درست نیست خودمان را با طناب دار FATF خفه کنیم

12:06 ۱۸۹ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 149 0
درست نیست خودمان را با طناب دار FATF خفه کنیم

تهران- ایرنا- خطیب جمعه تهران گفت: سازمان های بین المللی قابل اعتماد نیستند، دبیر اجرایی FATF به صراحت گفته هیچ تضمینی برای خروج ایران از لیست سیاه نیست، حالا که هیچ تضمینی نیست چرا باید این طناب دار را به گردنمان بیندازیم و خودمان را خفه کنیم.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: لایحه FATF که در مجلس تصویب شد، تا بخواهد تبدیل به قانون شود، دو مرحله دیگر دارد، مجلسی ها که تصویب می کنند باید شورای نگهبان تصویب کند و اگر مجلس قانع نشد، به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع می شود، بنابراین این قصه هنوز تمام نیست. وی اظهار داشت: از عزیزانی که سرانجام کار دست آنها است، می خواهم به آیه 113 سوره مبارکه هود توجه بیشتری داشته باشند.
وی گفت: 40 سال پیش ملت دزدهایی را از در با خفت و ذلت بیرون کرد، دنیای استکبار اکنون می خواهد از پنجره اینگونه قوانین بین المللی - FATF - دوباره وارد شود. مراقب باشید وارد نشوند.
امام جمعه موقت تهران گفت: تقاضا می کنم دو طرف در این موضوع عصبانی برخورد نکنند، یک طرف به موافقان بگوید خائن هستند، که این نادرست است و خیانت نیست، طرف دیگر به مخالفان بگوید شما کشور و مشکلات کشور را نمی شناسید.
وی تصریح کرد: امور کشور با عصبانیت به جایی نمی رسد، FATF لایحه ای است همچون دیگر لوایح که مسیر قانونی را طی می کند. اینکه فضای کشور را طوفانی و عصبانی کنیم کار در همه عرصه ها حل نمی شود.
آیت الله خاتمی اظهار داشت: نه از فردا بلکه از هم اکنون برخی دست به قلم می شوند می گویند نماز جمعه چکار به این مسایل دارد، باید بگویم 40 سال نماز جمعه اینجا خوانده می شود. نماز جمعه به مسایل سرنوشت ساز این ملت کار دارد.
امام جمعه تهران تاکید کرد که نماز جمعه های ما نماز جمعه های عربستان و دستوری نیست، ما وظیفه داریم آنچه را مصلحت می دانیم در طراز نماز جمعه مطرح کنیم.
وی این بخش خطبه را اینگونه پایان داد: عزیزانی که اهل قلم و غیره هستند، انتظار می رود اهل نقد محترمانه و مودبانه باشند.

** دعوت به بریدن از نظام، عرفان قلابی است

خطیب جمعه تهران با اشاره به تفاسیر نادرست از سیر و سلوک گفت: آنکه از بریدن نظام سخن می گوید و یا دعوت به بریدن از نظام می کند، بدانید عرفانش قلابی است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله احمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران که درباره سبک زندگی قرآنی صحبت کرد، افزود: باید مراقب باشیم به نام سیر و سلوک ما را به دام انحراف نیندازند، آنچه از سیر و سلوک مهم است بندگی خدا است.
امام جمعه این هفته تهران تاکید کرد که باید مراقب باشیم با عرفان های بدلی و قلابی ما را از عرفان اصیل و قرآنی جدا نکنند.
آیت الله خاتمی با بیا اینکه موانع مراقبت از نفس چیست که برخی در این عرصه نمی توانند از خود درست مراقبت کنند، اظهار داشت: این مساله 6 دلیل دارد که شامل تفسیر نادرست از سیر و سلوک، خودشیفتگی، تحت تاثیر جو و فضای باطل بودن، غرور و لجبازی، دوستان ناباب و غفلت است.
امام جمعه موقت تهران گفت: در این خطبه در مورد عامل اول بحث می کنم. تفسیر نادرست از سیر و سلوک نه تنها فرد را به خدا نزدیک نمی کند بلکه از خدا دور می کند همانکه امروز عرفان های نوظهور و قلابی است، عرفانی که خروجی آن بریدن از خانواده، جامعه و نظام اسلامی است.
آیت الله خاتمی ادامه داد: ما طرفدار عرفانی هستیم که پیامبر اکرم (ص) تفسیر کرد، امیرالمومنین علی (ع) در صدر آن بود و سالار شهیدان با گفتار و رفتار آن را تبیین کرد. عرفان هایی غیر از این عرفان ها، عرفان اسلامی نیست.
ادامه دارد...
فراهنگ**9012*1418


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

فرمانده ناجا: کاهش دو هزار نفری جانباختگان تصادفات در دستور است
مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته کاهش دو هزار نفری جانباختگان تصادف و سوانح جاده ای تا پایان امسال در دستور کار قرار گرفته است.
طراح بیلبورد جنجالی: سابقه انقلابی‌ام را همه می‌دانند
"این کار خلاقانه تبلیغاتی برنامه‌ریزی شده ‏نبود اما ‏حتی اگر اشتباه هم بوده باشد نباید برخورد به نحوی باشد که فرد را ویران کنند و او نتواند دیگر در این ‏مسیر کار کند".
ترکیب دوچرخه، قطار شهری و اتوبوس برای تسهیل حمل ونقل پایتخت
تهران- ایرنا- شهرداری تهران در آخرین طرح ابتکاری خود به منظور تسهیل تردد و حمل ونقل شهری با دوچرخه و کاهش ترافیک طرح ترکیب دوچرخه با مترو و اتوبوس را مطرح کرده است.
استاندار خراسان جنوبی در عمق 60 متری معدن مس
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از معدن مس چاه پلوند در دومین روز سفر به شهرستان فردوس با رفتن به عمق 60 متری زمین بازدید کرد.
حسن روحانی احمدی‌نژاد نیست
تیر احمدی‌نژادی‌ها در مورد موضوع تغییر برنامه‌های رئیس‌جمهور و عدم حضور وی در برخی مراسم‌ها به سنگ خورد. احمدی‌نژادی‌ها مدعی بودند رئیس دولت قهر کرده اما حسن روحانی احمدی‌نژاد نیست.
آق قلا در محاصره مجدد سیل؛ مردم نگرانند
گرگان - ایرنا - در پی بارندگیهای اخیر، ذوب شدن برف ارتفاعات و طغیان رودخانه های گلستان بویژه گرگان رود؛ بخش هایی از شهرستان آق قلا مجددا در محاصره آب قرار گرفت.
نیایش در سکوت دالان
گشتی در آتشکده می‌زنم که در جای جایش روی دیوار شعری نوشته؛ شعری از حافظ می‌بینم و با خود زمزمه می‌کنم: «بعد از این نور به آفاق دهیم از دل خویش / که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد».
رئیس بسیج کارگری: مردم با خرید کالای ایرانی به رونق تولید کمک کنند
قم- ایرنا- رئیس بسیج کارگری کشور گفت: مردم با خرید کالای ایرانی از تولید و کار ایرانی حمایت کنند تا رونق تولید در کشور محقق شود.
ادامه مبارزه با ملخ صحرایی تا برقراری امنیت درمناطق سیل زده
استانها-ایرنا- مبارزه با ملخ های صحرایی، امنیت درمناطق سیل زده، تاکید خطیبان جمعه بر ایستادگی ملت ایران درمقابل دسیسه های دشمنان، بازگشت هفت هزار واحد صنعتی به چرخه تولید و ادامه جستجو برای چهار مفقودی لنج غرق شده درخلیج فارس ازجمله اخبار استانهای کشور است که طی 24 ساعت گذشته از لحاظ کمی و کیفی درصد بالایی را به خود اختصاص داده است.
نخستین مسابقات چند جانبه اسلالوم به میزبانی البرز آغاز شد
کرج - ایرنا - نخستین مسابقات چند جانبه کشوری اتومبیلرانی اسلالوم جام جوان ویژه رانندگان بدل کار به میزبانی البرز آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت
شیراز- ایرنا- تصادف خودروهای پژو 405 و سمند در محور فراشبند فارس – جم استان بوشهر، هفت کشته و 2 مصدوم به دنبال داشت.
کتاب جدید منصور اوجی رونمایی شد
کتاب جدید منصور اوجی با عنوان «کجای جهان‌های شیراز» رونمایی شد.
بیتا دیگر دکتر نمی‌شود؛ کتاب‌هایش را سیل برد
زحمت چندین ساله‌اش در گل‌ولای دفن شد و حالا حتی یک صفحه هم برای خواندن ندارد. دیگر نمی‌تواند درس بخواند. تمام آرزوهایش را بربادرفته می‌بیند.
دیدار دوستانه ایران و تونس در اواسط خرداد
سایت اخبار فوتبال تونس اعلام کرد تیم ملی فوتبال این کشور جمعه ۱۷ خرداد در دیداری دوستانه برابر تیم ملی فوتبال ایران قرار می‌گیرد.
بالارفتن ارزش سردار آزمون بعد از درخشش در زنیت
درخشش سردار آزمون در تیم زنیت باعث افزایش دو میلیون یورویی قیمت این مهاجم شد .
توصیه‌های آیت الله جوادی آملی به قوه قضاییه-اخباری از پیشنهاد تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی
امام جمعه بجنورد: تهدیدهای آمریکا نشانه ناپختگی سیاسی است
امام جمعه موقت یزد: هدف از تشدید تحریمها، تفرقه بین مردم و نظام است
امام جمعه یزد: بیانیه گام دوم راهکار حل مشکلات اقتصادی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی انتصاب سرلشکر سلامی را تبریک گفت
فتوای رهبر معظم انقلاب درباره مسابقات و دریافت پول
رهبر معظم انقلاب قهرمانی تیم کشتی آزاد را در آسیا تبریک گفتند
ویدئو - دیدار کارگران با رهبر انقلاب
دشمنی آمریکایی ها بی جواب نخواهد ماند
جمعی از کارگران با رهبر انقلاب دیدار کردند