بخش خصوصی به سرمایه گذاری درحوزه کودک و نوجوان جذب شود

19:35 ۲۶ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 33 0
بخش خصوصی به سرمایه گذاری درحوزه کودک و نوجوان جذب شود

بوشهر- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای اجرای طرح های حوزه کودک و نوجوان ضروری است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، مریم آذشب روز پنجشنبه در نشست هم‌افزایی کمیته تخصصی کودک و نوجوان استان بوشهر افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه سرمایه گذاری در بخش های گوناگون حوزه کودک و نوجوان باید از ظرفیت این بخش با اعلام فراخوان و جذب سرمایه‌گذار بهره برداری شود.
وی بیان کرد: به دلیل گستردگی و پیچیدگی موضوع های مرتبط با حوزه کودک و نوجوان شامل آموزش، بهداشت و درمان، حقوقی، رفاهی و غیره باید در نخستین گام با تشکیل کمیته‌های تخصصی و تفکیک موضوعی به اولویت بندی مسائل و مشکلات و چالش ها پرداخت.
آذشب ادامه داد:همچنین در این حوزه باید با گذشتن از مرحله پراکنده‌گویی در موضوع ها باید به یک چارچوب برنامه‌ای عملکردی و کاربردی برسیم.
وی گفت: در حوزه کودک و نوجوان بدون دسترسی به آمار و اطلاعات واقعی و روزآمد امکان برنامه ریزی و سیاست گذاری فراهم نیست.
آذرشب افزود: در این ارتباط نیاز است دستگاه‌های اجرایی در تامین نیازهای آماری و دسترسی آزاد به منابع همکاری و همراهی کنند زیرا با خلاء اطلاعاتی نمی توان به برنامه‌هایی کاربردی و منطبق بر واقعیت دست پیدا کرد.
وی بیان کرد: پیگیری ساختارمند و سازمان یافته مباحث مرتبط با حوزه کودک و نوجوان با شکل گیری شبکه‌ای و گروهی سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودک و نوجوان بعنوان نخستین شبکه موضوعی از سازماین های مردم نها (سمن‌ها) شروع شده است.
آذرشب اظهار داشت: تشکیل شبکه‌های موضوعی از سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مختلف فعالیتی از اهدافی است که در دفتر امور بانوان و خانواده دنبال می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آگاهی بخشی عمومی نسبت به حقوق شهروندی و مطالبه‌گری عمومی می‌تواند منجر به اجرای کیفی فعالیت‌های عام المنفعه شود.
آذرشب ادامه داد: سازمان های مردم نهاد می توانند با تکیه بر ظرفیت و جایگاه اجتماعی خود با افزایش سطح آگاهی و دانش خانواده ها نسبت به برخورداری و بهره گیری از حقوق شهروندی زمینه نظارت عمومی بر عملکرد نهادها و موسسه های دولتی و غیردولتی خدمت دهنده را توسط مردم به عنوان ناظرینی صادق و صریح فراهم کنند.
وی افزود: تنها با حضور نظارتی مردمی آشنا به حقوق خود می‌توانیم پایشی فراگیر و دقیق داشته باشیم.
7212/6043


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.
نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها
گوشی های هوشمند مدت‌هاست که از رقیبی دست و پا بسته برای دوربین های دیجیتال، فراتر رفته و به رقیبی قدرتمند برای این دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. محبوبیت دوربین گوشی های هوشمند و البته همراهی همیشگی آن‌ها با کاربران باعث شده شرکت‌های سازنده به نیازهای کاربرانی که برای آن‌ها استفاده از دوربین، اولویتی مهم به حساب می‌آید، پاسخ داده و در بعد نرم افزاری و سخت افزاری، تمهیداتی را به کار ببندند.
آیا می دانید سلاح پیامبران چیست؟
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نیویورک گردی ˮنیکی کریمیˮ و ˮغزل شاکریˮ -عکس
غزل شاکری با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: به یادگار؛ از روزهای دور و نزدیک...به همراه عزیزان و همکاران در دانشگاه استونی بروک نیویورک با فیلم"آینه های روبرو"...
استایل متفاوت و دیده نشده «بهنوش بختیاری» -عکس
تصاویر صحنه فیلم سینمایی «تورنادو» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید جواد هاشمی را در این عکس ها می بینید.
پاییزگردی بازیگر جوانی که یک شبه محبوب شد-عکس
سینا مهراد این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
کودکان چگونه قران حفظ می‌کنند؟
آیا خدایی که آتش را بر ابراهیم گلستان کرد با خدایی که در زندگی‌های ما وجود دارد، فرق می‌کند؟ اگر پاسخ این است که خدا فرق نمی‌کند، پس چرا آتش زندگی ما گلستان نمی‌شود؟
سن اعتیاد در خراسان شمالی به 33 سال رسیده است
حضور بانوان در ورزشگاه ها، موضوعی قابل حل است
نگاه امنیتی به تشکل های مردمی آسیب زاست
اقدام هیأت کوهنوردی خراسان، غیرقانونی و بازگشت به عقب است
ابتکار: تشکل های مردمی باید از پشتوانه حقوقی برخوردار باشند
ابتکار: تشکل های مردمی باید از پشتوانه حقوقی برخوردار باشند
مکانی برای جمع آوری معتادان در رباط کریم وجود ندارد
بیش از 25 هزار نفر به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند
همایش خانواده و سواد رسانه ای برگزار می شود
خداآفرین رتبه اول استانی در صدور کارت ملی هوشمند دارد