صادقی: اصلاح طلبان از دردهای بدنه و کف جامعه غافل شده اند

14:59 ۲۷ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 66 0
صادقی: اصلاح طلبان از دردهای بدنه و کف جامعه غافل شده اند

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران با بیان اینکه اصلاح طلبان نیاز به بازنگری در برنامه ها و راهبردهای خود دارند، گفت: اصلاحات به جای قدرت محوری به جامعه محوری در راهبردهای خود نیاز دارد ولی متاسفانه از دردهای بدنه و کف جامعه غافل شده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود صادقی» امروز جمعه در نهمین کنگره حزب اراده ملت که در کانون توحید تهران برگزار شد، با اشاره به کشته شدن مادر و مادر بزرگ شیرازی توسط جوان 18 ساله معتاد به شیشه و قتل شوهر توسط زن مشهدی و دوست پسرش، گفت: مساله روز ما چیست، آیا مساله ما اصلاح طلبان سهمیه این حزب یا آن شخص در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان است، چرا ما از واقعیات دردها و مسائل جامعه غافل شده ایم و چه برنامه ای داشته ایم؟ خودم را می گویم، فراکسیون امید چه می کند، ما برای مردم چه کرده ایم؟ ما به این مسائل فکر نمی کنیم و دغدغه ما نیست، عدالت اجتماعی در کجای معادلات ما قرار گرفته است؟
نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه با غفلت و کوتاه نگری در سیاست ها گرفتار معضلات عمیق شده ایم، خاطرنشان کرد: روز گذشته (پنجشنبه) یکی از رسانه ها از قول «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفته است ایران در میان 7 کشور دنیا قرار می گیرد. ما چه مقدار به اهداف افق 1404 نزدیک شده ایم که حالا در پی افق 1440 هستیم؟ این مسائل باید به عنوان پشتوانه فکری مورد توجه اتاق فکر جریان های اصلاح طلبی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان با یک برنامه 126 بندی با رای مردم به مجلس رفتند ولی شاید به 2-3 بند پرداختند، افزود: به قول بعضی از منتقدان، اصلاح طلبان برنامه رسیدن به قدرت دارند ولی وقتی به قدرت می رسند برنامه ای برای عملیاتی کردن آن ندارند. دغدغه ما در شهرداری این است چه کسی باشد یا نباشد، مگه مساله ما گرفتن پست و مقام است؟ مساله ما باید خدمت به مردم و کم رنگ کردن فاصله طبقاتی باشد.
صادقی با اشاره به برخی از شعارهای انتقادی در جامعه افزود: شاید این نوع شعارها از سوی برخی محافل مدیریت می شود. یک راننده می گفت زمانی کارگر شهرداری شدن، دون پایه و عار بود ولی الان برای همین کار دست به دامان افراد مختلف می شویم زیرا وقتی این نوع فرصت این مشاغل هم به وجود می آید، به خویشاندان می رسد.
نماینده مردم تهران خواستار بازنگری اساسی اصلاح طلبان در سیاستگذاری های خود شد و اظهار داشت: نمی گویم به قدرت نگاه نکنیم چون بخشی از این اهداف با رسیدن به قدرت میسر می شود.
وی اظهار داشت: علاوه بر سیاست هایی که سلطه جهانی اعمال می کند، خودمان هم نتوانستیم کنشی فعال در مدیریت مسائل بین المللی داشته باشیم. این عوامل ما را به این وضعیت دچار کرده است.

** باید همدلی و اعتماد را تقویت کنیم
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: به بعضی از دولتمردان می گویم چرا مردم را خواب نگه می داریم؟ ما آینده بسیار سخت و ماه های طاقت فرسایی را پیش روی داریم، باید به مردم هشدار بدهیم و سیاست های را اتخاذ کنیم که همدلی و اعتماد را تقویت کند تا مردم این بحران ها را پشت سر بگذارند.
صادقی اظهارات مختلف محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه درباره کسری بودجه سال جاری اشاره کرد و گفت: براساس اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه، کسری بودجه در سال جاری در سه سناریوی مختلف، 26 هزار میلیارد، 50 هزار میلیارد یا 80 هزار میلیارد تومان است.
وی بیشترین میزان بشکه نفت صادر شده در روز طی شش ماه گذشته را 2 میلیون و 800 هزار بشکه در روز اعلام کرد و افزود: در ماه های پیش روی با کسر بودجه کم سابقه ای مواجه هستیم. آیا تمام بار این سختی را مردم طبقات پایین تحمل کنند یا حاکمیت هم بخشی از این سختی را تحمل می کند؟
عضو فراکسیون امید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه روزنامه کیهان مانند برجام، شیطنت رسانه ای می کند، افزود: مدعی هستند دولت، اصلاح طلبان یا موافقان لوایح 4 گانه می گویند با پیوستن به FATF (گروه ویژه اقدام مالی) همه مشکلات حل می شود و عامدانه این موضوع را تبلیغ می کنند ولی نباید در این دام بیافتیم.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: ما مسائل عدیده ای در سیستم بین الملی داریم طوری که رئیس دومای روسیه به رئیس مجلس شورای اسلامی گفته بود اگر این استانداردها اجرا نشود، نمی توانیم با شما تبادل بانکی داشته باشیم. همین هشدار را چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری ما داده است.
صادقی ادامه داد: برخی جریان ها می خواهند پذیرش این تعهدات را برعهده یک جناح و دولت بگذارند در حالی که یادمان هست در برجام، مقام معظم رهبری از اصطلاح «نرمش قهرمانانه» سخن گفتند. اینکه بعدها مسئولیت پذیرش این توافق انکار بشود، نشانگر بی صداقتی با مردم است و الان هم می خواهند چنین نقشی را بازی کنند.
نماینده مردم تهران یادآور شد: قانون مبارزه با پولشویی در سال 86 تصویب شده است و در سال 87 به کنوانسیون مبارزه با فساد معروف به «مریدا» پیوستیم. این کنوانسیون بسیار خطرناکتر از CFT (لایحه پیوستن به کنوانسیون تامین مالی تروریسم) است و ما را ملزم به تبادل اطلاعات بانکی می کرد و دوستان امنیتی می گویند که کنوانسیون مریدا به مراتب خطرناکتر از CFT است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد که شورای نگهبان در همان زمان ایرادهایی به لایحه مبارزه با پولشویی گرفت و مجمع تشخیص مصلحت نیز آن را تایید کرد و هیچ کس سروصدایی نکرد. آن موقع دولت وقت از جانب قوه قضاییه و دادستانی متهم بود در پیوستن به FATF و نوع اجرای استانداردهای آن تعلل می کند.
وی افزود: حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه به سیدشمس الدین حسینی وزیر اقتصاد وقت هشدار داده بود چرا در اجرای این استانداردها تعلل می کند؟ این ماجرا از آن دوره شروع شده است و کسی هم متهم به خیانت نشده است.
صادقی در عین حال اضافه کرد: امروز هم اگر قرار باشد، تصمیمی درباره FATF و اجرای استانداردهای آن گرفته شود، بنا دارند با ترفندهای رسانه ای هزینه های آن را برعهده دیگران بگذارند و این مشکل ما را تشدید می کند.
عضو فراکسیون امید تاکید کرد: بیشترین نیاز ما برای مواجهه با چالش های پیش روی، تقویت همبستگی اجتماعی است و نباید به این مساله نگاهی ابزاری داشته باشیم چون همبستگی اجتماعی یک نیاز همیشگی برای پیشرفت و آزادی کشور است.
سیام**3202**9129


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

لیگ NBA؛ جیمز ار رکورد چمبرلین گذشت
فوق ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز از رکورد ویلت چمبرلین افسانه‌ای گذشت.
منصوریان سوژه تمرین استقلال شد!
حضور علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی جدید ذوب آهن سوژه امروز بازیکنان استقلال بود.
بهترین بازیکن جهان از نظر مدافع اتلتیکو
مدافع اتلتیکومادرید قبل از دیدار حساس برابر بارسلونا به ستایش از لیونل مسی پرداخت.
واکنش سراج به تهدید فیفا و AFC
ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به تهدید فیفا و AFC درخصوص احتمال تعلیق فوتبال ایران با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگی واکنش نشان داد.
تمجید AFC از علیرضا جهانبخش
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی، به عملکرد علیرضا جهانبخش پرداخت و او را یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا نام برد.
انصاریان با سرمربی سابق ایتالیا دیدار کرد
پیشکسوت فوتبال کشورمان با سرمربی اسبق تیم ملی ایتالیا در حاشیه جشنواره میلان دیدار و گفت‌وگو کرد.
قطر رقیب جدی ایران در غرب آسیا
سهمیه قطر در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا درست مثل ایران ۲+۲ شد تا این کشور هم برای رسیدن به سهمیه سوم صعود مستقیم تلاش ویژه ای داشته باشد.
فوتبالیسم؛ مورد عنایت سانسورچی‌ها
فوتباليسم.نه اشتباه برداشت نكنيد، قصد معرفى يك مكتب فكرى جديد را ندارم.اين نام برنامه‌ايست به كارگردانى فؤاد صفاريان پور و اجراى امير على نبويان كه چهارشنبه‌ها از شبكه سوم سيما روى آنتن مى‌رود و ١١ قسمت آن نيز پخش شده است.
چراغ قرمز کی‌روش؛ بیرو و احمد جایی نمی‌روند
بازیکنان دعوت شده توسط کی روش به اردوی تیم ملی در صورتی که خط نخورند دراردوی تیم ملی می‌مانند و ترک اردو به بهانه حضور در بازی‌های باشگاهی صحت ندارد.
۶ پرسپولیسی در جمع برترین‌های فینال آسیا
ای اف سی برترین بازیکن بازی برگشت فینال را کوون سون تائه دروازه بان تیم کاشیما آنتلرز انتخاب کرد اما پس از او 6 بازیکن دیگر نیز حضور دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
سامانه پاسخگویی به مشکلات قضایی راه اندازی می شود
بیرجند -ایرنا - دادستان نظامی خراسان جنوبی گفت: برای پاسخگویی به مشکلات قضایی و دسترسی آسان و بدون هزینه مردم به قضات و تمامی نیروهای مسلح، قصد داریم سامانه پاسخگویی 24 ساعته در استان راه اندازی کنیم.
واکنش وزارت ارشاد به خبر انتصاب سرپرست رئیس سازمان سینمایی
همایون امیرزاده نسبت به انتشار خبری مبنی بر انتخاب سرپرست جدید سازمان سینمایی واکنش نشان داد.
مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد
دهلی نو-ایرنا- رییس شورای ترویج تجارت هند(TPCI) در بیانیه ای اعلام کرد که مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد.
کتاب «عروسی درخت» در ملایر رونمایی شد
همدان- ایرنا- همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضور جمعی از مسئولان کتاب شعر کودک «عروسی درخت» نوشته هنرمند برجسته کشوری «حمید هنرجو» روز پنجشنبه در ملایر رونمایی شد.
کاظمی: تقویت اعتماد مردمی موجب بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم می‌شود
پزشکیان: توسعه‌ی کمّی دانشگاه‌ها بدون رعایت تناسب با نیاز بازار، کار درستی نیست
استانی شدن انتخابات حرکت به سمت تحزب گرایی است
امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم
۵ وزیر میهمان کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی
عضو کمیسیون صنایع مجلس: به آینده اقتصادی کشور خوش بین هستیم
مجلس میزبان وزیر نفت برای پاسخ به سوال جمعی از نمایندگان
مردم و مسئولان مثل دوران دفاع مقدس آرایش جنگی بگیرند
اولویت‌های شهردار جدید از منظر حیدری
نانواکناری: آمریکا پشت پرده اقدامات عربستان برای ایجاد ناامنی در ایران است