160 میلیارد ریال به موسسات بیمه سلامت مرکزی پرداخت می شود

13:59 ۱۸۲ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 143 0
160 میلیارد ریال به موسسات بیمه سلامت مرکزی پرداخت می شود

اراک - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: 160 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت به موسسه های طرف قرارداد بیمه سلامت این استان تامین شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «محمدرضا جیریایی» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی افزود: با تامین این اعتبارات طلب مرداد ماه داروخانه های طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی و طلب تیر و بخشی از مرداد ماه سایر موسسه های طرف قرارداد با این اداره کل پرداخت می شود.
وی ادامه داد: اکنون تمامی طلب سال گذشته و امسال داروخانه ها و بخشی از طلب سایر موسسه های طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده است طلب سال گذشته سایر موسسه های دولتی و دانشگاهی استان به صورت اوراق عرضه تسویه شود و پرداخت طلب سال 96 موسسه های بخش خصوصی نیز از طریق راهکارهای مختلف در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار دارد.
جیریایی یاد آور شد: 567 هزار نفر معادل 40 درصد از جمعیت استان مرکزی تحت پوشش خدمات بیمه ای بیمه سلامت و بقیه زیر پوشش سایر صندوق های بیمه ای قرار دارند.
وی ادامه داد: 310 هزار نفر این افراد تحت پوشش صندوق بیمه عشایر و روستاییان، 88 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه کارکنان دولت، 35 هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه سایر اقشار(جانبازان و خانواده شهدا) و 127 هزار تحت پوشش صندوق بیمه همگانی سازمان بیمه سلامت قرار دارند.
جیریایی سه هزار و 56 نفر از بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی را تحت پوشش صندوق بیمه ایرانیان عنوان کرد و گفت: این افراد ماهیانه با پرداخت 220 هزار ریال می توانند از تمامی خدمات درمانی و بهداشتی موسسه های بخش دولتی و خصوصی استان بهره مند شوند.
وی افزود: یک هزار و 426 نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت استان مرکزی از اتباع سایر کشورها می باشند و این استان با بیمه این افراد بیشترین حجم بیمه شده اتباع خارجی را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: 730 موسسه درمانی و بهداشتی بخش خصوصی و دولتی طرف قرار داد با این اداره کل وظیفه خدمت رسانی به بیمه شدگان این سازمان را برعهده دارند.
جیریایی گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی سال گذشته 2 میلیون و 800 بار مراجعه به موسسه های طرف قرارداد با این اداره داشته اند و مراجعه این افراد به موسسات طرف قرارداد هر ماه 2 هزار و 200 میلیارد ریال هزینه برای این اداره کل به همراه داشته است.
وی از اجرای طرح استحقاق بخشی در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی استان مرکزی از شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: بیمه شدگان اداره کل بیمه سلامت در این طرح با ارائه کد ملی می توانند خدمات درمانی مورد نیاز خود را در این مراکز دریافت کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی ادامه داد: با اجرای این طرح افرادی که به طورت همزمان از خدمات بیمه ای 2 تا چند صندوق بیمه ای بهره مند می شوند مشخص و بیمه شده باید یکی از صندوق های بیمه ای را برای دریافت خدمات درمانی انتخاب کند.
جیریایی گفت: با آغاز اجرای این طرح در استان مرکزی 11 هزار همپوشانی بیمه سلامت با سایر صندوق های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح کشف و برطرف شده است.
وی ادامه داد: 2 هزار و 601 بیمار خاص در استان مرکزی وجود دارد که 981 نفر این بیماران تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت استان قرار داشته و خدمات مورد نیاز خود را به صورت رایگان دریافت می کنند.
وی ادامه داد: 199 نفر این افراد را بیماران پیوند کلیه، 206 نفر بیماران دیالیزی، 453 نفر بیماران ام اس، 75 نفر هموفیلی و بقیه بیماران تالاسمی تشکیل داده اند و خدمات مورد نیاز خود را به صورت نامحدود از اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی دریافت می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: درمان این افراد ماهانه 11 میلیارد ریال برای اداره کل بیمه سلامت این استان هزینه به همراه دارد.
جیریایی از راه اندازی سامانه 1666 اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی خبر داد و گفت: این سامانه برای ارتباط هرچه بیشتر بیمه شدگان با بیمه سلامت و افزایش نظارت بر موسسه های طرف قرار داد راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: یک هزار بازرسی در 6 ماه امسال در راستای افزایش خدمات کیفی و کمی بر موسسه های طرف قرار داد اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی انجام شده است.
بیش از 97 درصد از موسسه های درمانی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و داروخانه استان با این اداره کل طرف قرارداد است.
1955/3075


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

اصلاح‌طلبان برای چه ‌کسی شرط می‌گذارند؟
«معلوم نیست که در صورت محقق‌نشدن شرط اصلاح‌طلبان و شرکت‌نکردن آنها در انتخابات تغییری در روند برگزاری انتخابات رخ خواهد داد یا خیر؟ تجربه نشان داده است که در صورت شرکت‌نکردن اصلاح‌طلبان، انتخابات برگزار می‌شود و از قضا نیروهای اصولگرا و حتی اصولگرایان تندرو روی کار می‌آیند.»
16 محموله جهاد کشاورزی استان مرکزی به مناطق سیل زده ارسال شد
اراک- ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 16 محموله از کمک های سازمان جهاد کشاورزی این استان برای کمک به مردم مناطق سیل زده به استان های لرستان و خوزستان ارسال شد.
چقدر هموفیلی ها را دریافته ایم؟
تهران- ایرنا- دیشب 2 نماد پایتخت به رنگ قرمز درآمده بودند تا یادآوری از روز جهانی بیماران هموفیلی و نیز تلنگری باشد برای ما که چقدر تاکنون به یاد این دسته از بیماران بوده ایم؟ کسانی که غیر از تحمل مستمر درد، هزینه های درمانشان نیز گران است.
سامانه بارشی ظهر جمعه از پلدختر خارج می شود
پلدختر - ایرنا- مدیر کل هواشناسی استان لرستان با اشاره به آغاز بارش های بهاری در شهرستان پلدختر، گفت: این بارش ها ادامه دارد اما ظهر جمعه/فردا/ سامانه بارشی از منطقه خارج می شود.
نماینده مجلس: اهالی رباط کریم معضل پرداخت عوارضی دارند
تهران- ایرنا- نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دریافت عوارض در محل عوارضی اول مستقر در آزادراه تهران-ساوه برای ساکنان شهرستان های رباط کریم و بهارستان به معضل تبدیل شده است.
روستاییان سیل زده «چم رستمیان» پلدختر هیچ کمکی نگرفته اند
پلدختر - ایرنا - سیل 12 فروردین جاری در پلدختر خسارت های سنگین و فراوانی به روستاهای حاشیه و پایین دست رودخانه های کشکان و سیمره وارد کرد؛ «چم رستمیان» از جمله این روستاها است.
770 راس دام در سیل پلدختر تلف شد
پلدختر- ایرنا- رئیس شبکه دامپزشکی پلدختر با اشاره به اینکه در حال ارزیابی خسارت های سیل هستیم، گفت: بر اساس آخرین گزارش ها، 700 راس دام سبک و 70 راس دام سنگین در اثر سیل تلف شدند؛ 9 راس از این تعداد معدوم سازی شدند.
آیین نکوداشت پرفسور لگنهاوزن در قم برگزار شد
قم- ایرنا- آیین نکوداشت علمی پرفسور محمد لگنهاوزن روز پنجشنبه در موسسه آموزشی، پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد.
کرمانی ها سیستم تصفیه آب سیار حمیدیه را راه اندازی کردند
کرمان - ایرنا - با تلاش متخصصان شرکت آب و فاضلاب استان کرمان و تأمین اعتبار توسط ستاد معین، سیستم تصفیه آب سیار شهرستان حمیدیه در استان خوزستان با ظرفیت تصفیه روزانه 80 هزار لیتر راه اندازی شد.
استاندار تهران: سرانه بیمارستانی غرب استان فاجعه است
تهران- ایرنا- «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم با اشاره به سرانه بیمارستانی غرب استان به میزان 0.6 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت، آن را یک فاجعه خواند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه به تاخیر افتاد
تهران-ایرنا- منابع خبری امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که نشست هیات افغانستان و طالبان در دوحه پایتخت قطر که قرار بود امروز برگزار شود، به تاخیر افتاد.
پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
مجبور باشیم «اینستاگرام» را فیلتر خواهیم کرد
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر مسیری پیش رو دارد به جز فیلترینگ اینستاگرام این شیوه را در پیش بگیرد و روی فعالیت‌های اینستاگرام اعمال حاکمیت کند؛ چنانچه مسیری برای نظارت وجود ندارد، مجبورخواهیم شد اینستاگرام را فیلتر کنیم.
چقدر هموفیلی ها را دریافته ایم؟
نرخ شیوع اضافه وزن در کاشان 10.5 درصد است
خانواده بانوی اهدا کننده عضو در بوکان مورد تجلیل قرار گرفتند
میزگرد بررسی وضعیت مدیریت پسماند در ایرنا شهرکرد برگزار شد
32 درصد جمعیت بوکان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند
فروداضطراری هواپیمای روسی در تهران
روان درمانگران به دنبال ریشه یابی پرخاشگری و ویرانگری هستند
استاندار تهران سرانه بیمارستانی غرب این استان را فاجعه خواند
164 هزار تست سل و بروسلوز درقزوین انجام شد
برنامه های هفته سلامت گیلان با شعار مراقبت های اولیه بهداشتی