160 میلیارد ریال به موسسات بیمه سلامت مرکزی پرداخت می شود

13:59 ۲۷ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 30 0
160 میلیارد ریال به موسسات بیمه سلامت مرکزی پرداخت می شود

اراک - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: 160 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت به موسسه های طرف قرارداد بیمه سلامت این استان تامین شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «محمدرضا جیریایی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی افزود: با تامین این اعتبارات طلب مرداد ماه داروخانه های طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی و طلب تیر و بخشی از مرداد ماه سایر موسسه های طرف قرارداد با این اداره کل پرداخت می شود.
وی ادامه داد: اکنون تمامی طلب سال گذشته و امسال داروخانه ها و بخشی از طلب سایر موسسه های طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده است طلب سال گذشته سایر موسسه های دولتی و دانشگاهی استان به صورت اوراق عرضه تسویه شود و پرداخت طلب سال 96 موسسه های بخش خصوصی نیز از طریق راهکارهای مختلف در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار دارد.
جیریایی یاد آور شد: 567 هزار نفر معادل 40 درصد از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش خدمات بیمه ای بیمه سلامت و بقیه زیر پوشش سایر صندوق های بیمه ای قرار دارند.
وی ادامه داد: 310 هزار نفر این افراد تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستاییان، 88 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه کارکنان دولت، 35 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه سایر اقشار(جانبازان و خانواده شهدا) و 127 هزار تحت پوشش صندوق بیمه همگانی سازمان بیمه سلامت قرار دارند.
جیریایی سه هزار و 56 نفر از بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی را تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان عنوان کرد و گفت: این افراد ماهیانه با پرداخت 220 هزار ریال می توانند از تمامی خدمات درمانی و بهداشتی موسسه های بخش دولتی و خصوصی استان بهره مند شوند.
وی افزود: یک هزار و 426 نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت استان مرکزی از اتباع سایر کشورها می باشند و این استان با بیمه این افراد بیشترین حجم بیمه شده اتباع خارجی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: 730 موسسه درمانی و بهداشتی بخش خصوصی و دولتی طرف قرار داد با این اداره کل وظیفه خدمت رسانی به بیمه شدگان این سازمان را برعهده دارند.
جیریایی گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی سال گذشته 2 میلیون و 800 بار مراجعه به موسسه های طرف قرارداد با این اداره داشته اند و مراجعه این افراد به موسسات طرف قرارداد هر ماه 2 هزار و 200 میلیارد ریال هزینه برای این اداره کل به همراه داشته است.
وی از اجرای طرح استحقاق بخشی در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی استان مرکزی از شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت در این طرح با ارائه کد ملی می توانند خدمات درمانی مورد نیاز خود را در این مراکز دریافت کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی ادامه داد: با اجرای این طرح افرادی که به طورت همزمان از خدمات بیمه ای 2 تا چند صندوق بیمه ای بهره مند می شوند مشخص و بیمه شده باید یکی از صندوق های بیمه ای را برای دریافت خدمات درمانی انتخاب کند.
جیریایی گفت: با آغاز اجرای این طرح در استان مرکزی 11 هزار همپوشانی بیمه سلامت با سایر صندوق های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح کشف و برطرف شده است.
وی ادامه داد: 2 هزار و 601 بیمار خاص در استان مرکزی وجود دارد که 981 نفر این بیماران تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت استان قرار داشته و خدمات مورد نیاز خود را به صورت رایگان دریافت می کنند.
وی ادامه داد: 199 نفر این افراد را بیماران پیوند کلیه، 206 نفر بیماران دیالیزی، 453 نفر بیماران ام اس، 75 نفر هموفیلی و بقیه بیماران تالاسمی تشکیل داده اند و خدمات مورد نیاز خود را به صورت نامحدود از اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی دریافت می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: درمان این افراد ماهانه 11 میلیارد ریال برای اداره کل بیمه سلامت این استان هزینه به همراه دارد.
جیریایی از راه اندازی سامانه 1666 اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی خبر داد و گفت: این سامانه برای ارتباط هرچه بیشتر بیمه شدگان با بیمه سلامت و افزایش نظارت بر موسسه های طرف قرار داد راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: یک هزار بازرسی در 6 ماه امسال در راستای افزایش خدمات کیفی و کمی بر موسسه های طرف قرار داد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی انجام شده است.
بیش از 97 درصد از موسسه های درمانی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و داروخانه استان با این اداره کل طرف قرارداد است.
1955/3075


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سالروز پرتاب کیهان‌پیمایِ ناکام
کیهان‌پیمای "بوران"(به همان معنای بوران در زبان فارسی) در ۱۵ نوامبر ۱۹۸۸(۲۴ آبان ۱۳۶۷) از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور راهی مدار زمین شد و ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون سرنشین در خارج از جو پرواز کرد و به زمین برگشت.
اپل ابزار ضد هک آیفون ساخته است؟
شواهد نشان می‌دهند که اپل و دو شرکت که روی سیستم قفل و رمزگذاری آیفون کار کرده‌اند، تلاش‌های خود را در پشت‌ صحنه جهت ارتقای دستگاه‌های امنیتی این شرکت ادامه می‌دهند.
کاریکاتور: واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی!
انتخاب پیروز حناچی با اختلاف یک رای توسط اعضای شورای شهر برای شهرداری تهران، تیتر یک صفحه طنز «بی قانون» شده است.
با این میوه، سرخوش شوید
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: مصرف میوه‌ی «به»، شادی‌آور و مقوی معده است لذا مصرف آن برای افرادی که از رفلاکس معده یا به اصطلاح ترش کردن گلایه‌ دارند، به ویژه به صورت رب بسیار موثر است.
تجاوز به ۲ پسر دبستانی به بهانه دیدن خرگوش!
پسری که به اتهام آزار و اذیت دو کودک دستگیر شده در بازجویی‌ها مدعی شد خودش در کودکی قربانی تعرض شده بود.
۱۳ هشدار صندوق جهانی حیات وحش
صندوق جهانی حیات وحش در آخرین گزارش خود ۱۳ هشدار را مطرح کرد که نابودی ۵۰ درصد از آب‌های شیرین دنیا و ورود دست کم ۴.۵ میلیون تن پلاستیک در سال ۲۰۱۰ به دریاها و اقیانوس‌ها از جمله آن‌هاست.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران
بیشترین میزان رشد بارش‌ها در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته (سال آبی ۹۷-۹۶) مربوط به حوضه آبریز قره قوم (شمال شرقی کشور) و حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان (جنوب کشور) است.
خرید هواپیما از ژاپنی‌ها در ازای پول فروش نفت
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست.
دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست
در پی روند نزولی قیمت دلار در روزهای گذشته، یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران علت این نوسانات را مسائل سیاسی می‌داند و معتقد است که پارامترهای اقتصادی تاثیر چندانی در کاهش یا افزایش نرخ ارز ندارد.
حقوق‌ها در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان در سال آینده را اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ˮظریفˮ
برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات ظریف درباره پولشویی خواستار حضور وی در کمیسیون امنیت ملی مجلس و توضیح درباره اظهاراتش شدند.
بی بی سی کشتار کودکان را سانسور و نگران آزار سگ‌ها شد!
رسانه سلطنتی انگلستان درحالی که در مقابل کشتار کودکان در یمن سکوت کرده، گزارشی را با تیتر نگرانی از «سگ آزاری» در ایران منتشر کرد!
علت کارشکنی اصلاح‌طلبان در مسیر شهردار شدن هاشمی
یک روزنامه نزدیک به خانواده هاشمی و کارگزاران می‌گوید حسادت‌ها نگذاشت محسن هاشمی شهردار شود.
ویدئو - برداشت طلای سرخ
هرساله با شروع فصل برداشت زعفران، اکثر مردم منطقه تربت حیدریه صبح ها را در زمین های کشاروزی مشغولند و عصرها را در بازار سپری می‌کنند. با توجه به سطح کشت ۸۰ هزار هکتاری زعفران در این منطقه، کارگران زیادی از شهرها و روستاهای اطراف از جمله تربت‌جام، خواف و گناباد برای کار وارد این شهر می‌شوند، به طوری که این محصول برای حدود ۷۰ هزار نفر به طور مستقیم ایجاد شغل می‌کند. خراسان رضوی با در اختیار داشتن سهم ۸۰ درصدی از تولید زعفران ایران به عنوان قطب تولید زعفران جهان شناخته می‌شود.
سالروز پرتاب کیهان‌پیمایِ ناکام
کیهان‌پیمای "بوران"(به همان معنای بوران در زبان فارسی) در ۱۵ نوامبر ۱۹۸۸(۲۴ آبان ۱۳۶۷) از پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور راهی مدار زمین شد و ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه بدون سرنشین در خارج از جو پرواز کرد و به زمین برگشت.
20 میلیارد ریال برای توسعه اورژانس میبد، تامین شد
میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند
استارتاپ ویکند حوزه سلامت در گیلان آغاز شد
خدمات دامپزشکی در همه روستاهای آذربایجان غربی عرضه می شود
307 معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی زنجان هستند
جراحی سرطان سینه با تکنیک جدید در اردبیل انجام شد
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه جمهوری آذربایجان همکاری می کنند
چهار طرح عمرانی بیمارستان غرضی آماده بهره برداری است
ستاد مدیریت محله شهرداری تهران تجاوز در مهدکودک را رد کرد
ستاد مدیریت محله شهرداری تهران تجاوز در مهدکودک را رد کرد