محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

15:00 ۹۶ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 219 0
محور سخنان امامان جمعه شهرهای استان کرمان

کرمان - ایرنا - فراخوانی مردم به هوشیاری در مقابل توطئه دشمن و داشتن تفکر انقلابی از محورهای سخنان امامان جمعه شهرهای مختلف استان کرمان است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، خطیب جمعه کرمان با اشاره به توطئه های 40 سال گذشته دشمنان علیه ملت ایران گفت: دشمن می خواهد با تبلیغات همه چیز را در کشور سیاه نمایی کند و مردم باید در مقابل نقشه های دشمن هوشیار باشند.
حجت الاسلام مهدی عرب پور در آئین این هفته نماز جمعه کرمان افزود: هوشیاری مردم در برابر نقشه های دشمن، توطئه های آنها را نقش بر آب می کند.
وی تصریح کرد: آشنایی با فتنه های دشمن و مبارزه جدی استکبار با مردم و نظام جمهوری اسلامی از مهمترین مسائل روز است.
خطیب جمعه کرمان بیان کرد: دشمن با تبلیغات در فضای مجازی می خواهد همه چیز را در کشور سیاه نشان دهد و برخی سیاه نمایی ها در فضای مجازی در خدمت طرح و نقشه دشمنان است.
وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران اظهار داشت: مقام معظم رهبری از چند سال قبل با هوشیاری بر مسائل اقتصادی تکیه داشتند که برخی از آنها عمل شد و بعضی هم رخ نداد.
حجت الاسلام عرب پور بیان کرد: برخی اخبار از فساد همه مسئولان منتشر می شود، اما باید با انصاف قضاوت کنیم و بسیاری از مدیران کشور پاکدست هستند و باید با مدیران فاسد برخورد جدی شود.
وی با اشاره به حوادث اهواز و سیستان بلوچستان گفت: مسئولان باید حواسشان جمع باشد و در جایی که قابل پیش بینی است از وقوع آن جلوگیری و با قصورها برخورد شود.
خطیب جمعه کرمان با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین افزود: این راهپیمایی را باید به عنوان حماسه اربعین تعبیر کنیم و اگر اسارت زینب کبری (ص) و اهل بیت (ع) و راهپیمایی اربعین نبود نهضت حسینی فراموش می شد.
وی تصریح کرد: زیارت و راهپیمایی اربعین در عراق سنت است و برغم تمام محدودیت ها در زمان رژیم صدام، امروز بیش از 20 میلیون نفر از مردم عراق و شیعیان 40 کشور دنیا در آن شرکت می کنند.
حجت الاسلام عرب پور ادامه داد: حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام در برابر استکبار و عشق و ارادت به اهل بیت (ع) است که برغم تهدیدهای چند ساله اخیر گروه های تکفیری باشکوه انجام می شود.
وی بیان کرد: امسال نیز با وجود برخی مسائل اقتصادی، عاشقان امام حسین (ع) سر از پا نمی شناسند و تاکنون بیش از یک میلیون ویزا در کشور برای زائران صادر شده است و همین جا باید از همه دست اندرکاران امور تشکر کنیم.
حجت الاسلام عرب پور با اشاره به فرا رسیدن اول آبان سالروز شهادت حاج آقا مصطفی خمینی گفت: شهادت این عالم بزرگوار چهره رژیم پهلوی را بیش از پیش افشا کرد و خون تازه ای به مبارزه علیه رژیم شاه تزریق کرد که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.
7437
**جیرفت
امام جمعه جیرفت نیز به جنگ رسانه ای دشمن اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی جنگ رسانه ای امروز را به جنگ شیمیایی تشبیه کرده اند زیرا این حمله در دراز مدت ملت را از درون متلاشی می کند.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: حملات رسانه های صهیونیستی در دراز مدت روحیات انقلابی را تحت تاثیر قرار می دهد لذا نفوذ مهمترین عامل جایگزینی ارزش و غیرارزش است.
وی حادثه عاشورا را نتیجه نفوذ دشمن برشمرد و گفت: جریان نفوذ بصورت موریانه به جان جامعه افتاده و اگر در مقابل این تفکر هوشیار نباشیم دوباره مساله عاشورا تکرار می شود.
سعادت فر تصریح کرد: مصداق تفکر انقلابی، مادر چهار شهید و مصداق تفکر لیبرالی مسئولی است که مردم ایران را فدای جان فرزند خود می کند.
وی اظهار داشت: تفکر انقلابی یعنی اقتدا به ام النبین، دلدادگی به امام و اطاعت بی چون و چرا از رهبری است.
حجت الاسلام سعادت فر ادامه داد: تفکر لیبرالی در مقابل این تفکر قرار دارد که شامل وعده تو خالی و در زمان کمک رسانی خبری از افراد صاحب این تفکر نیست.
امام جمعه جیرفت بیان کرد: تفکر انقلابی، سردار حاج قاسم سلیمانی است که در مقابل تجزیه کردستان عراق مقابله کرد.
وی ادامه داد: تفکر انقلابی عامل پیشرفت و عمل کننده است لذا پیشرفت های امروز ایران اسلامی با تفکر انقلابی محقق شده است.
حجت الاسلام سعادت فر بر حفظ ارزش های انقلابی تاکید کرد و گفت: باید این ارزش ها حفظ شود زیرا دشمن از ابتدای انقلاب تحریم های زیادی برای کشور ایران برنامه ریزی و اجرا کرد ولی موتور حرکت انقلاب اسلامی به مسیر خود ادامه داد.
وی اظهار داشت: 52 درصد پیشرفت های کشور را تفکر انقلابی ایجاد کرده است.
وی مشکل امروز کشور را نوع تفکر برشمرد و گفت: تفکر لیبرالی دنبال وابستگی به خارج از کشور است ولی تفکر انقلابی بر ظرفیت و توان داخلی تکیه می کند.
7450/7429
**
امام جمعه رفسنجان گفت: حماسه پیاده روی اربعین حسینی با ابعاد گسترده ای که دارد تاثیر عمیقی بر همه جهانیان خواهد داشت.
حجت الاسلام عباس رمضانی پور افزود: این پیاده روی نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین جایگاه معرفی شیعه، تشیع و نهضت سرخ حسینی به جهانیان است.
وی بیان کرد: این فرصت بزرگ موهبتی الهی است که خداوند اراده کرده تا نشان دهد کشتی نجات امت امام حسین (ع) است.
وی تصریح کرد: حضور دهها میلیونی از بیش از 40 کشور جهان با تنوع قومی، نژادی و جنسیتی نماد قدرت نرم شیعه در زمان حساس کنونی است که سنی، شیعه و حتی برخی افراد غیرمسلمان نیز در این همایش بزرگ پیاده روی شرکت می کنند.
حجت الاسلام رمضانی پور به پیروزی وصف ناپذیر عراق جهت تشکیل دولت و مجلس اسلامی که حائز اهمیت است اشاره و بیان کرد: مراسم بزرگ اربعین ایجاد همدلی و رفع سوء تفاهماتی است که بین دو لت ایران و عراق توسط دشمن به وجود آمده بود لذا تفرقه های دشمن توسط همایش اربعین برداشته می شود.
امام جمعه رفسنجان به جنگ تحمیل شده اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: بیش از 80 درصد این جنگ اقتصادی ریشه در داخل دارد زیرا بسیاری دست به احتکار مواد غذایی و گرانی اجناس می زنند که چوبش را مردم نیازمند و سطح متوسط جامعه می خورند.
وی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر انجام کار جهادی و شبانه روزی مسئولان تأکید کرد: چرا مسئولان صنعت، معدن و تجارت و نیز شورای تأمین آرام نشستند و به فکر مردم نیستند.
حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: با افراد خاطی با جدیت تمام برخورد شود.
7433
** سیرجان
راهپیمایی اربعین همایش بزرگ وحدت و اقتدار مسلمین و شیعیان است
امام جمعه سیرجان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته بر اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین تاکید کرد و گفت: این راهپیمایی که هم اقتدار و هم وحدت شیعیان و مسلمین را به دنیا نشان می دهد پیام همبستگی در برابر دشمنان را به دنبال دارد و دولت هم وظیفه دارد در ایجاد امکانات و مطالبات مردم در این زمینه سفر اربعین را برای داوطلبان آسان کند تا شاهد حضور گسترده مردم در این سفر دشمن شکن باشیم.
حجت الاسلام سید محمود حسینی تصویر سازی غلط از اوضاع نظام اسلامی و کشور ایران را کار دشمن شکست خورده عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال توطئه و ترفندهای مختلف از جمله ناامید کردن ملت ایران است و این هجمه های تبلیغاتی نشان از شکست در برابر نظام اسلامی داشته و دارد.
وی فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای تکمیل و ارتقاء الگوی پیشرفت ایران اسلامی و ترسیم افق مطلوب کشور در پنج دهه آینده بسیار قابل اهمیت اعلام کرد و گفت: طرح این چشم انداز آینده کشور ایران و نظام اسلامی، موجب یاس دشمنان و کسانی که به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند شده است.
خطیب جمعه سیرجان شکست های پی در پی آل سعود در صحنه جهانی از جمله ظلم به مردم یمن، حصر سعد حریری و قتل خاشقچی را موجب نابود کردن چهره سیاسی عربستان نزد ملت ها و دولت های جهان عنوان کرد و افزود: این عوامل شرایط سقوط خاندان آل سعود را فراهم می کند که درس عبرتی باشد مبنی بر اینکه هر کس در دام آمریکا گرفتار شود سرنوشتش نابودی همراه با خاری و ذلت است.
حجت الاسلام حسینی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همانطور که معظم له فرمودند علت عقب ماندگی کشور خم شدن در مقابل بیگانه و نگاه به غرب و اروپا است که این نگاه و تکیه جز معطلی و عقب ماندگی هیچ فایده ای را نداشته و ندارد و باید امروز از نظرات و راهکارهای نخبگان جوان در امور کشور استفاده کرد و متکی به دیگران نبود.
امام جمعه سیرجان به تفاوت قیمت ها در این شهرستان نسبت به سایر شهرها و نقاط کشور اشاره و انتقاد کرد و گفت: از مسئولین مربوطه در این زمینه تقاضا داریم نظارت و رسیدگی کنند و این مشکل را حل کنند مگر می شود خیلی از مایحتاج مردم گرانتر از حتی شهرستانهای همجوار بیشتر باشد و مردم از گرانی و بی عدالتی رنج می برند.
7435/3029


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

پوتین: برای میزبانی نشست درباره سوریه با حضور ایران و ترکیه آماده‌ایم
رئیس‌جمهور روسیه در نشست خبری مشترک با همتای ترکیه‌ای خود گفت کشورش برای میزبانی نشست سران روسیه، ایران و ترکیه درباره سوریه آمادگی دارد.
همسر بن سلمان برای نخستین بار در ملأ عام ظاهر شد! +عکس
شاهزاده «ساره بنت مشهور» همسر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان هنگام مشارکت در یک برنامه فرهنگی هنری در مرکز تاریخی ملک عبدالعزیز، برای نخستین بار در ملأ عام ظاهر شد.
موسوی لارگانی: هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه سقف پرداخت بالاترین گروه حقوقی باید ۱۲ میلیون تومان باشد، گفت: هنوز هم حقوق بگیر نجومی در کشور وجود دارد.
واردات بیش از ۲۷۳ تن حباب شیشه‌ای برای فلاسک
براساس آمار گمرک در ۶ ماهه سال ۹۷ بیش از ۲۷۳ تن برای حباب شیشه‌ای برای فلاسک یا سایر ظروف عادی از ۴ کشور جهان وارد ایران شده است.
هنگ کنگ گران ترین بازار مسکن جهان شناخته شد
هنگ کنگ برای نهمین سال متوالی گرانترین شهر جهان از نظر قیمت مسکن انتخاب شده است، به نحوی که یک خانواده با درآمد متوسط برای خانه دار شدن باید حدود ۲۱ سال کل درآمد ماهانه اش را پس انداز کند.
کشاورزان نگران تامین سموم نباشند
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ­سموم دفع آفات به اندازه کافی در کشور وجود دارد و کشاورزان نگران این موضوع نباشند.
نبرد بگوویچ با قاتلان سرخ‌پوشان پاکدشت
هفته بیستم لیگ دسته یک با انجام هفت بازی امروز (پنجشنبه) برگزار می‌شود.
یک بسته حمایتی دیگر تا عید نوروز توزیع می‌شود
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسته‌های حمایتی دولت تا عید نورز یک بار دیگر توزیع می‌شود، خواستار برطرف شدن نواقص موجود در نحوه توزیع این بسته‌ها شد.
فرانسه: درباره ونزوئلا با شرکای اروپایی رایزنی می‌کنیم
یک مقام فرانسوی گفت که کشورش درباره وضعیت ونزوئلا با شرکای اروپایی خود رایزنی می‌کند.
قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۱.۴۹ دلار رسید
قیمت سبد نفتی سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) اندکی کاهش یافت، اما بالای ۶۰ دلار باقی ماند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موسوی لارگانی: هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه سقف پرداخت بالاترین گروه حقوقی باید ۱۲ میلیون تومان باشد، گفت: هنوز هم حقوق بگیر نجومی در کشور وجود دارد.
واردات بیش از ۲۷۳ تن حباب شیشه‌ای برای فلاسک
براساس آمار گمرک در ۶ ماهه سال ۹۷ بیش از ۲۷۳ تن برای حباب شیشه‌ای برای فلاسک یا سایر ظروف عادی از ۴ کشور جهان وارد ایران شده است.
هنگ کنگ گران ترین بازار مسکن جهان شناخته شد
هنگ کنگ برای نهمین سال متوالی گرانترین شهر جهان از نظر قیمت مسکن انتخاب شده است، به نحوی که یک خانواده با درآمد متوسط برای خانه دار شدن باید حدود ۲۱ سال کل درآمد ماهانه اش را پس انداز کند.
کشاورزان نگران تامین سموم نباشند
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ­سموم دفع آفات به اندازه کافی در کشور وجود دارد و کشاورزان نگران این موضوع نباشند.
نبرد بگوویچ با قاتلان سرخ‌پوشان پاکدشت
هفته بیستم لیگ دسته یک با انجام هفت بازی امروز (پنجشنبه) برگزار می‌شود.
منتظر اعلام نظر عراق، برای رسمی شدن مرز سومار هستیم
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی 57
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی ماه 57
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه
ایستادگی در برابر استکبار پیام چهل ساله ملت ایران است
مسیر دیپلماسی بهترین راه گسترش تعاملات ایران و ترکمنستان است
انقلاب اسلامی در40 سالگی به کمال رسیده است
توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت سیاست خارجی ایران است
جشن های چهل سالگی انقلاب باید باشکوه خاص برگزار شود