سرنوشت منطقه موضوع نبرد جدید بین ایران و آمریکا است

15:31 ۱۸۲ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 457 0
سرنوشت منطقه موضوع نبرد جدید بین ایران و آمریکا است

تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که پیش از انقلاب، ایران بهشت آمریکا بود که انقلاب اسلامی آن را به هم زد، گفت: امروز در یکی از مهم ترین رویارویی ها به سر می بریم و نبرد ایران و آمریکا بر سر سرنوشت منطقه در حال وقوع است.

ایرنا

به گزارش ایرنا از مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی که روز پنجشنبه 26 مهر ماه در پنجمین کنگره سراسری جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی سخن می گفت، افزود: امروز در چهلمین سال انقلاب با رویارویی دیگری با آمریکا مواجه هستیم. هر چند این تقابل نخستین رویارویی نیست اما از ویژگی های خاص و مهمی برخوردار است. هدف این رویارویی آینده منطقه است و به آن می توانیم رویارویی سرنوشت بگوییم. رویارویی سرنوشت منطقه بین ایران و آمریکا در حال وقوع است.
وی افزود: نتیجه این رویارویی برای ایران و آمریکا تعیین کننده است. آمریکایی ها از بعد از جنگ جهانی دوم در منطقه ما مستقر شدند و جای انگلیس را در ایران و عربستان و دیگر کشورها گرفتند. آمریکایی ها به عنوان دفاع از این منطقه برابر کمونیسم نفت و گاز منطقه را بردند و بازار اسلحه خود را در اینجا برپا کردند و امنیت اسرائیل را تضمین کردند. اینجا بهشت آمریکا بود که انقلاب اسلامی آن را به هم زد. به همین دلیل رویارویی های آمریکا با این انقلاب شروع شد و امروز در یکی از مهم ترین رویارویی ها به سر می بریم.
رضایی اظهار داشت: در این 40 سال آمریکایی ها روز به روز ضعیف تر شدند ایران را از دست دادند. عربستان را رو در روی ما قرار دادند و ناکام ماندند. عربستان هم نتوانست نقشی برای آمریکا ایفا کند و از امید و آرزوهایی که آمریکا خارج شد.
وی با اشاره به شکست های متعدد آمریکا در منطقه افزود: آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که ایران را ازسر راه بردارند. اگر آنها ایران را در خود حل کند، تمام منطقه به دست آمریکا می افتد. اما اگر آمریکا شکست بخورد، باید به طور کامل از منطقه خارج شوند و ایران قدرت بزرگ جهان اسلام خواهد شد و اسرائیل به محاصره در خواهد آمد. اگر آنها پیروز شوند، به تعبیر حضرت امام، مساجد را هم از ما می گیرند.
رضایی با اشاره به اهمیت رویارویی ایران و آمریکا در منطقه گفت: این نبرد بسیار جدی است. ابتدا تلاش کردند که از طریق کنترل پیشرفت هسته ای ما، جلوی ما را بگیرند. تیم جدید آمریکا می گوید با کنترل هسته ای ایران، جلوی پیشرفت ایران را نمی توان گرفت. نباید این طور فکر کرد که اگر کسی غیر از ترامپ از جمهوریخواهان می آمد، مسائل خیلی فرق می کرد. پشت سر ترامپ یک دکترین است که می خواهد ایران را شکست دهد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: اقتصاد نقطه آسیب پذیر ما بود اما ماجرا تنها اقتصاد نیست. تمام برنامه آمریکا اقتصاد نیست رسانه هم هست. جریان های تروریستی هم هست. نمونه آن را در اهواز و سیستان و بلوچستان دیدید.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه اقتصادهای دنیا با پدیده شوک اقتصادی مواجه هستند. اقتصاد ضربان دارد اگر از حد طبیعی خارج شود، گرفتار تورم یا رکود می شود.
رضایی افزود: ما باید اقتصاد را سرو سامان بدهیم. مردم باید برادری و کارآمدی دولت را درعمل ببینند. در جنگ رسانه ای، قرارگاه های دشمن در عربستان و اسرائیل و اروپای شرقی به وجود آمده که فعال شده اند. در عملیات های تروریستی، می خواهند به مردم بگویند که دستاورد انقلاب در بعد امنیت متزلزل است. این جنگ اقتصادی و رسانه ای و تروریستی پروژه جدید آمریکایی ها برای ماندن در منطقه است. این جنگ بر سر آینده است. دشمنان می خواهند از فروپاشی خودشان در منطقه جلوگیری کنند و مسلمانان منطقه با هم متحد نشوند. این منطقه، نقطه سرنوشت جهان است.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس تاکید کرد: ما به فضل پروردگار متعال آینده پرفروغی را برای ایران اسلامی رقم خواهیم زد. جنگ بر سر ریال ایران و دلار آمریکاست. جنگ بر سر خروج آمریکا از منطقه و نفوذ ایران در منطقه است. بحث سرنوشت آزادی و استقلال و یا ماندن استعمارگران در منطقه است باید مردم به صحنه مصاف بیایند و امور را مدیریت کنند. اگر ملت به صحنه نیایند، دشمن مردم را به اردوگاه خود می برند. دشمن می خواهد این عصای حضرت موسی را از دست رهبر انقلاب بگیرد. در سیزدهم آبان تکبیرهای باشکوه از جای جای ایران اسلامی، بلند خواهد شد.
سیام**1751*2017


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست داخلی
سیاست داخلی

آخرین اخبار

نماینده مجلس: اهالی رباط کریم معضل پرداخت عوارضی دارند
تهران- ایرنا- نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: دریافت عوارض در محل عوارضی اول مستقر در آزادراه تهران-ساوه برای ساکنان شهرستان های رباط کریم و بهارستان به معضل تبدیل شده است.
جریمه بکارگیری غیرقانونی اتباع خارجی مشخص شد
بر اساس اعلام یکی از اتحادیه‌های صنفی پایتخت، کارفرمایانی که اقدام به استفاده از خدمات اتباع خارجی فاقد پروانه کار می‌کنند، بابت هر روز اشتغال غیرمجاز تبعه خارجی در سال ۹۸ برابر اتحادیه رستوران‌دارن و دارندگان سلف‌سرویس در اطلاعیه‌ای با انتشار متنی، نسبت به بکارگیری اتباع خارجی فاقد پروانه کار، به اعضای این اتحادیه هشدار داد.
فرود اضطراری هواپیمای روسی در تهران
تهران- ایرنا- مرکز اورژانس تهران از فرود اضطراری یک فروند هواپیمای روسی عازم دبی طی امروز(پنجشنبه) در فرودگاه مهرآباد به منظور رسیدگی به حال یک بیمار بدحال این هواپیما خبر داد.
شاهد آثار و جلوه‌های اضمحلال استکبار جهانی هستیم
رییس قوه قضاییه گفت: اکنون نظام اسلامی با وجود همه تلاش‌ها و امکانات دشمنان در برابر نظام سلطه ایستاده است و به فرموده رهبری آینده بسیار روشن است و بی تردید پیروزی از آن ماست و اکنون شاهد آثار و جلوه‌های اضمحلال استکبار جهانی هستیم.
جدیدترین قیمت خودرو‌های داخلی در بازار
جدیدترین قیمت خودروهای داخلی در پی فروش فوری‌ محصولات ایران خودرو و سایپا با اندکی تغییرات در بازار همراه شد.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی: 15 کیلومتر از بزرگراه تبریز - اهر زیر بار ترافیک می رود
تبریز - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال 15 کیلومتر از بزرگراه تبریز - اهر که جزو تعهدات یکی از شرکت های زیرمجموعه این بنیاد است، زیر بار ترافیک می رود.
اعتراض باشگاه ذوب‌آهن علیه بلیت فروشی
مسئولان باشگاه ذوب‌آهن همچنان نسبت به نحوه بلیت فروشی باشگاه پرسپولیس به آن معترض هستند مدعی هستند مصوبه شورای تامین استان در مورد بلیت فروشی این مسابقه از سوی سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات اجرا نشده است.
روحیه ایثار و شهادت طلبی ارتش مبنای اقتدار نظام است
استاندار قم گفت: حفظ روحیه ایثار و شهادت طلبی در ارتش، مبنای اقتدار نظام و امنیت ملی است.
بیش از 11 هزار مسکن برای زلزله زدگان سرپل ذهاب ساخته شد
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب از اتمام ساخت 11 هزار و 11 واحد مسکونی برای زلزله زدگان شهری و روستایی این شهرستان که در زلزله 7.3ریشتری سال 96 غرب کرمانشاه آسیب دیده بود، خبر داد.
خانه تکانی یوونتوس!
باشگاه یوونتوس در تابستان پیش رو به دنبال یک خانه تکانی اساسی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
مجبور باشیم «اینستاگرام» را فیلتر خواهیم کرد
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر مسیری پیش رو دارد به جز فیلترینگ اینستاگرام این شیوه را در پیش بگیرد و روی فعالیت‌های اینستاگرام اعمال حاکمیت کند؛ چنانچه مسیری برای نظارت وجود ندارد، مجبورخواهیم شد اینستاگرام را فیلتر کنیم.
پالایشگاه های هند از اوپک، مکزیک و آمریکا نفت می خرند
دهلی نو-ایرنا- مقامات آگاه اعلام کردند که در صورت تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه آینده، پالایشگاه های هندی قصد دارند سفارشات نفتی خود را از دیگر کشورهای عضو سازمان اوپک، مکزیک و آمریکا افزایش دهند.
هم افزایی حداکثری نیروها برای افزایش انسجام ملی
استانی شدن انتخابات باعث تقویت احزاب می شود
دبیران کمیته های حزب کارگزاران انتخاب شدند
فرماندار همدان: روستاها در خط مقدم رونق تولید هستند
«سیل» محور بحث‌های حزب اتحاد ملت
استاندار: احزاب نقش مهمی در تصمیم سازی و نظارت دارند
عضو شورای خانه احزاب:دولت بستر مناسب فعالیت احزاب را فراهم کرد
دولت تدبیر و امید بستر مناسب فعالیت احزاب را فراهم کرد
کرسی های آزاد اندیشی مطابق درخواست دانشجویان باشد
افزایش فعالیت کمیته انتخابات حزب اتحاد ملت