برگزیدگان نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سلامت معرفی شدند

19:39 ۱۸۲ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 293 0
برگزیدگان نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سلامت معرفی شدند

تهران- ایرنا- نخستین نمایشگاه و جشنواره رسانه‌های دیجیتال حوزه سلامت عصر روز پنجشنبه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال حوزه سلامت با حضور 70 استارتاپ فعال در دانشگاه رازی میزبان بازدیدکنندگان بود و در طی دو روز برگزاری آن، بسیاری از اپلیکیشن‌های دیجیتال این حوزه در معرض دید مردم و به ویژه کارشناسان، متخصصان و فعالان حوزه سلامت قرار گرفت.
محمود تارا رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه و جشنواره رسانه‌های دیجیتال حوزه سلامت گفت: ما دنبال این هستیم که تمام تمرکز استارت آپ ها روی سلامت مردم باشد و بخش دولتی تلاش می کند چرخه حرکت آنها در حوزه فرآیند دیجیتال را تسهیل کند ولی باید سعی کنید وابسته به کمک های دولت نباشید و کارها را خود پیش ببرید.
وی با اشاره به سختی کار در حوزه سلامت گفت: کار در حوزه سلامت اگرچه راحت نیست ولی شیرین است. تجربه نشان داده است کارهای گروهی با موفقیت همراه بوده است.
رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خطاب به فعالان استارتاپی افزود: روحیه رقابت پذیری خود را افزایش دهید و به دنبال ایجاد فضاهایی نباشید که به تنهایی در آن حضور داشته باشید. در یک رقابت سالم رشد و شکوفایی حاصل می شود.
وی، با تاکید بر ایجاد یک مدل اقتصادی در چهارچوب اولیه استارتاپی افزود: هرچند در این حوزه هدف کمک به شهروندان و سلامت جامعه است ولی نخست، به یک مدل اقتصادی فکرکنید و اگر بازگشت های سرمایه را مدنظر قرار ندهید موفق نخواهید شد و مانند بسیاری، بعد از کمتر از چند سال این حوزه را ترک خواهید کرد ولی یک مدل اقتصادی ساختارمند باعث بقاء می شود.

**برگزیدگان نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سلامت
یک‌هزار و 635 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که از این تعداد حدود 350 اثر به مرحله پایانی راه یافتند و در داوری نهایی 42 اثر منتخب شناخته و در آیین اختتامیه تجلیل شدند.

*برگزیدگان بخش تلفن همراه
مقام اول، حمید رفیعیان برای پروژه «رژیم کرفس».
مقام دوم، حمیدرضا جمشیدی مقدم برای پروژه «فیتَب».
مقام سوم، مهدی خدادادی برای پروژه «دکتر ساینا».
علیرضا صالحی نیز برای پروژه «بشقاب» در این بخش شایسته تقدیر شناخته شد.

*برگزیدگان بخش هنرهای دیجیتال
مقام اول، هادی امیری و رها فرجی برای انیمیشن «عصر وارونه دکتریسم».
مقام دوم، آرزو مرادی برای انیمیشن «بیماری سل».
مقام سوم، مرکز دیجیتال کرمانشاه برای اینفوگرافی«اعتیاد اینترنت».
دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت و دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات برای فعالیت در حوزه ترک دخانیات شایسته تقدیر شناخته شدند.


*برگزیدگان بخش بازی های رایانه‌ای
دربخش بازی های رایانه ای هیات داوران هیچ اثری را شایسته مقام اول و دوم ندانست و در نهایت مهدیس تابع امام برای پروژه «ویتامید» مقام سوم را کسب کرد و محمد بیک ملایی برای پروژه «دونده» و شایان شفیعی برای پروژه «کافه گیم» شایسته تقدیر شناخته شدند.

*برگزیدگان بخش شبکه های اجتماعی
در این بخش تنها سید محمد موسوی برای صفحه اینستاگرام شرکت گروه بهداشتی فیروز شایسته تقدیر شناخته شد.

*برگزیدگان بخش وبسایت و وبلاگ
مقام سوم، فرزاد ریانی برای سامانه یکپارچه نوبت دهی آنلاین سینا.
مقام دوم، مهدی خدادادی برای دکتر ساینا.
مقام اول، سوگل ثابت فر برای شفاجو.
آیدا الهی نیر در این بخش برای «تجربیات یک بیمار ضایعه نخاعی» شایسته تقدیر شناخته شد.

*برگزیدگان بخش سامانه های هوشمند
در این بخش بدون معرفی نفرات اول و دوم، فرزانه یوسفی پور نماینده شرکت «نورو چلنج برای دستیار هوشمند مدیریت استرس» به عنوان نفر سوم معرفی شد.

* برگزیدگان بخش سرویس‌ها و خدمات
دراین بخش نیز بدون معرفی نفرات اول و دوم، فرخ شهریاری برای «ابر سلامت»، مجید کوهی اصفهانی برای «به رویان» و وحید کریمانه برای «فول فکر» به عنوان نفرات سوم معرفی شدند.

* برگزیدگان بخش نرم افزارهای رایانه‌ای
رسول شکیبا برای « درمان سینا طب» شایسته تقدیر شناخته شد.
*برگزیدگان بخش جنبی (دانشگاهها و سازمانهای مردم نهاد)
علی کوزه گر برای «مجتمع دیجیتال خلیج فارس»، ولی اله شجاع پوریان برای «معاونت اجتماعی شهرداری تهران»، مجید ولی محمدی برای «موسسه ویکی نیکی» و سید تقی نوربخش برای «سازمان تامین اجتماعی» دیپلم افتخار کسب کردند.

* برگزیدگان بخش جنبی (شرکت برتر)
سید محمد موسوی برای «شرکت فیروز» و سمیرا سادات شرفی برای «موسسه مطهر نت پارس» دیپلم افتخار دریافت کردند.
*برگزیدگان بخش جنبی(شتاب دهنده برتر)
حمید صرافها برای پروژه «مدیکالیتور»، فریدون کورنگی برای پروژه «مَپس» و ادریس بابایی برای پروژه «آریا سلامت آبتین» در این بخش دیپلم افتخار دریافت کردند.
*برگزیدگان بخش جنبی (شروع برتر برتر سلامت)
سید محمود فتاحی معصوم برای پروژه«نوبان»، سوگلو ثابت فر برای پروژه «شفاجو»، شقایق خلیلی برای پروژه «آزمایش آنلاین»، محمد سالار اسدی برای پروژه
لک 2»، بهزاد جلالی برای پروژه «ابر سلامت،» پدرام سلطانی برای پروژه «زوپ» و گلرخ داوران پورفرد برای پروژه «هاسپیتل» شایسته تقدیر در این بخش شناخته شدند.

*برگزیدگان بخش جنبی(بین الملل)
در این بخش تنها امیرسرکندی، موسسه «مطهر نت پارس» شایسته دریافت دیپلم افتخار شناخته شد.
*بخش مقالات توسعه کاربری رسانه های دیجیتال در سلامت
رسول نوری برای مقاله «شاخص های ارزیابی کیفیت نرم افزارهای موبایل هلث»، نیلوفر چوبین برای مقاله «دستبند هوشمند حساس به عفونت بیمارستانی» و نجمه بهداد برای مقاله «نظریه بازی ها در طبقه بندی مزاج ها خانم» مورد تقدیر قرار گرفتند.
70 استارتاپ فعال و بزرگ کشور به مدت 2 روز در نخستین نمایشگاه رسانه‌های د یجیتال سلامت اپلیکیشن‌های حوزه سلامت را در معرض دید مردم و به ویژه کارشناسان، متخصصان و فعالان حوزه سلامت قرار دادند.
فراهنگ 9031*2017


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
کیهانی: در آسیایی انتظار مدال از نفرات مطرح داریم-نمی‌دانیم سهمیه جهانی به حدادی داده شده یا نه
رییس فدراسیون دوومیدانی می گوید که حتماً از ورزشکاران سرشناس و مطرح که ظرفیت کسب مدال دارند در مسابقات قهرمانی آسیا انتظار کسب مدال دارد.
نحوه ثبت نام «کارت بلیت مترو خبرنگاران»
مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مورد نحوه ثبت نام کارت بلیت مدت دار مترو ویژه خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.
رسانه سعودی: بحران سوریه در آستانه گشایش
تهران – ایرنا – روزنامه الکترونیکی 'ایلاف' مدعی گشایش قریب الوقوع در بحران سوریه شد.
درخواست سازمان آکسفام برای ارسال کمک های فوری به یمن
تهران – ایرنا - سازمان بین‌المللی امدادرسانی آکسفام روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تاخیر در ارسال کمک های بشردوستانه به یمن، جان بیش از یک میلیون نفر را تهدید می کند.
سفره‌های آب زیرزمینی هنوز تشنه‌اند
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به آخرین وضعیت آبخوان‌های کشور پس از بارندگی‌های اخیر گفت: عمده آبخوان‌های دشت‌های مهم و اصلی کشور بیلان منفی و تراز آبی بسیار پایینی دارند که به هیچ‌وجه با یک دوره بارش خوب متعادل نمی‌شوند.
سوئیس هم به راه ابریشم چین ملحق می شود
پکن- ایرنا- به رغم مخالفت های آمریکا شمار بیشتری از کشورهای اروپایی علاقه مند به امضای توافقنامه راه ابریشم نوین با چین هستند و سوئیس پس از ایتالیا برای الحاق به این برنامه اعلام آمادگی کرده است.
ترامپ با ولیعهد امارات متحده عربی درباره ایران گفت وگو کرد
تهران – ایرنا – کاخ سفید بامداد جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی درخصوص ایران تلفنی گفت وگو کرد.
دورخیز ایران برای صادرات اکسیژن ۱۸
کاربرد ایزوتوپ اکسیژن ۱۸ در علوم پزشکی جهت تشخیص بیماری‌ها با استفاده از تکنیک تشخیصی پت اسکن یا برش نگاری با نشر پوزیترون، به توسعه یکی از دقیق‌ترین روش‌های تشخیص سلول‌های سرطانی در ابتدایی‌ترین مراحل رشد منجر شده است و ایران در این عرصه به زودی در بین کشورهای مطرح در تولید و صادرات این محصول قرار خواهد گرفت.
وزیر خارجه امارات با مقامات آمریکا گفت وگو کرد
نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه امارات متحده عربی در واشنتگن با مشاور امنیت ملی ترامپ و همتای آمریکایی خود دیدار و درباره مسایل منطقه، لیبی و سودان تبادل نظر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نماینده مردم شادگان:سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب خوزستان نباید بهانه ای برای ساخت سدهای جدید در این استان شود.
بازگشت برخی سیل زدگان خوزستان به روستا تا تابستان طول می کشد
اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به بالا بودن جریان آب در رودخانه ها و ذخایر سدها در ماه های آینده، گفت: بازگشت برخی سیل زدگان به محل سکونت شان در روستاها به دلیل تداوم آبگرفتگی، ممکن است تا تابستان امسال به طول بیانجامد.
کمانداران معلول اعزامی به جهانی هلند مشخص شدند
رییس انجمن تیروکمان معلولان از اعزام 10 کماندار معلول به مسابقات جهانی هلند خبر داد و گفت: هرچند همانند کمانداران سالم برای شرکت در جهانی هلند از مسابقات برون مرزی برخوردار نیستیم اما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در جهانی هلند داشته باشیم.
کیهانی: در آسیایی انتظار مدال از نفرات مطرح داریم-نمی‌دانیم سهمیه جهانی به حدادی داده شده یا نه
رییس فدراسیون دوومیدانی می گوید که حتماً از ورزشکاران سرشناس و مطرح که ظرفیت کسب مدال دارند در مسابقات قهرمانی آسیا انتظار کسب مدال دارد.
نحوه ثبت نام «کارت بلیت مترو خبرنگاران»
مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مورد نحوه ثبت نام کارت بلیت مدت دار مترو ویژه خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.
افتخارم این است که تقلید نمی‌کنیم
گزارش سفر مدیرعامل ایرنا به گلستان
رسانه های گروهی مشکلات را به مسئولان منتقل کنند
عصر تبریز: نگرانی‌‌ها از قطع و حمل درختان ارسباران
ایرنا مرکز یزد رسانه برتر فعال نوروز 98 شناخته شد
سیلی که می ‌تواند آتش ‌زا باشد
فرمانده بسیج رسانه گیلان:خبرنگاران برای رونق تولید تلاش کنند
پایگاه خبری تحلیلی «بالویز» در مهاباد فعالیت خود را آغاز کرد
اخبار کوتاه از استان اصفهان
سیل شیراز، کدام مقصر