محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

15:00 ۳۰ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 152 0
محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

کرمان - ایرنا - فراخوانی مردم به هوشیاری در مقابل توطئه دشمن و داشتن تفکر انقلابی از محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، خطیب جمعه کرمان با اشاره به توطئه های 40 سال گذشته دشمنان علیه ملت ایران گفت: دشمن می خواهد با تبلیغات همه چیز را در کشور سیاه نمایی کند و مردم باید در مقابل نقشه های دشمن هوشیار باشند.
حجت الاسلام مهدی عرب پور در آئین این هفته نماز جمعه کرمان افزود: هوشیاری مردم در برابر نقشه های دشمن، توطئه های آنها را نقش بر آب می کند.
وی تصریح کرد: آشنایی با فتنه های دشمن و مبارزه جدی استکبار با مردم و نظام جمهوری اسلامی از مهمترین مسائل روز است.
خطیب جمعه کرمان بیان کرد: دشمن با تبلیغات در فضای مجازی می خواهد همه چیز را در کشور سیاه نشان دهد و برخی سیاه نمایی ها در فضای مجازی در خدمت طرح و نقشه دشمنان است.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران اظهار داشت: مقام معظم رهبری از چند سال قبل با هوشیاری بر مسائل اقتصادی تکیه داشتند که برخی از آنها عمل شد و بعضی هم رخ نداد.
حجت الاسلام عرب پور بیان کرد: برخی اخبار از فساد همه مسئولان منتشر می شود، اما باید با انصاف قضاوت کنیم و بسیاری از مدیران کشور پاکدست هستند و باید با مدیران فاسد برخورد جدی شود.
وی با اشاره به حوادث اهواز و سیستان بلوچستان گفت: مسئولان باید حواسشان جمع باشد و در جایی که قابل پیش بینی است از وقوع آن جلوگیری و با قصورها برخورد شود.
خطیب جمعه کرمان با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین افزود: این راهپیمایی را باید به عنوان حماسه اربعین تعبیر کنیم و اگر اسارت زینب کبری (ص) و اهل بیت (ع) و راهپیمایی اربعین نبود نهضت حسینی فراموش می شد.
وی تصریح کرد: زیارت و راهپیمایی اربعین در عراق سنت است و برغم تمام محدودیت ها در زمان رژیم صدام، امروز بیش از 20 میلیون نفر از مردم عراق و شیعیان 40 کشور دنیا در آن شرکت می کنند.
حجت الاسلام عرب پور ادامه داد: حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام در برابر استکبار و عشق و ارادت به اهل بیت (ع) است که برغم تهدیدهای چند ساله اخیر گروه های تکفیری باشکوه انجام می شود.
وی بیان کرد: امسال نیز با وجود برخی مسائل اقتصادی، عاشقان امام حسین (ع) سر از پا نمی شناسند و تاکنون بیش از یک میلیون ویزا در کشور برای زائران صادر شده است و همین جا باید از همه دست اندرکاران امور تشکر کنیم.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به فرا رسیدن اول آبان سالروز شهادت حاج آقا مصطفی خمینی گفت: شهادت این عالم بزرگوار چهره رژیم پهلوی را بیش از پیش افشا کرد و خون تازه ای به مبارزه علیه رژیم شاه تزریق کرد که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.
7437
**جیرفت
امام جمعه جیرفت نیز به جنگ رسانه ای دشمن اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ رسانه ای امروز را به جنگ شیمیایی تشبیه کرده اند زیرا این حمله در دراز مدت ملت را از درون متلاشی می کند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: حملات رسانه های صهیونیستی در دراز مدت روحیات انقلابی را تحت تاثیر قرار می دهد لذا نفوذ مهمترین عامل جایگزینی ارزش و غیرارزش است.
وی حادثه عاشورا را نتیجه نفوذ دشمن برشمرد و گفت: جریان نفوذ بصورت موریانه به جان جامعه افتاده و اگر در مقابل این تفکر هوشیار نباشیم دوباره مساله عاشورا تکرار می شود.
سعادت فر تصریح کرد: مصداق تفکر انقلابی، مادر چهار شهید و مصداق تفکر لیبرالی مسئولی است که مردم ایران را فدای جان فرزند خود می کند.
وی اظهار داشت: تفکر انقلابی یعنی اقتدا به ام النبین، دلدادگی به امام و اطاعت بی چون و چرا از رهبری است.
حجت الاسلام سعادت فر ادامه داد: تفکر لیبرالی در مقابل این تفکر قرار دارد که شامل وعده تو خالی و در زمان کمک رسانی خبری از افراد صاحب این تفکر نیست.
امام جمعه جیرفت بیان کرد: تفکر انقلابی، سردار حاج قاسم سلیمانی است که در مقابل تجزیه کردستان عراق مقابله کرد.
وی ادامه داد: تفکر انقلابی عامل پیشرفت و عمل کننده است لذا پیشرفت های امروز ایران اسلامی با تفکر انقلابی محقق شده است.
حجت الاسلام سعادت فر بر حفظ ارزش های انقلابی تاکید کرد و گفت: باید این ارزش ها حفظ شود زیرا دشمن از ابتدای انقلاب تحریم های زیادی برای کشور ایران برنامه ریزی و اجرا کرد ولی موتور حرکت انقلاب اسلامی به مسیر خود ادامه داد.
وی اظهار داشت: 52 درصد پیشرفت های کشور را تفکر انقلابی ایجاد کرده است.
وی مشکل امروز کشور را نوع تفکر برشمرد و گفت: تفکر لیبرالی دنبال وابستگی به خارج از کشور است ولی تفکر انقلابی بر ظرفیت و توان داخلی تکیه می کند.
7450/7429
**
امام جمعه رفسنجان گفت: حماسه پیاده روی اربعین حسینی با ابعاد گسترده ای که دارد تاثیر عمیقی بر همه جهانیان خواهد داشت.
حجت الاسلام عباس رمضانی پور افزود: این پیاده روی نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین جایگاه معرفی شیعه، تشیع و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است.
وی بیان کرد: این فرصت بزرگ موهبتی الهی است که خداوند اراده کرده تا نشان دهد کشتی نجات امت امام حسین (ع) است.
وی تصریح کرد: حضور دهها میلیونی از بیش از 40 کشور جهان با تنوع قومی، نژادی و جنسیتی نماد قدرت نرم شیعه در زمان حساس کنونی است که سنی، شیعه و حتی برخی افراد غیرمسلمان نیز در این همایش بزرگ پیاده روی شرکت می کنند.
حجت الاسلام رمضانی پور به پیروزی وصف ناپذیر عراق جهت تشکیل دولت و مجلس اسلامی که حائز اهمیت است اشاره و بیان کرد: مراسم بزرگ اربعین ایجاد همدلی و رفع سوء تفاهماتی است که بین دو لت ایران و عراق توسط دشمن به وجود آمده بود لذا تفرقه های دشمن توسط همایش اربعین برداشته می شود.
امام جمعه رفسنجان به جنگ تحمیل شده اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: بیش از 80 درصد این جنگ اقتصادی ریشه در داخل دارد زیرا بسیاری دست به احتکار مواد غذایی و گرانی اجناس می زنند که چوبش را مردم نیازمند و سطح متوسط جامعه می خورند.
وی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر انجام کار جهادی و شبانه روزی مسئولان تأکید کرد: چرا مسئولان صنعت، معدن و تجارت و نیز شورای تأمین آرام نشستند و به فکر مردم نیستند.
حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: با افراد خاطی با جدیت تمام برخورد شود.
7433
** سیرجان
راهپیمایی اربعین همایش بزرگ وحدت و اقتدار مسلمین و شیعیان است
امام جمعه سیرجان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته بر اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین تاکید کرد و گفت: این راهپیمایی که هم اقتدار و هم وحدت شیعیان و مسلمین را به دنیا نشان می دهد پیام همبستگی در برابر دشمنان را به دنبال دارد و دولت هم وظیفه دارد در ایجاد امکانات و مطالبات مردم در این زمینه سفر اربعین را برای داوطلبان آسان کند تا شاهد حضور گسترده مردم در این سفر دشمن شکن باشیم.
حجت الاسلام سید محمود حسینی تصویر سازی غلط از اوضاع نظام اسلامی و کشور ایران را کار دشمن شکست خورده عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال توطئه و ترفندهای مختلف از جمله ناامید کردن ملت ایران است و این هجمه های تبلیغاتی نشان از شکست در برابر نظام اسلامی داشته و دارد.
وی فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای تکمیل و ارتقاء الگوی پیشرفت ایران اسلامی و ترسیم افق مطلوب کشور در پنج دهه آینده بسیار قابل اهمیت اعلام کرد و گفت: طرح این چشم انداز آینده کشور ایران و نظام اسلامی، موجب یاس دشمنان و کسانی که به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند شده است.
خطیب جمعه سیرجان شکست های پی در پی آل سعود در صحنه جهانی از جمله ظلم به مردم یمن، حصر سعد حریری و قتل خاشقچی را موجب نابود کردن چهره سیاسی عربستان نزد ملت ها و دولت های جهان عنوان کرد و افزود: این عوامل شرایط سقوط خاندان آل سعود را فراهم می کند که درس عبرتی باشد مبنی بر اینکه هر کس در دام آمریکا گرفتار شود سرنوشتش نابودی همراه با خاری و ذلت است.
حجت الاسلام حسینی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همانطور که معظم له فرمودند علت عقب ماندگی کشور خم شدن در مقابل بیگانه و نگاه به غرب و اروپا است که این نگاه و تکیه جز معطلی و عقب ماندگی هیچ فایده ای را نداشته و ندارد و باید امروز از نظرات و راهکارهای نخبگان جوان در امور کشور استفاده کرد و متکی به دیگران نبود.
امام جمعه سیرجان به تفاوت قیمت ها در این شهرستان نسبت به سایر شهرها و نقاط کشور اشاره و انتقاد کرد و گفت: از مسئولین مربوطه در این زمینه تقاضا داریم نظارت و رسیدگی کنند و این مشکل را حل کنند مگر می شود خیلی از مایحتاج مردم گرانتر از حتی شهرستانهای همجوار بیشتر باشد و مردم از گرانی و بی عدالتی رنج می برند.
7435/3029


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

جدال بهداد سلیمی با ببر در قفس
در این ویدئو مبارزه بهداد سلیمی را با ببر باغ وحش در قفس مشاهده می کنید.
محمد بنای جدید یا قدیمی؟
محمد بنا باز هم به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی انتخاب شد، انتخابی جذاب که در صورت تجدید نظر بنا در برخی از تصمیمات و همچنین استفاده از مربیان به روز و کارآمد می‌تواند امیدها برای بازگشت کشتی فرنگی به روزهای اوج را بار دیگر زنده کند.
جلالی: پرسپولیس و برانکو به فوتبال ایران خدمت کردند
سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: آنچه ما را التیام می‌دهد بازی خوب مقابل یک تیم خوب است تا بتوانیم یک امتیاز بگیریم.
منچستریونایتد در آستانه جذب پلگرینی
باشگاه منچستریونایتد در یک قدمی جذب هافبک ایتالیایی رم است.
بازگشت ویدال به یوونتوس صحت ندارد
سایت ایتالیایی شایعات بازگشت ستاره شیلیایی بارسلونا به یوونتوس را تکذیب کرد.
توافق پرسپولیس با چند بازیکن جدید
تیم فوتبال پرسپولیس برای نیم فصل دوم لیگ برتر با چند بازیکن جدید توافق کرد.
مختاریفر: استقلال نقاط ضعفش را ترمیم کند
کاپیتان سابق آبی پوشان گفت: باید بپذیریم شرایط استقلال در نیم فصل نخست ایده آل نبود و باید نقاط ضعف این تیم در نیم فصل دوم از بین برود.
بورسیادورتموند با پوما تمدید می‌کند
رسانه‌ها از توافق احتمالی زنبورها با اسپانسر پوشاک خود خبر می‌دهند.
شجاعی: برای تیم ملی ارزش قائل نیستند
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: برای فوتبال و فوتبالیست ارزشی قائل نیستند و هیچ نگاه ملی‌ای از مسئولان دیده نمی شود.
رونمایی از ذوب آهنِ منصوریان با دو غایب
تیم فوتبال ذوب آهن در حالی برای دیدار با پارس جنوبی آماده می‌شود که دو بازیکن این تیم قطعا به این دیدار نخواهند رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هشدار به متقاضیان دریافت سبد کالا: فریب پیامک ها را نخورید
تهران- ایرنا- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشدار داد: متقاضیان دریافت سبد کالا شماره و رمز دوم کارت خود را در اختیار سودجویانی که پیامک های فاقد اعتبار برای مردم ارسال می کنند، قرار ندهند.
زشت‌ترین خودرو‌هایی که تا به‌حال ساخته شده
چشم‌های ما همیشه جذب زیبایی‌ها می‌شوند، اما همه ما ناچاریم زشتی‌های این دنیا را هم ببینیم، چنین موضوعی در دنیای اتومبیل‌ها هم صادق است.
شیراز؛ میزبان بزرگترین رویداد سوارکاری جهان
‌رئیس هیئت سوارکاری فارس اعلام کرد که یکم تا چهارم آذرماه بزرگترین رویداد سوارکاری و هنرهای رزمی سواره جهان به میزبانی این استان و شهر شیراز برگزار می‌شود.
عملیات گودبرداری در باغ اراج متوقف شد
فخاری از توقف عملیات گودبرداری در باغ اراج خبر داد.
امر به معروف باید با رویکرد ایجابی و ترویجی صورت گیرد
تاکیدات رهبری بر تداوم حمایت از عراق بازتاب گسترده یافت
راهکار مبارزه با مواد مخدر فراگیر شدن آموزشها است
استاندار خوزستان: چهارنفر در جریان اعتراضات هفت‌تپه بازداشت شدند
بسیج جهان اسلام در حال شکل گیری است
جنایات آل سعود از کم نظیرترین جنایت های تاریخ است
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه معرفی شد
خط سومی های احمد خمینی و موسوی ما بودیم
طلاب دامغانی حملات آل سعود به یمن را محکوم کردند
بسیج و سپاه خط مقدم دفاع از انقلاب است