حسرت ورزش سبزوار 13 ساله شد

11:06 ۱۸۵ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 156 0
حسرت ورزش سبزوار 13 ساله شد

سبزوار- ایرنا- ساخت ورزشگاه 15 هزار نفری سربداران سبزوار پس 13 سال از آغاز تاکنون تنها 50 درصد پیشرفت داشته و با رها شدن به حال خود به حسرتی برای علاقمندان ورزش در این شهرستان تبدیل شده است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، وجود ظرفیت های بالای ورزشی به خصوص در رشته های فوتبال و دو و میدانی سبزوار مسئولان را در دهه 1380 مجاب به ساخت ورزشگاهی 15 هزار نفری در این شهر کرد. ورزشگاهی که از آن به عنوان یکی از مهمترین طرحهای عمرانی و ورزشی سبزوار یاد می شد.
این مجموعه در ابتدا قرار بود ظرف سه سال به بهره برداری برسد و محلی برای برگزاری مسابقات ورزشی باشد اما امروز این پروژه ورزشی نه تنها پس از گذشت بیش از یک دهه به سرانجام نرسیده بلکه از دو سال پیش به سبب نبود اعتبارات به حالت تعطیل در آمده است.
* ورزشگاه سربداران نیازمند نگاه ملی
رئیس هیات فوتبال سبزوار به خبرنگار ایرنا گفت: این ورزشگاه چندین سال است که به حال خود رها و آنچه که تاکنون بنا شده نیز هر روز در حال خرابی است اما فقط وعده برای تامین اعتبار ساخت آن داده می شود.
سید جلال حسینی ساخت این مجموعه را نیازمند نگاه ملی ذکر و بیان کرد: ساخت ورزشگاه سبزوار به تنهایی در توان مسئولان شهرستان نیست از اینرو اتمام این پروژه ورزشی نیازمند نگاه ملی است.
وی ادامه داد: سبزوار محروم از یک ورزشگاه مناسب و استاندارد است و هم اینک مسابقات فوتبال شهرستان در دو زمین چمن شهید خوشبین و شهید مظهری برگزار می شود. در صورت بهره برداری ورزشگاه 15 هزار نفری سربداران علاوه بر بالا رفتن سطح کیفی مسابقات، سبزوار می تواند میزبانی مسابقات استانی را نیز بر عهده گیرد.
رئیس هیات فوتبال سبزوار گفت: هم اکنون دو گروه 12 تیمی فوتبال در لیگ برتر و دسته اول فوتبال شهرستان حضور دارند و روزانه دو بازی برگزار می کنند. علاوه بر آن چهار مدرسه فوتبال کار استعدادیابی را در این رشته ورزشی انجام می دهند.

* اعتبارات تخصیص یافت اما پرداخت نشد
رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار نیز مهمترین طرح ورزشی نیمه تمام این شهرستان را ورزشگاه 15 هزار نفری سربداران اعلام و بیان کرد: تکمیل این طرح نیازمند تخصیص اعتبارات مورد نیاز است.
مجید نصرالله زاده افزود: هم اینک عملیات ساخت تعطیل است. یکی از عوامل مهم تکمیل نشدن ورزشگاه 15 هزارنفری سبزوار پرداخت نشدن اعتبارات تخصیص یافته در زمان مشخص بود که سبب سرگردان ماندن این طرح ورزشی شد.
وی اظهار داشت: از طرفی با توجه به استعدادهای خوب نونهالان و نوجوانان در رشته های دومیدانی و فوتبال، جوانان این شهرستان از یک پیست تارتان نیز محرومند که امیدواریم با تکمیل این مجموعه ورزشی مشکلات این بخش نیز برطرف شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار ادامه داد: این طرح یکی از نیازهای ضروری شهرستان است که باید از ردیف بودجه ای متمرکزی تقویت شود تا عملیات عمرانی برای تکمیل آن شتاب گیرد.

* فروردین 1398
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در سفر اردیبهشت ماه امسال رئیس جمهوری به سبزوار آقای روحانی تکمیل و بهره برداری ورزشگاه 15 هزار نفری را از طرحهای دولت تدبیر و امید دانست.
حسین مقصودی افزود: این پروژه از طرحهای نیمه تمامی است که به سبب مشکلات اقتصادی تکمیل آن طولانی شده است. با حضور وزیر ورزش و جوانان 40 میلیارد ریال از بودجه ملی سبزوار به ساخت مرحله نخست ورزشگاه این شهر اختصاص یافت.
وی ادامه داد: با تامین این اعتبار مذکور مرحله نخست ورزشگاه شامل چهار قسمت پارکینگ، ساختمان رختکن، زمین چمن و خیابان ورودی و تکمیل دیوار اصلی ورزشگاه فروردین ماه 1398 به بهره برداری خواهد رسید.
این نماینده مجلس بر لزوم ورود بخش خصوصی برای شتاب در اتمام این پروژه تاکید و بیان کرد: امروز دولت حدود 520 میلیارد تومان برای طرحهای نیمه تمام در سطح کشور نیاز دارد. با توجه به شرایط کمبود پول و نقدینگی، بخش خصوصی می تواند کمک شایانی در ساخت اینگونه مجموعه ها داشته باشد.
وی گفت: ورزشگاه سبزوار جزو طرحهای قابل واگذاری به بخش خصوصی است که برای تکمیل آن نباید تنها در انتظار اعتبارات دولتی بود.

* 200 میلیارد ریال
نماینده مشاور طرح و کارفرمای ورزشگاه 15 هزار نفری سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پس از مدتها وقفه در تکمیل این مجموعه ورزشی سرانجام با اختصاص اعتبار کارگاههای آن تجهیز و فعال شده است.
وی که خواست نامش ذکر نشود افزود: برای این مرحله با پیمانکار جدیدی قرارداد بسته نشده و در قالب قرارداد قبلی همان پیمانکار شروع به کار کرده است و اکنون 20 کارگر در این مجموعه مشغول کار هستند.
او در خصوص علت طولانی شدن عملیات اجرایی پروژه گفت: به سبب کمی اعتبار و عملی نشدن تعهدات، موفق به ادامه همکاری با پیمانکار اول نشدیم. از اینرو عملیات ساخت و تجهیز آن حدود یک دهه به طول انجامید.
وی به واگذاری پروژه به پیمانکار دوم در مرداد ماه گذشته اشاره و بیان کرد: با اختصاص اعتبار قرار است پیمانکار دوم مرحله نخست این ورزشگاه را اواخر امسال تحویل دهد.
کارفرمای طرح نیمه تمام ورزشگاه سربداران افزود: این ورزشگاه تاکنون با اقدامات دو پیمانکار در مجموع 50 درصد پیشرفت داشته و حدود 110 میلیارد ریال در آن هزینه شده است.
وی بهره برداری کامل را نیازمند 200 میلیارد ریال اعتبار دیگر اعلام و بیان کرد: این مقدار اعتبار بدون شک به یکباره مصوب نخواهد شد از اینرو پیشنهاد ساخت مرحله به مرحله آن یک راهکار مناسب است.
اماکن ورزشی تحت نظارت اداره ورزش و جوانان سبزوار شامل شش سالن سرپوشیده، دو مجموعه ورزشی شهیدان مظهری و حقانی و 58 باشگاه خصوصی در رشته های مختلف ورزشی است. مرکز شهرستان 250 هزار نفری سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
8145/7495/1858


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

سیلاب 6 روستای هیرمند را در معرض آبگرفتگی قرار داده است
زاهدان- ایرنا- معاون ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 6 روستای شهرستان هیرمند در شمال استان بر اثر شدت یافتن سیلاب رودخانه هیرمند در معرض آبگرفتگی قرار گرفتند.
هواشناسی مازندران در باره سرما و آبگرفتگی هشدار داد
ساری - ایرنا - اداره کل هواشناسی مازندران روز یکشنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به بارندگی شدید و احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها ، آبگرفتگی معابر و بارش برف در ارتفاعات از بعد از ظهر فردا دوشنبه دوم اردیبهشت ماه هشدار داد.
هواشناسی استان تهران: حاشیه رودخانه ها ناامن است
تهران- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از بامداد فردا تا اواخر وقت دوشنبه در بعضی ساعات بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و تندباد موقتی در مناطق شمالی و ارتفاعات استان پیش بینی و به شهروندان توصیه می شود در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توقف نکنند.
جاده هراز به سمت تهران یکطرفه می شود
تهران – ایرنا - فرمانده پلیس‌ راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به محدودیت تردد در جاده هراز، اعلام کرد: محور هراز از ساعت 14 تا 24 امروز با توجه به حجم تردد خودروها و تخلیه بار ترافیکی از آبعلی به آب اسک ممنوع و از ساعت 16 تا 24 از آب اسک تا رودهن یکطرفه می شود.
فرمانده ناجا: تردد زائران در شهر قم 12 درصد افزایش یافت
قم- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تردد زائران به شهر مقدس قم درایام نیمه شعبان نسبت به مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته ، گفت: پنج هزار نیرو فرماندهی انتظامی استان و بخشی نیز از ستاد ناجا به قم اعزام شدند تا درایام شعبانیه خدمتگذار مردم باشند.
مجمه وری ؛ جشن متفاوت برای میلاد عدالت
ساری - ایرنا - مردمانی از جنس باران برای شادباش به مادری که صاحب نوزاد شده ، رسم دیرینه 'مجمه وری ' را 2 دهه است که نیمه شعبان همزمان با سالروز میلاد امام زمان (عج ) در روستای متانکلا از توابع شهرستان قائمشهر برگزار می کنند.
جهان در انتظار عدالت؛ عدالت در انتظار مهدی (عج)
کرمانشاه- ایرنا- نیمه شعبان دیگری از راه رسید تا بازهم دل ها به سمت و سوی امام غایب از نظر پرواز کند، امامی که عدالت انتظارش را می کشد و زادروز میلادش، بشارتی روح پرور برای همه عاشقان و شیفتگان و مستضعفانی است که چشم به راه آمدنش هستند.
جاری شدن سیلاب سبب تخلیه سه روستای هیرمند در سیستان شد
زاهدان- ایرنا- معاون مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سه روستای شهرستان هیرمند بر اثر آبگرفتگی از صبح امروز تخلیه و ساکنان آنها به مکان های امن منتقل شدند.
آیت الله سبحانی: انتظار فرج امید آفرین است
قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: همه مسلمانان طبق فرمان رسول اکرم(ص) انتظار فرج دارند و امیدوارند جامعه اصلاح پذیرد و همین مساله برای آنان امیدآفرین است.
وزیر علوم: طرح ساماندهی آموزش عالی تا سه ماه آتی تصویب می شود
شیراز- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: طرح برنامه ‌ریزی کلان برای ساماندهی آموزش عالی مراحل پایانی فرآیند اجرایی‌ سازی را طی می‌کند و تا سه ماه آینده به تصویب مراجع قانونی می رسد و ابلاغ می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نوید تحول در روابط دیرینه ایران و پاکستان
زاهدان– ایرنا– هرچند دشمنان با حوادث تلخ تروریستی سال گذشته در مرزهای ایران و پاکستان بارها کام مردم را تلخ کردند اما هم اینک در ابتدای سال جدید، اولین سفر نخست وزیر پاکستان به تهران نویدبخش تحولی عظیم در روابط دیرینه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی این دو کشور دوست و همسایه خواهد بود.
دستاربندان رکورد زد اما به نیمه نهایی نرسید- انصراف مرادی از 800 متر قهرمانی آسیا
تکتم دستاربندان در مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا در مرحله مقدماتی دوی ۸۰۰ متر رکورد ملی ایران را شکست ولی در مرحله مقدماتی متوقف شد.
ارومیه آماده میزبانی از لیگ ملتهای والیبال می شود
مدیر کل ورزش و جوانان آدربایجان غربی از آمادگی ارومیه برای میزبانی از لیگ ملتهای والیبال خبرداد.
کوتینیو در نوکمپ هو شد
هافبک بارسلونا در نوکمپ توسط هواداران تیمش هو شد.
بیش از 13هزار قالیباف در گیلان فعالیت می کنند
رشت- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: هم اکنون 13 هزار و 396 نفر قالیباف در قالب 21 کارگاه متمرکز و 37 کارگاه غیر متمرکز در گیلان درحال فعالیت هستند.
بدمینتون اردکان می تواند الگوی سایر هیات های ورزشی استان یزد باشد
همایش پیاده روی حرم تا حرم در خلخال برگزار شد
همایش پیاده روی خانوادگی در میبد برگزار شد
سه تیم هرمزگانی در رقابت های هندبال ساحلی کشور شرکت می کنند
مربی فرانسوی برای توسعه ورزش اسلالوم به قزوین می آید
رکوردها نسبت به گذشته ارتقای جدی داشته است
کارشناس هندبال: انتخاب سرمربی بسیار دیر شده است- نباید مقابل آسیایی‌ها تا این حد ناامید باشیم
البرز در حوزه جوانان رتبه نخست کشور را کسب کرد
مسابقات بانوان بسیجی ادارات کل خراسان رضوی پایان یافت
سومین تست دوپینگ احسان حدادی در یک هفته