هیچ دستگاهی حق عدول از قانون هوای پاک را ندارد

15:41 ۶۴ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 96 0
هیچ دستگاهی حق عدول از قانون هوای پاک را ندارد

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران گفت: تبیین آیین‌نامه‌های قانون هوای پاک از جمله موضوعات مطرح شده بود. تخطی از این قانون جرم و بری آن مجازات تعیین شده است. سازمان حفاظت محیط زیست نیز بدون هرگونه مسامحه در راستای اجرای کامل قانون ورود پیدا خواهد کرد و هیچ دستگاهی حق عدول از این قانون را ندارد.

ایسنا

به گزارش ایسنا کیومرث کلانتری درحاشیه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران - که پیش از ظهر امروز در استانداری تهران برگزار شد - با اشاره به مصوبات آن اظهارکرد: امروز موضوع اتصال معاینه فنی خودروهای سنگین به سامانه «سیمفا» (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) بررسی و مقررشد در جلسه‌ای که به‌طور اختصاصی در خصوص این موضوع فردا در وزارت کشور برگزار خواهد شد تصمیمات نهایی اتخاذ شود سپس کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران پیگیری لازم درخصوص تسریع در اجرای این مصوبه را به انجام رساند.
وی افزود : درحال حاضر سامانه «سیمفا» تنها معاینه فنی خودروهای سبک را پوشش می دهد وتاکید ما بر این است که معاینه فنی خودروهای سنگین نیز به این سامانه افزوده شود.
کلانتری ادامه داد: موضوع دیگری که در این نشست بررسی شد طرح ساماندهی ناوگان بار و مسافر دیزل درون شهری مبتنی بر پیمایش و طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده بود که در وزارت کشور این طرح ساماندهی با دو موضوع صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی های محیط زیستی آغاز شده است و این طرح درحال حاضر از جایگزینی خودروهای نو به جای فرسوده تا جایگزینی خودروهای تجاری همچنین مدیریت بر مصرف سوخت را در حال انجام دارد و بر مبنای گزارش ارائه شده مقرر شد خروجی اجرای این طرح در جهت حفظ محیط زیست و کاهش بارآلودگی های محیط زیستی باشد.
دبیرکارگروه کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه پیگیری یکی از مصوبات قبلی درخصوص معاینه فنی موتورخانه دستگاه‌های دولتی از موضوعات دیگر این جلسه بود، اظهارکرد:اداره کل استاندارد برمبنای قانون هوای پاک تکلیف دارد که موتورخانه‌های شهر تهران با اولویت فازاول روی دستگاههای دولتی را تست و آزمایش کند.
وی در ادامه گفت: در این جلسه بر همکاری دستگاه‌های اجرایی برای اجرای این طرح با توجه به آغاز شش ماهه دوم سال و افزایش بار آلاینده‌های محیط زیستی تاکید فراوانی شد و دستگاه‌هایی که این همکاری را در راستای اجرای این طرح نداشته باشند حتما سازمان برنامه و بودجه از طریق مدیریت و تخصیص اعتبارات ، موضوع الزام این دستگاه‌ها را در این خصوص پیگیری خواهد کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین به گزارش رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت درخصوص پیگیری‌های افزایش سهم خودروهای تجاری با اولویت اتوبوس و کامیون برای کلانشهر تهران اشاره و اظهارکرد: بر اساس این گزارش وزارتخانه مربوطه اولویت اختصاص و سرعت در تحویل این خودروها را به شهر تهران داده است که این موضوع می تواند نوید بخش افزایش اتوبوس‌های گازسوز برای جایگزینی در سیستم فرسوده ناوگان حمل و نقل عمومی تهران باشد.
کلانتری افزود: آخرین موضوعی که در جلسه امروز به آن پرداخته شد، بحث تبیین آیین‌نامه‌های قانون هوای پاک بود که این قانون مرداد ۹۶ تصویب و ابلاغ شد و ایین نامه های اجرایی آن باید تدوین می شد.
وی ادامه داد : تاکنون شش آیین‌نامه و دستورالعمل ضوابط برای این قانون تدوین شده و به تصویب دولت رسیده است و در آن تکالیفی برای دستگاه های اجرایی وجود دارد و ۲۶ دستگاه مسئولیت قانونی دارند و نظارت بر اجرای آن هم به عهده سازمان محیط زیست است. در این راستا ما باید هم به دولت و هم به مردم گزارش دهیم که چه دستگاهی به تکالیف خود عمل کرده‌اند و چه دستگاه‌هایی در انجام تکالیف خود کوتاهی کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران،کلانتری درپایان تاکید کرد: در قانون هوای پاک جرم‌انگاری نسبت به این تکالیف قانونی دیده و تخطی از این قانون جرم و مجازات برای آن تعیین شده است و سازمان حفاظت محیط زیست بدون هرگونه مسامحه در راستای اجرای کامل قانون ورود پیدا خواهد کرد و هیچ دستگاهی حق عدول از این قانون را ندارد و قابل گذشت نیست.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

لبرون جیمز رکورد کریم عبدالجبار را شکست
ستاره تیم بسکتبال لیکرز پس از 43 سال رکورد کریم عبدالجبار را شکست.
نایب قهرمانی ایران در کاراته‌وان سری A. چین
کاراته‌کاهای ایران با کسب ۲ مدال طلا و ۱ برنز عنوان نایب قهرمانی کاراته‌وان سریA چین را به دست آوردند.
تکلیف کیمیا علیزاده تا ۲۸ آذر مشخص می‌شود
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: تا ۲۸ آذرماه پزشکان تکلیف کیمیا علیزاده را برای حضور در مسابقات جهانی منچستر روشن خواهند کرد.
سولاری: باد، بازی ما را خراب کرده بود!
رئال در دیداری پر انتقاد و به زحمت توانست تیم قعرنشین لالیگا را با یک گل شکست دهد.
تساوی شارلوا در حضور ۵۴ دقیقه‌ای قلی‌زاده
تیم شارلوا در زمین تیم مطرح اندرلشت به تساوی بسنده کرد.
مسی وارد ورزشگاه اختصاصی رئالی‌ها شد
ستاره باشگاه بارسلونا وارد ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو شد.
چرا ژرژ مندس به جای منچستریونایتد اظهارنظر کرد؟
مصاحبه اخیر ژرژ مندس کمکی نه به باشگاه منچستریونایتد کرد و نه به سرمربی پرتغالی این تیم.
هازارد: سیتی هنوز هم بهترین تیم لیگ برتر است
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، از پیروزی تیمش برابر منچسترسیتی احساس خوبی دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نایب قهرمانی ایران در کاراته‌وان سری A. چین
کاراته‌کاهای ایران با کسب ۲ مدال طلا و ۱ برنز عنوان نایب قهرمانی کاراته‌وان سریA چین را به دست آوردند.
تکلیف کیمیا علیزاده تا ۲۸ آذر مشخص می‌شود
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: تا ۲۸ آذرماه پزشکان تکلیف کیمیا علیزاده را برای حضور در مسابقات جهانی منچستر روشن خواهند کرد.
سیدجلال: سکوت ما دلیل بر حق‌خوری نشود!
کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر فردی می‌خواهد صحنه‌های بازی پرسپولیس را کارشناسی کند درست همه چیز را ببیند و برای خودش حرف نزند.
گرشاسبی: نقش جهان پر از بمب، موشک و ترقه بود
مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید ورزشگاه نقش جهان پر از بمب، موشک و ترقه بود.
از فعالیت مجدد گشت‌های نامحسوس رانندگی تا شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت
لزوم حمایت شورا از افزایش بودجه مترو
نگاه ویژه انتظامی به بهشت زهرا (س)
کرجی‌ها بیخیال BRT شوند
برگزاری اولین رویداد استارتاپی اجتماعی کشور در تهران
بررسی 500 پیشنهاد شورایی‌ها در بازآرایی برنامه 5 ساله سوم تهران
چگونه از میزان بدهی طرح ترافیک خود آگاه شویم؟
دستورالعمل شهرهای دوستدار کودک از سوی سازمان شهرداری‌ها تهیه و ابلاغ شد
تصویب محاسبه عوارض پسماند با فرمول جدید
زندگی تعفن برانگیز در میان زباله‌های مهاباد