آیا مرگ جی‌لوید ساموئل «مشکوک» بود؟

09:43 ۱۳۷ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 129 0
آیا مرگ جی‌لوید ساموئل «مشکوک» بود؟

هلیا سهیمی که خود را همسر جی‌لوید ساموئل معرفی کرده است، در گفتگویی مرگ ساموئل را مشکوک دانسته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «هلیا سهیمی. او یک طراح لباس ایرانی است که علاوه بر آن به حرفه عکاسی نیز در صداوسیما مشغول بوده است و گاهی back vocal نیز می‌خواند که بنا به شغل‌هایش مخاطبان خودش را داشته است اما حالا نامی شناخته شده است برای اهالی فوتبال. او در صفحه اینستاگرام چند ده هزار نفری‌اش، خود را همسر قانونی جی لوید ساموئل، بازیکن انگلیسی معرفی کرده است. او البته چند ماه پس از فوت مشکوک این بازیکن در لندن می‌گوید می‌خواهد پیگیر پرونده فوت همسرش باشد؛ همسری که بنا به گفته وی به عشق مردم ایران، مسلمان شده است.
خبر جنجالی سان درباره این ازدواج هفته گذشته مطبوعات ایران را درنوردید. این که جی لوید در تهران زندگی مخفی داشته، تغییر دین داده و ازدواج کرده بوده. این خبر سبب شد تا پدیده‌ای به اسم هلیا سهیمی در راس اخبار باشد و تیتر یک خیلی از روزنامه‌های ورزشی ایران هم شد. او حالا برای اولین بار درباره این خبر با نشریه دنیای ورزش تورنتو سخن گفته است.
مشکلی با این که این خبر رسانه‌ای شود، نداشتم او را از طریق دایرکت به صفحه اینستاگرامش پیدا کردیم و البته سعی کرد خیلی با رویی گشاده پاسخگوی خبری جنجالی باشد که مثل طوفان زندگی‌اش را درنوردیده است. هلیا اما می‌گوید مشکلی با این که خبر منتشر شود، نداشته و به کلمه افشاگری اعتراض می‌کند چون چیزی برای پنهان کردن نداشته و تمام اینها را در اینستاگرامش منتشر کرده بوده و اما برایش این نکته مهم است که چرا اصل موضوع را در سایه قرار داده‌اند و رسانه انگلیسی فقط به زندگی خصوصی این دو پرداخته و نگفته که این مرگ چقدر مشکوک است.
به او می‌گوییم تماس گرفتیم تا درباره این خبر ازدواجش که شوکه‌کننده بود و تا سان رفت و تازه رسانه‌های ایران به آن پی بردند حرف بزنیم که پاسخ داد: «اجازه بدهید من عرض کنم خدمت‌تان! آقای همیلتون از روزنامه سان به من در دایرکت پیام دادند اما هنوز بعد از سه روز پیام‌های من را سین نکردند. می‌خواهم بدانید بدون این که با من صحبتی بشود، یک سری چیزها را از اینستاگرام من برداشتند و چیزی که مورد علاقه خودشان بوده است را از آنها استخراج کردند و منتشر شده است. در حالی که مهمترین خواسته و بخش زندگی من که شفاف‌سازی درباره تصادف منجر به فوت «جی» بوده، اصلا مورد توجه قرار نگرفته است.»
کاش رسانه‌های ایرانی با من تماس می‌گرفتند او سپس گلایه داشت از رسانه‌های ایران که خبر را از سان منتشر کردند اما از خودش در این باره نپرسیدند. او می گوید: «راستش من گلایه دارم چون من یک ایرانی هستم و خلافی هم انجام ندادم ولی همه فقط روایت سان را نوشتند که بدون شنیدن حرف‌های من و برداشت شخصی آن نویسنده بود. خیلی دوست داشتم یک تماس با من می گرفتند و اقلا می‌پرسیدند که حرف من چه بوده. این تیتر زندگی شخصی دقیقا با آبروی من بازی کرد. هیچ کس اصل حرف من را نشنید. آن خبر کاری کرد که حتی نمی‌توانم از خانه بیایم بیرون این قدر با آن خبر و فرهنگ ایرانی انگشت‌نما شدم. زندگی‌ام به هم ریخت.
می‌دانید همه چیز درست. من که چیزی پنهان نکردم. من همه چیز را در صفحه‌ام گذاشتم. چرا برای من نوشتند افشاگری؟ شایسته آن عنوان نبودم. مگر من چه چیزی را پنهان کرده بودم... حقم این برخورد نبود. این که اصل حرف من به کلی در سایه قرار بگیرد. من برای دو ماه آینده که قرارم با جی بوده، هیچ حرفی درباره زندگی شخصی‌مان نمی‌زنم اما به عنوان یک خبرنگار که لطف کردید و با من تماس گرفتید تا مطلع شوید می‌خواهم در این مدت کمکم کنید تا درباره آن تصادف شفاف‌سازی کنید.»
آن تصادف واقعی نبوده جی لوید بهار گذشته در یک تصادف ناگهانی در انگلستان فوت شد؛ تصادفی که سبب شده بود حتی جسد او قابل شناسایی نباشد. این بازیکن سیه‌چرده که در چند سال حضورش در استقلال و پیکان نقشی کلیدی در بازی این تیم ها داشت و می شد گفت یکی از بهترین خارجی های تاریخ فوتبال ایران در لیگ برتر و یکی از کارنامه دار ترین های شان بوده است، دو سال بعد از ترک ایران و خداحافظی با فوتبال، یکباره نامش برای آن حادثه تلخ سر زبان ها افتاد و شوکی بزرگ به هواداران استقلال وارد کرد. حالا هلیا سهیمی می گوید قطعا آن اتفاق حادثه طبیعی نبوده است و برایش استدلال هایی دارد: «از نظر من و به باور من آن حادثه و تصادف قطعا طبیعی نبوده است. در تمام این ماه ها در صفحه اینستاگرام به جزئیات این تصادف با دلیل و برهان پرداختم که چرا آن حادثه مشکوک است. این که چرا بر خلاف قوانین انگلستان ۲۱ روز طول دادند تا جسد را نشان بدهند و این که چرا جسد به جی شباهتی ندارد. اگر شاهدی برای این که ثابت کنند این یک تصادف واقعی است، داشتند، چرا هیچکدام را معرفی نکردند؟ خیلی از این ابهام ها موجودند که من و خانواده جی دنبال شان هستیم و نمی گذاریم خونش پایمال شود. دلیل من برای نگارش این نوشته ها هم دقیقا همین موضوع بود که نادیده گرفته شدند.»
او آیا برای این اتفاق مدعی شده؟ این طراح لباس ایرانی می گوید:«بله ما پیگیر این مسئله هستیم. الان بر اساس همین ابهام ها، خواهر جی شکایت کرده است و با هم پیگیر این پرونده هستیم تا حقایق روشن شود.»
دو ساعت بعد تصادف با "جی" در مراکش قرار داشتم از او درباره این پرسیدیم که آیا این تصادف به دلیل لو رفتن تغییر دین «جی» یا مثلا یک نوع انتقام گیری خانوادگی برای اتفاقاتی که رد زندگی شخصی اش در ایران افتاده بوده ، رخ داده است که پاسخش منفی بود و مطمئن بود که به بنا به دلایل مذهبی به هیچ عنوان نبوده است و گفت به هیچ کسی تهمت نمی زند و نمی خواهد بدون دلیل به کسی ایراد اتهام کند اما اصرار داشت این تصادف مشکوک است و باید جزئیاتش مشخص شود. او می گوید ما در فرودگاه مراکش با هم قرار داشتیم که جی قرار بود دو ساعت بعد از من به مراکش برسد که متاسفانه هرگز نیامد... من توی پرواز بودم که این اتفاق افتاده و مادر جی به خانواده من اطلاع داده بودند... وقتی رسیدم مراکش و تلفنم رو روشن کردم متوجه شدم.
او طوری حرف می زند که انگار این رابطه اقلا برای خانواده جی هم مشخص بوده است. به همین دلیل و به خاطر بازتاب هایی که این خبر در شبکه های اجتماعی داشته از او می پرسیم آیا ماجرا را واقعا خانواده ساموئل می دانستند و پاسخ می گیریم: «بله مشخص است. من عکس مادر «جی» را روی اینستاگرامم گذاشتم من ولی واقعا نمی خواهم درباره روابطم نمی خواهم حرفی بزنم. فقط دو ماه از قول و قراری که با «جی» برای گفتن حرف های شخصی مان داشتیم، مانده است. خیلی درباره این ماجرا حرف دارم که بگذارید سر وقتش همه چیز را می گویم.»
البته که برای خود ما سوال های زیادی وجود دارد اما احترام می گذاریم به خواستش و زوم می کنیم روی ماجرای تصادف اما این خبر منتشر شده در سان سبب شده بود تا بسیاری بگویند او شاید به دنبال سوءاستفاده از نام این بازیکن فقید است تا شاید طلب هایش را از تیم های ایرانی بگیرد که هلیا سهیمی خیلی روشن می گوید: «این حرف اشتباه است. جی ریالی از استقلال و پیکان طلب مالی ندارد... که اگر داشته باشد هم ما به پاس هواداری طرفدارانش حتما خواهیم بخشید...»
او می گوید من فقط دنبال روشن شدن زوایای یک حادثه مشکوک هستم که در آن جان یک ورزشکار معروف گرفته شده. از همه شما می خواهم کمکم کنید. فقط همین. مطمئن باشید درباره آن مسائل هم روزی که تاریخ قول مان با جی رسید ، حتما درباره اش سخن خواهم گفت.»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد