قطعی اینترنت طبیعی است

14:48 ۱۰ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 44 0
قطعی اینترنت طبیعی است

رییس شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این‌که قطعی و اختلال در سایت‌ها تا حدی طبیعی است، گفت: سرویس‌گیرنده باید این مشکلات را به سرویس‌دهنده انعکاس دهد و اگر این مشکلات در حد اختیارات زیرساخت باشد، حتما آن را رفع می‌کنیم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صادق عباسی شاهکوه امروز در نشست خبری در نمایشگاه تلکام با اشاره به مشکلاتی که در سایت‌ها ایجاد و موجب اختلال در ارتباطات آن‌ها می‌شود، گفت: این‌که اشکالاتی در دسترسی به سایت‌ها پیش بیاید، معمول است و برخی از کارها خارج از حیطه اختیارات ما اتفاق می‌افتد. طبیعتا هر سرویس‌گیرنده باید این مشکلات را به سرویس‌دهنده انعکاس دهد.
وی افزود: ما به طور مستقیم به کاربران سرویس نمی‌دهیم. ما به اپراتورها سرویس می‌دهیم و آنها باید به سرویس‌دهنده مشکلات را بگویند و سرویس‌دهنده هم این مشکل را به ما منتقل می‌کند و درصورتی که مشکلی در شبکه باشد، ما آن را رفع می‌کنیم.
رییس شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به قطعی‌ چندساعته‌ اینترنت در شب گذشته اظهار کرد: دیشب در جاهایی قطعی اینترنت داشتیم که البته مشکل خاصی پیش نیامد. این قطعی از خارج از ایران در یکی از خطوط ما بود، اما مشکل حادی نبود و ظرف چند ساعت حل شد. چنین قطعی‌هایی در هر شبکه‌ای ممکن است اتفاق بیفتد.
صادقی شاهکوه در پاسخ به مشکلاتی که در زمان فیلتر تلگرام برای برخی از سرویس‌ها ایجاد شده بود، بیان کرد: با فیلتر تلگرام بسیاری از IPها دچار مشکل شدند که ما اعلام کردیم مشکلات را به ما انعکاس دهند. البته برخی از مشکلات هم در عهده اختیارات زیرساخت نیست. ما به تمامی اپراتورها سرویس می‌دهیم و اگر مشکلی باشد باید در همه‌ سایت‌ها ایجاد شود. اگر یک اپراتور یا سایت دچار مشکل است، مشکل از زیرساخت نیست.
گزارش رسمی درباره عدم انجام وظیفه در فیلترینگ دریافت نکردیم عباسی شاهکوه در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش شرکت زیرساخت در فیلتر سایت‌ها و نارضایتی مرکز ملی فضای مجازی از انجام وظیفه در این زمینه اظهار کرد: تخصص فنی در این زمینه ندارم اما زیرساخت یکی‌ از حلقه‌های زنجیر است. ما هم وظایفی داریم و سعی می‌کنیم به بهترین نحو آن را انجام دهیم. وظیفه مرکز ملی فضای مجازی نظارت بر حلقه‌های این زنجیر است، ولی ما هنوز گزارش رسمی از این‌که وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهیم دریافت نکردیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم اعلام تعرفه اینترنت توسط شرکت زیرساخت، اظهار کرد: سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات تعریف شده و نماینده‌ای از زیرساخت هم به این سوالات جواب می‌دهد. اما در مورد تعرفه اینترنت، گاهی در خریدها نمی‌توان قیمت را اعلام کرد، چون با طرف خارجی است که ممکن است قیمت قرارداد پایین‌تر باشد و افشای قیمت موجب شود دیگر با ما قراردادی نبندند.
رییس شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: البته قیمت‌های جهانی اینترنت مشخص است و ما داریم روی این موضوع کار می‌کنیم که این قیمت‌ها را به صورت صادقانه اعلام کنیم. البته از طرفی گاهی قیمتی که ما در زمانی خریداری کردیم ممکن است کم بوده باشد اما اکنون گران در نظر گرفته شود. ما باید این قیمت را طوری اعلام کنیم که اطلاعات مفید باشد.
عباسی شاهکوه درباره ظرفیت ترانزیت اظهار کرد: تکلیفی در برنامه ششم توسعه بر عهده ما گذاشته شد که به ۳۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت ترانزیت برسیم. دستیابی به این هدف سخت است و ما در رقابت با کشورهای همسایه هستیم اما تلاش می‌کنیم به این هدف برسیم. در برنامه ششم به شرکت زیرساخت اجازه داده شده برای رسیدن به این هدف شرکت ترانزیت ایجاد کند. ما اساس‌نامه‌ای را تهیه کرده و در هیات مدیره زیرساخت تصویب کردیم و برای تصویب به هیات دولت فرستادیم.
وی با بیان این‌که شرکت زیرساخت به صورت انحصاری وظیفه اصلی تامین ظرفیت بین‌الملل اینترنت و تلفن را بر عهده دارد، افزود: همچنین ارتباطات بین استانی اپراتورها از نظر انتقال و ترافیک تلفنی هم بر عهده این شرکت است. شرکت زیرساخت تمام تلاشش را کرده که جلوتر از نیاز اپراتورها باشد و ما تلاش کردیم توسعه شبکه به حدی باشد که دچار مشکل نشوند.
رییس شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: در این راستا ۶۴ هزار کیلومتر فیبر نوری از ابتدای دولت دوازدهم اکنون به ۶۸ هزار کیلومتر رسیده است. ۳۰۵ شهر توسط زیرساخت فیبرکشی شده و ما نیز اعلام کردیم امکانات فیبری را به صورت فیبر تاریک در اختیار اپراتورها قرار می‌دهیم. شبکه انتقال در ۱۵۰ شهر به اپراتورها متصل شدند و ظرفیت شبکه انتقال هم که ۱۰ ترابیت بر ثانیه بوده به ۲۲ هزار ترابیت بر ثانیه رسیده است. در ۱۵۰ نقطه هم می‌توانیم ظرفیت IP سرویس دهیم که تقریبا سه برابر شده است.
عباسی شاهکوه با بیان این‌که آنچه از ارتباطات بین‌الملل مورد نیاز اپراتورهاست را فراهم می‌کنیم، اظهار کرد: بحث آزادسازی ارائه خدمات مکالمات بین‌الملل را نیز در دستور کار داریم که در مراحل تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است. به این ترتیب، زیرساختها را برای اپراتورها تامین کرده اما قصد داریم اپراتورها را وارد عرضه خدمات مکالمات بین‌الملل کنیم.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون هشت درصد درآمد اپراتورها صرف زیرساخت می‌شود افزود: یکی از برنامه‌های مدنظر ما، کاهش هزینه اپراتورها در لایه زیرساخت است و در این زمینه سیاستمان این است که ظرف پنج سال آینده هزینه‌ها را طوری کنترل کنیم که تنها پنج درصد درآمد اپراتورها به ارتباطات زیرساخت شامل ارتباطات بین‌الملل و بین استانی مربوط شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

پاسخ عجیب «هری کین» درباره پیوستن به رئال
ملی پوش انگلیس در واکنش به سئوال خبرنگاری که از او پرسید دوست دارد در رئال مادرید بازی کند یا نه، پاسخ مشکوکی داد.
توصیه برانکو به بیرانوند: به تیم بزرگ برو!
برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس معتقد است علیرضا بیرانوند لیاقت بازی در تیم‌های بزرگ را دارد.
آیا کی‌روش، سیدجلال را دعوت می‌کند؟
کارلوس کی روش در کنفرانس خبری پیش از بازی با بولیوی گفته بود درهای تیم ملی هم چنان به روی سید جلال حسینی بازی است و اگر تیم ملی به او نیاز پیدا کند، کاپیتان را به اردوی تیم ملی فرا می خواند.
ورزشگاه آزادی زیر ذره‌بین AFC
مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اطلاع از آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی روزانه با مدیران پرسپولیس و فدراسیون فوتبال در تماس هستند تا وضعیت ورزشگاه برای فینال لیگ قهرمانان بهتر شود.
حقوق بشر، مانع فروش یونایتد به بن سلمان
باشگاه منچستریونایتد فروش این باشگاه به ولیعهد عربستان را به دلیل مسائل سیاسی و حقوق بشری رد کرد.
مرزبان: اخلاق در جامعه ما در حال تنزل است
علیرضا مرزبان، سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان معتقد است تیمش به سمت درستی حرکت می‌کند.
آخرین وضعیت مصدومان استقلال
آخرین وضعیت مصدومان تیم فوتبال استقلال مشخص شد.
اعلام زمان نشست خبری دایی و شفر
زمان نشست خبری پیش از مسابقه سرمربیان دو تیم سایپا و استقلال از هفته نهم لیگ برتر ‏اعلام شد.‏
برزای: آماده بازی با تراکتورسازی هستم
صنعت نفت آبادان برای موفقیت در بازی های آینده به بازی خوب و گلزنی مهاجمان سرشناسش نیاز دارد.
اسپانیا چگونه از گروهش صعود می‌کند؟
اسپانیا بعد از شکست مقابل انگیس در خانه شرایط حساسی را برای صعود در لیگ ملت‌های اروپا پیدا کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمانی مختلط ایرانی‌ها در سفارت فرانسه؟!
به تازگی در فضای مجازی فیلمی منتشر شده است که بازتاب‌دهنده یکی از مهمانی‌هایی است که به بهانه‌ای مثل روز ملی فرانسه در داخل سفارتخانه این کشور به شکل مختلط برپا می‌گردد.
سلبریتی‌هایی که عمراً بدون آرایش آن‌ها بشناسید
بانوان زیادی را سراغ داریم که بدون آرایش از منزل بیرون نمی‌روند، بانوانی هم هستند که زیبایی خدادادی خود را دست‌کم نمی‌گیرند و زیاد اهل آرایش نیستند. در این بین داستان سلبریتی‌ها فرق می‌کند.
«مریم معصومی» با چادر رنگی در حرم امام رضا(ع) -عکس
مریم معصومی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: ما هیچ ما نگاه.
واکنش محسن هاشمی به خبر قطعی شدن رفتن افشانی از شهرداری
رئیس شورای شهر تهران گفت: وزارت کشور پاسخ رسمی در خصوص قانون منع بکارگیری نداده است و ما منتظر پاسخ مکتوب آنها هستیم. در فضای مجازی آمده است که این نامه به دست ما رسیده است اما هیچ نامه‌ای به دست ما نرسیده است.
گوگل اطلاعات شخصی کاربران اندرویدی را رمزنگاری می‌کند
تصویب قانون علیه برخی پسوردها
خشم کاربران از یک نسخه!
مرورگرهای اینترنتی به کدام اطلاعات شما دسترسی دارند؟
تولید بزرگ‌ترین صفحه نمایش گوشی هوشمند
شما هم جزو قربانیان هک گسترده فیس‌بوک بوده‌اید؟
سونی درصدد استفاده بلاک‌چین برای مدیریت محتوای دیجیتال
معرفی نسخه جدید فتوشاپ ویژه کاربران اپل
انتقاد خداکرمی درمورد عدم استانداردسازی دکل‌های مخابراتی
ضعف رمز عبور در حال غلبه بر امنیت