160 میلیارد ریال به موسسات بیمه سلامت مرکزی پرداخت می شود

13:59 ۹۶ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 97 0
160 میلیارد ریال به موسسات بیمه سلامت مرکزی پرداخت می شود

اراک - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: 160 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت به موسسه های طرف قرارداد بیمه سلامت این استان تامین شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «محمدرضا جیریایی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی افزود: با تامین این اعتبارات طلب مرداد ماه داروخانه های طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی و طلب تیر و بخشی از مرداد ماه سایر موسسه های طرف قرارداد با این اداره کل پرداخت می شود.
وی ادامه داد: اکنون تمامی طلب سال گذشته و امسال داروخانه ها و بخشی از طلب سایر موسسه های طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده است طلب سال گذشته سایر موسسه های دولتی و دانشگاهی استان به صورت اوراق عرضه تسویه شود و پرداخت طلب سال 96 موسسه های بخش خصوصی نیز از طریق راهکارهای مختلف در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار دارد.
جیریایی یاد آور شد: 567 هزار نفر معادل 40 درصد از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش خدمات بیمه ای بیمه سلامت و بقیه زیر پوشش سایر صندوق های بیمه ای قرار دارند.
وی ادامه داد: 310 هزار نفر این افراد تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستاییان، 88 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه کارکنان دولت، 35 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه سایر اقشار(جانبازان و خانواده شهدا) و 127 هزار تحت پوشش صندوق بیمه همگانی سازمان بیمه سلامت قرار دارند.
جیریایی سه هزار و 56 نفر از بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی را تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان عنوان کرد و گفت: این افراد ماهیانه با پرداخت 220 هزار ریال می توانند از تمامی خدمات درمانی و بهداشتی موسسه های بخش دولتی و خصوصی استان بهره مند شوند.
وی افزود: یک هزار و 426 نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت استان مرکزی از اتباع سایر کشورها می باشند و این استان با بیمه این افراد بیشترین حجم بیمه شده اتباع خارجی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: 730 موسسه درمانی و بهداشتی بخش خصوصی و دولتی طرف قرار داد با این اداره کل وظیفه خدمت رسانی به بیمه شدگان این سازمان را برعهده دارند.
جیریایی گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی سال گذشته 2 میلیون و 800 بار مراجعه به موسسه های طرف قرارداد با این اداره داشته اند و مراجعه این افراد به موسسات طرف قرارداد هر ماه 2 هزار و 200 میلیارد ریال هزینه برای این اداره کل به همراه داشته است.
وی از اجرای طرح استحقاق بخشی در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی استان مرکزی از شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت در این طرح با ارائه کد ملی می توانند خدمات درمانی مورد نیاز خود را در این مراکز دریافت کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی ادامه داد: با اجرای این طرح افرادی که به طورت همزمان از خدمات بیمه ای 2 تا چند صندوق بیمه ای بهره مند می شوند مشخص و بیمه شده باید یکی از صندوق های بیمه ای را برای دریافت خدمات درمانی انتخاب کند.
جیریایی گفت: با آغاز اجرای این طرح در استان مرکزی 11 هزار همپوشانی بیمه سلامت با سایر صندوق های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح کشف و برطرف شده است.
وی ادامه داد: 2 هزار و 601 بیمار خاص در استان مرکزی وجود دارد که 981 نفر این بیماران تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت استان قرار داشته و خدمات مورد نیاز خود را به صورت رایگان دریافت می کنند.
وی ادامه داد: 199 نفر این افراد را بیماران پیوند کلیه، 206 نفر بیماران دیالیزی، 453 نفر بیماران ام اس، 75 نفر هموفیلی و بقیه بیماران تالاسمی تشکیل داده اند و خدمات مورد نیاز خود را به صورت نامحدود از اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی دریافت می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: درمان این افراد ماهانه 11 میلیارد ریال برای اداره کل بیمه سلامت این استان هزینه به همراه دارد.
جیریایی از راه اندازی سامانه 1666 اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی خبر داد و گفت: این سامانه برای ارتباط هرچه بیشتر بیمه شدگان با بیمه سلامت و افزایش نظارت بر موسسه های طرف قرار داد راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: یک هزار بازرسی در 6 ماه امسال در راستای افزایش خدمات کیفی و کمی بر موسسه های طرف قرار داد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی انجام شده است.
بیش از 97 درصد از موسسه های درمانی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و داروخانه استان با این اداره کل طرف قرارداد است.
1955/3075


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

رونمایی  از نرم‌افزار هلو با نام 8 اسمارت
شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو، نرم‌افزار8 اسمارت را رونمایی کرد.
گزارش تصویری از کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ
دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در تاریخ‌های 25 و 26 دی‌ماه میزبان سومین کنفرانس ارتباطات بازاریابی و برندینگ با حضور اساتید دانشگاه، مدیران آژانس‌های تبلیغات کشور و سفارش دهندگان آگهی بود. در این رویداد برای اولین بار جوایز تعالی بازاریابی و برندینگ نیز به کسب‌وکارهای برگزیده اهدا شد. در ادامه گزارش تصویری ایسنا از این رویداد را می‌بینید.
Flip راهکاری نوین و هوشمند برای همفکری
شرکت سامسونگ ایران، نسل جدید نمایشگر تعاملی خود را معرفی کرد. نمایشگر تعاملی Flip که با فاصله‎ای کم از بازارهای جهانی وارد ایران شده، با قابلیت‏‌ها و نوآوری‏‌های جدید خود امکان عرضه ایده‏‌ها و تعامل گسترده‏‌تر را میان شرکت‌کنندگان در نشست‏‌های کاری فراهم می‏‌کند.
فروش اینترنتی مصالح ساختمانی
تولیدکنندگان «این‌سو» شما را در انتخاب مصالح ساختمانی یاری می‌کنند.
دومین نمایشگاه کار ایران با 800 موقعیت شغلی برگزار می‌شود
مجتمع نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو تهران در 4 تا 6 بهمن میزبان دومین نمایشگاه کار ایران خواهد بود.
9 نکته شگفت‌انگیز برای پذیرایی از مهمان‌ها
عشق به مهمانی‌دادن و پذیرایی‌کردن در خیلی‌ها وجود دارد؛ کسانی که دوست دارند همه را دور هم جمع کنند و ساعت‌های خوشی را برایشان به یادگار بگذارند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید مهمانی‌هایتان بی‌عیب و نقص برگزار شوند، به مهمان‌هایتان خوش بگذرد و سلیقه‌تان زبانزد همه شود، این مطلب را بخوانید.
کمپینی برای حمایت از کودکان کار
توجه به نیازهای اساسی کودکان نیازمند در شرایط کنونی یک وظیفه ملی است.
بهار بهترین فصل سفر به مرداب سراوان
کسانی که اهل گشت و گذار باشند، حتما مرداب سراوان را دیده‌اند. مردابی که با نگاه اول به آن متوجه واقعیت و زیبایی آن نمی‌شوید؛ و احتمالا فکر می‌کنید که وسط آن را چمن پوشیده‌ است.
لاغرشدن با ورزش ایکس بادی
حتما شما هم نام ورزش ایکس بادی را شنیده‌اید و با خود گفتید که “این هم یکی دیگه از روش‌های درآمدزایی هست که هیچ فایده‌ای برای سلامتی یا لاغری نداره!” البته در واقعیت این طور نیست و این ورزش می‌تواند کمک‌های زیادی به شما بکند. ایکس بادی ورزشی است که اکنون در بیش از ۵۵ کشور دنیا طرفدار دارد.
۳ فیلم برتر دسامبر ۲۰۱۸ براساس imdb
ایران زیرنویس شما را به تماشا ۳ فیلم برتر دسامبر ۲۰۱۸ دعوت می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

طاهریان: ورزش زنان پس از انقلاب جایگاهش را پیدا کرد
نایب رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به پر رنگ شدن جایگاه ورزش زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، معتقد است: اگر در گذشته به دنبال آن بودیم تا نگاه منفی مسئولان نسبت به ورزش زنان مثبت شود، الان این جایگاه به جایی رسیده که مسئولان با حمایت و توجه ویژه به بانوان سعی در افزایش مدال آوری آنها در رویدادهای جهانی، المپیک و پارالمپیک دارند.
لیگ برتر والیبال بانوان در ایستگاه آخر
لیگ برتر والیبال بانوان به هفته پایانی خود رسیده است و تکلیف قهرمان در این هفته مشخص می‌شود.
ترکاشوند: دلیل تاخیر در انتخابات والیبال را نمی‌فهمم!
ملی‌پوش اسبق والیبال گفت: دلیل تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون را نمی‌فهمم و در حال حاضر زمان را از دست داده‌ایم.
یک سالِ ˮثوریˮ در بوکس!
حسین ثوری در طول یک سالی که هدایت فدراسیون بوکس را بر عهده دارد اقدامات قابل توجهی را انجام داده ولی با این وجود نباید تنها نقاط مثبت خود را ببیند و بهتر است در کم کردن نقاط ضعف خود نیز تلاش بیشتری داشته باشد.
بانوی طلایی کشتی ایران: بلاتکلیفیم!
ملی پوش کشتی کلاسیک بانوان از وضعیت خود بعد از مسابقات بین‌المللی لبنان گلایه کرد و گفت چشم انتظار و گوش به زنگ هستیم تا خبری از اردوی تیم ملی بدهند، اما خبری نیست و در بلاتکلیفی به سر می‌بریم.
اورژانس؛ از عهد عتیق تا امروز + عکس
پزشکان در کدام کشورها بیشترین درآمد را دارند؟
اینفوگرافی - پنج دلیل تشنگی مداوم
توضیح وزارت بهداشت در باره محکومیت ˮحسین دهباشیˮ
ابتلا به بی اشتهایی عصبی به بهانه‌ کاهش وزن
افزایش تعداد کلینیک‌های تخصصی پرستاری در کشور تا پایان سال آتی
کامل‌ترین پرداخت‌ها و کمترین میزان فرار مالیاتی در کشور مربوط به پزشکان است
آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در جنوب شرق کشور از ۶ بهمن‌ماه
پیام تسلیت سرپرست وزارت بهداشت در پی درگذشت یک پزشک جوان
نرخ ۷ درصدی حق بیمه برای سازمان بیمه سلامت قابل قبول نیست