"بیانیه پایان جنگ یک سراشیبی لغزنده برای حضور آمریکا در شبه جزیره کره است"

10:09 ۶۷ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 97 0
ˮبیانیه پایان جنگ یک سراشیبی لغزنده برای حضور آمریکا در شبه جزیره کره استˮ

یک فرمانده کانادایی عضو فرماندهی سازمان ملل در شبه جزیره کره اعلام کرد: بیانیه پایان جنگ دو کره می‌تواند یک سراشیبی لغزنده برای حضور آمریکا در شبه جزیره کره باشد و لزوم حضور سربازهای آمریکایی در این کشور را زیر سوال ببرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وین آیر، فرمانده کانادایی معاون فرماندهی سازمان ملل در شبه جزیره کره اعلام کرد: فشار کره شمالی برای امضای چنین بیانیه‌ای می‌تواند در اتحاد کره جنوبی و آمریکا شکاف ایجاد کرده و خروج 28 هزار و 500 سرباز آمریکایی که در کره جنوبی مستقر هستند را باعث شود.
وی در نشستی در موسسه کارنگی برای صلح بین‌الملل در واشنگتن اعلام کرد: باید این سوال پرسیده شود که چرا کره شمالی به شدت اصرار دارد که بیانیه پایان جنگ امضاء شود.
وی ادامه داد: خوش‌بینانه‌ترین حالت این است که رهبر کره شمالی این بیانیه را نیاز دارد تا مخاطبان داخلی به این نتیجه برسند که او دیدگاه خود را تغییر داده و رویکرد جدید اتخاذ کرده است، اما بدبینانه‌ترین حالت این است که این اقدام برای ایجاد شکاف در میان متحدان باشد.
این فرمانده کانادایی اعلام کرد: در حالی که گفته می‌شود این رویکرد، رویکرد سازش و مذاکرات امید به سمت صلح نهایی است، اما این نکته باید قابل توجه قرار گیرد که کره شمالی در جداکردن متحدان متخصص است.
وی افزود: یک بیانیه پایان جنگ باید مورد بررسی قرار گیرد که به چه معنا است. ممکن است مردم از روی احساس حضور و ادامه استقرار فرماندهی سازمان ملل را زیرسوال ببرند. در واقع این بیانیه یک سراشیبی لغزنده برای زیرسوال بردن نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره است.
آیر در حالی این اظهارات را بیان کرد که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به دنبال انجام چهارمین سفر خود به کره شمالی است. این سفر مقدمات دیدار دوباره میان رهبران آمریکا و کره شمالی است.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

رهبری‌فرد: قلعه‌نویی که پولدار است، VAR بخرد!
پیشکسوت پرسپولیس گفت: قلعه نویی کاملاً درست گفت که ۱۵ تیم در یک جام بازی می‌کنند و پرسپولیس در یک جام دیگر، چون هیچ تیمی در حد پرسپولیس نیست.
ستاری: شکست پرسپولیس کار آسانی نیست
محمد ستاری، مدافع تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: شکست دادن پرسپولیس کار آسانی نیست، ولی تیم ما پتانسیل فنی بالایی دارد و تلاش می‌کنیم تا در ورزشگاه آزادی یک نتیجه خوب بگیریم.
هشدار: به اصفهانی‌ها آب نرسد، مهاجرت می‌کنند
معاون امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: اگر طرح‌های انتقال آب بهره‌برداری نشود و ذخیره سد زاینده‌رود افزایش نیابد، استان اصفهان تا 5 سال دیگر با معضلات متعدد از جمله مهاجرت مردم به استان‌های دیگر روبرو خواهد شد.
دستور روحانی برای کاهش قیمت کالاها
رییس دفتر رییس جمهوری از دستور دکتر روحانی به وزیر صنعت، معدن و تجارت برای کاهش قیمت ها خبر داد و گفت: طبیعی است با کاهش قیمت ارز قیمت کالاها هم کاهش یابد، مردم و اصناف نیز باید در این زمینه کمک کنند.
وزیر نفت: تصمیمی برای قیمت بنزین گرفته نشده
وزیر نفت چهارشنبه شب با بیان اینکه هنوز برای سهمیه بندی و قیمت بنزین در دولت تصمیمی گرفته نشده است اعلام کرد، کسانی که دارای کارت سوخت خودرونیستند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
معامله مسکن در بورس شدنی است؟
یک اقتصاددان به طرح فروش مسکن در بورس اشاره کرد و گفت: این طرح بسیار ساده‌تر از طرح فروش نفت در بورس است.
آمادگی ایران برای خرید هواپیمای سوخو از روسیه
علی عابدزاده، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران، اعلام کرده است چنانچه شرکت‌های هواپیمای ایرانی مایل باشند از هواپیماهای روسی سوخو استفاده کنند این سازمان آماده اظهارنظر نهایی در این رابطه است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رهبری‌فرد: قلعه‌نویی که پولدار است، VAR بخرد!
پیشکسوت پرسپولیس گفت: قلعه نویی کاملاً درست گفت که ۱۵ تیم در یک جام بازی می‌کنند و پرسپولیس در یک جام دیگر، چون هیچ تیمی در حد پرسپولیس نیست.
ستاری: شکست پرسپولیس کار آسانی نیست
محمد ستاری، مدافع تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: شکست دادن پرسپولیس کار آسانی نیست، ولی تیم ما پتانسیل فنی بالایی دارد و تلاش می‌کنیم تا در ورزشگاه آزادی یک نتیجه خوب بگیریم.
نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی را در رام الله شهید کردند
سخنگوی نتانیاهو به خاطر آزار جنسی  استعفا کرد
انصارالله : دور جدید مذاکرات در صنعا برگزار شود
وزیر بهداشت یمن: ائتلاف متجاوز همچنان خون مردم را می ریزد
همدستی معاون نخست وزیر ایتالیا با نتانیاهو یک تهدید است
مذاکره کنندگان یمنی برای از سرگیری صادرات نفت توافق کردند
بارزانی بر حمایت از عادل عبدالمهدی تاکید کرد
نمایشگاه توانمندی دانشگاههای ایران در اقلیم برگزار می شود
مسئولان نظامی ناتو و روسیه در باکو دیدار کردند
اخبار ضد و نقیض درباره بازگشایی فرودگاه صنعا