به هوش باشیم؛ دشمنان برای اربعین نقشه کشیده‌اند

14:26 ۱۸ روز و ۱۶ ساعت پیش ایسنا 281 0
به هوش باشیم؛ دشمنان برای اربعین نقشه کشیده‌اند

مداح اهل بیت(ع) با اشاره به نقشه های دشمنان برای اربعین بر لزوم هوشیاری و همدلی هرچه بیشتر و جلوگیری از نفوذ رگه‌های تفرقه‌جویانه تاکید کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، میثم مطیعی امروز در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در اربعین که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، گفت: امروز در دوره ای زندگی می کنیم که محدودیتی در عرصه تبلیغ وجود ندارد و مرزها در عرصه تبلیغی از بین رفته‌اند.
وی افزود: قطعا فعالیت‌هایی که در کشور انجام می شود در مرزهای ما محدود نمی‌ماند؛ ابزار هنر یکی از بهترین ابزار نشر فرهنگ دینی است، استفاده از ظرفیت جلسات مذهبی نقش مهمی در توسعه فرهنگ دینی در عرصه های جهان است.
مطیعی با اشاره به حضور تبلیغی و ترویجی در کشورهای مختلف بیان کرد: تاثیرات جلسات مذهبی در ایران و انتشار آن در فضای رسانه ای نقش مهمی در توسعه فرهنگی مذهبی در سطح جهان دارد.
مداح اهل بیت(ع) تصریح کرد: در برخی از کشورهای عربی مابین کلمات جملات عربی اشعار فارسی را نیز می‌خوانم ولی با کمال تعجب می بینیم همه آنها این اشعار فارسی را نیز حفظ هستند و تکرار می کنند.
وی افزود: امروزه نشانه‌هایی از امید در عرصه پیروزی دیده می شود؛ البته در این مسیر خطراتی نیز احساس می‌شود، بلایی که بر سر حج ابراهیمی آورده شد و اینکه چند میلیون مسلمان در کنار هم طواف می کنند ولی دل‌های آنها به هم نزدیک نیست؛ دولت عربستان از ارتباط بین زائران ایرانی با دیگران هراس دارد و ما را متهم به ارتباط گیری می‌کنند، باید از این مساله ترسید که چنین اتفاقی در اربعین نیز روی دهد.
مطیعی اظهار کرد: اگر اتاق فکر و عملیاتی در ایران و در چنین نهادهایی شکل نگیرد در آینده با اربعینی مواجه می‌شویم که ارتباطات آن دچار مشکل می‌شود.
وی گفت: موضوع اربعین، دارای جوانب مختلفی است، اشعار متعددی در خصوص حرم و علم و... سروده و خوانده شده است؛ موضوع زیارت یکی از جوانب مکتب اهل بیت(ع) است؛ باید از ظرفیت دستگاه امام حسین(ع) برای نشر معارف بهره برد و استفاده کرد.
مداح اهل بیت (ع) تصریح کرد: ای کاش زائران در ایام محرم بتوانند تولیدات اربعینی داشته باشند تا بتوانیم در فضای فرهنگ اربعین موثر باشیم؛ اشعار و تولیدات نه باید تنها در حوزه زبانی فارسی باشد و باید دیگر شیعیان را نیز در این خیمه دعوت کنیم و برای آنها نیز اثر تولید کنیم.
وی افزود: موضوعاتی چون حضور زنان و نوجوانان در اربعین و نگاه به حوزه‌های مختلفی که درگیر با حماسه اربعین هستند بسیار مهم است؛ شعر تشکر زائران ایرانی از مواکب عراقی از اشعار ماندگاری بود که خوشبختانه به یک نغمه فراگیر نیز مبدل شد؛ باید از این دست آثار تولید شود زیرا موضوعات بسیاری وجود دارد که هنوز روی آن کار نشده است.
مطیعی اظهار کرد: موضوع مهدویت و اربعین بسیار مهم است؛ اگر می‌خواهیم که جریان‌های خاص انحرافی راهپیمایی اربعین را به جریان باطل خود پیوند نزنند باید به هوش باشیم که این گروه مهدویت را به خود پیوند نزنند.
وی گفت: دشمن در عرصه اقتصادی مردم را نا امید می کند؛ به خصوص در عرصه زیارت اربعین نیز این کار را به شکل بیشتری دامن می زند.
مداح اهل بیت(ع)تصریح کرد: در راهپیمایی اربعین باید زائران غیر ایرانی را با تبلیغات و محتوا و فعالیت های هدفمند فرهنگی تامین فرهنگی کنیم؛ وقتی یک مداح پاکستانی یا عرب زبان مداحی فارسی بخواند حتی اگر کلمات را نیز به درستی تلفظ نکند برای ما جذاب است، پس حتما این موضوع برای دیگران نیز جذاب است؛ باید جلسات مان را به شکل دو زبانه برگزار کنیم.
وی افزود: فضای زبانی اردو زبان بسیار مهم است که می توانیم روی این فضا کار کنیم و زائران اردوزبان را در این برنامه ها مشارکت دهیم؛ اولویت در عرصه وحدت ملیتی در اربعین، وحدت دو ملت ایران و عراق است.
مطیعی اظهار کرد: بدبین کردن عراقی‌ها نسبت به ایرانی و بالعکس موضوعی است که جای پرداخت بیشتر دارد؛ قطعا با کار بیشتر و رسانه‌ای می توانیم این فضا را از بین ببریم و جای آن را به مهر و محبت و ارتباط وهمدلی بدهیم؛ برنامه های مشترک نیز باید به شکل طبیعی باشد نه تصنعی.
وی گفت: عده ای تصور می کنند مداحی سیاسی به معنی بیان مطالب سطحی است، مداحی خط مقاومت به معنی کار کردن ویژه در عرصه های مهم است و در این زمینه حتما باید تحقیقات کارشناسی انجام شود.
مداح اهل بیت(ع)تصریح کرد: بخشی از مشکل در میان مسوولان است ولی بخش عمده ای از مشکل بخاطر خود مردم است؛ چرا این مردمی که گرفتار هستند این همه پول ظرف چند ثانیه به حساب خودرو سازان می ریزند؛ باید برای مردم در مجالس مداحی محتوا تولید کرد.
وی اظهارکرد: هیأت های مذهبی باید روی سرمایه های خود تکیه کنند و به فکر آن نباشند که حتما مداحان و سخنرانان نامی باشند؛ باید مداحان خوب را حمایت و سرمایه گذاری کنید.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

دایی: دادسرا نمی‌روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید
اسطوره فوتبال ایران با بیان اینکه برای کمک به مردم کرمانشاه از هیچ نهاد دولتی کمک نگرفته، عنوان کرد در این‌باره فقط به مردم پاسخگو است.
لباس ژاوی و بونجاح در خانه منشا
مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس پیراهن دو ستاره تیم السد قطر را به یادگار گرفت.
حالا رونمایی از شاهکار عالیجناب ایوانکوویچ
نماینده ایران توانست با سرمربی محبوب خود به بازی نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند. اتفاقی تقریبا محال که به واسطه آن شاید بتوانیم مرد کروات فوتبال ایران را عالیجناب ایوانکوویچ بنامیم.
مورینیو: سه‌گانه اینتر سخت‌ترین لحظه یووه بود!
ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی یونایتد به تمجید از قدرت یوونتوس پرداخت.
لوپتگی: باید بارسلونا را شکست دهیم
لوپتگی پس از پیروزی امشب رئال برابر ویکتوریا موقتا تا ال کلاسیکو، سرمربی رئال باقی ماند.
آمار ویژه ترابزون: بی‌شکست با مجید
ترابزون‌ در حضور حسینی،هرگز طعم شکست را نچشیده.او 6 بار در ترکیب ترابزون قرار گرفته و روی هم 540 دقیقه در زمین حضور داشته.این آمار و ارقام‌ها باعث شده تا کارشناس‌های فوتبال ترکیه به تمجید بپردازند.
گازگرفتگی دانش‌آموزان در بستان‌آباد
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی ومدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در شهرستان بستان آباد، ۱۴ نفر از دانش آموزان را روانه بیمارستان کرد.
آیت الله مکارم: تقویت پول ملی وظیفه دولت است
یکی از مراجع تقلید شیعیان تقویت پول ملی از وظایف اصلی دولت دانست و گفت: دولت باید مسائل را شفاف و صادقانه برای مردم تشریح کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیشنهاد رشوه فرستاده بن سلمان به اردوغان
سردبیر روزنامه الشرق قطر مدعی شد که امیر مکه که برای پایان دادن به پرونده خاشقچی به ترکیه رفته بود، پیشنهاد کمک مالی و پایان محاصره قطر را به رئیس جمهور این کشور داده است.
دایی: دادسرا نمی‌روم، جرمم را اعلام و احضارم کنید
اسطوره فوتبال ایران با بیان اینکه برای کمک به مردم کرمانشاه از هیچ نهاد دولتی کمک نگرفته، عنوان کرد در این‌باره فقط به مردم پاسخگو است.
لباس ژاوی و بونجاح در خانه منشا
مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس پیراهن دو ستاره تیم السد قطر را به یادگار گرفت.
ارزش پیاده روی اربعین در کلام مراجع و علما
اگر می خواهید خداوند عیب هایتان را بپوشاند، این کار را انجام دهید
احکام شرعی تراشیدن ریش
زائران آدرس پارکینگ و محل دقیق پارک خودروی خود را یادداشت کنند
خبری مهم برای زوار اربعین- باجه‌های ارزی در عراق شبانه‌روزی شد
تبعات سنگینی که نرفتن زیارت امام حسین(ع) در پی خواهد داشت
حضور زوار اربعین در صحن حضرت زهرا (س) -تصاویر
موکبی متفاوت و دیدنی در کربلا-عکس
شرایط جوی مرز ایران و عراق
چهارمین جایزه جهانی اربعین به کار خود پایان داد