رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

15:55 ۱۲ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 85 0
رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

مراسم افتتاحیه سومین دوره از بازی های پارآسیایی راس ساعت ۱۹ به وقت جاکارتا آغاز شد.

ایسنا

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به جاکارتا، مجموعه ورزشی گلورا بانگ کارنو جاکارتا کاملا خالی است و تنها یک طرف ورزشگاه جمعیت نشسته اما مسوولان برگزار کننده بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ مراسم افتتاحیه را درست در زمان اعلام شده آغاز کردند.

مراسم با مراسم سنتی کشور میزبان و شمارش معکوس و آتش بازی به طور رسمی آغاز شد.

مراسم همراه با برنامه‌های مختلف سنتی کشور میزبان بود و سپس با خوشآمد گویی به دوست داران ورزش، ورزشکاران، مسوولان و حاضران ادامه پیدا کرد.

برگزار کننده‌های مراسم افتتاحیه با پیام خوش آمدگویی رییس‌جمهور اندونزی جشن آغاز سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی را ادامه دادند.

نمایشگری بزرگ در میانه ورزشگاه نصب شده بود که ابتدا شعار "ما یکی هستیم" روی آن نقش بسته بود و سپس در زمان پخش سرود ملی اندونزی پرچم این کشور را نشان داد.

از این نمایشگر در طول مراسم برای نشان دادن ویدئوهای مختلف از این کشور استفاده می‌شد.

دو نمایشگر بزرگ نیز در اطراف ورزشگاه نصب شده که مراسم را به صورت زنده برای حاضرین ناشنوا ترجمه می‌کنند.

مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا کاملا برمحور هرآنچه که این کشور در آن قدرت دارد برنامه‌ریزی شده است.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

از روزهای قبل مراسم افتتاحیه این صحبت در میان بسیاری از حاضران شنیده می‌شد که شاید اندونزی بعد از پایان بازی‌های آسیایی خواسته یا ناخواسته بازی‌های پاراآسیایی را جدی نگرفته است. البته رنگ و بوی مراسم افتتاحیه توانست این موضوع را رد کند اما نمی‌شود از برخی اتفاق‌ها به سادگی گذشت.

صندلی‌های خالی ورزشگاه کاملا مشهود است و بعد از ۳۰ دقیقه از آغاز مراسم هم‌چنان صندلی‌ها خالی است و مردم این کشور به ورزشگاه نیامده‌اند.

از طرفی میز و صندلی‌هایی که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته کاملا نشان دهنده این است که ورزشگاه بعد از بازی‌های آسیایی مورد توجه نبوده و خاک فراموشی بر روی آن‌ها نشسته است.

با شروع رژه کاروان‌های ورزشی افغانستان اولین کشوری بود که وارد ورزشگاه شد. بحرین دومین کشوری بود که رژه خود را برگزار کرد و سپس بوتان با دو ورزشکار خود رژه رفت.

صندلی‌های ورزشگاه همچنان خالی بود و نشان می داد که اطلاع رسانی مسوولان برگزاری مناسب نبوده. حتی بسیاری از حاضرین پیش از آغاز مراسم فکر می کردند که قرار است افتتاحیه راس ساعت ۱۸ برگزار شود در حالی که مراسم ساعت ۱۹ بود.

عکاسان و خبرنگاران زیادی مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی را تحت پوشش خبری قرار داده‌اند و جایگاه خبرنگاران کاملا پر شده است.
پس از کاروان هند، نوبت به ورزشکاران ایران رسید که با پرچم‌داری ساره جوانمردی راس ساعت ۱۹:۳۵ وارد ورزشگاه شدند.
سیامند رحمان قهرمان پاراآسیایی، جهان و پارالمپیک بعد از پرچم‌دار در رژه حضور داشت.
مرتضی مهرزاد مرد بلند قامت والیبال نشسته ایران نیز در میانه کاروان ایران کاملا به چشم می‌آمد و با قامت بلند خود حرکت می‌کرد.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا


رژه کاروان ورزشی ایران که با نام "خودباوری و امید" در بازی‌های پاراآسیایی شرکت کرده پنج دقیقه طول کشید.

وهب همدانی فرزند شهید حسین همدانی که سرپرست نمادین کاروان ایران است نیز در رژه حضور داشت.

ورزشکاران کره جنوبی و کره شمالی همانند بازی‌های آسیایی در یک گروه و زیر پرچمی مشترک و با نام کاروان کره وارد ورزشگاه شدند و رژه رفتند. پرچم طراحی شده کاروان آن‌ها نیز با تصویر جغرافیایی دو کره طراحی شده بود.

در مراسم رژه کاروان های ورزشی ترانه‌ای از هر کشور پخش می‌شد که در جریان رژه کشور پاکستان نوبت به ترانه‌ ایرانی رسید و و ترانه‌ای ایرانی پخش شد. اوج ترانه‌ها، ترانه‌ای از محسن چاووشی خواننده پرهوادار ایرانی بود که مراسم افتتاحیه را برای ایرانیان جذاب‌تر کرد.

کاروان ورزشی فلسطین متشکل از دو ورزشکار بود که با ورود به ورزشگاه به شدت مورد تشویق حاضران قرار گرفت و ورزشگاه به وجد آمد.

پس از رژه کاروان ورزشی کشورهای مختلف زمان حضور ورزشکاران اندونزی رسید تا برابر هواداران کشور خود رژه بروند. رژه آن‌ها با اجرای یکی از ترانه‌های مشهورشان همراه بود و با همراهی شدید هواداران مواجه شد.

شور و حال حاکم بر ورزشگاه در جریان مراسم افتتاحیه بازی‌های پاراآسیایی ٢٠١٨ هرلحظه بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد که رژه کاروان طولانی میزبان نیز بر این شور و حرارت افزوده بود.

کاروان اندونزی که آخرین کشور رژه رونده بود دوبار محل رژه را با فریادهای "اندونزی اندونزی" تماشاگران در ورزشگاه همراه بود.
مسوولان ورزشی و کشوری میزبان نیز در جایگاه ویژه با تکان دادن پرچم کشورشان خود را در شادی این مراسم شریک می‌کردند.

با به پایان رسیدن مراسم رژه، پیام رییس‌جمهور و رییس کمیته ملی المپیک اندونزی در ورزشگاه خوانده شدن که کلیدی‌ترین بخش آن اهمیت ورزشکاران جانباز و معلول و شعار "ما یکی هستیم" بود. در این پیام هم‌چنین به میزبانی اندونزی از دو رویداد مهم آسیایی اشاره شده بود که طبق نظر رییس‌جمهور این کشور نشان دهنده توانایی و شخصیت اندونزی در قاره کهن است. او با اشاره به فعالیت چشمگیر داوطلبان اندونزیایی در این دو رویداد از رییس کمیته پارالمپیک کشورش نیز تشکر ویژه‌ای داشت.

پس از پیام رییس‌جمهور اندونزی نوبت به صحبت‌های نسبتا طولانی رییس کمیته پارالمپیک اندونزی رسید و او نیز از توانایی‌های کشورش و ورزشکاران آن صحبت کرد.

در ادامه مراسم، برگزارکنندگان افتتاحیه با هموطنان خود که با سانحه سونامی مواجه شده و عزیزان خود را از دست داده‌اند ابراز همدردی و یک دقیقه سکوت کردند. تمام ورزشگاه در این زمان به رنگ قرمز در آمد.

رژه کاروان ایران در پاراآسیایی جاکارتا

سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی جاکارتا پایتخت اندونزی با صحبت‌های مستقیم رییس‌جمهور این کشور از جایگاه ویژه به طور رسمی افتتاح شد.

ادامه دارد...


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

پیوس: برای زنده شدن خاطرات فیلم مرا ببنید
فرشاد پیوس این روزها درگیر سینماست. یک کارگردان جوان از زندگی شخصی و دوران فوتبال فرشاد پیوس فیلم مستندی تهیه کرده که در آن، آقای گل پرسپولیسی‌ها به ایفای نقش می‌پردازد.
یک لشگر مصدوم برای استقلالی‌ها
تیم شفر غایبان زیادی برای دیدار مقابل سایپا دارد.
یاوری: کی‌روش به دنبال سبک جدیدی است
سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان زیر ۱۵ سال کشورمان درباره بازی تیم ملی مقابل بولیوی گفت: به اعتقاد من کی‌روش به دنبال نمایش سبکی جدید از بازی تیم ملی در جریان بازی‌های جام ملت‌های آسیا است، سبکی هجومی و برتری عددی در زمان حمله.
تراکتورسازی به دنبال انتقام از برزیلی‌ها در آبادان
در تنها دیدار هفته نهم لیگ برتر فوتبال در روز شنبه، تراکتورسازی در ورزشگاه تختی آبادان مهمان صنعت نفت این شهر خواهد بود.
کونته جدی‌ترین گزینه جانشینی لوپتگی
سرمربی سابق چلسی به احتمال زیاد جانشین سرمربی رئال مادرید می‌شود.
توئیتر صد‌ها ربات حامی سعودی‌ها را مسدود کرد
شبکه «ان‌بی‌سی» از حذف صدها ربات توئیتری حامی رژیم سعودی در خصوص پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی خبر داد.
محمد یاوری: کی‌روش به دنبال سبک جدیدی در تیم ملی است
سرمربی تیم ملی فوتبال نونهالان زیر ۱۵ سال کشورمان درباره بازی تیم ملی مقابل بولیوی گفت: به اعتقاد من کی‌روش به دنبال نمایش سبکی جدید از بازی تیم ملی در جریان بازی‌های جام ملت‌های آسیا است، سبکی هجومی و برتری عددی در زمان حمله.
آسیب‌شناسی دفاتر ˮخدمات الکترونیک شهرˮ
معاون شهرسازی شهرداری تهران از ارزیابی وآسیب‌شناسی دفاتر خدمات الکترونیک شهر خبرداد.
تجهیز یک میلیون مشترک پرمصرف خانگی به کنتورهای هوشمند
مجری طرح فهام از اجرای فاز دوم این طرح برای یک میلیون مشترک پرمصرف خانگی و تجاری در تهران خبر داد و گفت: قرار شده که با سرمایه‌گذاری فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات این کار از سال 1398 آغاز شود.
آخرین میزان تولید نفت ایران-توتال اسناد فنی فاز ۱۱ را به CNPC تحویل داد
در روزهایی که صنعت نفت با آغاز شمارش معکوس تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران بیش از گذشته زیر ذره‌بین قرار گرفته است، مدیرعامل شرکت ملی نفت مهمان ایسنا شد و از پویایی این صنعت در این روزها خبر داد. به گفته علی کاردر سیاست کلان وزارت نفت، عدم کاهش تولید است و خلاء نفت ایران در بازارهای جهانی جبران شدنی نیست زیرا تولیدکنندگان بزرگ نفتی توان بیش‌تری برای تولید نفت ندارند. وی هم‌چنین درباره آخرین وضعیت توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، مذاکرات توسعه میدان گازی فرزاد بی و... اطلاعاتی را ارائه کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بنی‌تمیم: یوروی ۱۳ هزار تومانی گرفتیم
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهند، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.
کلمنت: مصدومیت عزت‌اللهی تاسف‌برانگیز است
پائول کلمنت، سرمربی ۴۶ ساله تیم فوتبال ردینگ انگلیس، مصدومیت سعید عزت‌اللهی در تمرین‌های گروهی تیم ملی ایران را تاسف‌برانگیز خواند.
ارتباط با گروه تروریستی، تازه‌ترین اتهام آردا توران!
آردا توران ستاره ترک تبار باشگاه بارسلونا و تیم ملی ترکیه به اتهام ارتباط با رهبر یک گروه تروریستی تحت تعقیب، مورد بازجویی قرار گرفت.
مدیریت شفر می‌تواند مشکلات استقلال را حل کند
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به مشکلاتی که برای این تیم وجود دارد گفت: مدیریت شفر می‌تواند مشکلات بین بازیکنان را حل کند.
همایش پیاده روی خانوادگی در آبیک برگزار شد
520 برنامه طی هفته تربیت بدنی در قزوین اجرا می شود
هفتمی کاروان ایران در المپیک جوانان ۲۰۱۸
پایان المپیک جوانان با جایگاه هفتمی و رکوردشکنی در کسب مدال برای ایران
ایران در مکان هفتم بازیهای المپیک جوانان ایستاد
قهرمانان مسابقات جاکارتا در خراسان رضوی تجلیل شدند
مسابقات تنیس روی میز در قشم برگزار شد
چهار هزار طرح ورزشی در کشور نیمه تمام است
حفظ صدر جدولی پدیده ارزشمند بود
7 طرح ورزشی در بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می شود