خبرنگاران پیشکسوت قزوین تجلیل شدند

14:11 ۲۱۳ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 190 0
خبرنگاران پیشکسوت قزوین تجلیل شدند

قزوین - ایرنا - در مراسمی با حضور استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی از خبرنگاران و روزنامه نگاران پیشکسوت قزوین تجلیل و قدردانی شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، در این مراسم که روز پنجشنبه توسط انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران قزوین برگزار شد، 12 تن از خبرنگاران پیشکسوت ، کیوسک داران و توزیع کنندگان نشریات مورد تجلیل قرار گرفتند.
رضا اسدی خبرنگار و دبیر خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی قزوین نیز در این مراسم به عنوان یکی از پیشکسوتان عرصه رسانه استان مورد تجلیل قرار گرفت.
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: خبرنگاران در تمام رژیم های حاکمیتی دنیا مولفه ای برای ایجاد تعادل و توازن در جامعه به شمار می روند.
بهمن طاهرخانی با بیان اینکه اصحاب رسانه آنچه که از باب حقوق شهروندی در دنیا مطرح است را برجسته می کنند،افزود: اگر اطلاع رسانی ها درباب مطبوعات نباشد دولت ممکن است به سمت قدرت گرایی پیش برود.
طاهرخانی با اشاره حقوق مطبوعات در قانون اساسی و قوانین عادی جمهوری اسلامی، گفت: برای ضمانت کار خبرنگاری و قلم زدن، حاکمیت اجازه داده که هیچ دادگاه مطبوعاتی تشکیل نمی شود مگر آن که هیات منصفه در آن حضور داشته باشد.
وی ادامه داد: البته در مقابل نیز جامعه مطبوعات که خود به نوعی ایفاگر نقش قاضی جامعه است نباید از دایره انصاف خارج شده و حتما باید حق گویی را در نظر داشته باشد.
دیگر نماینده مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تقدیر از تلاش های خبرنگاران گفت: خبرنگاران در شرایطی می توانند انعکاس دهنده رویدادها و اقدامات انجام شده باشند و روح امید را به جامعه تزریق کنند که در درجه اول خودشان از حقوق حقه برخوردار باشند.
سیده حمیده زرآبادی از استاندار قزوین خواست به عنوان یکی از خدمات رفاهی به صنف خبرنگاران، از ظرفیت میهمانسراهای دستگاه های اجرایی که ویژه کارکنان دولت هستند جهت اسکان خبرنگاران در برخی ایام سال استفاده شود.
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در قزوین نیز در این مراسم به عنوان یکی از خبرنگاران پیشکسوت استان قزوین با بیان دغدغه های جامعه رسانه ای استان، گفت: در شرایط نامناسب اقتصادی مطبوعات و همچنین وضعیت اقتصادی کنونی کشور، متاسفانه دستگاه ها نیز برای صرفه جویی در هزینه ها اولین کاری که می کنند حذف سهم خبرنگاران از آگهی های مطبوعاتی است.
حمید زارع دار افزود: هم اکنون برخی دستگاه ها یک نشریه داخلی ویژه کارکنان خود دارند که مصداق ضرب الامثل معروف 'خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی' است که چندان هم مخاطب و خروجی ندارد در حالی که دستگاه ها می توانند با واگذاری این موضوع به صورت دوره ای به یکی از نشریات داخلی علاوه بر افزایش مخاطبان خود به رونق اقتصادی نشریات هم کمک کنند.
وی همچنین در ادامه با تاکید بر رعایت اخلاق حرفه ای در بین خبرنگاران و حرمت گذاری به شان و جایگاه این حرفه ،گفت: متاسفانه بداخلاقی در جامعه ما رایج شده و این ما روزنامه نگاران و خبرنگاران هستیم که باید ابتدا خود پایبند به اخلاق باشیم تا بعد از آن جامعه را به این سمت هدایت کنیم.
زارع دار در ادامه از عدم پاسخگویی مدیران دستگاه های استان نسبت به رسانه ها انتقاد کرد و خواستار ترویج فرهنگ پاسخ گویی در بین مدیران شد.
7388*3013


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

آتش نشانی تهران: خودکشی دختر جوان را تایید نمی کنیم
تهران - ایرنا - سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اقدام به خودکشی دختر جوان در شهرک غرب پایتخت را تایید نمی کند گفت: هیچ گونه نشانه ای از خودکشی در این رویداد توسط آتش نشانان دیده نشد.
گره زنان بر تار و پود زندگی عشایری
بروجرد - ایرنا - از تالاب بیشه دالان که به سمت آبسرده بروجرد می گذری به «مله تخت» که همان زمگه بهاری عشایر است می رسی، محلی درمیان تپه های سرسبز اردیبهشتی که نمادی از تولید با نقش اساسی زنان را به نمایش می گذارد.
483 حلقه چاه کشاورزی چابهار در انتظار سوخت
چابهار - ایرنا - 483 حلقه چاه کشاورزی در چابهار یکسال در انتظار سوخت هستند تا پس از سال ها رهایی از بند خشکسالی بتوانند از آب بارندگی نهایت استفاده را برده و بیش از یک هزار هکتار زمین کشاورزی را به زیرکشت ببرند.
عبور از تحریم با فرآوری نفت خام-امیرشاهین نایبی فر*
بیرجند - ایرنا - ظرفیت نفت خام به عنوان یکی از سرمایه های خدادادی و تبدیل آن به فرآورده های پتروشیمی در کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا حرکت به سمت استفاده بهینه از این ثروت زمینه عبور از تحریم و رونق تولید را فراهم می آورد.
الأخبار:ترامپ با سیاست ابهام و فشار منتظر تماس ایران است
تهران-ایرنا-روزنامه لبنانی الأخبار نوشت:«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا تلاش دارد تا سیاست «ابهام» و «فشار حداکثری» بر ایران را برای مجاب کردن تهران به مذاکره حفظ کند و رسانه های این کشور را به تنش افزایی و دادن اطلاعات غیر دقیق به ضرر منافع آمریکا متهم می کند.
شبکه الجزیره: طرفداران امارات در یمن به جنگ مزدوران سعودی می روند
تهران - ایرنا - شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد: «عیدروس الزبیدی» رییس شورای موسوم به 'شورای انتقالی جنوب یمن' (مورد حمایت امارات) و عناصرش قصد دارند با بازپس گیری استان 'حضرموت'، مزدوران سعودی را از این مناطق بیرون کنند.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
اندونزی چهره امنیتی به خود گرفت
تهران - ایرنا - دستگیری 30 تروریست با طراحی ایجاد آشوب در روز اعلام نتایج انتخابات سراسری اندونزی در 22 ماه مه ( اول خرداد) باعث شد تا دولت این کشور در هراس از حملات تروریستی، 32 هزار پلیس را برای امنیت جاکارتا و دیگر شهرهای این کشور در روز اعلام نتایج به کار گمارد.
خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است
تهران - ایرنا - کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.
جنگ تحمیلی تجاری آمریکا، آماده باش کامل چین
پکن- ایرنا- رادیو بین المللی چین در گزارشی با اشاره به ادامه جنگ تحمیلی تجاری آمریکا علیه این کشور در نوشت پکن در آمادگی کامل بسر می برد و ترسی از این جنگ ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاکدل: تا آخر رمضان نواب رییس هندبال مشخص می شوند
رییس فدراسیون هندبال گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان نایب رییسان (نایب رییس فدراسیون و نایب رییس بانوان) را معرفی می‌کنیم.
ˮآزادیˮ ایستگاه پایانی ژاوی
دیدار برابر تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آخرین بازی ژاوی در مستطیل سبز خواهد بود.
پاکستان از کشف ذخایر نفتی جدید ناامید شد
تهران- ایرنا- دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان از متوقف شدن عملیات اکتشاف نفت و گاز در سواحل کراچی خبر داد و گفت هیچ ذخایر نفتی در این منطقه کشف نشده است.
دستور آزادی شاهرخ شهنازی صادر شد
تهران- ایرنا- واحد اجرای احکام مدنی مجتمع قضایی شهید بهشتی، طی نامه‌ای به زندان اوین، دستور آزادی دبیرکل کمیته ملی المپیک به جهت تامین وثیقه را صادر کرد.
وزیر نفت عراق: خروج شرکت نفتی آمریکایی «سیاسی» است
وزیر نفت عراق در واکنش به خروج یک شرکت نفتی از این کشور، آن را بی ارتباط با مسائل امنیتی دانست و گفت که این یک اقدام «سیاسی» است.
همایش سواد رسانه ای در قزوین برگزار می شود
روابط عمومی ها تحول آفرین و اثربخش باشند
کلاهبرداری طلایی، فروش سرویسهای مستعمل به جای طلای نو
برجسته کردن ضعف ها مهمترین سرمایه توسعه را از کردستان دور می کند
روابط عمومی ها افکارعمومی را مدیریت کنند
«برادر جان» چقدر به جیب صداوسیما می‌ریزد؟
ضرب‌خوانی‌های مرتضی احمدی در تلویزیون
دغدغه واحدهای صنعتی قزوین از محاسبه مسافت هوایی
ناامیدی، گناه بزرگ
شهرداری تهران برای طرح ترافیک با رسانه ها مکاتبه کرد