آمریکا بار دیگر ایران را به استفاده از کودکان در جنگ متهم کرد

20:18 ۲۷ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 30 0
آمریکا بار دیگر ایران را به استفاده از کودکان در جنگ متهم کرد

نیویورک- ایرنا- نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل متحد، روز بسیج دانش آموزی را نشان دهنده استفاده ایران از کودکان در جنگ توصیف و تهدید کرد: هر کسی با شرکت های تحریم شده بسیج تعامل کند، تحت تحریم های آمریکا قرار می گیرد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، نیکی هیلی که این روزها کمتر در سازمان ملل دیده می شود بر اساس سرسپردگی همیشگی خود به صهیونیست ها در نشست روز پنج شنبه شورای امنیت که با موضوع فلسطین برگزار شد، حضور یافت.
وی با انحراف از مساله اصلی نشست، همچون گذشته به ایران اشاره کرد و در راستای جریان سازی اخیر دولت آمریکا در اتهام استفاده ایران از کودکان در جنگ ها و سوریه افزود: در کمتر از دو هفته ایران روز 30 اکتبر(هشت آبان) یا روز بسیج دانش آموزی را جشن می گیرد.
نماینده مستعفی آمریکا در توضیح روز بسیج دانش آموزی گفت: این روز، در جریان جنگ ایران و عراق، زمانی بود که حسین فهمیده پسر 13 ساله ایرانی نارنجک به کمر بست و خود را به زیر تانک عراقی ها انداخت.
هیلی با این ادعا که به کارگیری سربازان کودک در طول جنگ ایران و عراق وحشتناک است، افزود: آنها در جنگ بین نیروهای بزرگسال ارتش آموزش دیده و مورد استفاده قرار می گرفتند و تعداد زخمی های آنها به طور معمول بیشتر از کشته ها است.
وی با استناد به «آماری که خود ایرانی ها» ارائه کرده اند، گفت: در طول جنگ ایران و عراق نزدیک به 36 هزار کودک مدرسه ای کشته شده اند و حدود سه هزار نفر هم زخمی شده اند.
نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل با انتقاد از کشورهایی که می گویند ایران می کوشد تا کشوری مسئول در جامعه بین المللی باشد و از قوانین جوامع متمدن تبعیت کند، اظهار کرد: بسیاری از موضوعات با این فرضیه ها درباره رژیم ایران تناقض دارد. یکی از برجسته ترین موارد این است که دولت تهران از کودکان برای مبارزه و مرگ در تجاوزات بیرونی خود استفاده می کند.
هیلی ادامه داد: آنها مرگ حسین فهمیده را به ابزاری تبلیغاتی برای استخدام و آموزش کودکان برای جنگ تبدیل کرده اند. ایران این روز را برای یادآوری بربریت گذشته خود و ترویج بیشتر بربریت استفاده می کند. استفاده از سربازان کودک یک خشم اخلاقی است که هر ملت متمدن آن را رد می کند؛ در حالی که ایران آن را جشن می گیرد.
وی اضافه کرد: بسیج یک نیروی شبه نظامی است که تحت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران فعالیت می کند. علاوه بر سرکوب مخالفان و اجرای امنیت داخلی در ایران، بسیج با تلقین کودکان زیر 12 سال، برای مبارزه آموزش می دهد. پس از آن این کودکان از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اجبار برای نبرد خارج از کشور اعزام می شوند. حداقل از اوایل سال 2015 رژیم ایران کودکان ایران را برای جنگ سوریه در حمایت از رژیم وحشی اسد استخدام و آموزش داده است.
نماینده برکنار شده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد: آنها همچنین مهاجران افغان در ایران را با سن 14 سالگی هدف قرار دادند و برای مبارزه در سوریه اعزام کردند. آمریکا این پول ها را تعقیب کرده است که آنها برای آموزش و استخدام سربازان کودک بهره می گیرند.
هیلی یادآور شد: در اوایل هفته، منابع تامین مالی بسج را شناسایی و برای قطع ارتباط آنها با سیستم مالی و اقتصادی جهان اقدام کردیم. دو روز پیش دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا 20 شرکت ایرانی و موسسات مالی که نیروی مقاومت بسیج را تامین مالی می کرد، مورد تحریم قرار داد.
وی افزود: این شبکه در اقتصاد ایران ریشه دوانیده که شامل چندین میلیارد دلار منفعت در تجارت خودرو، فلزات معدنی، صنایع بانکداری است. این شبکه از شرکت های صوری استفاده می کند تا مالکیت منافع خود را پنهان کنند. بسیاری از شرکت ها، تجارت بین المللی قابل توجهی را در سراسر خاورمیانه و اروپا انجام می دهند.
نماینده مستعفی آمریکا افزود: اقدام آمریکا بانک های سرمایه گذاری و شرکت های معدنی و تولیدی را هدف گرفته است که شامل بزرگترین شرکت تولید تراکتور در خاورمیانه و شمال آفریقا و همچنین بزرگترین تولید کننده فولاد ایران است که سالانه میلیون ها دلار به بسیج و شبکه مالی آن سرازیر می کنند.
هیلی با این ادعا که وزارت خزانه داری آمریکا حسابداری قانونی چشمگیری را برای کشف شبکه های مخفی و همپوشانی کسب و کار و موسسات مالی که نیروی مقاومت بسیج را تامین می کنند، انجام داده است، اظهار کرد: برای هر کسی که به دنبال نگاه کردن است، این یک مثال کامل از چیزی است که موجب خشم مردم ایران شده است.
وی افزود: اقتصاد ایران به طور فزاینده ای برای سرکوب های درون ایران و تجاوز در خارج از کشور اختصاص یافته است. در این مورد، کسب و کار و امور مالی بزرگ ایران به جرم استفاده از سربازان کودک، کمک می کند.
نماینده برکنار شده آمریکا ادامه داد: مردم ایران به درستی با آن مخالف هستند و آنها برای اعتراض به خیابان ها می روند. بسیج با استفاده از پولی که از مردم به سرقت می برد، اعتراضات را سرکوب و معترضان را دستگیر می کند. تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا فراتر از شرکت ها و افراد تحت حاکمیت آمریکا را شامل می شوند و هر کسی که با این شرکت های تحریم شده تعامل داشته باشد، خود می تواند به عنوان هدف تحریم تعریف شود.
هیلی تهدید کرد: تحریم های آمریکا علیه ایران گسترده و عمیق است، هر شرکت یا فردی که با این شبکه ایرانی کار می کند، در فرستادن کودکان در میدان های جنگ سوریه و جاهای دیگر همدست است. ایالات متحده همه کارهایی را که بتواند انجام می دهد تا از بازگشت سرمایه گذاری های بین المللی به ایران جلوگیری کند.
وی ایران را به «بحران حقوق بشر در قلب خاورمیانه» متهم کرد و از اعضای شورای امنیت خواست « در حمایت از کودکان ایرانی در برابر دولتشان به ایالات متحده بپیوندند.»
اروپام*1429


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن شد
مربی اسبق استقلال به عنوان سرمربی ذوب آهن انتخاب شد.
شافعی: پرسپولیس در ژاپن جام را جا گذاشت
محمود شافعی یکی از قدیمی های پرسپولیس است که همواره ثابت کرده قلبش برای باشگاهی که عمری در آن حضور داشته می زند .
هواداران پرسپولیس در لیست بهترین‌ها
هواداران پرسپولیس مورد توجه سایت اسپانیایی قرار گرفته‌اند.
رونالدو جدید از نگاه رئیس ناپولی
رئیس باشگاه ناپولی پیش‌بینی می‌کند که کاپیتان اینتر راهی چلسی شود تا شاگرد ساری شود.
کلهر: با مهره چینی برانکو مشکل داشتم
محمو کلهر بازیکن سابق پرسپولیس که اتفاقا چند صباحی را هم دراستقلال بازی کرد با وجود احترام زیادی که برای برانکو همیشه قائل بود است نسبت به مهره چینی او همیشه نقد داشته است.
کنایه جدید برانکو به کی‌روش
سرمربی پرسپولیس در اظهارنظری تازه کنایه‌ای به کارلوس کی‌روش زده و مدعی شده رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا از رسیدن به فینال جام ملتها سخت تر است.
خط دفاعی پرسپولیس تقویت می‌شود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قصد دارد ۲ مدافع را برای نیم فصل دوم به تیمش اضافه کند.
دادکان: خوشحالم که حرف‌هایم با سانسور پخش نشد
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد پخش نشدن صحبت‌های صریح و افشاگرانه خود در یک برنامه تلویزیونی واکنش نشان داد.
تابش: ادامه همکاری با قلعه‌نویی توافقی نیست
مسعود تابش می گوید صحبت در مورد قرارداد توافقی با امیرقلعه نویی برای حضور در سال دوم به عنوان سرمربی سپاهان صحت ندارد.
گزارش تمرین تیم ملی امید
تمرین تیم ملی فوتبال امید ایران روز پنج شنبه با حضور بازیکنان دعوت شده از باشگاه استقلال برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عکس ساده اما لوکس «سحر قریشی»
سحر قریشی با انتشار این عکس نوشت:زندگی زیباست ساده لباس بپوش، ساده راه برو ولی در برخورد با دیگران ساده نباش زیرا سادگیت را نشانه میگیرند برای در هم شکستن ِ غرورت.
واکنش وزارت ارشاد به خبر انتصاب سرپرست رئیس سازمان سینمایی
همایون امیرزاده نسبت به انتشار خبری مبنی بر انتخاب سرپرست جدید سازمان سینمایی واکنش نشان داد.
مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد
دهلی نو-ایرنا- رییس شورای ترویج تجارت هند(TPCI) در بیانیه ای اعلام کرد که مکانیسم روپیه تجارت هند با ایران را گسترش خواهد داد.
کتاب «عروسی درخت» در ملایر رونمایی شد
همدان- ایرنا- همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با حضور جمعی از مسئولان کتاب شعر کودک «عروسی درخت» نوشته هنرمند برجسته کشوری «حمید هنرجو» روز پنجشنبه در ملایر رونمایی شد.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران+جدول
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
آمریکا به رغم قتل خاشقچی، از ولیعهدی بن سلمان حمایت می کند
چین به درخواست اصلاحات تجاری آمریکا پاسخ داد
سیاست بدون اغماض درکابینه ترامپ
آتش سوزی کالیفرنیا همچنان قربانی می گیرد
تغییر چهره دمکرات ها در جنگ یمن
سنای آمریکا برای قطع فروش تسلیحات به بحرین رای گیری می کند
ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد
مجبور به معاف برخی کشورها از تحریم های ایران شدیم
پمپئو و ولیعهد بحرین درباره ایران گفت و گو کردند
آمریکا از روسیه خواست تا دمشق را به میز مذاکره بیاورد