مروری بر مطبوعات محلی چهارمحال و بختیاری

10:07 ۳۰ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 117 0
مروری بر مطبوعات محلی چهارمحال و بختیاری

گفت و گو با ملک محمد مسعودی، بررسی معضل بیکاری، نگاهی به آغاز بیست و سه سالگی نشریه ارمغان، بررسی نقش جوانان و خانواده استاندارد از جدیدترین مطالب نشریات محلی چهارمحال و بختیاری است.

ایرنا

هفته نامه نورسته بام در شماره 23 این نشریه با ملک محمد مسعودی خواننده محلی بختیاری به گفت و گو پرداخته است.
این هنرمند بروجنی در بخش هایی از این گفت و گو گفته است: سادگی، صداقت، سخت کوشی و رنجی که مردم عشایرنشین و بختیاری در کوچ می کشند، مرا وادار کرد در عمق زندگی و نحله فکری و زندگی آنها از جشن و سرور و موسیقی عزا تا ترانه ها و اشعاری که نمودار افتخارات و شکست های آنهاست را با پوست و جان و روحم درک کنم و آواز بخوانم.
روزنامه دیده بان نیز در شماره 178 این نشریه در یادداشت روز خود با اشاره به اهمیت نقش جوانان، این بخش از جمعیت کشور را همتراز کلید استمرار انقلاب اسلامی دانسته است.
یادداشت هفته نامه ارمغان در شماره 742 این نشریه نیز به آغاز بیست و سه سالگی فعالیت این هفته نامه پرداخته است.
در این یادداشت به قلم سید احمد افضلی بروجنی مدیرمسئول این نشریه آمده است: مهمترین راهبرد نشریات، شناخت سرمایه اجتماعی موجود و حفظ آن است و مهمترین آفتی که رسانه ها و بخصوص رسانه های محلی را در ایران تهدید می کند بی توجهی به سرمایه اجتماعی رسانه است.
روزنامه زردکوه نیز در شماره 1367 این نشریه در مطلبی با عنوان زیرتیغ بیکاری به بررسی معضل بیکاری در استان و کشور پرداخته است.
در این مطلب تصریح شده است: بیکاری کارکردهای پنهان و آشکاری دارد که امروزه قشر مهمی از جامعه با آن درگیر هستند و بسیاری از جوانان تحصیلکرده و غیر تحصیلکرده از پیدا کردن شغل در این شرایط نامساعد ناامید شده اند. در شرایط فعلی باید به جوانان توجه بیشتری شود و آنها را مورد حمایت قرار داد.
هفته نامه صدای چهارمحال و بختیاری نیز در شماره 58 این نشریه در مطلبی با عنوان خانواده های استاندارد با اشاره به روز جهانی استاندارد آورده است: آیا تا بحال به این موضوع اندیشیده اید که خانواده یعنی همان کانونی که در آن زندگی می کنیم نیز باید استاندارد باشد.
این مطلب تصریح کرده است: اگر در تشکیل و تداوم خانواده ها رعایت استاندارد شود از بسیاری از مسائل و ناهنجاریهای اجتماعی پیشگیری خواهد شد.
7363/6021


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری کانادا برای رصد زمین و فضا
یک استارتاپ کانادایی یک برج ماهواره‌ای احداث می‌کند که به ثبت تصاویری از زمین و فضا خواهد پرداخت.
رویترز: آزمایش تسلیحاتی جدید کره شمالی نشانه مُدرن‌سازی نظامی این کشور است
خبرگزاری رویترز آزمایش سلاح تاکتیکی کره شمالی را نشانه مُدرن‌سازی نظامی این کشور دانست.
مردم حفظ وحدت قوا را برای غلبه بر مشکلات مطالبه می کنند
اصفهان - ایرنا - وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: دشمن درصدد اعمال فشار بر ملت ایران است تا آنها را از نظام و خدمتگذاران خود ناامید کند، در این شرایط مردم برغم فشارها و مشکلات اقتصادی برای غلبه بر مشکلات حفظ وحدت قوا را مطالبه می کنند.
عبدی: درباره مشروبات الکلی همانند قبل از انقلاب رفتار کنیم!- هدف اروپا از وقت کشی، اجرای برجام موشکی و منطقه ای است
اصلاح طلبان در سال ۹۶ و در دوره رقابت های انتخابات ریاست جمهوری مدعی بودند که «به عقب بر نمی گردیم». اما ظاهرا در تقلا هستند تا به دوره دیکتاتوری و قوانین حاکم در دوره دیکتاتورها بازگردند.
شکایت نمایندگان از ظریف جدی شد
هفته گذشته ظریف در اظهاراتی مدعی شده بود که پولشویی گسترده در کشور انجام می‌شود؛ این اظهارات با واکنش‌های زیادی همراه بود؛ حالا طرحی در مجلس در دست پیگیری است که در صورت عدم ارائه مدارک از سوی وزیر خارجه، او استیضاح می‌شود.
افزایش دوام حباب با کمک باکتری‌ها+فیلم
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" ادعا می‌کنند که پوشاندن حباب‌ها با باکتری، دوام آنها را افزایش می‌دهد.
نماینده اهواز از پاسخ‌های زنگنه قانع شد
نماینده مردم اهواز از توضیحات وزیر نفت درباره سوال خود درباره علت عدم پاسخگویی مدیران نفت قانع شد.
انهدام هزاران دستگاه از ادوات زرهی ساخت آمریکا در یمن- مجاهدان به‌زودی پوزه متجاوزان را به خاک می‌مالند
مجاهد یمنی در تجمع طلاب حوزه علمیه در مدرسه فیضیه با بیان اینکه جنایت‌ها در یمن در سایه بی‌تفاوتی سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد، گفت: به‌زودی در یمن مردانی خواهید یافت که پوزه متجاوزان را به خاک خواهند مالید.
مردم حفظ وحدت قوا را برای غلبه بر مشکلات مطالبه می کنند
اصفهان- ایرنا- وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت : دشمن درصدد اعمال فشار بر ملت است تا آنها را از نظام نا امید کند، در این شرایط مردم برغم فشارها و مشکلات اقتصادی برای غلبه بر مشکلات حفظ وحدت قوا را مطالبه می کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زشت‌ترین خودرو‌هایی که تا به‌حال ساخته شده
چشم‌های ما همیشه جذب زیبایی‌ها می‌شوند، اما همه ما ناچاریم زشتی‌های این دنیا را هم ببینیم، چنین موضوعی در دنیای اتومبیل‌ها هم صادق است.
شیراز؛ میزبان بزرگترین رویداد سوارکاری جهان
‌رئیس هیئت سوارکاری فارس اعلام کرد که یکم تا چهارم آذرماه بزرگترین رویداد سوارکاری و هنرهای رزمی سواره جهان به میزبانی این استان و شهر شیراز برگزار می‌شود.
عملیات گودبرداری در باغ اراج متوقف شد
فخاری از توقف عملیات گودبرداری در باغ اراج خبر داد.
ابطحی: ضاربان نوازندگان رشت متحجر هستند
محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی و رییس دفتر محمد خاتمی با انتقاد از نحوه برخورد با 3 نوجوان نوازنده در رشت این کار را توهین به ایرانیت و نماد تحجر خواند.
9 هزار و 200 دقیقه برنامه در سیمای استان مرکزی تولید شد
دفتر نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران در یزد دایر شد
برخی از مدیران دستگاههای اجرایی بوشهر رسانه ای نیستند
مدیریت حلقه مفقوده
چرا علی ضیا حالا سراغ رسانه‌ها آمده؟
چگونه «هیتلرهای جدید» در اروپا رشد کردند
طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی اعلام وصول شد
می‌خواهید صدایتان از رادیو پخش شود؟کتاب بخوانید
دانشکده ای برای مقابله با جنگ رسانه ای
برخی از فعالان سیاسی در استان دچار افسردگی شده‌اند!