قطعی اینترنت طبیعی است

14:48 ۷۳ روز پیش ایسنا 108 0
قطعی اینترنت طبیعی است

رییس شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این‌که قطعی و اختلال در سایت‌ها تا حدی طبیعی است، گفت: سرویس‌گیرنده باید این مشکلات را به سرویس‌دهنده انعکاس دهد و اگر این مشکلات در حد اختیارات زیرساخت باشد، حتما آن را رفع می‌کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صادق عباسی شاهکوه امروز در نشست خبری در نمایشگاه تلکام با اشاره به مشکلاتی که در سایت‌ها ایجاد و موجب اختلال در ارتباطات آن‌ها می‌شود، گفت: این‌که اشکالاتی در دسترسی به سایت‌ها پیش بیاید، معمول است و برخی از کارها خارج از حیطه اختیارات ما اتفاق می‌افتد. طبیعتا هر سرویس‌گیرنده باید این مشکلات را به سرویس‌دهنده انعکاس دهد.
وی افزود: ما به طور مستقیم به کاربران سرویس نمی‌دهیم. ما به اپراتورها سرویس می‌دهیم و آنها باید به سرویس‌دهنده مشکلات را بگویند و سرویس‌دهنده هم این مشکل را به ما منتقل می‌کند و درصورتی که مشکلی در شبکه باشد، ما آن را رفع می‌کنیم.
رییس شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به قطعی‌ چندساعته‌ اینترنت در شب گذشته اظهار کرد: دیشب در جاهایی قطعی اینترنت داشتیم که البته مشکل خاصی پیش نیامد. این قطعی از خارج از ایران در یکی از خطوط ما بود، اما مشکل حادی نبود و ظرف چند ساعت حل شد. چنین قطعی‌هایی در هر شبکه‌ای ممکن است اتفاق بیفتد.
صادقی شاهکوه در پاسخ به مشکلاتی که در زمان فیلتر تلگرام برای برخی از سرویس‌ها ایجاد شده بود، بیان کرد: با فیلتر تلگرام بسیاری از IPها دچار مشکل شدند که ما اعلام کردیم مشکلات را به ما انعکاس دهند. البته برخی از مشکلات هم در عهده اختیارات زیرساخت نیست. ما به تمامی اپراتورها سرویس می‌دهیم و اگر مشکلی باشد باید در همه‌ سایت‌ها ایجاد شود. اگر یک اپراتور یا سایت دچار مشکل است، مشکل از زیرساخت نیست.
گزارش رسمی درباره عدم انجام وظیفه در فیلترینگ دریافت نکردیم عباسی شاهکوه در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش شرکت زیرساخت در فیلتر سایت‌ها و نارضایتی مرکز ملی فضای مجازی از انجام وظیفه در این زمینه اظهار کرد: تخصص فنی در این زمینه ندارم اما زیرساخت یکی‌ از حلقه‌های زنجیر است. ما هم وظایفی داریم و سعی می‌کنیم به بهترین نحو آن را انجام دهیم. وظیفه مرکز ملی فضای مجازی نظارت بر حلقه‌های این زنجیر است، ولی ما هنوز گزارش رسمی از این‌که وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهیم دریافت نکردیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم اعلام تعرفه اینترنت توسط شرکت زیرساخت، اظهار کرد: سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات تعریف شده و نماینده‌ای از زیرساخت هم به این سوالات جواب می‌دهد. اما در مورد تعرفه اینترنت، گاهی در خریدها نمی‌توان قیمت را اعلام کرد، چون با طرف خارجی است که ممکن است قیمت قرارداد پایین‌تر باشد و افشای قیمت موجب شود دیگر با ما قراردادی نبندند.
رییس شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: البته قیمت‌های جهانی اینترنت مشخص است و ما داریم روی این موضوع کار می‌کنیم که این قیمت‌ها را به صورت صادقانه اعلام کنیم. البته از طرفی گاهی قیمتی که ما در زمانی خریداری کردیم ممکن است کم بوده باشد اما اکنون گران در نظر گرفته شود. ما باید این قیمت را طوری اعلام کنیم که اطلاعات مفید باشد.
عباسی شاهکوه درباره ظرفیت ترانزیت اظهار کرد: تکلیفی در برنامه ششم توسعه بر عهده ما گذاشته شد که به ۳۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت ترانزیت برسیم. دستیابی به این هدف سخت است و ما در رقابت با کشورهای همسایه هستیم اما تلاش می‌کنیم به این هدف برسیم. در برنامه ششم به شرکت زیرساخت اجازه داده شده برای رسیدن به این هدف شرکت ترانزیت ایجاد کند. ما اساس‌نامه‌ای را تهیه کرده و در هیات مدیره زیرساخت تصویب کردیم و برای تصویب به هیات دولت فرستادیم.
وی با بیان این‌که شرکت زیرساخت به صورت انحصاری وظیفه اصلی تامین ظرفیت بین‌الملل اینترنت و تلفن را بر عهده دارد، افزود: همچنین ارتباطات بین استانی اپراتورها از نظر انتقال و ترافیک تلفنی هم بر عهده این شرکت است. شرکت زیرساخت تمام تلاشش را کرده که جلوتر از نیاز اپراتورها باشد و ما تلاش کردیم توسعه شبکه به حدی باشد که دچار مشکل نشوند.
رییس شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: در این راستا ۶۴ هزار کیلومتر فیبر نوری از ابتدای دولت دوازدهم اکنون به ۶۸ هزار کیلومتر رسیده است. ۳۰۵ شهر توسط زیرساخت فیبرکشی شده و ما نیز اعلام کردیم امکانات فیبری را به صورت فیبر تاریک در اختیار اپراتورها قرار می‌دهیم. شبکه انتقال در ۱۵۰ شهر به اپراتورها متصل شدند و ظرفیت شبکه انتقال هم که ۱۰ ترابیت بر ثانیه بوده به ۲۲ هزار ترابیت بر ثانیه رسیده است. در ۱۵۰ نقطه هم می‌توانیم ظرفیت IP سرویس دهیم که تقریبا سه برابر شده است.
عباسی شاهکوه با بیان این‌که آنچه از ارتباطات بین‌الملل مورد نیاز اپراتورهاست را فراهم می‌کنیم، اظهار کرد: بحث آزادسازی ارائه خدمات مکالمات بین‌الملل را نیز در دستور کار داریم که در مراحل تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است. به این ترتیب، زیرساختها را برای اپراتورها تامین کرده اما قصد داریم اپراتورها را وارد عرضه خدمات مکالمات بین‌الملل کنیم.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون هشت درصد درآمد اپراتورها صرف زیرساخت می‌شود افزود: یکی از برنامه‌های مدنظر ما، کاهش هزینه اپراتورها در لایه زیرساخت است و در این زمینه سیاستمان این است که ظرف پنج سال آینده هزینه‌ها را طوری کنترل کنیم که تنها پنج درصد درآمد اپراتورها به ارتباطات زیرساخت شامل ارتباطات بین‌الملل و بین استانی مربوط شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حسین‌خانی: مشکل کشتی خادم نبود
دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۶ گفت: مشکل کشتی آقا رسول نبود که با رفتنش بگوییم حالا تیم نتیجه می‌گیرد، کشتی پول می‌خواهد، بدون پول و بودجه نتیجه نخواهیم گرفت.
بحران مالی و اداری رقیب عربستانی پرسپولیس
باشگاه الاهلی عربستان این روزها با بحران مالی و اداری دست و پنجه نرم می کند.
کلاس مربیگری درجه A در تهران
کمیته آموزش از برگزاری دوره مربیگری درجه A فوتبال در تهران خبر داد.
بازیکنان پرسپولیس اعتصاب کردند
بازیکنان پرسپولیس پس از چند بار تهدید در نهایت اعتصاب کردند.
ترابی: انتظار‌ها از تیم ملی بالاست
هافبک تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید با توجه به عملکرد تیم ملی در جام جهانی انتظارها از این تیم براای جام ملت‌های آسیا بالاست.
مسی به رکورد رونالدو نزدیک شد
مهاجم بارسلونا با هت‌تریک برابر لوانته خود را به رکورد مهاجم سابق رئال مادرید نزدیک کرد.
تاج: نیم فصل دوم از سیستم VAR استفاده می‌کنیم
رئیس فدراسیون فوتبال آخرین وضعیت استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در لیگ برتر ایران را تشریح کرد و گفت: در این ارتباط به فیفا نامه زده‌ایم.
موضع باشگاه پرسپولیس درخصوص مهدی طارمی
باشگاه پرسپولیس برای جذب مهاجم تیم ملی فوتبال ایران حاضر به پرداخت پول برای دریافت رضایتنامه اش نیست.
پول تبلیغات محیطی فوتبال کجاست؟
معاون ورزشی باشگاه استقلال با انتقاد از برخی تصمیمات گفت: اینکه گفته اند می خواهند سیستم داوری وارد کنند فقط جنبه تبلیغاتی دارد.
طارمی: برای قهرمانی تیم ملی دعا می‌کنم
بازیکن تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید بازی کردن او مهم نیست فقط قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا اهمیت دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازیگر معروف به استقبال زمستان رفت +عکس
سیدجواد رضویان بازیگر سینما و تلویزیلون با انتشار تصویری از خود به استقبال زمستان رفت.
معافیت جانبازان ۵۰ درصد از قانون بازنشستگی
جانبازان ۵۰ درصد هم مانند جانبازان بالای ۵۰ درصد، از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند.
فرزندان روسای جمهور آسیای مرکزی چه می‌کنند؟
سورانبای جین‌بیک‌اف، رئیس‌جمهور قرقیزستان با ۲ فرزند کمترین، و امامعلی رحمان با ۹ فرزند رکورددار بزرگ ترین خانواده در میان روسای جمهور آسیای مرکزی هستند.
خواص میوه پاپایا (خربزه درختی) چیست؟
پاپایا یک میوه استوایی فوق ‌العاده سالم است که خواص بسیاری دارد.
اپل درباره ابعاد و تعداد پیکسل‌های آیفون دروغ گفته است!
عرضه زودهنگام گوشی تاشوی ال‌جی
قابلیت تصویر در تصویر به واتس‌اپ می‌آید
کلاهبرداری تلفنی به بهانه درخواست هزینه یکسان‌سازی تعرفه‌ها!
افزایش ظرفیت شبکه‌ ترانزیت بین‌الملل به بیش از سه ترابیت
ویندوز می‌تواند احتمال نفوذ بدافزار به رایانه را حدس بزند؟
قابلیت‌های جدیدی که به زودی به واتس‌اپ می‌آیند
سرقت تصاویر خصوصی ۷ میلیون کاربر در فیس‌بوک!
یک میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است
میلیاردها دلار خسارت بدنبال ممنوعیت فروش آیفون در چین