کشاورزی و گردشگری چهارمحال وبختیاری و لرستان توسعه می یابد

08:16 ۱۸۸ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 149 0
کشاورزی و گردشگری چهارمحال وبختیاری و لرستان توسعه می یابد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه کشاورزی، اجرای طرح های گردشگری و حفظ محیط زیست به طور ویژه در دستور کار مسئولان ارشد این استان با لرستان قرار می گیرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی شامگاه جمعه در نشست با موسی خادمی استاندار لرستان در محل نیروگاه رودبار الیگودرز اظهار داشت: توسعه طرح های مشترک گردشگری و فرهنگی در پیشرفت این استانها موثر است.
وی یادآور شد: وجود جاذبه های تاریخی و طبیعی دست نخورده و بکر در چهارمحال و بختیاری و لرستان بهترین زیرساخت برای توسعه گردشگری این استانهاست و در ادامه از تشکیل کارگروه مشترک توسعه این استان ها در جهت رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار و توسعه گردشگری این استانها خبر داد.
عباسی افزود: این کارگروه با هدف تسریع در انجام هماهنگی و پیشبرد امور عمرانی و توسعه گردشگری هر 2 استان تشکیل و فعال می شود.
وی گفت: کارگروه مشترک توسعه استان های چهارمحال و بختیاری و لرستان با عضویت معاونان استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی 2 استان فعالیت می کند.
عباسی تصریح کرد: مشکلات استان های چهارمحال و بختیاری و لرستان با حضور کارشناسان خبره بررسی و برای آن چاره اندیشی می شود.
عباسی یادآور شد: یک گروه کارشناسی نیز از طریق سازمان برنامه و بودجه، وزیران و مسئولان ملی با همراهی و همکاری نمایندگان مجلس پیگیر جذب اعتبارات مختص برنامه های مشترک چهارمحال و بختیاری و لرستان می شوند.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اجرای طرح های توسعه ای دهستان موگویی این استان و بخش بزنوید شهرستان الیگودرز لرستان از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیگیری خواهد شد.
استاندار لرستان نیز گفت: ارتقای جاده 87 کیلومتری شهرستان الیگودرز که 12 کیلومتر آن در بخش زلقی و 75 کیلومتر آن در دهستان موگویی چهارمحال و بختیاری قرار دارد، اجرا خواهد شد.
سید موسی خادمی تاکید کرد: مدیران حوزه های عمرانی بخش زلقی و دهستان موگویی در 2 استان چهارمحال و بختیاری و لرستان را بررسی و برآوردها و طرح های اولیه برای تخصیص بودجه اعتباری در سال 1398 نیز پیش بینی خواهد شد.
وی افزود: طرح های توجیهی با این موضوع تا 10 روز دیگر ارائه و با همکاری مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استان های چهارمحال و بختیاری و لرستان در بودجه سال 1398 مشخص و نتایج آن معین شود.
خادمی تصریح کرد: منطقه بزنوید بخش زلقی لرستان و دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری با وجود دریافت تمامی خدمات دولتی، هنوز در محرومیت بسر می برند.
وی یادآور شد: استان های چهارمحال و بختیاری و لرستان می توانند در حوزه ارتباطات مرزی سرمایه گذار جذب کنند.
استاندار لرستان اظهار داشت: وجود 55 کیلومتر مرز مشترک بین این استان و چهارمحال و بختیاری، اجرای طرح های گردشگری را مستعد کرده است.
وی گفت: اشتراکات فرهنگی و قومی بین استان های چهارمحال و بختیاری و لرستان، اجرای طرح های مشترک ای استانها را تسریع می کند.
خادمی تاکید کرد: مسئولان چهارمحال و بختیاری و لرستان برای جذب اعتبارات ملی طرحهای این 2 منطقه از طریق سازمان برنامه و بودجه اقدام کنند.
وی افزود: احداث جاده مناسب و تامین طرح های آبرسانی، برق رسانی، گازرسانی و تلفن مهمترین نیاز اساسی لرستان و شهرستان الیگودرز است.
خادمی یادآور شد: وجود سد رودبار در لرستان زیرساخت مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری است.
به گزارش ایرنا، دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال وبختیاری حدود 4 هزار و 500 نفر جمعیت دارد و مرز مشترک این استان با لرستان است.
در این سفر یکروزه عملیات اجرایی 3 پروژه در روستاهای تلو و صالح کوتاه دهستان موگویی چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ و بزنوید لرستان از طریق یک پل به هم متصل هستند.
7362/2098


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیتا دیگر دکتر نمی‌شود؛ کتاب‌هایش را سیل برد
زحمت چندین ساله‌اش در گل‌ولای دفن شد و حالا حتی یک صفحه هم برای خواندن ندارد. دیگر نمی‌تواند درس بخواند. تمام آرزوهایش را بربادرفته می‌بیند.
تعطیلی مدارس طبیعت در سکوت
مدارس طبیعت، ایده نو و خلاقانه‌ای که در ایران چندسالی بود فعالیت خود را آغاز کرده بود و مجوزش زیر نظر سازمان حفاظت از محیط زیست صادر می‌شد، اکنون پس از استقرار مدیر جدید سازمان، مجوزهایش لغو شده و یکی‌یکی تعطیل می‌شوند.
سرم را سرسری متراش ای استاد سلمانی!
در بخشی از شماره 20 اردیبهشت سال 1323 روزنامه اطلاعات آمده: «وای بر جامعه‌ای که مربیان خود را تا این حد خوار دارد، چرا حقوق معلم از عمله کمتر است؟ این برای کشور ما ننگ است...».
کنسول انگلیس در ایران: گلف سیاست نیست
کنسول انگلیس در ایران گفت: گلف سیاست و سیاست گذاری نیست اما افراد مختلف را گرد هم جمع می‌کند.
کنترل شدید تیم‌های المپیکی از نظر دوپینگ
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: برای این که کاروان پاکی را در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشته باشیم، امسال نظارت جدی تری از نظر دوپینگ بر تیم‌های المپیکی خواهیم داشت.
پایان مسابقات بین المللی شطرنج گیوتای چین - ایدنی با کسب عنوان قهرمانی صاحب جایزه ۱۸ هزار دلاری
پویا ایدنی عنوان قهرمانی مسابقات بین المللی گیوتای چین را از آن خود کرد.
نعمتی: کسب بهترین نتیجه هدف کمانداران در کاپ جهانی است
قهرمان بازی‌های پارالمپیک ریو گفت: تمام تلاش کمانداران در اردوی تدارکاتی چین این است تا بهترین عملکرد را در کاپ جهانی داشته باشند.
دیدار دوستانه ایران و تونس در اواسط خرداد
سایت اخبار فوتبال تونس اعلام کرد تیم ملی فوتبال این کشور جمعه ۱۷ خرداد در دیداری دوستانه برابر تیم ملی فوتبال ایران قرار می‌گیرد.
بالارفتن ارزش سردار آزمون بعد از درخشش در زنیت
درخشش سردار آزمون در تیم زنیت باعث افزایش دو میلیون یورویی قیمت این مهاجم شد .
تلاش ویلانووا برای ماندن مسی در بارسلونا ۶ روز پیش از مرگش
سرمربی سابق بارسلونا ۶ روز پیش از مرگش تلاش کرد ستاره آرژانتینی در این تیم بماند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
کتاب جدید منصور اوجی رونمایی شد
کتاب جدید منصور اوجی با عنوان «کجای جهان‌های شیراز» رونمایی شد.
بیتا دیگر دکتر نمی‌شود؛ کتاب‌هایش را سیل برد
زحمت چندین ساله‌اش در گل‌ولای دفن شد و حالا حتی یک صفحه هم برای خواندن ندارد. دیگر نمی‌تواند درس بخواند. تمام آرزوهایش را بربادرفته می‌بیند.
دیدار دوستانه ایران و تونس در اواسط خرداد
سایت اخبار فوتبال تونس اعلام کرد تیم ملی فوتبال این کشور جمعه ۱۷ خرداد در دیداری دوستانه برابر تیم ملی فوتبال ایران قرار می‌گیرد.
بالارفتن ارزش سردار آزمون بعد از درخشش در زنیت
درخشش سردار آزمون در تیم زنیت باعث افزایش دو میلیون یورویی قیمت این مهاجم شد .
استاندار خراسان جنوبی: خدمت رسانی باید با نظر و مطالبه مردم باشد
وزیر نفت: تحریم‌های ترامپ بلوف سیاسی نیست
استاندار فارس: تخریب دولت در شرایط کنونی، بی اخلاقی است
موسوی: پیشنهاد اخیر ظریف، ارتباطی به انگلیسی‌ها ندارد
جهانگیری قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در آسیا را تبریک گفت
استاندار تهران از برگزاری همایش پرهزینه جلوگیری کرد
استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهیدان  نادمی دیدار کرد
پیام تبریک رئیس جمهور به مناسبت قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات آسیا
وزیر دفاع:ایران و روسیه برای ایفای نقش مستقل مورد هجمه های آمریکا هستند
استاندار خراسان جنوبی: هدف از سفر شهرستانی دیدار بی واسطه با مردم است