صادقی: اصلاح طلبان از دردهای بدنه و کف جامعه غافل شده اند

14:59 ۱۸۶ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 161 0
صادقی: اصلاح طلبان از دردهای بدنه و کف جامعه غافل شده اند

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران با بیان اینکه اصلاح طلبان نیاز به بازنگری در برنامه ها و راهبردهای خود دارند، گفت: اصلاحات به جای قدرت محوری به جامعه محوری در راهبردهای خود نیاز دارد ولی متاسفانه از دردهای بدنه و کف جامعه غافل شده است.

ایرنا

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود صادقی» امروز جمعه در نهمین کنگره حزب اراده ملت که در کانون توحید تهران برگزار شد، با اشاره به کشته شدن مادر و مادر بزرگ شیرازی توسط جوان 18 ساله معتاد به شیشه و قتل شوهر توسط زن مشهدی و دوست پسرش، گفت: مساله روز ما چیست، آیا مساله ما اصلاح طلبان سهمیه این حزب یا آن شخص در شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان است، چرا ما از واقعیات دردها و مسائل جامعه غافل شده ایم و چه برنامه ای داشته ایم؟ خودم را می گویم، فراکسیون امید چه می کند، ما برای مردم چه کرده ایم؟ ما به این مسائل فکر نمی کنیم و دغدغه ما نیست، عدالت اجتماعی در کجای معادلات ما قرار گرفته است؟
نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه با غفلت و کوتاه نگری در سیاست ها گرفتار معضلات عمیق شده ایم، خاطرنشان کرد: روز گذشته (پنجشنبه) یکی از رسانه ها از قول «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفته است ایران در میان 7 کشور دنیا قرار می گیرد. ما چه مقدار به اهداف افق 1404 نزدیک شده ایم که حالا در پی افق 1440 هستیم؟ این مسائل باید به عنوان پشتوانه فکری مورد توجه اتاق فکر جریان های اصلاح طلبی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اصلاح طلبان با یک برنامه 126 بندی با رای مردم به مجلس رفتند ولی شاید به 2-3 بند پرداختند، افزود: به قول بعضی از منتقدان، اصلاح طلبان برنامه رسیدن به قدرت دارند ولی وقتی به قدرت می رسند برنامه ای برای عملیاتی کردن آن ندارند. دغدغه ما در شهرداری این است چه کسی باشد یا نباشد، مگه مساله ما گرفتن پست و مقام است؟ مساله ما باید خدمت به مردم و کم رنگ کردن فاصله طبقاتی باشد.
صادقی با اشاره به برخی از شعارهای انتقادی در جامعه افزود: شاید این نوع شعارها از سوی برخی محافل مدیریت می شود. یک راننده می گفت زمانی کارگر شهرداری شدن، دون پایه و عار بود ولی الان برای همین کار دست به دامان افراد مختلف می شویم زیرا وقتی این نوع فرصت این مشاغل هم به وجود می آید، به خویشاندان می رسد.
نماینده مردم تهران خواستار بازنگری اساسی اصلاح طلبان در سیاستگذاری های خود شد و اظهار داشت: نمی گویم به قدرت نگاه نکنیم چون بخشی از این اهداف با رسیدن به قدرت میسر می شود.
وی اظهار داشت: علاوه بر سیاست هایی که سلطه جهانی اعمال می کند، خودمان هم نتوانستیم کنشی فعال در مدیریت مسائل بین المللی داشته باشیم. این عوامل ما را به این وضعیت دچار کرده است.

** باید همدلی و اعتماد را تقویت کنیم
این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: به بعضی از دولتمردان می گویم چرا مردم را خواب نگه می داریم؟ ما آینده بسیار سخت و ماه های طاقت فرسایی را پیش روی داریم، باید به مردم هشدار بدهیم و سیاست های را اتخاذ کنیم که همدلی و اعتماد را تقویت کند تا مردم این بحران ها را پشت سر بگذارند.
صادقی اظهارات مختلف محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه درباره کسری بودجه سال جاری اشاره کرد و گفت: براساس اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه، کسری بودجه در سال جاری در سه سناریوی مختلف، 26 هزار میلیارد، 50 هزار میلیارد یا 80 هزار میلیارد تومان است.
وی بیشترین میزان بشکه نفت صادر شده در روز طی شش ماه گذشته را 2 میلیون و 800 هزار بشکه در روز اعلام کرد و افزود: در ماه های پیش روی با کسر بودجه کم سابقه ای مواجه هستیم. آیا تمام بار این سختی را مردم طبقات پایین تحمل کنند یا حاکمیت هم بخشی از این سختی را تحمل می کند؟
عضو فراکسیون امید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه روزنامه کیهان مانند برجام، شیطنت رسانه ای می کند، افزود: مدعی هستند دولت، اصلاح طلبان یا موافقان لوایح 4 گانه می گویند با پیوستن به FATF (گروه ویژه اقدام مالی) همه مشکلات حل می شود و عامدانه این موضوع را تبلیغ می کنند ولی نباید در این دام بیافتیم.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: ما مسائل عدیده ای در سیستم بین الملی داریم طوری که رئیس دومای روسیه به رئیس مجلس شورای اسلامی گفته بود اگر این استانداردها اجرا نشود، نمی توانیم با شما تبادل بانکی داشته باشیم. همین هشدار را چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری ما داده است.
صادقی ادامه داد: برخی جریان ها می خواهند پذیرش این تعهدات را برعهده یک جناح و دولت بگذارند در حالی که یادمان هست در برجام، مقام معظم رهبری از اصطلاح «نرمش قهرمانانه» سخن گفتند. اینکه بعدها مسئولیت پذیرش این توافق انکار بشود، نشانگر بی صداقتی با مردم است و الان هم می خواهند چنین نقشی را بازی کنند.
نماینده مردم تهران یادآور شد: قانون مبارزه با پولشویی در سال 86 تصویب شده است و در سال 87 به کنوانسیون مبارزه با فساد معروف به «مریدا» پیوستیم. این کنوانسیون بسیار خطرناکتر از CFT (لایحه پیوستن به کنوانسیون تامین مالی تروریسم) است و ما را ملزم به تبادل اطلاعات بانکی می کرد و دوستان امنیتی می گویند که کنوانسیون مریدا به مراتب خطرناکتر از CFT است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد که شورای نگهبان در همان زمان ایرادهایی به لایحه مبارزه با پولشویی گرفت و مجمع تشخیص مصلحت نیز آن را تایید کرد و هیچ کس سروصدایی نکرد. آن موقع دولت وقت از جانب قوه قضاییه و دادستانی متهم بود در پیوستن به FATF و نوع اجرای استانداردهای آن تعلل می کند.
وی افزود: حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه به سیدشمس الدین حسینی وزیر اقتصاد وقت هشدار داده بود چرا در اجرای این استانداردها تعلل می کند؟ این ماجرا از آن دوره شروع شده است و کسی هم متهم به خیانت نشده است.
صادقی در عین حال اضافه کرد: امروز هم اگر قرار باشد، تصمیمی درباره FATF و اجرای استانداردهای آن گرفته شود، بنا دارند با ترفندهای رسانه ای هزینه های آن را برعهده دیگران بگذارند و این مشکل ما را تشدید می کند.
عضو فراکسیون امید تاکید کرد: بیشترین نیاز ما برای مواجهه با چالش های پیش روی، تقویت همبستگی اجتماعی است و نباید به این مساله نگاهی ابزاری داشته باشیم چون همبستگی اجتماعی یک نیاز همیشگی برای پیشرفت و آزادی کشور است.
سیام**3202**9129


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

درآمدهای ارزی غیر نفتی اولویت آزمایشگاههای راهبردی است
مشهد- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه بیشتر به ظرفیتهای داخلی و کشف راههای کسب درآمدهای غیرنفتی باعث پیشرفت کشور خواهد شد،گفت که ارتقا تعاملات بین المللی این آزمایشگاهها با هدف افزایش درآمدهای ارزی اولویت دارد.
برف برخی مناطق شمال استان سمنان را سفیدپوش کرد
سمنان- ایرنا- بارش برف در سی و چهارمین روز از سال 98 و در سومین روز اردیبهشت ماه برخی مناطق شمال و شمال شرقی استان سمنان را سفیدپوش کرد.
معاون وزیر کشور: مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات است
زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت چهار رکن و پایه مهم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
چهره اثرتاریخی بندمیزان در شوشتر نمایان شد
اهواز - ایرنا - اثر تاریخی بندمیزان یکی از آثار ثبت جهانی شوشتر که با افزایش دبی سد گتوند تا مرز یک هزار و700متر مکعب در ثانیه، به طور کامل زیر آب رفته بود با کاهش دبی خروجی آب سد، چهره آن بار دیگر نمایان شد.
دانشگاه خلیج فارس با اتریشی ها تفاهمنامه همکاری امضا کرد
بوشهر-ایرنا- دانشگاه خلیج فارس در راستای توسعه روابط و همکاری های بین الملل خود روز سه شنبه در آیینی با دانشگاه فنی TU Wien اتریش تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
اسکان دائم با لوازم، نیاز فوری سیلزدگان- پیمان پاکزاد*
پلدختر- ایرنا- سیل برای مردم و مسئولان آزمون بزرگی بود که تمام اقشار جامعه و نهادهای دولتی و غیردولتی را منسجم و متحد کرد، به طوری که سیل دیگری بنام کمک های مردمی راهی مناطق سیل زده کشور شد اما اکنون نیاز اصلی سیلزدگان تغییر کرده و آنها به جنس دیگری از کمک ها نیاز مبرم دارند.
نقش برجسته ادارات کل اقتصاد و دارایی استانها در رونق تولید
ارومیه - ایرنا - سال 1398 در حالی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «رونق تولید» مزین شد که نوسان نرخ ارز طی سال گذشته نه تنها قدرت خرید مصرف‌کنندگان را کاهش داد بلکه با افزایش قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید، مشکلاتی را نیز برای تولیدکنندگان ایجاد کرد.
گلستان در پرداخت خسارت از دیگر استان های سیل زده عقب تر است
گرگان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت که پرداخت خسارت سیل در این استان به دلیل تاخیر در ارزیابی و کارشناسی از دیگر استان های سیل زده عقب تر است.
دانلود فیلم لس آنجلس تهران با کیفیت FULL HD در حلال دانلود
نسخه کامل فیلم سینمایی لس آنجلس تهران به کارگردانی تینا پاکروان امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه توسط شرکت هنراول و در سایت دانلود قانونی حلال دانلود منتشر شد.
معرفی فرصت‌های شغلی ایرانسل
دومین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران جابکس ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ۲ تا ۵ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و ایرانسل در غرفه اختصاصی خود در سالن ۳۸A فرصت‌های شغلی خود را به متقاضیان ارائه می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نگرانی درباره شرایط جسمی شیخ زکزاکی
یکی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه اظهار داشت: حال شیخ زکزکی اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم.
نمی‌توانید مرا استیضاح کنید
رئیس‌جمهور آمریکا در حساب توییتر خود ضمن انتقاد از دموکرات‌ها اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.
بهمن کشاورز درگذشت
تهران - ایرنا - بهمن کشاورز وکیل دادگستری و حقوقدان برجسته کشور صبح امروز(سه شنبه) در 75 سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان مهراد تهران در گذشت.
جنبش کتاب‌بازها علیه رکود
شمارگان کتاب‌ها متاسفانه به 200 یا 300 نسخه رسیده است. البته بماند که برخی ناشران ممکن است حتی یک نسخه کتاب منتشر کنند، اما در بهترین حالت شمارگان کتاب‌ها از 500 نسخه بالاتر نخواهد رفت.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای از کار انداختن سیستم مالی حزب‌الله
آمریکا ضمن تأکید بر تعهد خود برای استفاده از تمامی امکاناتش به منظور از بین بردن شبکه مالی حزب‌الله، ۱۰ میلیون دلار جایزه برای شناسایی منابع مالی مقاومت لبنان و اطلاعاتی که به دستیابی آمریکا به سه تن از گردانندگان امور مالی آن شود، تعیین کرد.
نماینده پاوه: اجازه ندهید کالای کشاورزی و صنعتی ایران به نام دیگر کشورها عرضه شود
تذکر ابطحی به وزیر آموزش درباره نظام رتبه بندی معلمان
حاجی دلیگانی: علت تاخیر در بررسی‌های کمیسیون عمران درباره سقوط هواپیما در یاسوج مشخص شود
رحیمی جهان آبادی: وزارت خارجه از آمریکا در دیوان لاهه شکایت کند
سبحانی‌فر: شرایط تورمی لزوم اجرای نظام رتبه بندی معلمان را مضاعف کرده است
سعیدی: اقدامات ترامپ با همراهی نیروهای وفادار به انقلاب به تباهی کشیده می شود
گرمابی: روش‌های متفاوتی برای فروش نفت داریم
سربازان گمنام امام زمان(عج) همواره در تمامی مسائل پیش‌قدم بوده‌اند
تاکید نماینده قوچان بر ضرورت بهبود و ارتقای روابط با همسایگان
امینی: صداهای عجیب در سرابله ایلام موجب وحشت مردم شده است