درخواست رئیس انجمن سینماداران در «روز تهران» چه بود؟

13:28 ۲۵۷ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 203 0
درخواست رئیس انجمن سینماداران در «روز تهران» چه بود؟

رئیس انجمن سینماداران در روز تهران با اشاره به 154 سالن سینمای موجود در تهران،تقاضا کرد که به سالن‌های قدیمی شهر نیز توجه شود، آن‌ها به پیرایش‌های جدید نیاز دارند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران به مناسبت «روز تهران» (شنبه ۱۴ مهر ماه) برای تشکر از نیم بها شدن بلیت سینماها در این روز، به مجموعه فرهنگی هنری «سینما ایران» رفت.
در جریان این بازدید، او صحبت‌هایی با چند تن از سینماداران داشت و اشرفی رئیس انجمن سینماداران، توضیحاتی درباره وضعیت سینماها در گذشته و امروز داشت.
به گفته اشرفی رئیس انجمن صنفی سینمادارن؛ امروزه ۱۵۴ سالن سینما در شهر تهران وجود دارد و پروژه‌های زیادی اکنون در حال فعالیت هستند تا رویکرد ساخت سالن‌ها بهتر شود چون تنها صنفی هستیم که اکنون پاسخگوی نیازهای مردم است.
وی استقبال بیشتر مردم در طول چند سال گذشته از سینما را به دلیل کیفیت خوب فیلم‌ها دانست و افزود: امروز کارگردانان و تهیه کنندگان سینما به کیفیت فیلم‌ها یا سینماهایی که در آن‌ها هر فیلم نمایش داده می‌شود نیز توجه می‌کنند. از سوی دیگر مدیران سالن‌ها هم دوره‌های مخصوص می‌بینند.
اشرفی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در شرایط کنونی قیمت بلیت‌های سینما پایین است؛ بلیت‌ها براساس درجه‌بندی سالن‌های سینما تعیین می‌شوند. سینماهای مدرن ۱۵ هزار تومان،‌ سینماهای ممتاز ۱۲ هزار تومان و سینماهای درجه یک ۱۰ هزار تومان تعیین شده‌اند.
او در پاسخ به این پرسش که استقبال از کدام سینماها بیشتر است؟ گفت: معمولا پردیس‌هایی که ساخته و سیستم‌شان به روز می‌شود مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند و همچنین از نظر تجهیزات؛ سیستم تخلیه سرمایش و گرمایش، بهترین کیفیت را دارند.
وی با اشاره به اینکه درصد زیادی از سینماهای خیابان لاله زار و برخی سینماهای خیابان جمهوری از فهرست خارج شده‌اند گفت: اکنون تقاضا داریم به سالن‌های قدیمی شهر نیز توجه شود. آن‌ها به پیرایش‌های جدید نیاز دارند. باید سرمایه گذاران خوب وارد کار شوند تا بتوانیم این سینماها را نیز به درجه مطلوبی برسانیم.
رئیس انجمن سینماداران گفت: سینماها در کشور به رویکرد و نگاه جدید نیاز دارند و از سوی دیگر باید برای تکمیل این پروژه‌ها بودجه‌های مخصوص در نظر بگیرند.
وی در مورد ساعت کار سینماها بخصوص سانس‌های ویژه از وجود برخی مشکلات با نیروی انتظامی خبر داد.
احمد مسجدجامعی نیز با اشاره به پاساژهای مدرنی که در آن‌ها سالن‌های سینما تعبیه شده‌اند گفت: به این پاساژها مشتریان ویژه تعلق می‌گیرد که آن‌ها به ایجاد سالن‌های سینما تمایل دارند، در واقع مخاطب دنبال تشخص و شرایط خوب است. این طور نیست که همیشه کالای تجاری بیش از کالای فرهنگی مدنظر باشد.
او افزود: اگر دهه فجر و سینماها نباشند و جشنواره‌هایی مانند جشنواره فجر در طول سال برگزار نشوند در واقع سینماها مُرده‌اند.
این عضو شورای شهر تهران گفت: از سوی دیگر به وضعیت بین‌المللی سینمای ایران نیز افتخار می‌کنیم.
عیسی فرهادی فرماندار تهران نیز در سخنانی با اشاره به استقبال بیشتر مردم در طول پنج سال گذشته از سینماها گفت: معتقدم باید به تهیه کنندگان و کارگردانان سینما، سفارش ساخت فیلم‌هایی با موضوع تکدی‌گری و حاشیه‌های شهر تهران داد تا وضعیت آن‌ها نیز بیشتر مدنظر قرار گیرد.
مسجدجامعی نیز با اشاره به ۱۶ مهر روز کودک گفت: بهتر است در فیلم‌های در دست ساخت سینما نیز به این روز و به این موضوع بیشتر توجه شود؛ در واقع سینما نیاز دارد تا ژانر اجتماعی و شهری در آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایسنا، در ادامه این بازدید احمد مسجدجامعی پرس و جویی درباره تعداد سالن‌های سینما در دوران قبل انقلاب و بعد از انقلاب کرد که به وی اینطور پاسخ داده شد «نخستین سینمای تهران در سال ۴۷ در چهارراه استانبول و در زمانی که فیلم «غروب بت پرستان» را روی پرده داشت، آتش گرفت. (این سینما در سال ۳۵ ساخته شده بود.) در سال ۱۳۳۱ یازده سینمای درجه یک و ۲۸ سینمای درجه دو و سه در ایران وجود داشت که این تعداد در سال ۳۵ به ۳۹ سینما رسید اما هنوز هیچ سینمای ممتازی در کشور نبود. »
در بخش دیگری از صحبت‌های بین مسجدجامعی و سینماگران به این نکته تاکید شد که در دهه ۳۰؛ سینماهای کشور ۴۰ درصد از شهرداری‌ها،‌ عوارض می‌گرفتند.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

استعلام و پرداخت بدهی عوارض طرح ترافیک تهران
قابلیت استعلام و پرداخت بدهی عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک شهر تهران، در نسخه جدید اپلیکیشن سِت فراهم شد.
تجربه‌ای متفاوت اخذ وقت سفارت ایتالیا با شرکت ویزاگردی
سفر به هر کشوری با اخذ روادید آن کشور ممکن خواهد بود.
جابه‌جایی مرزهای سریال‌سازی در تلویزیون!
نمونه می‌خواهید؟ نمونه‌ها بی‌شمارند و تازه‌ترین نمونه هم تغییر نام یک سریال بعد از پخش چند قسمت آغازین آن است!
بانک‌ها حق ندارند هزینه پیامک حساب را گران کنند
محمدرضا جمشیدی درباره افزایش ۲۰ درصدی کارمزد پیامک‌های بانکی اظهار داشت: به هیچ وجه چنین افزایشی در بانک‌های خصوصی دیده نشده و اگر هر یک از مشتریان بانک‌های خصوصی پیامکی مبنی بر افزایش کارمزد دریافت کرده‌اند، به کانون بانک‌های خصوصی گزارش دهند.
همدان قهرمان رقابت‌های دوومیدانی جوانان نابینا و کم بینا شد
در پایان رقابت‌های دو ومیدانی جوانان و نوجوانان که در سنندج برگزار شد، همدان با ٤١ امتیاز کاپ قهرمانی را به خانه برد.
صعود تیم ملی هندبال ساحلی ایران به نیمه نهایی
تیم ملی هندبال ساحلی ایران در آخرین دیدارش در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل عمان شکست خورد و به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی رسید.
دومین شکست دختران بسکتبالیست در جام جهانی
تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران در جام جهانی این رشته برابر رومانی شکست خورد.
پایان اردوی خردادماه تیم ملی امید
اردوی خردادماه تیم ملی فوتبال امید با برگزاری آخرین تمرین، صبح امروز به پایان رسید.
هیات مدیره پرسپولیس پول مفت می‌گیرند و کار نمی‌کنند- یحیی بیاید، دعوا می‌شود
پیشکسوت باشگاه پرسولیس می‌گوید ندادن پول برانکو سناریویی از قبل طراحی شده برای فراری دادن او بوده است.
مظاهری از امروز در تمرین‌های تراکتور آفتابی می‌شود
دروازه‌بان ملی‌پوش تراکتورسازی بعد از چند هفته استراحت و غیبت در اردوی تیم ملی از امروز در تمرین‌های تیم باشگاهی جدید خود حضور پیدا می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
آغاز «حضار قیام کنند» از امشب
جایزه ویژه هیات داوران ˮطرابلسˮ برای فیلم‌ساز ایرانی
یک فیلم مجوز نمایش گرفت
جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی «نهال» برگزیدگان خود را شناخت
زنجان به زودی مرکز پانتومیم کشور می‌شود
معرفی اعضای شورای پروانه نمایش
- در سینما و تئاتر چه خبر است؟-
ویدئو - پنج فیلم پرفروش هفته - ۲۹ خرداد ۹۸
اعتراض دست‌اندرکاران «ما همه با هم هستیم» به ماجرای کرمان
ˮبانی بنوکˮ، امروز در تماشاخانه سرو