنان مجاور زمین خاکی الوند همراه بود.

** داور متهم اصلی در شروع درگیری
به گفته شاهدان عینی، داور این مسابقه مقصر اصلی در شروع درگیری ها بود؛ یعنی اگر داور از همان ابتدا از کارت زرد و قرمز خود در مقابل اعتراض و فحاشی برخی بازیکنان حاضر در زمین استفاده می کرد، حساسیت این بازی کمتر می شد.
در دقیقه 23 نیمه دوم این مسابقه که تیم هدف 2 بر یک از تیم کیان پرسی گاز پیش بود، داور یک ضربه پنالتی را به سود تیم هدف اعلام کرد.
داور ابتدا نقطه پنالتی را نشان داد اما ثانیه ای بعد و پس از مشورت با فردی غیرمسئول از کنار زمین تصمیم او تغییر یافت تا شروع طوفانی برای درگیری بین خود و هر 2 تیم شود.

** جنگ فوتبالیست های محلاتی
اشتباه داور بازی سبب درگیری بین 2 تیم شد و بزرگ و کوچک به جان هم افتادند و خوشبختانه حضور به موقع پلیس در این صحنه از شدت درگیری کاست و تنها چند مشت و لگد بین طرفین رد و بدل شد.
این درگیری اگرچه با حضور به موقع پلیس مجروح و مصدوم نداشت اما ضعف در برگزاری بازی ها سبب بروز این حواشی خطرآفرین شده است.
درگیری 2 تیم سبب شد تا کمک داوران بازی فرار را بر ماندن ترجیح بدهند و تماشاگرانی که فرزندان خود را برای دیدن بازی در کنار زمین آورده بودند نیز خیلی سریع صحنه را ترک کردند.
تماشاگران این مسابقه و حتی ساکنان همجوار زمین خاکی الوند هر چند خواستار تعطیلی مسابقات در این زمین شدند اما از کمیته انضباطی فوتبال محلات نیز درخواست برخورد قاطع با عاملان این درگیری داشتند.
آنها می گویند چرا این مسابقه که از حساسیت بالا برخوردار است، در یک زمین بی طرف برگزار نشده و نکته دوم نبود کادر داوری باتجربه در بازی بود.
دخالت های بی مورد بازیکن اخراجی و محروم تیم کیان پرسی گاز نیز بر شدت درگیری افزود ضمن اینکه کادر فنی این تیم در چهار نقطه زمین در حال اعتراضی به داوری بودند.
فوتبال محلات به این دلیل که فاقد ورزشگاه و سکوی تماشاگر است، به هر فردی اجازه می دهد در چهارگوشه زمین تردد کرده و حتی در کار داوری و بازی مداخله کند.
حتی در صورت درگیری های کوچک در داخل زمین نیز شاهد هجوم گسترده اطرافیان هستیم و اغلب داوران مضروب می شوند.

** با کسی تعارف نداریم
رئیس کمیته ورزش محلات شهرداری همدان در این باره گفت: تخلف های این مسابقه را از نزدیک شاهد بودیم و به طور قاطعانه با متخلفان برخورد می کنیم.
مجتبی وثوقی افزود: با کسی تعارف نداریم و اجازه نمی دهیم عده ای با جنجال و درگیری به هدف خود برسند.
وی بیان کرد: ظرف دو سه روز آینده با تشکیل کمیته انضباطی فوتبال محلات با مسببان حوادث تلخ این بازی برخورد جدی می کنیم.
وثوقی خاطرنشان کرد: برخی افراد به هیچ عنوان نباید در فوتبال محلات فعالیت داشته باشند چرا که رفتارشان به دور از اخلاق و منش جوانمردی است.
وی اضافه کرد: نفرات متخلف در این بازی شناسایی شده اند و به زودی طی نشستی با اعضای کمیته انضباطی به موارد تخلف رسیدگی می شود.

** چشم پوشی نمی کنیم
مسئول برگزاری فوتبال محلات نیز در این باره گفت: در مقابل تخلف تیم ها به هیچ عنوان چشم پوشی نمی کنیم و خوشبختانه در بازی دیروز تیم های کیان پرسی گاز و هدف تمامی مسئولان اجرایی کمیته فوتبال محلات حضور داشتند.
سعید پناه آبادی افزود: بروز چنین صحنه های ناخوشایند در بازی 2 تیمی که مدعی قهرمانی هستند بسیار تاسف بار است و برای ما مهم اخلاق و رعایت ادب و احترام از 2 تیم است.
وی اضافه کرد: مشکلات داوری و اجرایی این مسابقات به طور قطع پیگیری می شود اما برای مسببان این اتفاق ناخوشایند نیز جرائم سنگین انضباطی را در نظر می گیریم.
پناه بادی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد با رفتارهای ناشایست خود باعث زیر سئوال بردن برگزاری مسابقات فوتبال محلات می شوند.
وی با تاکید بر اینکه امسال به اصرار برخی اعضای کمیته اقدام به برگزاری فوتبال بزرگسالان کردیم، افزود: معتقدم در محلات فقط در رده سنی فوتبال پایه باید مسابقه برگزار کنیم چرا که هدف ما سالم سازی جامعه و شناسایی استعدادهای فوتبال سطح کوچه و خیابان ها است.
لیگ فوتبال بزرگسالان محلات همدان امسال با حضور 50 تیم در حال برگزاری است.
7520/2090


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شاراپووا به دور سوم تنیس استرالیا راه یافت
تنیسور روسی با شکست ربکا پترسون به دور سوم تنیس اپن استرالیا صعود کرد.
بُرد پیکان و شهرداری ورامین در لیگ والیبال
در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال تیم‌های پیکان و شهرداری ورامین حریفان خود را شکست دادند.
شکست گنبدی‌ها در لیگ والیبال
تیم‌های شهرداری ورامین، پیام خراسان، سایپا تهران، شهرداری تبریز، پیکان تهران و فولاد سیرجان در لیگ برتر والیبال، حریفان خود را شکست دادند.
مهاجم مورد نظر استقلال ۴۷۰ روز گل نزده است
بررسی کارنامه پاتریک فرایدی مشخص می‌کند او هم تفاوت چندانی با الحاجی گرو ندارد.
فردوسی‌پور به آنتن برمی‌گردد
عادل فردوسی پور گزارشگر یکی از بازی های جام ملت های آسیا خواهد بود.
بادگیر‌های یزد در دستان ستاره‌های پاریسن ژرمن
قطری‌ها برای تبلیغ میزبانی جام جهانی‌شان هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند.
آقای ده‌نمکی اجازه هست به عراق گل بزنیم؟
تا ساعاتی دیگر تیم ملی با عراق دیدار دارد و دوباره یادی کردیم از اظهار نظر حالا دیگر تاریخی ده نمکی که شاکی شده بود از گل های زیاد تیم ملی به یمن، این ویدئو بُریده ای است از برنامه برترین ها پلاس که سه شنبه ها منتشر می شود. در این بخش از آن برنامه با اظهار نظر ده نمکی شوخی کردیم.
مسلمی‌پور: فاصله ما با تاجیکستان زیاد بود
مدافع تیم فوتبال امید باوجود باخت این تیم به تاجیکستان گفت: فاصله ما با حریف زیاد بود!
عباسیان: بازی با حریف هندی آسان نیست
معین عباسیان، هافبک چپ پای تیم فوتبال سایپا گفت: باید از اولین هفته نیم‌فصل دوم بردهای‌مان را شروع کنیم تا در جدول رده‌بندی لیگ برتر به رده‌های بالاتر برویم.
کرانچار: برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم
بازیکن سابق تیم ملی کرواسی، گفت: کل مردم ایران انتظار یک نتیجه خوب را دارند و من هم در کنار همه اعضای تیم امید برای تیم ملی بزرگسالان آرزوی موفقیت می‌کنم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
لیگ فوتسال بانوان یزد با حضور 6 تیم برگزار می شود
یزد - ایرنا - نایب رئیس هیات فوتبال یزد در امور بانوان گفت: برای نخستین بار، لیگ فوتسال قهرمانی جوانان باشگاه های استان ویژه این قشر با حضور 6 تیم از 19 بهمن ماه آینده برگزار می شود.
بی‌اخلاقی در ماجرای ازدواج مجدد همسر حججی
به تازگی خبر ازدواج مجدد همسر شهید حججی، واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی داشت. ماجرا از پیام تبریک خانواده شهید محسن حججی به همسر این شهید آغاز شد که به تازگی ازدواج مجدد کرده است.
مهاجم مورد نظر استقلال ۴۷۰ روز گل نزده است
فردوسی‌پور به آنتن برمی‌گردد
بادگیر‌های یزد در دستان ستاره‌های پاریسن ژرمن
آقای ده‌نمکی اجازه هست به عراق گل بزنیم؟
مسلمی‌پور: فاصله ما با تاجیکستان زیاد بود
عباسیان: بازی با حریف هندی آسان نیست
کرانچار: برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم
قنبرپور: اینجا همه امکانات لازم وجود دارد
ابراهیمی فردا سپاهانی می‌شود
کری هواداران ایران و عراق مقابل ورزشگاه