آیا مرگ جی‌لوید ساموئل «مشکوک» بود؟

09:43 ۶۸ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 73 0
آیا مرگ جی‌لوید ساموئل «مشکوک» بود؟

هلیا سهیمی که خود را همسر جی‌لوید ساموئل معرفی کرده است، در گفتگویی مرگ ساموئل را مشکوک دانسته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «هلیا سهیمی. او یک طراح لباس ایرانی است که علاوه بر آن به حرفه عکاسی نیز در صداوسیما مشغول بوده است و گاهی back vocal نیز می‌خواند که بنا به شغل‌هایش مخاطبان خودش را داشته است اما حالا نامی شناخته شده است برای اهالی فوتبال. او در صفحه اینستاگرام چند ده هزار نفری‌اش، خود را همسر قانونی جی لوید ساموئل، بازیکن انگلیسی معرفی کرده است. او البته چند ماه پس از فوت مشکوک این بازیکن در لندن می‌گوید می‌خواهد پیگیر پرونده فوت همسرش باشد؛ همسری که بنا به گفته وی به عشق مردم ایران، مسلمان شده است.
خبر جنجالی سان درباره این ازدواج هفته گذشته مطبوعات ایران را درنوردید. این که جی لوید در تهران زندگی مخفی داشته، تغییر دین داده و ازدواج کرده بوده. این خبر سبب شد تا پدیده‌ای به اسم هلیا سهیمی در راس اخبار باشد و تیتر یک خیلی از روزنامه‌های ورزشی ایران هم شد. او حالا برای اولین بار درباره این خبر با نشریه دنیای ورزش تورنتو سخن گفته است.
مشکلی با این که این خبر رسانه‌ای شود، نداشتم او را از طریق دایرکت به صفحه اینستاگرامش پیدا کردیم و البته سعی کرد خیلی با رویی گشاده پاسخگوی خبری جنجالی باشد که مثل طوفان زندگی‌اش را درنوردیده است. هلیا اما می‌گوید مشکلی با این که خبر منتشر شود، نداشته و به کلمه افشاگری اعتراض می‌کند چون چیزی برای پنهان کردن نداشته و تمام اینها را در اینستاگرامش منتشر کرده بوده و اما برایش این نکته مهم است که چرا اصل موضوع را در سایه قرار داده‌اند و رسانه انگلیسی فقط به زندگی خصوصی این دو پرداخته و نگفته که این مرگ چقدر مشکوک است.
به او می‌گوییم تماس گرفتیم تا درباره این خبر ازدواجش که شوکه‌کننده بود و تا سان رفت و تازه رسانه‌های ایران به آن پی بردند حرف بزنیم که پاسخ داد: «اجازه بدهید من عرض کنم خدمت‌تان! آقای همیلتون از روزنامه سان به من در دایرکت پیام دادند اما هنوز بعد از سه روز پیام‌های من را سین نکردند. می‌خواهم بدانید بدون این که با من صحبتی بشود، یک سری چیزها را از اینستاگرام من برداشتند و چیزی که مورد علاقه خودشان بوده است را از آنها استخراج کردند و منتشر شده است. در حالی که مهمترین خواسته و بخش زندگی من که شفاف‌سازی درباره تصادف منجر به فوت «جی» بوده، اصلا مورد توجه قرار نگرفته است.»
کاش رسانه‌های ایرانی با من تماس می‌گرفتند او سپس گلایه داشت از رسانه‌های ایران که خبر را از سان منتشر کردند اما از خودش در این باره نپرسیدند. او می گوید: «راستش من گلایه دارم چون من یک ایرانی هستم و خلافی هم انجام ندادم ولی همه فقط روایت سان را نوشتند که بدون شنیدن حرف‌های من و برداشت شخصی آن نویسنده بود. خیلی دوست داشتم یک تماس با من می گرفتند و اقلا می‌پرسیدند که حرف من چه بوده. این تیتر زندگی شخصی دقیقا با آبروی من بازی کرد. هیچ کس اصل حرف من را نشنید. آن خبر کاری کرد که حتی نمی‌توانم از خانه بیایم بیرون این قدر با آن خبر و فرهنگ ایرانی انگشت‌نما شدم. زندگی‌ام به هم ریخت.
می‌دانید همه چیز درست. من که چیزی پنهان نکردم. من همه چیز را در صفحه‌ام گذاشتم. چرا برای من نوشتند افشاگری؟ شایسته آن عنوان نبودم. مگر من چه چیزی را پنهان کرده بودم... حقم این برخورد نبود. این که اصل حرف من به کلی در سایه قرار بگیرد. من برای دو ماه آینده که قرارم با جی بوده، هیچ حرفی درباره زندگی شخصی‌مان نمی‌زنم اما به عنوان یک خبرنگار که لطف کردید و با من تماس گرفتید تا مطلع شوید می‌خواهم در این مدت کمکم کنید تا درباره آن تصادف شفاف‌سازی کنید.»
آن تصادف واقعی نبوده جی لوید بهار گذشته در یک تصادف ناگهانی در انگلستان فوت شد؛ تصادفی که سبب شده بود حتی جسد او قابل شناسایی نباشد. این بازیکن سیه‌چرده که در چند سال حضورش در استقلال و پیکان نقشی کلیدی در بازی این تیم ها داشت و می شد گفت یکی از بهترین خارجی های تاریخ فوتبال ایران در لیگ برتر و یکی از کارنامه دار ترین های شان بوده است، دو سال بعد از ترک ایران و خداحافظی با فوتبال، یکباره نامش برای آن حادثه تلخ سر زبان ها افتاد و شوکی بزرگ به هواداران استقلال وارد کرد. حالا هلیا سهیمی می گوید قطعا آن اتفاق حادثه طبیعی نبوده است و برایش استدلال هایی دارد: «از نظر من و به باور من آن حادثه و تصادف قطعا طبیعی نبوده است. در تمام این ماه ها در صفحه اینستاگرام به جزئیات این تصادف با دلیل و برهان پرداختم که چرا آن حادثه مشکوک است. این که چرا بر خلاف قوانین انگلستان ۲۱ روز طول دادند تا جسد را نشان بدهند و این که چرا جسد به جی شباهتی ندارد. اگر شاهدی برای این که ثابت کنند این یک تصادف واقعی است، داشتند، چرا هیچکدام را معرفی نکردند؟ خیلی از این ابهام ها موجودند که من و خانواده جی دنبال شان هستیم و نمی گذاریم خونش پایمال شود. دلیل من برای نگارش این نوشته ها هم دقیقا همین موضوع بود که نادیده گرفته شدند.»
او آیا برای این اتفاق مدعی شده؟ این طراح لباس ایرانی می گوید:«بله ما پیگیر این مسئله هستیم. الان بر اساس همین ابهام ها، خواهر جی شکایت کرده است و با هم پیگیر این پرونده هستیم تا حقایق روشن شود.»
دو ساعت بعد تصادف با "جی" در مراکش قرار داشتم از او درباره این پرسیدیم که آیا این تصادف به دلیل لو رفتن تغییر دین «جی» یا مثلا یک نوع انتقام گیری خانوادگی برای اتفاقاتی که رد زندگی شخصی اش در ایران افتاده بوده ، رخ داده است که پاسخش منفی بود و مطمئن بود که به بنا به دلایل مذهبی به هیچ عنوان نبوده است و گفت به هیچ کسی تهمت نمی زند و نمی خواهد بدون دلیل به کسی ایراد اتهام کند اما اصرار داشت این تصادف مشکوک است و باید جزئیاتش مشخص شود. او می گوید ما در فرودگاه مراکش با هم قرار داشتیم که جی قرار بود دو ساعت بعد از من به مراکش برسد که متاسفانه هرگز نیامد... من توی پرواز بودم که این اتفاق افتاده و مادر جی به خانواده من اطلاع داده بودند... وقتی رسیدم مراکش و تلفنم رو روشن کردم متوجه شدم.
او طوری حرف می زند که انگار این رابطه اقلا برای خانواده جی هم مشخص بوده است. به همین دلیل و به خاطر بازتاب هایی که این خبر در شبکه های اجتماعی داشته از او می پرسیم آیا ماجرا را واقعا خانواده ساموئل می دانستند و پاسخ می گیریم: «بله مشخص است. من عکس مادر «جی» را روی اینستاگرامم گذاشتم من ولی واقعا نمی خواهم درباره روابطم نمی خواهم حرفی بزنم. فقط دو ماه از قول و قراری که با «جی» برای گفتن حرف های شخصی مان داشتیم، مانده است. خیلی درباره این ماجرا حرف دارم که بگذارید سر وقتش همه چیز را می گویم.»
البته که برای خود ما سوال های زیادی وجود دارد اما احترام می گذاریم به خواستش و زوم می کنیم روی ماجرای تصادف اما این خبر منتشر شده در سان سبب شده بود تا بسیاری بگویند او شاید به دنبال سوءاستفاده از نام این بازیکن فقید است تا شاید طلب هایش را از تیم های ایرانی بگیرد که هلیا سهیمی خیلی روشن می گوید: «این حرف اشتباه است. جی ریالی از استقلال و پیکان طلب مالی ندارد... که اگر داشته باشد هم ما به پاس هواداری طرفدارانش حتما خواهیم بخشید...»
او می گوید من فقط دنبال روشن شدن زوایای یک حادثه مشکوک هستم که در آن جان یک ورزشکار معروف گرفته شده. از همه شما می خواهم کمکم کنید. فقط همین. مطمئن باشید درباره آن مسائل هم روزی که تاریخ قول مان با جی رسید ، حتما درباره اش سخن خواهم گفت.»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

۱۳ دسامبر؛ سالروز تحول بزرگ در ارتباط مخابراتی
روز ۱۳ دسامبر ۱۹۶۲ سازمان فضایی آمریکا(ناسا) گام مهمی را برای برای برقراری ارتباط مخابراتی برداشت.
پیشنهاد غیراخلاقی مشاور لاغری به زن جوان
زن جوان که برای لاغر شدن در دام یک مشاور قلابی تغذیه افتاده و با پیشنهاد غیراخلاقی او روبه‌رو شده بود با مراجعه به پلیس همدان ماجرا را برای مأموران فاش کرد.
لخت کردن و فیلم گرفتن به خاطر فحش!
پرونده چند جوان به اتهام زورگیری و ضرب و جرح عمدی با حضور شاکیان و متهمین در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد.
خردسال‌ترین مزاحم اینترنتی دستگیر شد!
پسر ۹ساله که با فرستادن پیام‌های اینترنتی به یک زن برای او مزاحمت ایجاد می‌کرد از سوی پلیس دستگیر شد.
آتش زدن جسد شریک به خاطر پول آب و برق
مرد جوان که با همدستی کارگرش سناریوی قتل شریک مالی‌اش را طراحی کرده بود برای اینکه راز جنایت مخفی بماند با یک دبه بنزین جسد را به آتش کشید.صبح دیروز این متهمان پای میز محاکمه ایستادند.
قطار مسافری در ترکیه دچار سانحه شد
منابع خبری ترکیه از تصادف یک قطار سریع السیر این کشور در شهر آنکارا و زخمی شدن دهها نفر خبردادند.
واردات گمرک های استان بوشهر کاهش یافت
بوشهر- ایرنا- مدیرکل گمرک های استان بوشهر گفت: واردات گمرک های این استان در هشت ماه سال جاری از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 46 و 23 درصد کاهش یافت.
نماینده مجلس: کشور با سخنرانی درست نمی شود
بیرجند - ایرنا - نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: این مملکت با سخنرانی درست نمی شود در حالی که همه مشغول سخنرانی هستیم.
تبدیل وضعیت کارکنان دانشگاه پیام نور بجد دنبال می شود
گناوه- ایرنا- مدیرکل دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه پیام نور کشور گفت: تبدیل وضعیت کارکنان اداری و اعضای هیات علمی قراردادی از اولویت های کاری این دانشگاه است و بجد در دست پیگیری است.
طرح انتظامی ترافیک زمستانه در جاده های مازندران آغاز شد
ساری- ایرنا- اجرای طرح انتظامی ترافیک زمستانه پلیس راه مازندران از امروز پنجشنبه با استقرار تیم های امداد و نجات در محورهای اصلی استان آغاز شد و تا پایان سال ادامه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش مردم به ادعای بنزینی علی مطهری
در پی زمزمه‌های رئیس‌جمهور و علی مطهری نایب‌رئیس‌مجلس درباره دو نرخی و گران کردن بنزین، سایت تابناک این موضوع را به اقتراح مخاطبان خود گذاشت.
تصمیم تازه رژیم صهیونیستی درباره سفارت‌خانه ها در قدس اشغالی
رژیم صهیونیستی قصد دارد در راستای تشویق کشورهای جهان به انتقال سفارت‌خانه‌هایشان به قدس اشغالی، در این شهر یک مجتمع سفارت‌خانه‌ها را ایجاد کند.
امروز ۱۳ دسامبر؛ سالروز تحول بزرگ در ارتباط مخابراتی
روز ۱۳ دسامبر ۱۹۶۲ سازمان فضایی آمریکا(ناسا) گام مهمی را برای برای برقراری ارتباط مخابراتی برداشت.
۱۳ دسامبر؛ سالروز تحول بزرگ در ارتباط مخابراتی
روز ۱۳ دسامبر ۱۹۶۲ سازمان فضایی آمریکا(ناسا) گام مهمی را برای برای برقراری ارتباط مخابراتی برداشت.
پیشنهاد غیراخلاقی مشاور لاغری به زن جوان
زن جوان که برای لاغر شدن در دام یک مشاور قلابی تغذیه افتاده و با پیشنهاد غیراخلاقی او روبه‌رو شده بود با مراجعه به پلیس همدان ماجرا را برای مأموران فاش کرد.
عملکرد ضعیف سپیدرود رشت در دور رفت لیگ برتر
پیشکسوت استقلال: سرنوشت آبی پوشان به بازی با پدیده بستگی دارد
هیات مدیره باشگاه شاهین بوشهر با استعفای فکری مخالفت کرد
هیات مدیره شاهین بوشهر با استعفای فکری مخالفت کرد
شاهین عامری بوشهر به دور دوم راه یافت
فرکی: کی‌روش تغییر رفتار دهد
خط و نشان شفر برای استقلالی‌ها
مدافع لژیونر تراکتور در تیررس پرسپولیس
یحیی به دنبال طلسم‌شکنی در آزادی
کی‌روش در تراکتور؟ باور نکنید