آمریکا بار دیگر ایران را به استفاده از کودکان در جنگ متهم کرد

20:18 ۹۶ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 97 0
آمریکا بار دیگر ایران را به استفاده از کودکان در جنگ متهم کرد

نیویورک- ایرنا- نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل متحد، روز بسیج دانش آموزی را نشان دهنده استفاده ایران از کودکان در جنگ توصیف و تهدید کرد: هر کسی با شرکت های تحریم شده بسیج تعامل کند، تحت تحریم های آمریکا قرار می گیرد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، نیکی هیلی که این روزها کمتر در سازمان ملل دیده می شود بر اساس سرسپردگی همیشگی خود به صهیونیست ها در نشست روز پنج شنبه شورای امنیت که با موضوع فلسطین برگزار شد، حضور یافت.
وی با انحراف از مساله اصلی نشست، همچون گذشته به ایران اشاره کرد و در راستای جریان سازی اخیر دولت آمریکا در اتهام استفاده ایران از کودکان در جنگ ها و سوریه افزود: در کمتر از دو هفته ایران روز 30 اکتبر(هشت آبان) یا روز بسیج دانش آموزی را جشن می گیرد.
نماینده مستعفی آمریکا در توضیح روز بسیج دانش آموزی گفت: این روز، در جریان جنگ ایران و عراق، زمانی بود که حسین فهمیده پسر 13 ساله ایرانی نارنجک به کمر بست و خود را به زیر تانک عراقی ها انداخت.
هیلی با این ادعا که به کارگیری سربازان کودک در طول جنگ ایران و عراق وحشتناک است، افزود: آنها در جنگ بین نیروهای بزرگسال ارتش آموزش دیده و مورد استفاده قرار می گرفتند و تعداد زخمی های آنها به طور معمول بیشتر از کشته ها است.
وی با استناد به «آماری که خود ایرانی ها» ارائه کرده اند، گفت: در طول جنگ ایران و عراق نزدیک به 36 هزار کودک مدرسه ای کشته شده اند و حدود سه هزار نفر هم زخمی شده اند.
نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل با انتقاد از کشورهایی که می گویند ایران می کوشد تا کشوری مسئول در جامعه بین المللی باشد و از قوانین جوامع متمدن تبعیت کند، اظهار کرد: بسیاری از موضوعات با این فرضیه ها درباره رژیم ایران تناقض دارد. یکی از برجسته ترین موارد این است که دولت تهران از کودکان برای مبارزه و مرگ در تجاوزات بیرونی خود استفاده می کند.
هیلی ادامه داد: آنها مرگ حسین فهمیده را به ابزاری تبلیغاتی برای استخدام و آموزش کودکان برای جنگ تبدیل کرده اند. ایران این روز را برای یادآوری بربریت گذشته خود و ترویج بیشتر بربریت استفاده می کند. استفاده از سربازان کودک یک خشم اخلاقی است که هر ملت متمدن آن را رد می کند؛ در حالی که ایران آن را جشن می گیرد.
وی اضافه کرد: بسیج یک نیروی شبه نظامی است که تحت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران فعالیت می کند. علاوه بر سرکوب مخالفان و اجرای امنیت داخلی در ایران، بسیج با تلقین کودکان زیر 12 سال، برای مبارزه آموزش می دهد. پس از آن این کودکان از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اجبار برای نبرد خارج از کشور اعزام می شوند. حداقل از اوایل سال 2015 رژیم ایران کودکان ایران را برای جنگ سوریه در حمایت از رژیم وحشی اسد استخدام و آموزش داده است.
نماینده برکنار شده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد: آنها همچنین مهاجران افغان در ایران را با سن 14 سالگی هدف قرار دادند و برای مبارزه در سوریه اعزام کردند. آمریکا این پول ها را تعقیب کرده است که آنها برای آموزش و استخدام سربازان کودک بهره می گیرند.
هیلی یادآور شد: در اوایل هفته، منابع تامین مالی بسج را شناسایی و برای قطع ارتباط آنها با سیستم مالی و اقتصادی جهان اقدام کردیم. دو روز پیش دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا 20 شرکت ایرانی و موسسات مالی که نیروی مقاومت بسیج را تامین مالی می کرد، مورد تحریم قرار داد.
وی افزود: این شبکه در اقتصاد ایران ریشه دوانیده که شامل چندین میلیارد دلار منفعت در تجارت خودرو، فلزات معدنی، صنایع بانکداری است. این شبکه از شرکت های صوری استفاده می کند تا مالکیت منافع خود را پنهان کنند. بسیاری از شرکت ها، تجارت بین المللی قابل توجهی را در سراسر خاورمیانه و اروپا انجام می دهند.
نماینده مستعفی آمریکا افزود: اقدام آمریکا بانک های سرمایه گذاری و شرکت های معدنی و تولیدی را هدف گرفته است که شامل بزرگترین شرکت تولید تراکتور در خاورمیانه و شمال آفریقا و همچنین بزرگترین تولید کننده فولاد ایران است که سالانه میلیون ها دلار به بسیج و شبکه مالی آن سرازیر می کنند.
هیلی با این ادعا که وزارت خزانه داری آمریکا حسابداری قانونی چشمگیری را برای کشف شبکه های مخفی و همپوشانی کسب و کار و موسسات مالی که نیروی مقاومت بسیج را تامین می کنند، انجام داده است، اظهار کرد: برای هر کسی که به دنبال نگاه کردن است، این یک مثال کامل از چیزی است که موجب خشم مردم ایران شده است.
وی افزود: اقتصاد ایران به طور فزاینده ای برای سرکوب های درون ایران و تجاوز در خارج از کشور اختصاص یافته است. در این مورد، کسب و کار و امور مالی بزرگ ایران به جرم استفاده از سربازان کودک، کمک می کند.
نماینده برکنار شده آمریکا ادامه داد: مردم ایران به درستی با آن مخالف هستند و آنها برای اعتراض به خیابان ها می روند. بسیج با استفاده از پولی که از مردم به سرقت می برد، اعتراضات را سرکوب و معترضان را دستگیر می کند. تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا فراتر از شرکت ها و افراد تحت حاکمیت آمریکا را شامل می شوند و هر کسی که با این شرکت های تحریم شده تعامل داشته باشد، خود می تواند به عنوان هدف تحریم تعریف شود.
هیلی تهدید کرد: تحریم های آمریکا علیه ایران گسترده و عمیق است، هر شرکت یا فردی که با این شبکه ایرانی کار می کند، در فرستادن کودکان در میدان های جنگ سوریه و جاهای دیگر همدست است. ایالات متحده همه کارهایی را که بتواند انجام می دهد تا از بازگشت سرمایه گذاری های بین المللی به ایران جلوگیری کند.
وی ایران را به «بحران حقوق بشر در قلب خاورمیانه» متهم کرد و از اعضای شورای امنیت خواست « در حمایت از کودکان ایرانی در برابر دولتشان به ایالات متحده بپیوندند.»
اروپام*1429


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

راه حلی برای رهایی از غم وغصه و افزایش رزق و روزی
حدیث رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) درباره استغفار را در این خبر بخوانید.
«شقایق فراهانی» در آغوش آقای بازیگر- عکس
تصویری از «شقایق فراهانی» درکنار پدرش «بهزاد فراهانی» را مشاهده می کنید.
آیا مصرف آرد حبوبات فایده دارد؟
حضرت امام رضا(ع) در کتاب طب الرضا به بررسی فواید سویق یا همان آرد حبوبات برای بدن پرداخته اند.
مصرف چه خوراکی‌هایی برای معده دردسر دارد؟
گوشت‌های فرآوری شده‌ سرشار از کالری و چربی‌های اشباع، نه‌تنها برای معده شما بد هستند، بلکه می‌توانند خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را نیز افزایش دهند.
توصیه برای بهبود کمردرد
یک متخصص ارتوپدی، گفت: در سال‌های گذشته پزشکان برای درمان کمردرد استراحت طولانی مدت تجویز می‌کردند، اما در حال حاضر می‌گویند ۳ تا ۵ روز استراحت درد کمر را کاهش می‌دهد.
بهترین راه چربی سوزی چیست؟
این روز‌ها به خاطر تبلیغات متعدد قرص‌های لاغری بسیاری از افراد با خیال راحت رژیم غذایی غلط خود را ادامه می‌دهند و پس از وعده‌های غذایی سنگین با خوردن یک قرص تلاش می‌کنند اشتباهات خود را جبران کنند.
تمام حقایق درباره سردرد‌های فصلی!
دغدغه بزرگ تمام افرادی که سردرد‌های فصلی را تجربه می‌کنند، تغییر فصل است، اما بیشتر آن‌ها نمی‌دانند که دقیقا با چه پدیده‌ای مواجه هستند.
خودکنترلی را با رعایت ۶ نکته اساسی به کودکانتان بیاموزید
در آموزش مقوله خودکنترلی به کودک باید نکاتی را مدنظر داشته باشید که در این مطلب به آنها اشاره شده است.
الزام نصب جعبه ˮمدیریت حریقˮ در ساختمان‌های حساس و عمومی
مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران از الزام نصب نقشه های اقدام اطفای حریق در ساختمان های بلند مرتبه خبر داد.
حاکمیت « جو احتیاطی» بر بازار مسکن آخر سال
بر اساس آمارهای استخراج‌شده از بانک مرکزی تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در ۹ ‌ماهه سال ۱۳۹۷ به ۹۷.۹ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن ۲۵.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

طاهریان: ورزش زنان پس از انقلاب جایگاهش را پیدا کرد
نایب رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به پر رنگ شدن جایگاه ورزش زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، معتقد است: اگر در گذشته به دنبال آن بودیم تا نگاه منفی مسئولان نسبت به ورزش زنان مثبت شود، الان این جایگاه به جایی رسیده که مسئولان با حمایت و توجه ویژه به بانوان سعی در افزایش مدال آوری آنها در رویدادهای جهانی، المپیک و پارالمپیک دارند.
لیگ برتر والیبال بانوان در ایستگاه آخر
لیگ برتر والیبال بانوان به هفته پایانی خود رسیده است و تکلیف قهرمان در این هفته مشخص می‌شود.
ترکاشوند: دلیل تاخیر در انتخابات والیبال را نمی‌فهمم!
ملی‌پوش اسبق والیبال گفت: دلیل تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون را نمی‌فهمم و در حال حاضر زمان را از دست داده‌ایم.
یک سالِ ˮثوریˮ در بوکس!
حسین ثوری در طول یک سالی که هدایت فدراسیون بوکس را بر عهده دارد اقدامات قابل توجهی را انجام داده ولی با این وجود نباید تنها نقاط مثبت خود را ببیند و بهتر است در کم کردن نقاط ضعف خود نیز تلاش بیشتری داشته باشد.
بانوی طلایی کشتی ایران: بلاتکلیفیم!
ملی پوش کشتی کلاسیک بانوان از وضعیت خود بعد از مسابقات بین‌المللی لبنان گلایه کرد و گفت چشم انتظار و گوش به زنگ هستیم تا خبری از اردوی تیم ملی بدهند، اما خبری نیست و در بلاتکلیفی به سر می‌بریم.
دن کیشوت 2019 در کاخ سفید
زلزله 6.7 ریشتری شمال شیلی را لرزاند
زنان انگلیس در اعتراض به تبعیض جنسیتی تظاهرات کردند
مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفر مقام سازمان ملل به پاکستان
ترامپ بار دیگر بر ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرد
دمکرات ها با هدیه ای مشروط به مصاف ترامپ می روند
تصادف دو اتوبوس در بولیوی 22 کشته برجاگذاشت
روتیرز: ترامپ مقابل دمکرات ها کوتاه می آید
خبرنگار آسوشیتدپرس در طرابلس کشته شد
شمار کشته های انفجار در مکزیک به 66 تن رسید