رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

15:55 ۷۰ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 274 0
رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

مراسم افتتاحیه سومین دوره از بازی های پارآسیایی راس ساعت ۱۹ به وقت جاکارتا آغاز شد.

ایسنا

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به جاکارتا، مجموعه ورزشی گلورا بانگ کارنو جاکارتا کاملا خالی است و تنها یک طرف ورزشگاه جمعیت نشسته اما مسوولان برگزار کننده بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ مراسم افتتاحیه را درست در زمان اعلام شده آغاز کردند.

مراسم با مراسم سنتی کشور میزبان و شمارش معکوس و آتش بازی به طور رسمی آغاز شد.

مراسم همراه با برنامه‌های مختلف سنتی کشور میزبان بود و سپس با خوشآمد گویی به دوست داران ورزش، ورزشکاران، مسوولان و حاضران ادامه پیدا کرد.

برگزار کننده‌های مراسم افتتاحیه با پیام خوش آمدگویی رییس‌جمهور اندونزی جشن آغاز سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی را ادامه دادند.

نمایشگری بزرگ در میانه ورزشگاه نصب شده بود که ابتدا شعار "ما یکی هستیم" روی آن نقش بسته بود و سپس در زمان پخش سرود ملی اندونزی پرچم این کشور را نشان داد.

از این نمایشگر در طول مراسم برای نشان دادن ویدئوهای مختلف از این کشور استفاده می‌شد.

دو نمایشگر بزرگ نیز در اطراف ورزشگاه نصب شده که مراسم را به صورت زنده برای حاضرین ناشنوا ترجمه می‌کنند.

مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا کاملا برمحور هرآنچه که این کشور در آن قدرت دارد برنامه‌ریزی شده است.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

از روزهای قبل مراسم افتتاحیه این صحبت در میان بسیاری از حاضران شنیده می‌شد که شاید اندونزی بعد از پایان بازی‌های آسیایی خواسته یا ناخواسته بازی‌های پاراآسیایی را جدی نگرفته است. البته رنگ و بوی مراسم افتتاحیه توانست این موضوع را رد کند اما نمی‌شود از برخی اتفاق‌ها به سادگی گذشت.

صندلی‌های خالی ورزشگاه کاملا مشهود است و بعد از ۳۰ دقیقه از آغاز مراسم هم‌چنان صندلی‌ها خالی است و مردم این کشور به ورزشگاه نیامده‌اند.

از طرفی میز و صندلی‌هایی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته کاملا نشان دهنده این است که ورزشگاه بعد از بازی‌های آسیایی مورد توجه نبوده و خاک فراموشی بر روی آن‌ها نشسته است.

با شروع رژه کاروان‌های ورزشی افغانستان اولین کشوری بود که وارد ورزشگاه شد. بحرین دومین کشوری بود که رژه خود را برگزار کرد و سپس بوتان با دو ورزشکار خود رژه رفت.

صندلی‌های ورزشگاه همچنان خالی بود و نشان می داد که اطلاع رسانی مسوولان برگزاری مناسب نبوده. حتی بسیاری از حاضرین پیش از آغاز مراسم فکر می کردند که قرار است افتتاحیه راس ساعت ۱۸ برگزار شود در حالی که مراسم ساعت ۱۹ بود.

عکاسان و خبرنگاران زیادی مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی را تحت پوشش خبری قرار داده‌اند و جایگاه خبرنگاران کاملا پر شده است.
پس از کاروان هند، نوبت به ورزشکاران ایران رسید که با پرچم‌داری ساره جوانمردی راس ساعت ۱۹:۳۵ وارد ورزشگاه شدند.
سیامند رحمان قهرمان پاراآسیایی، جهان و پارالمپیک بعد از پرچم‌دار در رژه حضور داشت.
مرتضی مهرزاد مرد بلند قامت والیبال نشسته ایران نیز در میانه کاروان ایران کاملا به چشم می‌آمد و با قامت بلند خود حرکت می‌کرد.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا


رژه کاروان ورزشی ایران که با نام "خودباوری و امید" در بازی‌های پاراآسیایی شرکت کرده پنج دقیقه طول کشید.

وهب همدانی فرزند شهید حسین همدانی که سرپرست نمادین کاروان ایران است نیز در رژه حضور داشت.

ورزشکاران کره جنوبی و کره شمالی همانند بازی‌های آسیایی در یک گروه و زیر پرچمی مشترک و با نام کاروان کره وارد ورزشگاه شدند و رژه رفتند. پرچم طراحی شده کاروان آن‌ها نیز با تصویر جغرافیایی دو کره طراحی شده بود.

در مراسم رژه کاروان های ورزشی ترانه‌ای از هر کشور پخش می‌شد که در جریان رژه کشور پاکستان نوبت به ترانه‌ ایرانی رسید و و ترانه‌ای ایرانی پخش شد. اوج ترانه‌ها، ترانه‌ای از محسن چاووشی خواننده پرهوادار ایرانی بود که مراسم افتتاحیه را برای ایرانیان جذاب‌تر کرد.

کاروان ورزشی فلسطین متشکل از دو ورزشکار بود که با ورود به ورزشگاه به شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفت و ورزشگاه به وجد آمد.

پس از رژه کاروان ورزشی کشورهای مختلف زمان حضور ورزشکاران اندونزی رسید تا برابر هواداران کشور خود رژه بروند. رژه آن‌ها با اجرای یکی از ترانه‌های مشهورشان همراه بود و با همراهی شدید هواداران مواجه شد.

شور و حال حاکم بر ورزشگاه در جریان مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی ٢٠١٨ هرلحظه بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد که رژه کاروان طولانی میزبان نیز بر این شور و حرارت افزوده بود.

کاروان اندونزی که آخرین کشور رژه رونده بود دوبار محل رژه را با فریادهای "اندونزی اندونزی" تماشاگران در ورزشگاه همراه بود.
مسوولان ورزشی و کشوری میزبان نیز در جایگاه ویژه با تکان دادن پرچم کشورشان خود را در شادی این مراسم شریک می‌کردند.

با به پایان رسیدن مراسم رژه، پیام رییس‌جمهور و رییس کمیته ملی المپیک اندونزی در ورزشگاه خوانده شدن که کلیدی‌ترین بخش آن اهمیت ورزشکاران جانباز و معلول و شعار "ما یکی هستیم" بود. در این پیام هم‌چنین به میزبانی اندونزی از دو رویداد مهم آسیایی اشاره شده بود که طبق نظر رییس‌جمهور این کشور نشان دهنده توانایی و شخصیت اندونزی در قاره کهن است. او با اشاره به فعالیت چشمگیر داوطلبان اندونزیایی در این دو رویداد از رییس کمیته پارالمپیک کشورش نیز تشکر ویژه‌ای داشت.

پس از پیام رییس‌جمهور اندونزی نوبت به صحبت‌های نسبتا طولانی رییس کمیته پارالمپیک اندونزی رسید و او نیز از توانایی‌های کشورش و ورزشکاران آن صحبت کرد.

در ادامه مراسم، برگزارکنندگان افتتاحیه با هموطنان خود که با سانحه سونامی مواجه شده و عزیزان خود را از دست داده‌اند ابراز همدردی و یک دقیقه سکوت کردند. تمام ورزشگاه در این زمان به رنگ قرمز در آمد.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی جاکارتا پایتخت اندونزی با صحبت‌های مستقیم رییس‌جمهور این کشور از جایگاه ویژه به طور رسمی افتتاح شد.

ادامه دارد...


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

مهم‌ترین سوالات جنسی و زناشویی
متداول‌ترین سوالی که از سکس تراپیست‌ها پرسیده می‌شود این است که، آیا من نرمالم؟ پیرامون مسائل جنسی زیاد آموزش داده نمی‌شود و بیشتر افراد اطلاعات جنسی خود را از دوستان و فرهنگ عامه دریافت می‌کنند.
کادو برای دوست صمیمی، چی بخریم؟
در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی برای شما فراهم کنیم که اگر در فکر خرید کادو برای دوست صمیمیتان هستید، تردید و دودلی را کنار گذاشته و بهترین کادوی ممکن را تهیه کنید.
روش‌های مطالعه‌ی موثر برای محصلان
اگر دنبال روشی مناسب برای مطالعه کتب درسی هستید میتونید این مطلب رو بخونید و با استفاده از این روش‌هایی که ما بهتون معرفی میکنیم مطالب بیشتری رو تو ذهنتون نگه دارید و تو امتحانا موفق‌تر از قبل بشید.
براری: برخواه دوست ندارد مرا ببیند
وزنه‌بردار دسته ۱۰۹ کیلو درباره دیدارش با سرمربی تیم ملی وزنه برداری با خبرورزشی به گفت و گو پرداخت.
لیگ NBA؛ پیروزی لیکرز با تریپل دابل تاریخی
در بازی‌های هفته نهم لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا، تیم‌های لیکرز و راکتس با درخشش ستاره‌‌های خود مقابل حریفان به پیروزی رسیدند.
حذف ملایی در دور نخست جودوی مسترز چین
نماینده وزن 81- کیلوگرم جودوی ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های مسترز چین برابر حریف ژاپنی شکست خورد و او نیز همانند بریمانلو بدون برد از دور مسابقات حذف شد.
جاسم کرار: فعلا نمی‌توانم به عراق برگردم
هافبک عراقی صنعت نفت تاکید کرد که تا پایان قراردادش در این تیم می‌ماند و فعلا قصد بازگشت به فوتبال عراق را ندارد.
خداحافظی معنادار مهاجم خارجی استقلال
مهاجم اهل کشور نیجریه تیم فوتبال استقلال در آستانه ترک تهران با انتشار پیامی از هواداران استقلال خداحافظی کرد.
«ترین»‌های نیم‌فصل اول لیگ هجدهم
نیم‌فصل اول مسابقات لیگ برتر فوتبال در حالی به پایان رسید که دو تیم استقلال و پرسپولیس، صاحب بهترین خط دفاع لیگ بودند.
الهلال به دنبال هم بازی مسی در آلبی سلسته
حریف تیم فوتبال استقلال در لیگ قهرمانان آسیا این بار به دنبال جذب یک هافبک آرژانتینی است که در آتالانتا بازی می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟
تردیدی نیست که سخنان آقای احمدی‌نژاد درباره امکان پرداخت یارانه 900 هزار تومانی یک موضع و برخورد سیاسی و در تقابل با واقعیت‌های اقتصاد کشور است اما این اظهارنظر را در دو زاویه مبانی نظری و واقعیت‌های اقتصادی ایران می‌شود تحلیل کرد.
جدیدترین پستی که «آزاده نامداری» منتشر کرد- عکس
آزاده نامداری با انتشار عکس زیر صفحه شخصی خود را به روز کرد.
شغل عجیب «فریبرز عرب نیا» در کانادا- عکس
واکنش فریبرز عرب نیا به انتقادات روزهای اخیر رسانه‌ها درخصوص اقامت و زندگی وی در کانادا: راننده بیماران هستم!
مهم‌ترین سوالات جنسی و زناشویی
متداول‌ترین سوالی که از سکس تراپیست‌ها پرسیده می‌شود این است که، آیا من نرمالم؟ پیرامون مسائل جنسی زیاد آموزش داده نمی‌شود و بیشتر افراد اطلاعات جنسی خود را از دوستان و فرهنگ عامه دریافت می‌کنند.
براری: برخواه دوست ندارد مرا ببیند
سالن ورزشی بندرترکمن با 2.5 میلیارد ریال بهسازی شد
پاسخ وزارت ورزش به تنیس برای برگزاری انتخابات: منتظر باشید
تیم هرمزگان قهرمان مسابقه دوچرخه سواری پیشکسوتان کشور شد
احمدرضا طالبیان: انتخابات قایقرانی سریع برگزار شود- ورزش اصفهان مثل زاینده رود خشک شده است
تسویه جوایز تور دوچرخه‌سواری ˮمیلاد دو نورˮ لنگ ۷ میلیون تومان!
تمرین وزنه‌بردار کلمبیایی در کنار تیم ملی ایران
افت لیگ برتر شطرنج به دلیل مشکلات مالی است
50 میلیارد ریال صرف توسعه ورزش روستایی شد
جلسه شورا‌ی ورزش بانوان کشور در یزد برگزار شد