برای کسب تجربه به مجارستان نمی روم

08:09 ۹۱ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 85 0
برای کسب تجربه به مجارستان نمی روم

تهران - ایرنا - جوانترین عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای جهانی مجارستان گفت که به هیچ عنوان برای کسب تجربه به این رقابت ها نمی رود و تقاضای کادر فنی از او کسب مدال است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «امیرحسین مقصودی» با وجود آنکه در هیچ یک از مراحل مختلف فرایند انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و حتی تورنمنت های بین المللی رده سنی بزرگسالان حضور نداشته است، اکنون این شانس را دارد با وجود کسب مدال نقره پیکارهای جوانان جهان به عنوان نفر نخست وزن 65 کیلوگرم در پیکارهای جهانی حضور یابد.
کادر فنی بعد از آنکه نتوانست آزادکار مورد نظر خود را که همه شاخصه های یک کشتی گیر شش دانگ، جوان و باانگیزه را داشته باشد از بین نفرات برتر مسابقات انتخابی انتخاب کند؛ در نهایت دست بر روی نام آزادکاری گذاشت که در خوشبینانه ترین حالت نیز خودش نیز تصور نمی کرد جایی در بین 10 ملی پوش حاضر در پیکارهای جهانی داشته باشد.
مقصودی که مدال طلای نوجوانان جهان در سال 2016 گرجستان را در کارنامه دارد در سال 2017 و در آتن در مسابقات جهانی نوجوانان عملکرد ضعیفی داشت.
این آزادکار تهرانی تیم ملی در سال 2018 و در رده جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا مدال طلا گرفت و در پیکارهای جهانی در کرواسی به مدال نقره دست یافت. او اکنون باید جا پای کشتی گیرانی همچون سیداحمدی محمدی و میثم نصیری بگذارد که طی این سال ها در این وزن یکه تازی می کردند.
به نظر می رسد برای نخستین مرتبه است که به یک باره یک کشتی گیر از تیم جوانان بلافاصله و 2 ماه بعد وارد تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان می شود و چنین موردی حداقل در سال های اخیر سابقه نداشته و «رسول خادم» سرمربی تیم ملی در این مورد شهامت به خرج داده و رفتار و ابتکار عمل روس ها را در کشتی ایران پیاده کرده است.
البته انتخاب حمید سوریان بعد از کسب مدال طلای جوانان جهان در سال 2005 لیتوانی و حضورش در همان سال برای تیم ملی بزرگسالان یک مورد استثنایی در کشتی فرنگی است که از سوی محمد بنا صورت گرفت. سوریان یکی از نوابغ کشتی فرنگی جهان موفق شد در سال 2005 و در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان در بوداپست مجارستان نیز طلا بگیرد.
«امیرحسین مقصودی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بعد از پایان مسابقات قهرمانی جوانان جهان که اواخر شهریور در کرواسی برگزار شد به اردوی تیم ملی دعوت شدم و به من اعلام کردند که احتمالا در مسابقات قهرمانی جهان حضور خواهم یافت که برایم بسیار غیر منتظره بود و سعی کردم در این مدت کوتاه تمرینات خوبی را پشت سر بگذارم.
وی اظهار داشت: در سال های اخیر سعی کرده ام در هر مسابقه ای که حضور یافته ام، خوشرنگ ترین مدال را بگیرم و پرچم کشورم را به اهتزاز درآورم.
وی بیان داشت: وزن 65 کیلوگرم، وزن بسیار سخت و مشکلی در کشتی است که با وجود تغییر وزن تعدادی از قهرمانان جهان و المپیک، بسیاری از قهرمانان جهان و المپیک از وزن 61 به این وزن آمده اند. احمد چاکایف از روسیه، لوگان استیبر دارنده مدال طلای جهان از آمریکا، صلاح الدین کلیجسالیان دارنده مدال برنز اروپا و طلای جوانان جهان از ترکیه، حاجی علی اف دارنده مدال طلای جهان و اروپا و برنز بازی های المپیک از جمهوری آذربایجان و همچنین ولادمیر خینچگاشویلی دارنده مدال طلای جهان و المپیک از کشور گرجستان از مهمترین حریفان من در مسابقات جهانی هستند.
وی در پاسخ به این پرسش که برای کسب تجربه به بوداپست می رود یا مدال؟، تصریح کرد: به هیچ عنوان بحث تجربه نیست. همان روزی که کادر فنی مرا برای حضور در تیم ملی انتخاب کرد به من گفتند باید برای مدال بروی و چیزی به نام تجربه نداریم.
این آزادکار تهرانی تیم ملی یادآور شد: همه رویای من حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو است. به همین دلیل فرصت حضور در مسابقات جهانی را به سادگی از دست نخواهم داد.
مقصودی با قدردانی از همه مربیان سازنده خود گفت: عموی من شاهپور مقصودی و رسول دهقان نژاد مربیان من هستند که تلاش و زحمات زیادی برای من کشیدند.
رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوک مجموعه ورزشی فرانس پوشکاش شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود. مسابقات کشتی آزاد با رقابت های وزن های 61، 74 ، 86 و 125 کیلوگرم در روز شنبه 28 مهر آغاز می شود. مسابقات وزن های 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم در روز یکشنبه 29 مهر و رقابت های اوزان 70 و 97 کیلوگرم در روز دوشنبه 30 مهر برگزار خواهد شد.
رضا اطری (57 کیلوگرم)، باقر یخکشی (61 کیلوگرم)، امیرحسین مقصودی (65 کیلوگرم)، یونس امامی (70 کیلوگرم)، مصطفی حسین خانی (74 کیلوگرم)، عزت الله اکبری (79 کیلوگرم)، حسن یزدانی (86 کیلوگرم)، علیرضا کریمی (92 کیلوگرم)، مجتبی گلیج (97 کیلوگرم) و پرویز هادی (125 کیلوگرم)، 10 ملی پوش اعزامی به رقابت های جهانی هستند.
ورزشی**1067**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

خالکوبی‌های عجیب و غریب زندانیان در شوروی
زندانیان در زندان‌های شوروی خالکوبی را زندگینامه خود می‌دانستند. زندگی‌ سراسر خونریزی، خشونت و جنایت برای آنان افتخار محسوب می‌شد.
قدیمی‌ترین نسخه‌های پزشکی تاریخ
یکی از ایرادات این نسخ این است که نسبت مواد سازنده دارو، هیچ جا ذکر نشده است. این مطلب را البته پاره‌ای به خاطر رازداری حرفه‌ای می‌دانند تا مردم عادی و دیگر رقیبان همکار، نتوانند خود رأسا دارو بسازند. عده‌ای هم البته معتقدند که در ان زمان کمیت اجزا، زیاد مهم نبود.
تصاویر فوق العاده زیبای اقیانوس در سال ۲۰۱۸
«مت بورگس» عکاس استرالیایی عکس‌های فوق العاده زیبایی از اقیانوس‌ گرفته است. همه این عکس‌ها در شبه‌جزیره مورنینگتون در استرالیا گرفته شده است.
برای «آریان»، خاطره جمعی یک نسل
‏«این گروه برای بچه‌هاست»، «اینها خودی هستند، برای همین هم توانسته‌اند مجوز بگیرند و ‏آلبوم بدهند و کنسرت اجرا کنند»، «با این نوع موسیقی و اختلاط دختر و پسر دارند قبح‌شکنی ‏می‌کنند و اهداف دیگری پشت ماجراست، موسیقی فقط بهانه است».
محبوب‌ترین‌های تلویزیون در زمستان ۹۷
بر‭ ‬اساس ‬‭ ‬نظرسنجی‭ ‬که‭ ‬در‭ ‬۱۰‭ ‬دی‌‭ ‬با‭ ‬نمونه‭ ‬آماری‭ ‬۴۰۴‭ ‬نفر‭ ‬از‭ ‬افراد‭ ‬۱۵ سال‭ ‬و‭ ‬بالاتر‭ ‬ساکن‭ ‬شهر‭ ‬تهران‭ ‬به‭ ‬انجام‭ ‬رسیده‭ ‬است، ‭ ‬۷۸‭ ‬درصد‭ ‬از‭ ‬پاسخگویان‭ ‬بیننده‭ ‬حداقل‭ ‬یکی‭ ‬از‭ ‬برنامه‌های‭ ‬شاخص‭ ‬شبکه‌های‭ ‬سیمای‭ ‬رسانه‭ ‬ملی‭ ‬بوده‌اند‭
ضعیف‌ترین قسمت‌های پایانی سریال‌های تلویزیونی
تمام کردن یک سریال تلویزیونی کار سختی است، به خصوص اگر که مدت زیادی در حال پخش باشد. یک قسمت پایانی خوب باید حال و هوای کل سریال را داشته باشد و در عین حال ماجرا‌های سریال را به انتها برساند. اما اکثر اوقات سریال‌ها از پس این کار بر نمی‌آیند و بسیاری از سریال‌های موفق و قوی تاریخ تلویزیون، خیلی بد تمام شدند.
سونوگرافی آنومالی چیست؟
سه تا سه ماهه در دوران بارداری وجود دارد و هر سه ماهه در دوران زایمان اهمیت دارد. ضروری است که اسکن های مختلف و بررسی های بهداشتی در طی 9 ماهه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که رشد کودک طبیعی در مسیر است. تست آنومالی یا اسکن در سه ماهه دوم بارداری به طور عمده برای پیگیری پیشرفت رشد جنین انجام می شود.
رژیم کتوژنیک یا مدیترانه‌ای؟ کدامیک برایتان مناسب‌تر است؟
اگر شما هم مانند میلیون‌ها نفر دیگری که به دنبال شیوه‌ی جدیدی از تغذیه هستند سعی دارید رژیم غذایی مناسبی برای خودتان پیدا کنید، شاید رژیم کتوژنیک که این روز‌ها شهرت زیادی پیدا کرده توجه شما را به خود جلب کرده باشد
شیره خرما؛ جایگزین طبیعی عسل و میان وعده دانش آموزان
شیره خرما یکی از آن جایگزین‌های سالم و طبیعی عسل و قند است که علاوه بر داشتن قند دارای خواص مفید خرما نیز هست. در جنوب ایران یکی از خوراکی‌های سنتی و اصیل ارده شیره است که در واقع تلفیقی از شیره خرما و ارده کنجد است.
مرغ چوبی؛ غذای هیجان انگیز مخصوص بچه‌ها
سینه مرغ از غذا‌های مقوی و خوشمزه است که به انواع مختلف پخته می‌شود. این مدل مرغ چوبی برای تشویق بچه‌ها به غذا خوردن مناسب است. مرغ‌ها را به شکل بستنی چوبی تهیه کنید و بچه‌ها را سورپرایز کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد
عضو شورای شهر تهران گفت: برگزاری نمایشگاه در مصلی آثار زیان‌باری برای زیست شهری دارد و وضعیت ترافیک را تشدید می‌کند.
عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
کاملا سفید، کاملا زمستان؛ برف در ۲۹ استان
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در ۲۹ استان کشورمان بارش "برف و باران" پیش‌بینی کرد.
راز نگاه مرموز «مونالیزا» فاش شد
بسیاری معتقدند چشم‌های نقاشی «‌مونالیزا» اثر «لئوناردو داوینچی»‌ هنگامی که در سراسر اتاق حرکت می‌کنند آنها را دنبال می‌کند. این پدیده با نام «‌اثر مونالیزا» شناخته شده است اما تحقیقات جدید چنین ادعایی را رد می‌کند.
4تیم خارجی برای شرکت درجام شهیدهاشمی نژاد وارد مازندران شد
حضور ۸ تیم در جام جهانی کشتی آزاد
نبرد علی‌اکبری با حریف آمریکایی در سن‌پترزبورگ
ترکیب تیم وزنه برداری خوزستان در رقابت های قهرمانی مشخص شد
اسامی نهایی فرنگی کاران برای حضور در جام تختی اعلام شد
ثمربخش: حضور نفرات سرشناس تنور انتخابات کشتی را گرم می‌کند- به برنامه رای می‌دهیم نه اسم افراد
مبارزه حساس علی‌اکبری و حریف آمریکایی در MMA
اعلام رنکینگ برترین‌های گرنداِسلم- مردانی بهترین تکواندوکار ایران
حضور ۸ تیم در جام جهانی کشتی آزاد
برنامه محمدی و بنا برای انتخاب کشتی‌گیران در قهرمانی آسیا