آیا مرگ جی‌لوید ساموئل «مشکوک» بود؟

09:43 ۲۶۱ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 183 0
آیا مرگ جی‌لوید ساموئل «مشکوک» بود؟

هلیا سهیمی که خود را همسر جی‌لوید ساموئل معرفی کرده است، در گفتگویی مرگ ساموئل را مشکوک دانسته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «هلیا سهیمی. او یک طراح لباس ایرانی است که علاوه بر آن به حرفه عکاسی نیز در صداوسیما مشغول بوده است و گاهی back vocal نیز می‌خواند که بنا به شغل‌هایش مخاطبان خودش را داشته است اما حالا نامی شناخته شده است برای اهالی فوتبال. او در صفحه اینستاگرام چند ده هزار نفری‌اش، خود را همسر قانونی جی لوید ساموئل، بازیکن انگلیسی معرفی کرده است. او البته چند ماه پس از فوت مشکوک این بازیکن در لندن می‌گوید می‌خواهد پیگیر پرونده فوت همسرش باشد؛ همسری که بنا به گفته وی به عشق مردم ایران، مسلمان شده است.
خبر جنجالی سان درباره این ازدواج هفته گذشته مطبوعات ایران را درنوردید. این که جی لوید در تهران زندگی مخفی داشته، تغییر دین داده و ازدواج کرده بوده. این خبر سبب شد تا پدیده‌ای به اسم هلیا سهیمی در راس اخبار باشد و تیتر یک خیلی از روزنامه‌های ورزشی ایران هم شد. او حالا برای اولین بار درباره این خبر با نشریه دنیای ورزش تورنتو سخن گفته است.
مشکلی با این که این خبر رسانه‌ای شود، نداشتم او را از طریق دایرکت به صفحه اینستاگرامش پیدا کردیم و البته سعی کرد خیلی با رویی گشاده پاسخگوی خبری جنجالی باشد که مثل طوفان زندگی‌اش را درنوردیده است. هلیا اما می‌گوید مشکلی با این که خبر منتشر شود، نداشته و به کلمه افشاگری اعتراض می‌کند چون چیزی برای پنهان کردن نداشته و تمام اینها را در اینستاگرامش منتشر کرده بوده و اما برایش این نکته مهم است که چرا اصل موضوع را در سایه قرار داده‌اند و رسانه انگلیسی فقط به زندگی خصوصی این دو پرداخته و نگفته که این مرگ چقدر مشکوک است.
به او می‌گوییم تماس گرفتیم تا درباره این خبر ازدواجش که شوکه‌کننده بود و تا سان رفت و تازه رسانه‌های ایران به آن پی بردند حرف بزنیم که پاسخ داد: «اجازه بدهید من عرض کنم خدمت‌تان! آقای همیلتون از روزنامه سان به من در دایرکت پیام دادند اما هنوز بعد از سه روز پیام‌های من را سین نکردند. می‌خواهم بدانید بدون این که با من صحبتی بشود، یک سری چیزها را از اینستاگرام من برداشتند و چیزی که مورد علاقه خودشان بوده است را از آنها استخراج کردند و منتشر شده است. در حالی که مهمترین خواسته و بخش زندگی من که شفاف‌سازی درباره تصادف منجر به فوت «جی» بوده، اصلا مورد توجه قرار نگرفته است.»
کاش رسانه‌های ایرانی با من تماس می‌گرفتند او سپس گلایه داشت از رسانه‌های ایران که خبر را از سان منتشر کردند اما از خودش در این باره نپرسیدند. او می گوید: «راستش من گلایه دارم چون من یک ایرانی هستم و خلافی هم انجام ندادم ولی همه فقط روایت سان را نوشتند که بدون شنیدن حرف‌های من و برداشت شخصی آن نویسنده بود. خیلی دوست داشتم یک تماس با من می گرفتند و اقلا می‌پرسیدند که حرف من چه بوده. این تیتر زندگی شخصی دقیقا با آبروی من بازی کرد. هیچ کس اصل حرف من را نشنید. آن خبر کاری کرد که حتی نمی‌توانم از خانه بیایم بیرون این قدر با آن خبر و فرهنگ ایرانی انگشت‌نما شدم. زندگی‌ام به هم ریخت.
می‌دانید همه چیز درست. من که چیزی پنهان نکردم. من همه چیز را در صفحه‌ام گذاشتم. چرا برای من نوشتند افشاگری؟ شایسته آن عنوان نبودم. مگر من چه چیزی را پنهان کرده بودم... حقم این برخورد نبود. این که اصل حرف من به کلی در سایه قرار بگیرد. من برای دو ماه آینده که قرارم با جی بوده، هیچ حرفی درباره زندگی شخصی‌مان نمی‌زنم اما به عنوان یک خبرنگار که لطف کردید و با من تماس گرفتید تا مطلع شوید می‌خواهم در این مدت کمکم کنید تا درباره آن تصادف شفاف‌سازی کنید.»
آن تصادف واقعی نبوده جی لوید بهار گذشته در یک تصادف ناگهانی در انگلستان فوت شد؛ تصادفی که سبب شده بود حتی جسد او قابل شناسایی نباشد. این بازیکن سیه‌چرده که در چند سال حضورش در استقلال و پیکان نقشی کلیدی در بازی این تیم ها داشت و می شد گفت یکی از بهترین خارجی های تاریخ فوتبال ایران در لیگ برتر و یکی از کارنامه دار ترین های شان بوده است، دو سال بعد از ترک ایران و خداحافظی با فوتبال، یکباره نامش برای آن حادثه تلخ سر زبان ها افتاد و شوکی بزرگ به هواداران استقلال وارد کرد. حالا هلیا سهیمی می گوید قطعا آن اتفاق حادثه طبیعی نبوده است و برایش استدلال هایی دارد: «از نظر من و به باور من آن حادثه و تصادف قطعا طبیعی نبوده است. در تمام این ماه ها در صفحه اینستاگرام به جزئیات این تصادف با دلیل و برهان پرداختم که چرا آن حادثه مشکوک است. این که چرا بر خلاف قوانین انگلستان ۲۱ روز طول دادند تا جسد را نشان بدهند و این که چرا جسد به جی شباهتی ندارد. اگر شاهدی برای این که ثابت کنند این یک تصادف واقعی است، داشتند، چرا هیچکدام را معرفی نکردند؟ خیلی از این ابهام ها موجودند که من و خانواده جی دنبال شان هستیم و نمی گذاریم خونش پایمال شود. دلیل من برای نگارش این نوشته ها هم دقیقا همین موضوع بود که نادیده گرفته شدند.»
او آیا برای این اتفاق مدعی شده؟ این طراح لباس ایرانی می گوید:«بله ما پیگیر این مسئله هستیم. الان بر اساس همین ابهام ها، خواهر جی شکایت کرده است و با هم پیگیر این پرونده هستیم تا حقایق روشن شود.»
دو ساعت بعد تصادف با "جی" در مراکش قرار داشتم از او درباره این پرسیدیم که آیا این تصادف به دلیل لو رفتن تغییر دین «جی» یا مثلا یک نوع انتقام گیری خانوادگی برای اتفاقاتی که رد زندگی شخصی اش در ایران افتاده بوده ، رخ داده است که پاسخش منفی بود و مطمئن بود که به بنا به دلایل مذهبی به هیچ عنوان نبوده است و گفت به هیچ کسی تهمت نمی زند و نمی خواهد بدون دلیل به کسی ایراد اتهام کند اما اصرار داشت این تصادف مشکوک است و باید جزئیاتش مشخص شود. او می گوید ما در فرودگاه مراکش با هم قرار داشتیم که جی قرار بود دو ساعت بعد از من به مراکش برسد که متاسفانه هرگز نیامد... من توی پرواز بودم که این اتفاق افتاده و مادر جی به خانواده من اطلاع داده بودند... وقتی رسیدم مراکش و تلفنم رو روشن کردم متوجه شدم.
او طوری حرف می زند که انگار این رابطه اقلا برای خانواده جی هم مشخص بوده است. به همین دلیل و به خاطر بازتاب هایی که این خبر در شبکه های اجتماعی داشته از او می پرسیم آیا ماجرا را واقعا خانواده ساموئل می دانستند و پاسخ می گیریم: «بله مشخص است. من عکس مادر «جی» را روی اینستاگرامم گذاشتم من ولی واقعا نمی خواهم درباره روابطم نمی خواهم حرفی بزنم. فقط دو ماه از قول و قراری که با «جی» برای گفتن حرف های شخصی مان داشتیم، مانده است. خیلی درباره این ماجرا حرف دارم که بگذارید سر وقتش همه چیز را می گویم.»
البته که برای خود ما سوال های زیادی وجود دارد اما احترام می گذاریم به خواستش و زوم می کنیم روی ماجرای تصادف اما این خبر منتشر شده در سان سبب شده بود تا بسیاری بگویند او شاید به دنبال سوءاستفاده از نام این بازیکن فقید است تا شاید طلب هایش را از تیم های ایرانی بگیرد که هلیا سهیمی خیلی روشن می گوید: «این حرف اشتباه است. جی ریالی از استقلال و پیکان طلب مالی ندارد... که اگر داشته باشد هم ما به پاس هواداری طرفدارانش حتما خواهیم بخشید...»
او می گوید من فقط دنبال روشن شدن زوایای یک حادثه مشکوک هستم که در آن جان یک ورزشکار معروف گرفته شده. از همه شما می خواهم کمکم کنید. فقط همین. مطمئن باشید درباره آن مسائل هم روزی که تاریخ قول مان با جی رسید ، حتما درباره اش سخن خواهم گفت.»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
حقایق جالب علمی برای لبخند زدن
لبخند زدن برای خیلی‌ها سخت است، این افراد معمولاً همان‌هایی هستند که همیشه از عکس‌های خود ناراضی‌اند.
اتوبوس صورتی ویژه بانوان- عکس
پروژه اتوبوس صورتی در آوریل 2019 در شهر مردان پاکستان آغاز به کار کرد و ژاپن با اهدای 14 اتوبوس صورتی به دولت محلی کمک کرد.بسیاری از زنان در پاکستان به خاطر موارد فراوان مزاحمت میلی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ندارند.
خوبی بیش از حد هم مضرات دارد
اگرچه همه ما باید برای بهبود شخصیت خود تلاش کنیم، اما خوبی بیش از حد هم مضراتی دارد که در ادامه برایتان آورده ایم.
از این میوه های تابستانی غافل نشوید
توت فرنگی حاوی ۹۱ درصد آب است که مصرف آن مقدار قابل توجهی از نیاز روزانه بدن به آب را تأمین می‌کند، علاوه بر آن توت فرنگی مقدار بالایی فیبر، آنتی اکسیدان و به ویژه ویتامین C و منگنز را داراست.
وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
مراقب تب کنگو باشید
تب کریمه کنگو، یک بیماری حاد تب‌دار و خون‌ریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.
۱۲ ترفند برای نگهداری بهتر از خودرو
در ادامه ۱۲ اصول نگهداری از خودرو آمده که در صورت توجه به این موارد می‌توان خرابی خودرو را به تاخیر انداخت.
قیمت آپارتمان در منطقه پونک
برای خرید آپارتمان ۱۴۰ متری با عمر ۱۰ ساله بنا در خیابان سردار جنگل به سرمایه ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومانی نیاز است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.
مقصران کسر امتیاز و محرومیت احتمالی استقلال از سوی AFC و FIFA
«بودیمیر» خواستار فسخ قرارداد خود شد
استقلالی‌ها با شخصیت من بازی کردند
خبرسازی هیأت مدیره پرسپولیس برای آرام کردن طرفداران
درگیری عرب با مشاورش در باشگاه پرسپولیس
پرسپولیس به دنبال یک «ایچ» دیگر
مذاکرات پرسپولیس با جیانی ده‌بیاسی
شهرداری تبریز؛ باشگاهی که نمی‌خواهد باشد
صالح: نتیجه ضعیف فوتسال امید به خاطر بی‌تدبیری فدراسیون بود
ناکامی فوتسالیست‌های امید؛ اتفاقی که قابل پیش‌بینی بود