برنامه ریزی برای فروش کالا مغفول مانده است

16:36 ۲۱۷ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 134 0
برنامه ریزی برای فروش کالا مغفول مانده است

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: برنامه ریزی برای فروش در چرخه اقتصادی کشور مغفول واقع شده است و از این جهت برای تولید انبوه، تولید و فروش کالا باید با کیفیت اعلا باشد.

ایرنا

به گزارش ایرنا مشیرالحق عابدی روز پنجشنبه در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد در بیرجند افزود: استاندارد فقط برای حفظ منافع مصرف کننده نیست البته به نوعی به این سمت و سو است چون اگر محصول از کیفیت استاندارد برخوردار نباشد بازار مناسبی نخواهد داشت.
وی گفت: اینکه کالایی با نشان استاندارد باشد بدون شک خریدار بیشتری خواهد داشت پس سود حاصل از استاندارد هم به مصرف کننده و هم تولید کننده می رسد که تولیدکنندگان بیشترین نفع را می برند.
معاون استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه نباید اقدامات استانداردسازی سدی در برابر خلاقیت در جامعه شود گفت: هوشمندانه رفتار کنید چون هر کاری به افراط و تفریط ورود کند بدون شک جواب مثبت نخواهد داد.
وی افزود: دریافت مجوز استاندارد شاید برای تولیدکنندگان کالا و خدمات گرانتر در آید اما هزینه در این زمینه سرمایه گذاری در راستای چرخش چرخه اقتصادی است که می بایست مورد توجه هر تولید کننده قرار گیرد.
عابدی بیان کرد: عدم رعایت استاندارد زیان شخصی و عمومی دارد که هرازچندگاهی در برخی دوایر دولتی با این موضوع مواجه ایم اما آگاهی دادن متولیان در خرید دستگاهی باید مورد توجه اداره کل استاندارد قرار گیرد.
وی گفت: در دستگاه های اجرایی یا هر جای دیگر قطعا باید صرفه جویی شود نه صرفه جویی که در کوتاهترین زمان نیاز به خرید دیگر باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: اینکه عدم اجرای استاندارد چه عواقبی دارد نیازمند به تصویب قانونی جامعی در این زمینه هستیم چون این موضوع در جامعه ما جرم تلقی نمی شود که باید بعد از تهیه و آماده کردن زیرساخت ها در این زمینه مباحث دیگر مورد نظر قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه جلوگیری از ورود جنسی که مورد تایید استاندارد نیست باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد گفت: اقدامات شایسته ای در استان به ویژه برای ساخت و تعبیه آزمایشگاه در مرز ماهیرود انجام شد که انتظار می رود سازمان ملی استاندارد برای به ثمر رسیدن آن در استان همت داشته باشد.
عابدی اظهار داشت: از طرفی کشور همسایه خراسان جنوبی افغانستان در سنوات گذشته اعلام کرد اجناس دارای برند از ایران صادر شود که با تکمیل و بهره برداری از این آزمایشگاه می توان برای فتح بازارهای خارجی اقدام کرد.
وی افزود: با هماهنگی هایی که اداره کل استاندارد استان با رئیس سازمان ملی استاندارد داشته اند بنا به قید فوریت قرار شد تجهیزات این آزمایشگاه به استان ارسال شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر صادرات و واردات مورد اقبال قرار نگرفت مطمئنا در درون اقداماتی باید از پایه انجام شود که مهمترین آن فرهنگ سازی است.
وی اضافه کرد: اگر فرهنگ سازی خوبی در جامعه به جهت افزایش سطح کیفیت کالا و خدمات داشته باشیم به فناوری های پیشرفته در تولید محصول با کیفیت خواهیم رسید.
وی به اقتصاد خرد و کلان و نقش استاندارد در آن اشاره کرد و گفت: در اقتصاد خرد که بر پایه عرضه و تقاضا لحاظ می شود کیفیت و مطلوبیت مدنظر است و اگر کیفیت عجین با مطلوبیت شود مورد نظر جامعه هدف و مصرف کننده قرار می گیرد.
عابدی با تاکید بر اینکه استاندارد نقش مهمی در اقتصاد خرد جامعه دارد افزود: همچنین اقتصاد کلان بر پایه زیرساخت های اساسی، تولیدات ملی، تجارت خارجی و تولید انبوه در کشور جانمایی می شود و اگر پایه تولید انبوه در کشور برای فروش با مقوله استاندارد عجین نشود بازار فروش نخواهیم داشت همانطور که در بسیاری استان ها بعضی واحدهای تولیدی برای فروش محصول برنامه ریزی کافی و وافی انجام نداده اند.
وی گفت: علمای علم مدیریت بر این باورند که بالاترین سرمایه در هر سازمانی نیروی انسانی است و آنچه نیروی انسانی می تواند موفق عمل کند آموزش هایی است که فرا می گیرد اما باید دید آموزش های تخصصی در خصوص موضوعات استاندارد در جامعه دیده شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: در برخی موارد بخش خصوصی شاید از بخش دولتی جلوتر باشند اما می شود حداقل هایی را در اولویت قرار داد پس آموزش نیروی انسانی در راستای بهره گیری از توان بالای پرسنل بسیار مهم و ضروری است.
وی با بیان اینکه استانداردسازی باعث کاهش هزینه های تولیدکنندگان می شود افزود: آیا به استاندارد به عنوان عاملی در رفع تکلیف نگاه شده یا اینکه برای کاهش هزینه های تولید آیا به استاندارد گذر یا نظری شده است؟
عابدی اظهار داشت: به عنوان مثال هر سال شهرداران اقداماتی برای زیباسازی فضای شهری انجام می دهند و اگر از مصالح استاندارد استفاده شود آیا نیاز است بعد از مدت زمان کوتاه مجدد این اقدامات انجام شود و این موارد باید موضوعات مورد پژوهش قرار گیرد.
در این همایش از تعدادی مدیران واحدهای تولیدی در استانداردسازی و کیفیت، اهتمام در استاندارد سازی، مدیران کنترل کیفیت در بخش نظارت، آزمایشگاه های همکار در آزمون کالا، بازرسان حوزه ایمنی آسانسور و معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز فعال در حوزه استاندارد استان تجلیل شد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

شهرام هروی: باید بدون اشتباه حرکت کنیم- نتیجه نگرفتن برخی چهره‌ها طبیعی بود
سرمربی تیم ملی کاراته گفت: هنوز برای کسب سهمیه کامل المپیک راه درازی در پیش داریم و باید با تمرکز بالا و بدون اشتباه به سمت جلو حرکت کنیم.
برای درمان «فشار خون» و «دیابت» به کجا مراجعه کنیم؟
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره نحوه ارائه خدمت در مراکز درمان بیماری‌های غیرواگیری چون دیابت و فشار خون توضیح داد.
چرا چینی‌ها نمی‌توانند اپل را تحریم کنند؟
با توجه به اقدامات تلافی جویانه چین و آمریکا در طول یک سال اخیر، بسیاری از مردم چین خواستار تحریم محصولات اپل و ضربه زدن به اقتصاد ایالات متحده شده اند. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان این اقدام را به ضرر چین می دانند.
ماندگاری شغل در بخش صنعت بیشتر است
یک مقام مسئول کارگری با بیان این که بدون ایجاد زیرساختهای لازم برنامه های اشتغال به نتیجه نمی‌رسد، گفت: اگر چه اشتغال پایدار هزینه‌بر است ولی باید به سمت پایداری مشاغل برویم.
نفت ایران، برگ برنده چین در مقابله با آمریکا
درحالی که ترکش‌های جنگ تجاری آمریکا و چین تمام بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است، بازار طلای سیاه نیز از این ماجرا بی‌تاثیر نبوده است. چینی‌ها که از رفتارهای غیرمنطقی دولت آمریکا در وضع تعرفه‌های تجاری علیه محصولات خود شاکی هستند، ممکن است تصمیم‌هایی در بازار نفت بگیرند که چندان مورد پسند آمریکایی‌ها نباشد.
سمامی: عدم آشنایی مردم از حقوق‌شان یکی از دلایل کثرت دعاوی است
یک وکیل دادگستری گفت: عدم آشنایی مردم نسبت به حق و حقوق خودشان یکی از دلایل مهم کثرت دعاوی و نزاع‌ها در جامعه است.
برای حفاظت از غیرنظامیان در درگیری‌ها باید از ملاحظات سیاسی خودداری کرد
نماینده دائم ایران گفت: یکی از مشکلات اساسی در حفاظت از غیر نظامیان در درگیری‌های مسلحانه تصمیم‌گیری بر اساس ملاحظات سیاسی و مسئول نشناختن عاملان جنایات است.
تخت‌روانچی: ترامپ خصومت بی حد و حصر نسبت به ملت ایران دارد
نماینده ایران در سازمان ملل گفت: حرف‌های متناقض رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ایران و ملت بزرگ ایران است.
یاغی در پرسپولیس بهتر بود یا استقلال!
در جدولی که بر اساس داده‌های متریکا جمع‌آوری شده، مقایسه می‌کنیم که در لیگ هجدهم منشا برای ثبت هر کنش در پیراهن استقلال و پرسپولیس چقدر منتظر می‌ماند و در کدام تیم عملکرد بهتری داشت.
ترابی از ملی‌پوش سابق برزیل پیش افتاد
گل مهدی ترابی به السد قطر در صدر نظرسنجی AFC برای کسب عنوان بهترین گل هفته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

هنر ذوب‌آهن؛ بازگشت در نیم فصل دوم
تیم فوتبال ذوب‌آهن فصل ۹۸-۹۷ را هم مشابه فصل قبل با شروعی بد و سرانجامی خوش به پایان رساند؛ آن‌ها اگر می‌خواهند نیم فصل اول سال بعد را همانند فصول قبل بد شروع نکنند باید از همین حالا به فکر انسجام تیم‌شان باشند.
فائقی: افراد حرفه‌ای از نابسامانی در بلیت‌فروشی درآمد دارند- به تماشاگران احترام نمی‌گذاریم
معاون اسبق تربیت بدنی با اشاره به این که شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه آزادی نیاز به ارتقاء فرهنگی دارد، گفت‌: باید سطح فرهنگی و حقوق شهروندی مردم را ارتقاء دهیم و علاوه بر آن می‌توان با جریمه کردن باشگاه ها هواداران را اجبار به نشستن بر روی صندلی های خود کرد.
وجود حیات روی کره زمین به خاطر ماه است
محققان دانشگاه مونستر آلمان می‌گویند بیشتر آب‌های موجود روی کره زمین از برخورد کیهانی که باعث شکل گرفتن ماه شده، آمده است.
خبر خوش برای تولیدکنندگان
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح بازنگری‌هایی که در طرح‌ رونق تولید صورت گرفته، از پیش‌بینی پرداخت ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به ۳۵ هزار و ۶۱۰ واحد صنعتی طی این طرح در سال جاری خبر داد و اظهار کرد که واحدهای صنعتی در سال جاری مجموعاً به ۷۲۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند که درخواست پرداخت این مبلغ به بانک مرکزی اعلام شده است.
سبحانی‌فر: طرح ساماندهی بازار خودرو در بلند مدت در مدیریت بازار موثر خواهد بود
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که طرح ساماندهی بازار خودرو نمی‌تواند در شرایط کنونی تاثیر بسزایی را در بازار خودرو ایفا کند، گفت‌: آن چه که امروز می‌تواند در مدیریت بازار خودرو موثر باشد، افزایش تولید و رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است.
رونق صنعت منطقه کاشان در گرو کاهش فرایندها و تغییر نگرش ها
ایرالکو الگو قابل اعتمادی برای صنایع استانی و کشوری است
ساخت و ساز غیر مجاز در شمیرانات به معادن رسید
مصوبات ستاد تسهیل در مورد پروژه‌های شستا در کرمانشاه اعلام شد
تولید و اشتغال با توسعه صنایع رونق می گیرد
احیای واحدهای راکد چرخه تولید را تسریع می کند
رییس خانه معدن: ظرفیتهای همدان در عرصه بین المللی معرفی شود
تولید پلی اتیلن در پتروشیمی مهاباد رکورد زد
تولید پلی اتیلن پتروشیمی مهاباد در کشور رکورد زد
51 نوع ماده معدنی در آذربایجان غربی شناسایی شده است