افزایش 8 درصدی تردد جاده ای در 24 ساعت گذشته

11:34 ۹۵ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 101 0
افزایش 8 درصدی تردد جاده ای در 24 ساعت گذشته

تهران- ایرنا- مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2 هزار و 207 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون شهری در شبانه روز گذشته حجم ترافیک نسبت به چهارشنبه (بیست و پنجم مهرماه) 8 درصد بیشتر شده است.

ایرنا

به گزارش پنجشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، سهم وسایل نقلیه سنگین از تردد جاده ای در شبانه روز گذشته 16.6 درصد بود.
همچنین در زمان مورد بررسی آزادراه کرج- تهران در استان البرز با ثبت تردد 129 هزار و 568 دستگاه وسیله نقلیه بیشترین سهم را به خود اختصاص داد.
محور جاجرود ـ بومهن نیز در محورهای دهگانه مورد بررسی با ثبت آمد و شد 59 هزار و 816 وسیله نقلیه کمترین سهم را داشت.
بقیه محورهای پرتراکم در این مدت آزادراه کرج- قزوین، تهران- کرج، قزوین- کرج، ساوه – تهران، تهران- ساوه، تهران- قم، بومهن – جاجرود، جاجرود - بومهن بود.
اوج تردد بین ساعت 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعت سه تا چهار صبح بود که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعت های مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

** محدودیت های ترافیکی
براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار و گشت های راهداری سراسر کشور، اکنون به ‌استثنای محورهای بسته،‌ بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به ‌روال عادی ادامه دارد.
براساس این گزارش تردد موتور سیکلت از ساعت 12 چهارشنبه(25 مهرماه) تا ساعت 6 شنبه (28 مهرماه) از محورهای کرج ـ چالوس، هراز، فیروزکوه محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است.
تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 14 الی 24 جمعه (27 مهرماه) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است.
در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه سنگین (به استثناء حاملین موادسوختی ویافاسدشدنی) از محور کرج ـ چالوس و بالعکس ممنوع است.
تردد تمام تریلرها در محور هراز ممنوع بوده و تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز چهاشنبه (25 مهرماه) و همچنین از ساعت هشت تا 24 روزهای پنجشنبه و جمعه (26 و 27 مهرماه از محور هراز ممنوع است.
محور پونل- خلخال در استان گیلان از پنجم مهر تا اطلاع بعدی بسته است.
ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی در محور رامیان- اولنگ شاهرود، محور فرعی شمشک- دیزین و محور ایلام- اسلام آباد غرب، محور املش - اطاقور به اجرا گذاشته شده است.

**محدودیت های ترافیکی ایام اربعین حسینی (ع)
استان های خوزستان و چهارمحال وبختیاری:
تردد تمام کامیون و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت پنجشنبه (سوم آبان ماه) تا ساعت هفت شنبه (12 آبان ماه) در محورهای اهواز – سوسنگرد، بستان – چذابه، اهواز – خرمشهر و شلمچه و بالعکس ممنوع است.
برای شلمچه مسیر جایگزین وجود ندارد ولی خودروهایی که قصد رفتن به خرمشهر را دارند می توانند از مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس تردد کنند.
تردد تمام اتوبوس ها از ساعت هفت پنجشنبه (سوم آبان ماه) تا ساعت هفت شنبه (12 آبان ماه) در محور هفتگل – باغملک – ایذه- دهدز – شهرکرد و بالعکس ممنوع بوده و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس بعنوان مسیر جایگزین تعیین شده است.
استان ایلام
تردد تمام تریلرها ، کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی ساعت هفت پنجشنبه (سوم آبان ماه) تا ساعت هفت یکشنبه (13 آبان ماه) از محورهای منتهی به دهلران – مهران، حمیل – ایلام، قلاجه – ایلام ،ایلام – ماکشاهی-مهران و ایلام – مهران ممنوع است.
استان لرستان
تردد همه تریلرها،کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت پنجشنبه (سوم آبان ماه) تا ساعت هفت شنبه (12 آبان ماه) در محورهای پلدختر- اسلام آباد و پلدختر- اندیمشک و بالعکس ممنوع است.
استان کرمانشاه
تردد همه تریلرها،کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی ازساعت هفت دوجشنبه (سی ام آبان ماه) تا ساعت هفت یکشنبه (13 آبان ماه) در محورهای اسلام آباد غرب-پلدختر و حمیل-سرابله و بالعکس ممنوع می باشد و مسیر جایگزین محور اسلام آباد – قلاجه می باشد.

**محدودیت ها ی خودرو های ترانزیت در اربعین حسینی(ع)
تردد تمام خودروهای ترانزیت و کامیون ها و حامل بارهای صادراتی و وارداتی از ساعت هفت شنبه (بیست و هشتم مهرماه) تا هفت صبح یکشنبه (سیزدهم آبان ماه) در محورهای منتهی به مرزهای درگیر طرح اربعین برابر مصوبه شصت و چهارمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح های ویژه ترافیکی ممنوع است.
محدودیت های تاکسی های شهری
تردد تمام تاکسی های درون شهری اعم از ون و سواری در مدت اجرای طرح اربعین 97 از ساعت هفت شنبه (بیست و هشتم آبان ماه) تا هفت سه شنبه (پانزدهم آبان ماه) در محورهای خارج از شهر ممنوع است.
هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.
اقتصام**9132**1440


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تیغ آمریکا علیه هوآوی تیزتر می‌شود!
به نظر می‌رسد که سیاست‌مداران کاخ سفید و قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا درصدد افزایش تحریم‌های اقتصادی و ممنوعیت کامل و همیشگی فعالیت مخابراتی و فروش محصولات شرکت چینی هوآوی در این کشور هستند.
ایرباس در اندیشه تولید هواپیما‌های خودران
اگر چه تولید هواپیماهای خودران مدتی است که آغاز شده اما هنوز خبری از تولید هواپیماهای مسافربری بدون خلبان نیست. با این حال ایرباس قصد دارد این ایده را عملیاتی کند.
کیفیت شبکه ملی به اینترنت بین الملل رسید
وزیر ارتباطات با ارائه گزارشی به رئیس جمهور در خصوص دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: هیچ نقطه‌ای در شبکه ملی اطلاعات وجود ندارد که کیفیتش از کیفیت خدمات اینترنتی بهتر نباشد.
هشدار‌های پلیس در راستای مبارزه با سرقت از منزل
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با هشدار به شهروندان گفت: از نگهداری وجوه نقد و طلاجات زیاد در منزل و در یک مکان مشخص(در اتاق خواب و یا در میز آرایش بانوان....) خودداری کنید و اموال خود را به صندوق‌های امانات بانک بسپارید.
کشف مزرعه کاشت ماری جوانا در بستان آباد
با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا مزرعه بزرگ کاشت گراس و ماری‌ جوانا در بستان‌ آباد کشف شد.
حمله اسیدی، هدیه عروس برای خواهر شوهر
فاطمه هم ‏مثل بیشتر قربانیان اسیدپاشی در آتش کینه و حسد سوخت اما این بار نه پای خواستگار سمجی ‏در میان بود و نه پسر جوان دلباخته‌ای که به معشوقه‌اش یک عمر سیاهی و حسرت هدیه دهد. ‏فاطمه جوان قربانی حسادت زن برادرش شد.
رستوران‌ها رتبه‌بندی می‌شوند
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی رتبه دریافت می‌کنند و مانند اعتباربخشی بیمارستان‌ها درجه بندی می‌شوند. بر این اساس رستوران‌ها موظف هستند لوح رتبه بندی را که به تایید دانشگاه‌های علوم پزشکی و اتحادیه صنف دارندگان رستوران و سلف‌سرویس‌ها رسیده، نصب کنند.
اژه‌ای: لایحه امنیت زنان مشکلات زیادی دارد
سخنگوی قوه قضاییه گفت: لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضاییه بررسی شده است اما به نظر می رسد این لایحه مشکلات زیادی دارد که ممکن است حتی قابل اصلاح نباشد و شاید لازم باشد لایحه دیگری در دولت یا قوه قضاییه در این زمینه تهیه شود.
بیمارستان‌ها برای تامین دارو مشکلی ندارند
معاون درمان وزرات بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در شرایط فعلی مشکلی برای تامین دارو و ملزومات پزشکی بیمارستان ها و مراکز درمانی نداریم.
کودکان عشایر بختیاری
در دل رشته کوه های زاگرس بخش ذلقی شرقی و غربی لرستان زندگی به گونه ی دیگری جریان دارد. مردمان این دیار رد پای بودنشان را جور دیگری ترسیم می کنند و زندگیشان بکرو خیال‌انگیز و توام با کاستی های ناشی از زیست ایلی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
تشکر ترامپ از کسانی که کار می‌کنند، اما حقوق نمی‌گیرند!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی از کسانی که در پی تعطیلی دولت فدرال این کشور با وجود عدم پرداخت دستمزد، هنوز مشغول به کار هستند تشکر کرد.
ادعای سقوط هواپیمای مسیر زاهدان تکذیب شد
پل ارتباطی بر روی دره وحدت لنده احداث می شود
راه ارتباطی 20 روستای میاندوآب بازگشایی شد
«روز چابهار» 7 اسفند امسال با حضور 35 کشور برگزار می شود
دولت، اقدامات شایسته‌ای برای معیشت مردم انجام داده است
مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد اولیه تلاش کنند
65 راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد
بار ترافیک جاده یاسوج به کاکان سبک می شود
زیرساخت های سراب میمه با سرمایه گذاری 65 میلیارد ریالی بهبود می یابد
63 هزار میلیارد تومان برای توسعه سواحل مکران درحال هزینه است