رفع چالش خرید تجهیزات آزمایشگاه نقشه‌برداری مغز در معاونت علمی-آغاز همکاری با دانشگاه وین

11:40 ۱۳ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 62 0
رفع چالش خرید تجهیزات آزمایشگاه نقشه‌برداری مغز در معاونت علمی-آغاز همکاری با دانشگاه وین

رئیس آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با بیان اینکه در این آزمایشگاه محققان حوزه‌های پزشکی و مهندسی مطالعاتی را انجام می‌دهند، گفت: در حال حاضر با توجه به نوسانات نرخ ارز برای تهیه تجهیزات و قطعات جدید نیاز به خرید داریم که برای رفع چالش ارزی این خرید با معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری فردا، یکشنبه جلسه‌ای برگزار خواهد شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا آی در نشست خبری امروز آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز را یک ارگان مستقل دانست که به صورت هیات امنایی اداره می‌شود، افزود: راه‌اندازی این آزمایشگاه یک پروژه مشترک میان دو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است که با حمایت مالی معاونت علمی اجرایی شد، از این رو این آزمایشگاه یک پروژه ملی محسوب می‌شود.
وی هدف از راه اندازی این آزمایشگاه را ارائه خدمات پژوهشی و تخصصی به متخصصان و ایجاد ارتباط میان محققان حوزه‌های مهندسی و پزشکی عنوان کرد.
آی با تاکید بر اینکه در سه سال گذشته اقدامات موثری در حوزه‌های نقشه‌برداری مغز در این آزمایشگاه اجرایی شده است، اضافه کرد: تاکنون بالغ بر 4 هزار نفر متخصص و دانشجو و اساتید دانشگاهی از این آزمایشگاه بازدید کرده‌اند که این اقدامات در راستای برنامه‌های ترویجی این آزمایشگاه به شمار می‌رود.
رئیس مرکز آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز ارائه 75 هزار نفر ساعت کارگاه آموزشی و سخنرانی را از دیگر اقدامات این آزمایشگاه نام برد و یادآور شد: علاوه بر آن تاکنون چهار هزار و 500 نفر ساعت از تجهیزات آزمایشگاهی این آزمایشگاه بهره‌مند شده‌اند.
وی در عین حال با تاکید بر ضرورت دسترسی همه محققان حوزه مغز به تجهیزات این آزمایشگاه گفت: در این راستا ارتباطات خوبی با محققان سایر استان‌ها برقرار کردیم و در 18 استان کشور برنامه‌های اختصاصی برای بهره‌مندی محققان این حوزه از تجهیزات آزمایشگاه برگزار کردیم.
آی در عین حال نوبت‌دهی به محققان برای استفاده از تجهیزات این آزمایشگاه را از چالش‌های آن نام برد و یادآور شد: برای رفع این مشکل برنامه نوبت‌دهی سریع را اجرایی کردیم و بر اساس آن تا ساعت 20 شب محققان می‌توانند آزمایشات مورد نیاز را در این آزمایشگاه اجرایی کنند.
رئیس مرکز آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز با اشاره به نوسانات ارز در کشور یادآور شد: تاکنون تجهیزات مورد نیاز را خریداری کردیم ولی نیاز به دسترسی به بعضی قطعات داریم که در این راستا با برخی چالش‌ها مواجه هستیم.
آی ادامه داد: برای رفع این مشکل فردا یکشنبه 15 مهر ماه در معاونت علمی جلسه‌ای در این زمینه داریم تا مشخص شود که برای خرید تجهیزات و قطعات جدید چه نوع ارزی می‌توانند به ما ارائه دهند.
وی همچنین با اشاره به تحقیقات محققان نخبه‌های علوم پزشکی در این آزمایشگاه اضافه کرد: این دست از محققان که در بیمارستان‌هایی که فعال هستند و قادر به انجام آزمایشات مورد نظر نیستند، در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز حضور دارند تا بتوانند آزمایشات خود را انجام دهند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: برخی از این تحقیقات به دستاوردهایی نائل شدند که به درمان و تشخیص بیماری‌ها کمک خواهد کرد، ولی رسیدن این نتایج به حوزه کلینیک نیاز به زمان و فرآیندهای طولانی مدت دارد.
آی همچنین با تاکید بر حفظ محرمانگی نتایج تحقیقات در این آزمایشگاه گفت: بر این اساس قراردادهای محرمانگی طرح‌ها با محققان به امضا می‌رسد تا از این طریق حقوق معنوی دستاوردهای تحقیقاتی برای پژوهشگران محفوظ بماند.
رئیس آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز از امضای تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه وین اتریش خبر داد و گفت: براساس این تفاهم‌نامه در زمینه تبادل محققان، استفاده از تجهیزات نقشه‌برداری مغز در اتریش و اجرای پروژه‌های مشترک میان این آزمایشگاه و دانشگاه وین توافقاتی صورت گرفته است.
وی همچنین با اشاره به برنامه‌های این آزمایشگاه برای محققان ایرانی مقیم خارج گفت: در این راستا براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ایرانیان مقیم خارج برای ارائه سخنرانی‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی دعوت به عمل می‌آید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

مشخص شدن حریفان ۴ آزاد کارِ ایران
مراسم قرعه کشی اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان عصر امروز (جمعه) در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.
قلعه‌نویی: کم کم شبیه سپاهان واقعی می‌شویم
امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان از عملکرد تیمش در دیدار مقابل نساجی ابراز رضایت کرد و گفت که زردپوشان کم کم دارند شبیه سپاهان واقعی می‌شوند.
هاشمی‌نسب: در جدالی نابرابر از قبل بازنده نبودیم
مهدی هاشمی‌نسب، مربی تیم فوتبال نساجی قائمشهر تأکید کرد‌ این تیم در دیدار مقابل سپاهان به دنبال کسب سه امتیاز بوده است.
کارشناسی داوری استقلال - نساجی با مظفری‌زاده
سعید مظفری‌زاده در پایان دیدار شاگردان علی دایی و وینفرد شفر به نقد عملکرد محمدحسین زاهدی‌فر داور این بازی پرداخت.
منتظری: امیدوارم لیگ با قهرمانی استقلال تمام شود
کاپیتان تیم فوتبال استقلال گفت:‌ ما برای قهرمانی می‌جنگیم و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد. امیدوارم که آخر لیگ برای ما با قهرمانی تمام شود.
مورینیو: ممکن است حرف بزنم و جریمه شوم
ژوزه مورینیو پس از پیروزی یونایتد برابر نیوکاسل کمی به آرامش رسیده اما همچنان شایعات اخراجش شنیده می شود.
جای استوک روی پای صیادمنش
صیامنش تصویری از پای مصدومش را در پایان مسابقه با سایپا منتشر کرد.
احمدزاده به یک گمنام مطلق تبدیل شده است
سرمربی ۶۵ ساله تیم فوتبال اشلانسک وروتسواوی لهستان از بازگشت بازیکن ایرانی این تیم به روزهای اوجش خبر داد.
امامی‌فر: مقابل ذوب‌آهن بدشانس بودیم
علیرضا امامی‌فر، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت بدشانسی را مهمترین عامل در تساوی خانگی تیمش مقابل ذوب‌آهن برشمرد.
آلگری: وارد مسائل شخصی رونالدو نمی‌شوم
ماکسی آلگری، سرمربی ایتالیایی یوونتوس مدعی شد وارد مسائل شخصی مربوط به رونالدو نخواهد شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سوگنامه فریبا داودی مهاجر برای مرگ پروین بختیارنژاد
داودی مهاجر در بخشی از یادداشت خود نوشته است: «با پروین در فرانسه چت می کردم و مرتب می گفت نمی دانی چه رنجی می برم . پروین منهدم شده بود .»
۷۲۷ هزار نفر با یک شغل راضی نمی‌شوند!
اگر در گذشته درآمد یک نفر در خانواده می‌توانست آنها را تامین کند، امروز دیگر نمی‌شود به نان بازوی یک نفر تکیه کرد، چون هزینه‌ها گوی سبقت را از درآمدها ربوده و خانواده‌ها تحمل بیکاری دیگر اعضا را ندارند تا جایی که افراد ناچارند برای درآوردن نان تلاش بیشتری کنند و برای چرخیدن چرخ زندگی به داشتن دو شغل یا بیشتر روی بیاورند.
حضور هیات ایرانی به ریاست نماینده زن در اجلاس IPU
تهران - ایرنا - هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست سیده فاطمه حسینی نماینده تهران در مجلس برای شرکت در یکصد و سی و نهمین اجلاس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) وارد ژنو سوئیس شد.
بازهم توئیت «مهناز افشار» جنجالی شد-عکس
دنیا ویسی دختر ۷ ساله اهل یکی از روستاهای سنندج بر اثر ریزش دیوار فرسوده مدرسه‌ای از دنیا میرود.مهناز افشار بر اساس این خبر توییتی را که در زیر می بینید منتشر می کند و ابراز ناراحتی می نماید.
در صنایع فضایی اوضاع شغلی مناسب نیست
ارسال 224 مقاله به چهارمین همایش ملی انجمن رسوب‌شناسی ایران
گل به خودی ˮتحریم‌های داخلیˮ به شرکت‌های دانش‌بنیان
برگزاری اولین همایش ملی مدل‌سازی و فناوری‌های جدید مدیریت آب
شرکتهای بازاریاب و افراد متبحر در بازاریابی به کمک شرکتهای دانش‌بنیان بشتابند
اسکان برترین‌های رویداد استارت‌آپی اسلامی قرآنی در مرکز رشد هنرهای قرآنی
جذب دانش در گروی توسعه نهادهای تحقیقاتی در دانشگاه‌ها-کاربردی کردن علم وظیفه پژوهشگاه است
روابط علمی بین‌المللی کشور بیشتر در حیطه علوم زیستی و طبیعی است
آینده علم؛ رهبری علمی یا حل مسائل جامعه؟
بنیاد علم ایران آمایش تحقیقات و بیان خلاهای تحقیقاتی را برعهده بگیرد