هیچ دستگاهی حق عدول از قانون هوای پاک را ندارد

15:41 ۲۸۲ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 302 0
هیچ دستگاهی حق عدول از قانون هوای پاک را ندارد

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران گفت: تبیین آیین‌نامه‌های قانون هوای پاک از جمله موضوعات مطرح شده بود. تخطی از این قانون جرم و بری آن مجازات تعیین شده است. سازمان حفاظت محیط زیست نیز بدون هرگونه مسامحه در راستای اجرای کامل قانون ورود پیدا خواهد کرد و هیچ دستگاهی حق عدول از این قانون را ندارد.

ایسنا

به گزارش ایسنا کیومرث کلانتری درحاشیه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران - که پیش از ظهر امروز در استانداری تهران برگزار شد - با اشاره به مصوبات آن اظهارکرد: امروز موضوع اتصال معاینه فنی خودروهای سنگین به سامانه «سیمفا» (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) بررسی و مقررشد در جلسه‌ای که به‌طور اختصاصی در خصوص این موضوع فردا در وزارت کشور برگزار خواهد شد تصمیمات نهایی اتخاذ شود سپس کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران پیگیری لازم درخصوص تسریع در اجرای این مصوبه را به انجام رساند.
وی افزود : درحال حاضر سامانه «سیمفا» تنها معاینه فنی خودروهای سبک را پوشش می دهد وتاکید ما بر این است که معاینه فنی خودروهای سنگین نیز به این سامانه افزوده شود.
کلانتری ادامه داد: موضوع دیگری که در این نشست بررسی شد طرح ساماندهی ناوگان بار و مسافر دیزل درون شهری مبتنی بر پیمایش و طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده بود که در وزارت کشور این طرح ساماندهی با دو موضوع صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی های محیط زیستی آغاز شده است و این طرح درحال حاضر از جایگزینی خودروهای نو به جای فرسوده تا جایگزینی خودروهای تجاری همچنین مدیریت بر مصرف سوخت را در حال انجام دارد و بر مبنای گزارش ارائه شده مقرر شد خروجی اجرای این طرح در جهت حفظ محیط زیست و کاهش بارآلودگی های محیط زیستی باشد.
دبیرکارگروه کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه پیگیری یکی از مصوبات قبلی درخصوص معاینه فنی موتورخانه دستگاه‌های دولتی از موضوعات دیگر این جلسه بود، اظهارکرد:اداره کل استاندارد برمبنای قانون هوای پاک تکلیف دارد که موتورخانه‌های شهر تهران با اولویت فازاول روی دستگاههای دولتی را تست و آزمایش کند.
وی در ادامه گفت: در این جلسه بر همکاری دستگاه‌های اجرایی برای اجرای این طرح با توجه به آغاز شش ماهه دوم سال و افزایش بار آلاینده‌های محیط زیستی تاکید فراوانی شد و دستگاه‌هایی که این همکاری را در راستای اجرای این طرح نداشته باشند حتما سازمان برنامه و بودجه از طریق مدیریت و تخصیص اعتبارات ، موضوع الزام این دستگاه‌ها را در این خصوص پیگیری خواهد کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین به گزارش رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت درخصوص پیگیری‌های افزایش سهم خودروهای تجاری با اولویت اتوبوس و کامیون برای کلانشهر تهران اشاره و اظهارکرد: بر اساس این گزارش وزارتخانه مربوطه اولویت اختصاص و سرعت در تحویل این خودروها را به شهر تهران داده است که این موضوع می تواند نوید بخش افزایش اتوبوس‌های گازسوز برای جایگزینی در سیستم فرسوده ناوگان حمل و نقل عمومی تهران باشد.
کلانتری افزود: آخرین موضوعی که در جلسه امروز به آن پرداخته شد، بحث تبیین آیین‌نامه‌های قانون هوای پاک بود که این قانون مرداد ۹۶ تصویب و ابلاغ شد و ایین نامه های اجرایی آن باید تدوین می شد.
وی ادامه داد : تاکنون شش آیین‌نامه و دستورالعمل ضوابط برای این قانون تدوین شده و به تصویب دولت رسیده است و در آن تکالیفی برای دستگاه های اجرایی وجود دارد و ۲۶ دستگاه مسئولیت قانونی دارند و نظارت بر اجرای آن هم به عهده سازمان محیط زیست است. در این راستا ما باید هم به دولت و هم به مردم گزارش دهیم که چه دستگاهی به تکالیف خود عمل کرده‌اند و چه دستگاه‌هایی در انجام تکالیف خود کوتاهی کرده‌اند.
به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران،کلانتری درپایان تاکید کرد: در قانون هوای پاک جرم‌انگاری نسبت به این تکالیف قانونی دیده و تخطی از این قانون جرم و مجازات برای آن تعیین شده است و سازمان حفاظت محیط زیست بدون هرگونه مسامحه در راستای اجرای کامل قانون ورود پیدا خواهد کرد و هیچ دستگاهی حق عدول از این قانون را ندارد و قابل گذشت نیست.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بلایی که قاتلان بر سر جسد پیرزن آوردند
ساعت 17:20 شنبه 22 تیر مرد میانسالی در تماس با مأموران کلانتری 117 جوادیه تهرانپارس از کشف جسدی داخل سطل زباله خبر داد.
واکنش دمشق به تجهیز ترکیه به سامانه موشکی «اس-400»
یک دیپلمات سوری اظهار داشت که کشورش بابت تجهیز ترکیه به سامانه دفاع موشکی «اس-400» نگرانی ندارد.
روسیه: اروپا پیروی کورکورانه از آمریکا را کنار بگذارد
وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای با انتقاد از «پیروی کورکورانه» کشور‌های اروپایی از آمریکا و سرزنش روسیه، از آن‌ها خواست به تلاش‌ها برای حفظ پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) بین مسکو و واشنگتن توجه جدی داشته باشند.
سفر هیاتی از «حماس» به روسیه
سفیر فلسطین در روسیه دوشنبه شب به وقت تهران گفت که یک هیات به ریاست «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی حماس برای دیدار و گفت‌وگو با «میخائیل بوگدانف» معاون وزارت خارجه روسیه وارد مسکو خواهد شد.
دیدار و گفت‌وگوی گریفیتس با معاون بن سلمان
«مارتین گریفیتس» فرستاده سازمان ملل به یمن روز دوشنبه در ریاض با معاون «محمد بن سلمان»، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد.
بر سر مکانیزم جدید آتش‌بس در الحدیده توافق شد
هیأت صنعاء و هیأت دولت مستعفی یمن اواسط آذر ماه ۱۳۹۷، پس از دو سال توقف مذاکرات، سرانجام گفت‌و‌گوها با هدف رسیدن به صلح را در استکهلم سوئد آغاز کرده و به توافقاتی هم در زمینه‌های مختلف از جمله آتش‌بس در الحدیده رسیده بودند،‌ اما ائتلاف سعودی با نقض‌های مکرر آن، توافق را زیر پا گذاشتند.
دو انفجار در حسینیه‌ای در جنوب بغداد
شامگاه دوشنبه دو انفجار حسینیه‌ای در جنوب غربی بغداد را لرزاند و طی آن دست کم 3 نفر کشته شدند.
سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در روسیه
سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی در روسیه 33 درصد افزایش یافته و در سه ماهه نخست سال جاری به 1.7 میلیارد یورو رسیده است.
پالایش نفت در چین رکورد زد
به دنبال آغاز به کار دو پالایشگاه جدید و بزرگ چین، پالایش نفت خام این کشور در ماه ژوئن رکورد زد و 7.7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
از ابتدای اربعین تجار و زائرین ایرانی بدون ویزا وارد عراق می‌شوند
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اظهار داشت: با این کار پروسه زمان بر اخذ ویزا برای کلیه مسافرین ایرانی به عراق حذف می شود و تجار و زائرین و سایر مسافرین می توانند به راحتی و بدون ویزا وارد کشور عراق شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بلایی که قاتلان بر سر جسد پیرزن آوردند
ساعت 17:20 شنبه 22 تیر مرد میانسالی در تماس با مأموران کلانتری 117 جوادیه تهرانپارس از کشف جسدی داخل سطل زباله خبر داد.
حمله رویانیان به مدیران پرسپولیس
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: مدیران پرسپولیس تشویش اذهان عمومی می‌کنند.
موگرینی: منتقدان برجام خواستار پایبندی ایران هستند
«فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه مدعی شد اولین تراکنش‌ها در چارچوب ساز وکار موسوم به «اینستکس» در حال انجام هستند.
جلالی‌زاده: حمایت از روحانی بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان بود
عضو حزب منحله مشارکت می‌گوید حمایت از روحانی بعد از احمدی‌نژاد، بزرگ‌ترین اشتباه اصلاح‌طلبان بود.
تلاش اصلاح‌طلبان برای پایمال کردن خون «میترا استاد»- خاتمی چگونه ۸ میلیارد تومان برای نجات نجفی می‌دهد؟
با روی کار آمدن دولت مورد حمایت اصلاحات، سفره مردم کوچک شد و مردم دست به گریبان مشکلات سخت اقتصادی هستند، اما لیدر اصلاح‌طلبان در فکر تهیه ۸ میلیارد تومان برای نجات یک قاتل است؛ یک قاتل هم‌قبیله‎ای.