محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

15:00 ۱۸۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 325 0
محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

کرمان - ایرنا - فراخوانی مردم به هوشیاری در مقابل توطئه دشمن و داشتن تفکر انقلابی از محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، خطیب جمعه کرمان با اشاره به توطئه های 40 سال گذشته دشمنان علیه ملت ایران گفت: دشمن می خواهد با تبلیغات همه چیز را در کشور سیاه نمایی کند و مردم باید در مقابل نقشه های دشمن هوشیار باشند.
حجت الاسلام مهدی عرب پور در آئین این هفته نماز جمعه کرمان افزود: هوشیاری مردم در برابر نقشه های دشمن، توطئه های آنها را نقش بر آب می کند.
وی تصریح کرد: آشنایی با فتنه های دشمن و مبارزه جدی استکبار با مردم و نظام جمهوری اسلامی از مهمترین مسائل روز است.
خطیب جمعه کرمان بیان کرد: دشمن با تبلیغات در فضای مجازی می خواهد همه چیز را در کشور سیاه نشان دهد و برخی سیاه نمایی ها در فضای مجازی در خدمت طرح و نقشه دشمنان است.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران اظهار داشت: مقام معظم رهبری از چند سال قبل با هوشیاری بر مسائل اقتصادی تکیه داشتند که برخی از آنها عمل شد و بعضی هم رخ نداد.
حجت الاسلام عرب پور بیان کرد: برخی اخبار از فساد همه مسئولان منتشر می شود، اما باید با انصاف قضاوت کنیم و بسیاری از مدیران کشور پاکدست هستند و باید با مدیران فاسد برخورد جدی شود.
وی با اشاره به حوادث اهواز و سیستان بلوچستان گفت: مسئولان باید حواسشان جمع باشد و در جایی که قابل پیش بینی است از وقوع آن جلوگیری و با قصورها برخورد شود.
خطیب جمعه کرمان با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین افزود: این راهپیمایی را باید به عنوان حماسه اربعین تعبیر کنیم و اگر اسارت زینب کبری (ص) و اهل بیت (ع) و راهپیمایی اربعین نبود نهضت حسینی فراموش می شد.
وی تصریح کرد: زیارت و راهپیمایی اربعین در عراق سنت است و برغم تمام محدودیت ها در زمان رژیم صدام، امروز بیش از 20 میلیون نفر از مردم عراق و شیعیان 40 کشور دنیا در آن شرکت می کنند.
حجت الاسلام عرب پور ادامه داد: حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام در برابر استکبار و عشق و ارادت به اهل بیت (ع) است که برغم تهدیدهای چند ساله اخیر گروه های تکفیری باشکوه انجام می شود.
وی بیان کرد: امسال نیز با وجود برخی مسائل اقتصادی، عاشقان امام حسین (ع) سر از پا نمی شناسند و تاکنون بیش از یک میلیون ویزا در کشور برای زائران صادر شده است و همین جا باید از همه دست اندرکاران امور تشکر کنیم.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به فرا رسیدن اول آبان سالروز شهادت حاج آقا مصطفی خمینی گفت: شهادت این عالم بزرگوار چهره رژیم پهلوی را بیش از پیش افشا کرد و خون تازه ای به مبارزه علیه رژیم شاه تزریق کرد که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.
7437
**جیرفت
امام جمعه جیرفت نیز به جنگ رسانه ای دشمن اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ رسانه ای امروز را به جنگ شیمیایی تشبیه کرده اند زیرا این حمله در دراز مدت ملت را از درون متلاشی می کند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: حملات رسانه های صهیونیستی در دراز مدت روحیات انقلابی را تحت تاثیر قرار می دهد لذا نفوذ مهمترین عامل جایگزینی ارزش و غیرارزش است.
وی حادثه عاشورا را نتیجه نفوذ دشمن برشمرد و گفت: جریان نفوذ بصورت موریانه به جان جامعه افتاده و اگر در مقابل این تفکر هوشیار نباشیم دوباره مساله عاشورا تکرار می شود.
سعادت فر تصریح کرد: مصداق تفکر انقلابی، مادر چهار شهید و مصداق تفکر لیبرالی مسئولی است که مردم ایران را فدای جان فرزند خود می کند.
وی اظهار داشت: تفکر انقلابی یعنی اقتدا به ام النبین، دلدادگی به امام و اطاعت بی چون و چرا از رهبری است.
حجت الاسلام سعادت فر ادامه داد: تفکر لیبرالی در مقابل این تفکر قرار دارد که شامل وعده تو خالی و در زمان کمک رسانی خبری از افراد صاحب این تفکر نیست.
امام جمعه جیرفت بیان کرد: تفکر انقلابی، سردار حاج قاسم سلیمانی است که در مقابل تجزیه کردستان عراق مقابله کرد.
وی ادامه داد: تفکر انقلابی عامل پیشرفت و عمل کننده است لذا پیشرفت های امروز ایران اسلامی با تفکر انقلابی محقق شده است.
حجت الاسلام سعادت فر بر حفظ ارزش های انقلابی تاکید کرد و گفت: باید این ارزش ها حفظ شود زیرا دشمن از ابتدای انقلاب تحریم های زیادی برای کشور ایران برنامه ریزی و اجرا کرد ولی موتور حرکت انقلاب اسلامی به مسیر خود ادامه داد.
وی اظهار داشت: 52 درصد پیشرفت های کشور را تفکر انقلابی ایجاد کرده است.
وی مشکل امروز کشور را نوع تفکر برشمرد و گفت: تفکر لیبرالی دنبال وابستگی به خارج از کشور است ولی تفکر انقلابی بر ظرفیت و توان داخلی تکیه می کند.
7450/7429
**
امام جمعه رفسنجان گفت: حماسه پیاده روی اربعین حسینی با ابعاد گسترده ای که دارد تاثیر عمیقی بر همه جهانیان خواهد داشت.
حجت الاسلام عباس رمضانی پور افزود: این پیاده روی نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین جایگاه معرفی شیعه، تشیع و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است.
وی بیان کرد: این فرصت بزرگ موهبتی الهی است که خداوند اراده کرده تا نشان دهد کشتی نجات امت امام حسین (ع) است.
وی تصریح کرد: حضور دهها میلیونی از بیش از 40 کشور جهان با تنوع قومی، نژادی و جنسیتی نماد قدرت نرم شیعه در زمان حساس کنونی است که سنی، شیعه و حتی برخی افراد غیرمسلمان نیز در این همایش بزرگ پیاده روی شرکت می کنند.
حجت الاسلام رمضانی پور به پیروزی وصف ناپذیر عراق جهت تشکیل دولت و مجلس اسلامی که حائز اهمیت است اشاره و بیان کرد: مراسم بزرگ اربعین ایجاد همدلی و رفع سوء تفاهماتی است که بین دو لت ایران و عراق توسط دشمن به وجود آمده بود لذا تفرقه های دشمن توسط همایش اربعین برداشته می شود.
امام جمعه رفسنجان به جنگ تحمیل شده اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: بیش از 80 درصد این جنگ اقتصادی ریشه در داخل دارد زیرا بسیاری دست به احتکار مواد غذایی و گرانی اجناس می زنند که چوبش را مردم نیازمند و سطح متوسط جامعه می خورند.
وی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر انجام کار جهادی و شبانه روزی مسئولان تأکید کرد: چرا مسئولان صنعت، معدن و تجارت و نیز شورای تأمین آرام نشستند و به فکر مردم نیستند.
حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: با افراد خاطی با جدیت تمام برخورد شود.
7433
** سیرجان
راهپیمایی اربعین همایش بزرگ وحدت و اقتدار مسلمین و شیعیان است
امام جمعه سیرجان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته بر اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین تاکید کرد و گفت: این راهپیمایی که هم اقتدار و هم وحدت شیعیان و مسلمین را به دنیا نشان می دهد پیام همبستگی در برابر دشمنان را به دنبال دارد و دولت هم وظیفه دارد در ایجاد امکانات و مطالبات مردم در این زمینه سفر اربعین را برای داوطلبان آسان کند تا شاهد حضور گسترده مردم در این سفر دشمن شکن باشیم.
حجت الاسلام سید محمود حسینی تصویر سازی غلط از اوضاع نظام اسلامی و کشور ایران را کار دشمن شکست خورده عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال توطئه و ترفندهای مختلف از جمله ناامید کردن ملت ایران است و این هجمه های تبلیغاتی نشان از شکست در برابر نظام اسلامی داشته و دارد.
وی فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای تکمیل و ارتقاء الگوی پیشرفت ایران اسلامی و ترسیم افق مطلوب کشور در پنج دهه آینده بسیار قابل اهمیت اعلام کرد و گفت: طرح این چشم انداز آینده کشور ایران و نظام اسلامی، موجب یاس دشمنان و کسانی که به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند شده است.
خطیب جمعه سیرجان شکست های پی در پی آل سعود در صحنه جهانی از جمله ظلم به مردم یمن، حصر سعد حریری و قتل خاشقچی را موجب نابود کردن چهره سیاسی عربستان نزد ملت ها و دولت های جهان عنوان کرد و افزود: این عوامل شرایط سقوط خاندان آل سعود را فراهم می کند که درس عبرتی باشد مبنی بر اینکه هر کس در دام آمریکا گرفتار شود سرنوشتش نابودی همراه با خاری و ذلت است.
حجت الاسلام حسینی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همانطور که معظم له فرمودند علت عقب ماندگی کشور خم شدن در مقابل بیگانه و نگاه به غرب و اروپا است که این نگاه و تکیه جز معطلی و عقب ماندگی هیچ فایده ای را نداشته و ندارد و باید امروز از نظرات و راهکارهای نخبگان جوان در امور کشور استفاده کرد و متکی به دیگران نبود.
امام جمعه سیرجان به تفاوت قیمت ها در این شهرستان نسبت به سایر شهرها و نقاط کشور اشاره و انتقاد کرد و گفت: از مسئولین مربوطه در این زمینه تقاضا داریم نظارت و رسیدگی کنند و این مشکل را حل کنند مگر می شود خیلی از مایحتاج مردم گرانتر از حتی شهرستانهای همجوار بیشتر باشد و مردم از گرانی و بی عدالتی رنج می برند.
7435/3029


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مربی تیم ملی دو و میدانی معلولان: آموزش پرتاب‌ها در سنین پایه، نیازمند تنوع تمرینی است
مربی تیم ملی دوومیدانی معلولان و دکتری تربیت بدنی گفت: آموزش پرتاب‌ها در سنین پایه، نیازمند اجرای حرکاتی در قالب بازی و تنوع تمرینی، برای جلوگیری از خستگی و بهبود فرایند یادگیری در کودکان است.
تساوی رئال مادرید در لالیگا
رئال مادرید در رقابت‌های لالیگا نتوانست ختافه را شکست دهد و تنها یک امتیاز به دست آورد.
حذف مشق شب؛ نیازمند جایگزین‌های مناسب
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه امتحان و آزمون، بخشی از یادگیری است و باید یک فعالیت آموزشی برای تثبیت و تعمیق آموزش دانش آموزان تلقی شود گفت: در حال حاضر همه آزمون‌های ما اینگونه نیست و اصلاح و ارتقای آن به تلاش زیادی نیاز دارد.
احتمال افزایش ۶۰۰ میلیاردی یارانه داروهای صعب‌العلاج
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت یارانه دارویی سال ۱۳۹۸، گفت: بر اساس بودجه سال ۱۳۹۸، در حوزه واکسن‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان و در حوزه داروهای صعب‌العلاج حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
حجتی: حمایت از مصرف کننده شرط اساسی رونق تولید ملی است
یک وکیل دادگستری گفت: حمایت مالی و حقوقی از تولید کننده، صرفاً شرط لازم برای تحقق رونق اقتصادی و رشد تولید ملی است نه شرط کافی و برای تحقق رونق تولید ملی لازم است که حقوق مصرف کننده نیز با تمامی جوانب آن مورد حمایت قرار گیرد.
جمالی: ایران در راه‌های دور زدن تحریم مهارت دارد
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که «ایران در دور زدن تحریم مهارت دارد» گفت: ما فروشنده خوب نفت هستیم و کشورهای خوبی هم خریدار هستند و روش‌هایی وجود دارد که ما تحریم‌ها را دور می‌زنیم.
بهترین و بدترین نوع مرگ از زبان امام علی(ع)
امام علی علیه السلام: همانا ایستادگان و فراریان را از مرگ گریزی نیست و هر کس به مرگ طبیعی نمیرد کشته می شود و شهادت بهترین مرگ است.
بحث درباره ادامه کار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان فرصت‌ها را از بین می‌برد
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر احزاب اصلاح‌طلب با بحث کردن درباره ادامه کار شوراهای بالادستی وقت را تلف کنند، ناچار می‌شوند در انتخابات به حداقل‌ها قانع شوند. برخی هم تصور می‌کنند با شرط گذاشتن برای انتخابات می‌توانند رقیب را قانع یا تسلیم کنند در حالیکه که اگر ما در انتخابات شرکت نکنیم، برای ما فرش قرمز پهن نمی‌کنند.
برج‌ میلاد و قله دماوند در یک قاب- عکس
تصویری متفاوت از برج میلاد و قله دماوند در یک قاب را مشاهده می‌کنید.
نکات طلایی برای والدینی که حد ابراز علاقه به فرزند را نمی‌دانند
یکی از اتفاقاتی که امروزه به کرات شاهد آن هستیم، تردید والدین در شیوه تربیتی کودکان خود است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
مربی تیم ملی دو و میدانی معلولان: آموزش پرتاب‌ها در سنین پایه، نیازمند تنوع تمرینی است
مربی تیم ملی دوومیدانی معلولان و دکتری تربیت بدنی گفت: آموزش پرتاب‌ها در سنین پایه، نیازمند اجرای حرکاتی در قالب بازی و تنوع تمرینی، برای جلوگیری از خستگی و بهبود فرایند یادگیری در کودکان است.
تساوی رئال مادرید در لالیگا
رئال مادرید در رقابت‌های لالیگا نتوانست ختافه را شکست دهد و تنها یک امتیاز به دست آورد.
حذف مشق شب؛ نیازمند جایگزین‌های مناسب
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه امتحان و آزمون، بخشی از یادگیری است و باید یک فعالیت آموزشی برای تثبیت و تعمیق آموزش دانش آموزان تلقی شود گفت: در حال حاضر همه آزمون‌های ما اینگونه نیست و اصلاح و ارتقای آن به تلاش زیادی نیاز دارد.
احتمال افزایش ۶۰۰ میلیاردی یارانه داروهای صعب‌العلاج
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت یارانه دارویی سال ۱۳۹۸، گفت: بر اساس بودجه سال ۱۳۹۸، در حوزه واکسن‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان و در حوزه داروهای صعب‌العلاج حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
عراق و روسیه سند مشترک توسعه همکاری امضا کردند
مسائل زیست محیطی، میراث فرهنگی و زنان دغدغه حزب اراده ملت در مشهد است
ریاکاری انگلیس در مقابل پیشنهاد ایران برای تبادل زندانیان
وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیم
سراج: همکاری های قضایی ضامن پویایی طرح «کمربند - راه» است
عشق به ولایت در سپاه پاسداران تجلی یافته است
امام جمعه طبس: توفان شن از امدادهای الهی بود
آیت الله صافی اعدام مسلمانان در عربستان را محکوم کرد
دریادار خانزادی بافرماندهان نیروی دریایی ژاپن وایتالیا دیدارکرد
سردار ربانی: در آستانه پیروزی کامل بر داعش در منطقه هستیم