رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

15:55 ۲۵۵ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 513 0
رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

مراسم افتتاحیه سومین دوره از بازی های پارآسیایی راس ساعت ۱۹ به وقت جاکارتا آغاز شد.

ایسنا

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به جاکارتا، مجموعه ورزشی گلورا بانگ کارنو جاکارتا کاملا خالی است و تنها یک طرف ورزشگاه جمعیت نشسته اما مسوولان برگزار کننده بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ مراسم افتتاحیه را درست در زمان اعلام شده آغاز کردند.

مراسم با مراسم سنتی کشور میزبان و شمارش معکوس و آتش بازی به طور رسمی آغاز شد.

مراسم همراه با برنامه‌های مختلف سنتی کشور میزبان بود و سپس با خوشآمد گویی به دوست داران ورزش، ورزشکاران، مسوولان و حاضران ادامه پیدا کرد.

برگزار کننده‌های مراسم افتتاحیه با پیام خوش آمدگویی رییس‌جمهور اندونزی جشن آغاز سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی را ادامه دادند.

نمایشگری بزرگ در میانه ورزشگاه نصب شده بود که ابتدا شعار "ما یکی هستیم" روی آن نقش بسته بود و سپس در زمان پخش سرود ملی اندونزی پرچم این کشور را نشان داد.

از این نمایشگر در طول مراسم برای نشان دادن ویدئوهای مختلف از این کشور استفاده می‌شد.

دو نمایشگر بزرگ نیز در اطراف ورزشگاه نصب شده که مراسم را به صورت زنده برای حاضرین ناشنوا ترجمه می‌کنند.

مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا کاملا برمحور هرآنچه که این کشور در آن قدرت دارد برنامه‌ریزی شده است.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

از روزهای قبل مراسم افتتاحیه این صحبت در میان بسیاری از حاضران شنیده می‌شد که شاید اندونزی بعد از پایان بازی‌های آسیایی خواسته یا ناخواسته بازی‌های پاراآسیایی را جدی نگرفته است. البته رنگ و بوی مراسم افتتاحیه توانست این موضوع را رد کند اما نمی‌شود از برخی اتفاق‌ها به سادگی گذشت.

صندلی‌های خالی ورزشگاه کاملا مشهود است و بعد از ۳۰ دقیقه از آغاز مراسم هم‌چنان صندلی‌ها خالی است و مردم این کشور به ورزشگاه نیامده‌اند.

از طرفی میز و صندلی‌هایی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته کاملا نشان دهنده این است که ورزشگاه بعد از بازی‌های آسیایی مورد توجه نبوده و خاک فراموشی بر روی آن‌ها نشسته است.

با شروع رژه کاروان‌های ورزشی افغانستان اولین کشوری بود که وارد ورزشگاه شد. بحرین دومین کشوری بود که رژه خود را برگزار کرد و سپس بوتان با دو ورزشکار خود رژه رفت.

صندلی‌های ورزشگاه همچنان خالی بود و نشان می داد که اطلاع رسانی مسوولان برگزاری مناسب نبوده. حتی بسیاری از حاضرین پیش از آغاز مراسم فکر می کردند که قرار است افتتاحیه راس ساعت ۱۸ برگزار شود در حالی که مراسم ساعت ۱۹ بود.

عکاسان و خبرنگاران زیادی مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی را تحت پوشش خبری قرار داده‌اند و جایگاه خبرنگاران کاملا پر شده است.
پس از کاروان هند، نوبت به ورزشکاران ایران رسید که با پرچم‌داری ساره جوانمردی راس ساعت ۱۹:۳۵ وارد ورزشگاه شدند.
سیامند رحمان قهرمان پاراآسیایی، جهان و پارالمپیک بعد از پرچم‌دار در رژه حضور داشت.
مرتضی مهرزاد مرد بلند قامت والیبال نشسته ایران نیز در میانه کاروان ایران کاملا به چشم می‌آمد و با قامت بلند خود حرکت می‌کرد.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا


رژه کاروان ورزشی ایران که با نام "خودباوری و امید" در بازی‌های پاراآسیایی شرکت کرده پنج دقیقه طول کشید.

وهب همدانی فرزند شهید حسین همدانی که سرپرست نمادین کاروان ایران است نیز در رژه حضور داشت.

ورزشکاران کره جنوبی و کره شمالی همانند بازی‌های آسیایی در یک گروه و زیر پرچمی مشترک و با نام کاروان کره وارد ورزشگاه شدند و رژه رفتند. پرچم طراحی شده کاروان آن‌ها نیز با تصویر جغرافیایی دو کره طراحی شده بود.

در مراسم رژه کاروان های ورزشی ترانه‌ای از هر کشور پخش می‌شد که در جریان رژه کشور پاکستان نوبت به ترانه‌ ایرانی رسید و و ترانه‌ای ایرانی پخش شد. اوج ترانه‌ها، ترانه‌ای از محسن چاووشی خواننده پرهوادار ایرانی بود که مراسم افتتاحیه را برای ایرانیان جذاب‌تر کرد.

کاروان ورزشی فلسطین متشکل از دو ورزشکار بود که با ورود به ورزشگاه به شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفت و ورزشگاه به وجد آمد.

پس از رژه کاروان ورزشی کشورهای مختلف زمان حضور ورزشکاران اندونزی رسید تا برابر هواداران کشور خود رژه بروند. رژه آن‌ها با اجرای یکی از ترانه‌های مشهورشان همراه بود و با همراهی شدید هواداران مواجه شد.

شور و حال حاکم بر ورزشگاه در جریان مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی ٢٠١٨ هرلحظه بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد که رژه کاروان طولانی میزبان نیز بر این شور و حرارت افزوده بود.

کاروان اندونزی که آخرین کشور رژه رونده بود دوبار محل رژه را با فریادهای "اندونزی اندونزی" تماشاگران در ورزشگاه همراه بود.
مسوولان ورزشی و کشوری میزبان نیز در جایگاه ویژه با تکان دادن پرچم کشورشان خود را در شادی این مراسم شریک می‌کردند.

با به پایان رسیدن مراسم رژه، پیام رییس‌جمهور و رییس کمیته ملی المپیک اندونزی در ورزشگاه خوانده شدن که کلیدی‌ترین بخش آن اهمیت ورزشکاران جانباز و معلول و شعار "ما یکی هستیم" بود. در این پیام هم‌چنین به میزبانی اندونزی از دو رویداد مهم آسیایی اشاره شده بود که طبق نظر رییس‌جمهور این کشور نشان دهنده توانایی و شخصیت اندونزی در قاره کهن است. او با اشاره به فعالیت چشمگیر داوطلبان اندونزیایی در این دو رویداد از رییس کمیته پارالمپیک کشورش نیز تشکر ویژه‌ای داشت.

پس از پیام رییس‌جمهور اندونزی نوبت به صحبت‌های نسبتا طولانی رییس کمیته پارالمپیک اندونزی رسید و او نیز از توانایی‌های کشورش و ورزشکاران آن صحبت کرد.

در ادامه مراسم، برگزارکنندگان افتتاحیه با هموطنان خود که با سانحه سونامی مواجه شده و عزیزان خود را از دست داده‌اند ابراز همدردی و یک دقیقه سکوت کردند. تمام ورزشگاه در این زمان به رنگ قرمز در آمد.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی جاکارتا پایتخت اندونزی با صحبت‌های مستقیم رییس‌جمهور این کشور از جایگاه ویژه به طور رسمی افتتاح شد.

ادامه دارد...


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

معرفی پنج فروشگاه اینترنتی برتر کیف و کفش
در این متن قصد داریم تا به‌اختصار به پنج فروشگاه اینترنتی برتر در حوزه کیف و کفش زنانه بپردازیم
شیر آلات بهداشتی و نکات مهمی که درباره آن‌ها باید دانست
شیر آلات بهداشتی از وسایل ساختمان هستند که هرروز با آن‌ها سروکار داریم و اگر بی‌کیفیت باشند، دچار هزینه‌های اضافه، خسارت و دردسر می‌شویم.
جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
چرا رپورتاژ آگهی باید در سایت‌های معتبر منتشر شود؟
همه کسانی که یک کسب و کار اینترنتی دارند، به دنبال این هستند که رتبه سایت خود را بالا ببرند. یکی از روش‌هایی که اخیرا محبوبیت زیادی در میان مدیران کسب و کارهای اینترنتی دارد، انتشار رپرتاژ آگهی در سایت‌های معتبر خبری است. البته رپرتاژ آگهی نیز مانند همه راه‌هایی که برای ارتقای وبسایت صورت می‌گیرد، اگر به درستی انجام نشود، تاثیر چندانی نخواهد داشت.
معروف‌ترین مراکز خرید آنتالیا در تور آنتالیا
آنتالیا بهشت علاقمندان به خرید است. در این شهر شما می‌توانید اقلام مختلفی از قبیل سوغاتی‌های سنتی ترکیه، صنایع دستی و کالاهای چرمی را تهیه کنید. بجز بازارهای خیابانی که مکان‌های مناسب برای خرید هدایای کوچک هستند، مراکز خرید بزرگ این شهر نیز مملو از برندهای ترکیه و بین‌المللی است که شما می‌توانید یک خرید شگفت‌انگیز را در آن‌ها تجربه کنید.
چرا مشکل آمار در ایران حل نمی‌شود؟
«ما در زمره کشورهایی هستیم که نه تنها آمار دقیقی در هیچ زمینه‌ای نداریم بلکه به وفور آمار ناصحیح داریم. درواقع ما با دو مشکل رو به رو هستیم؛ یکی نداشتن آمار دقیق و دوم داشتن آمار ناصحیح.»
کارآفرینی در شیفت شب پایتخت
در ایران هنوز حیات شبانه به رسمیت شناخته نشده و تنها تلاش‌ها برای اجرای آن هم به‌صورت سازمان یافته و در کلانشهرهای کشور تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده است.
عبدی افتخاری سرپرست کاروان ایران در المپیک زمستانی جوانان شد
سرپرست کاروان ایران برای بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۰ تعیین شد.
احمدی: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان نشد
معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: هیچ حمله‌ای به اتوبوس تیم لهستان شده و شاید شکایتشان بخاطر ناراحتی از باخت باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جایگاه‌های برتر بانک ملی ایران در گزارش شاپرک
گزارش اردیبهشت‌ماه سال جاری شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) نشان می‌دهد که در این ماه بیشترین کارت برداشت تراکنش دار، بیشترین کارت هدیه و بیشترین بن کارت تراکنش دار متعلق به بانک ملی ایران بوده است.
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
سومین مناظره تاجزاده و زاکانی
مصطفی تاجزاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
عبدی افتخاری سرپرست کاروان ایران در المپیک زمستانی جوانان شد
قهرمانی رکابزن ملی پوش در لیگ برتر جاده
کایاک سوارها سهمیه المپیک را در مسابقات جهانی می گیرند؟
هواداران ورزشی ما شناسنامه هواداری ندارند
ترکیب تیم‌ های ملی پومسه دانشجویان ایران در یونیورسیاد ۲۰۱۹
جدال ملی‌پوشان وزنه‌برداری در لیگ برتر برای رفتن به مسابقات جهان
پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پیمان فخری: نفس کره جنوبی را گرفتیم- به عابدینی افتخار می‌کنم
مربی تیم ملی تیراندازی ایران با اندونزی قرارداد بست
ثبت رکورد پرواز با مسافت پاراگلایدر آسیا در ایران