‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

11:30 ۱۹۷ روز و ۵ ساعت پیش برترین ها 699 0
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

اگر فکر می‌کنید مردم گذشته کمتر از ما نوآوری و خلاقیت داشتند، اشتباه می‌کنید. تخیل آن‌ها آنقدر غنی بود که چیز‌های متنوعی خلق کنند که برخی از آن‌ها مفید و برخی کاملا عجیب بودند.

برترین ها

برترین‌ها: اگر فکر می‌کنید مردم گذشته کمتر از ما نوآوری و خلاقیت داشتند، اشتباه می‌کنید. تخیل آن‌ها آنقدر غنی بود که چیز‌های متنوعی خلق کنند که برخی از آن‌ها مفید و برخی کاملا عجیب بودند. در این مطلب با اشیای قدیمی آشنا می‌شوید که حدس زدن کاربردشان برای ما کار راحتی نیست.

گلدان ماشین
 
این وسیله گلدانی است که داخل خودرو قرار می‌گیرد. گلدان‌ها نه تنها برای زیبایی فضای داخل اتومبیل بلکه برای تهویه طبیعی هوا استفاده می‌شدند.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

چنین گلدان‌هایی در اتومبیل‌هایی که در نیمه اول قرن بیستم تولید شدند، پیدا می‌شوند و برخی افراد هنوز هم از آن‌ها استفاده می‌کنند.

         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

سوزن برداشتن ترشی و شور
 
این چوب گلف مینیاتوری چندبار مصرف است و برای برداشتن زیتون و ترشی و ... استفاده می‌شود.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

دستگاهی برای شماره گرفتن با تلفن‌های شماره گیر چرخان
 
شاید نسل امروز تلفن‌های قدیمی که شماره گیر چرخان داشتند را حتی ندیده باشند، اما بزرگتر‌ها حتما از این دستگاه‌ها استفاده کرده اند. این وسیله ته خودکار یا مداد قرار می‌گرفت و شماره گیری را آسان‌تر می‌کرد.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

ماشین حساب مکانیکی
 
در زمان قدیم علاوه بر چرتکه، دستگاه‌های دیگری هم برای محاسبه وجود داشت. مثل این ماشین حساب مکانیکی مدور که اپتیما نامیده می‌شد و در سال ۱۹۰۰ در آلمان استفاده می‌شد.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

انبر یخ قلاب دار
 
قبل از اختراع یخچال و فریزر‌های خانگی، یخ فروخته می‌شد. یخ را در زمستان از سطح دریاچه‌ها جمع می‌کردند و در یخچال‌های مخصوص نگهداری و انبار کرده و از آنجا به شکل قالبی به مشتریان می‌فروختند. قلابی که در این عکس می‌بینید هم برای شکستن قالب یخ و هم برای انتقال قطعات بدون استفاده از دست استفاده می‌شد.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

قاشق بستنی
 
این قاشق ویکتوریایی ظاهر عجیبی دارد و فقط برای خوردن بستنی استفاده می‌شده است.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

ماشین لباسشویی اسباب بازی
 
این ماشین لباسشویی دستی زمانی اسباب بازی بچه‌ها بوده و دختربچه‌ها لباس‌های عروسکشان را در آن می‌شستند.

         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

ساعت آفتابی جیبی
 
این ساعت متعلق به زنی بوده که عاشق سفر بوده است. این دستگاه بسیار قابل اطمینان است: به سختی می‌شکند و به هیچ باتری نیاز ندارد.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

چنگال توستر
 
قبل از اختراع توستر‌های برقی هم بریتانیایی‌ها نانشان را تُست می‌کردند. آن‌ها با استفاده از این چنگال‌های بلند نان را داخل فر زغالی برشته می‌کردند.

         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

آویز گردنبند برای عطر
 
این آویز قدیمی هم به عنوان زیورآلات و هم به عنوان یک جا عطری کوچک به کار می‌رفت. به نظر می‌رسد اجداد ما به خوبی می‌دانستند چطور زیبایی و عملکرد را ادغام کنند.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

دستگاهی برای کندن پوست تخم مرغ
 
این وسیله عجیب در یک خانه قرن نوزدهمی پیدا شده است. اما فکر نکنید که این یک وسیله پزشکی عجیب یا حتی ابزار شکنجه است، این فقط وسیله‌ای برای کندن پوست تخم مرغ آبپز است!
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

کپسول ماندگار
 
شاید عجیب‌ترین وسیله‌ای که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم این کپسول باشد که از آنتیموان ساخته شده و چندبار مصرف است. آنتیموان چندین قرن وسیله فوق العاده‌ای برای پاکسازی بدن در نظر گرفته می‌شد که هضم نمی‌شد و دست نخورده از بدن خارج می‌شد. همه اعضای خانواده از یک کپسول استفاده می‌کردند و حتی به نسل بعدشان هم می‌رسید.

         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟

دستگاه اندازه گیری صدای تشویق
 
تشویق سنج در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ استفاده می‌شد زمانی که نمایش‌ها و مسابقات تلویزیونی برای اولین بار به وجود آمدند. رایج‌ترین روش رای گیری در آن زمان، براساس صدای تشویق و کف زدن حضار بود که با گوش تعیین می‌شد. اما این دستگاه بر خلاف گوش انسان بی طرف بود.
 
         ‌می‌توانید کاربرد این اشیای قدیمی را حدس بزنید؟


گروه های زیر مجموعه سرگرمی

جالبترین ها
جالبترین ها

آخرین اخبار

فقه الاجتماع به ماهیت زیرساختی مسائل اجتماعی می پردازد
اصفهان - ایرنا -عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فقه الاجتماع یکی از انواع فقه های تخصصی است که به ماهیت زیرساختی و عام مسائل اجتماعی می پردازد.
کرملین: مسکو هیچ نگرانی ازبابت انتشار عمومی گزارش مولر ندارد-اون قبل از پایان آوریل در روسیه
سخنگوی کرملین اعلام کرد: مسکو هیچ نگرانی نسبت به انتشار عمومی گزارش مولر، بازرس ویژه تحقیقات در امور ارتباط احتمالی روسیه با کمپین دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ندارد.
راهنمایان نقش مهمی در تبدیل نیشابور به مقصد گردشگری دارند
مشهد- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: راهنمایان تورهای گردشگری نقش مهمی در تبدیل این شهرستان به مقصد گردشگران داخلی و خارجی دارند.
روسیه: تحرکات ناوگان دریایی ناتو در دریای بالتیک را زیر نظر داریم
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: بر حضور و تحرکات ناوگان دریایی ناتو در دریای بالتیک از نزدیک نظارت خواهیم کرد.
اردوغان: منتظر رای کمیته انتخابات درباره انتخابات شهرداری استانبول هستیم
اردوغان اعلام کرد، کشورش به حمایت از سوری‌ها از طریق کانال‌های دولت و استانداری‌ها ادامه خواهد داد.
فرمانده بسیج رسانه گیلان:خبرنگاران برای رونق تولید تلاش کنند
آستارا - ایرنا - فرمانده بسیج رسانه گیلان، خبرنگاران استان را به بررسی و انعکاس مشکلات و موفقیت های واحدهای اقتصادی استان، در راستای تحقق نام و شعار سال فراخواند.
الاخبار: آمریکا در تلاش برای محاصره سوریه از طریق مرزهای لبنان، اردن و عراق است
یک روزنامه لبنانی از تلاش آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها برای تسلط‌شان بر مرزهای سوریه و لبنان از طریق ایجاد تیپ‌های کنترل مرزهای زمینی لبنان خبر داد.
بهار مهربانی راهی پلدختر لرستان شد
شیراز-ایرنا- نخستین مجموعه اسباب بازی و هدایای فرهنگی اهدایی کتابخانه های عمومی استان فارس در قالب طرح پویش 'بهار مهربانی' برای کمک به کودکان سیل زده منطقه پلدختر استان لرستان ارسال شد.
ابراز نگرانی سازمان ملل درباره معیارهای محاکمه‌ جمعی در بحرین
سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از محاکمه جمعی در بحرین تاکید کرد، این محاکمه با استاندارهای جهانی محاکمه‌های عادلانه تطابق ندارد.
دلیل تاخیر در جانمایی غرفه های نمایشگاه کتاب چه بود
تهران - ایرنا - کمتر از یک هفته تا شروع سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باقی است، ناشران عمومی تازه جانمایی خود را آغاز کرده اند هرچند مسئولان این نمایشگاه علت تاخیر را تعطیلات طولانی نوروزی ،برگزاری مسابقات قرآن درمحل مصلا عنوان می کنند اما آنها این نوید را هم داده اند که این رویداد بدون تاخیر و با حضور همه ناشران آغاز شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پدران و مادران! «بهوش و بگوش»
«همه دست در دست هم دهیم و جوانان را درک کرده و دریابیم؛ اینان پاره تن خودمان و آینده‌سازان ایران سرافرازمان هستند.»
ویدئو - باتلاق‌های خانگی، یادگار سیل برای گلستان
حدود یک ماه از سیل در برخی شهرها و روستاهای استان گلستان می‌گذرد، اما هنوز نشانه‌های آن باقی مانده است. دو روستای « میرزا علی یلقی» و «سلاق‌یلقی» از توابع شهرستان آق‌قلا در سیل فروردین ماه، دچار آسیب‌های زیادی در ساختمان‌ها، زمین‌های کشاورزی و مدرسه شده‌اند. یکی از مهم‌ترین مشکلات فعلی مردم این روستاها، باقی‌مانده‌های گل و لای و فاضلاب است.
10 دلیل مهم برای خوردن پروتئین‌ها
مطالعات زیادی نشان داده‌اند رژیم‌های غذایی پُرپروتئین، برای کاهش وزن و سلامت متابولیسم اهمیت دارند.
مجبور باشیم «اینستاگرام» را فیلتر خواهیم کرد
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر مسیری پیش رو دارد به جز فیلترینگ اینستاگرام این شیوه را در پیش بگیرد و روی فعالیت‌های اینستاگرام اعمال حاکمیت کند؛ چنانچه مسیری برای نظارت وجود ندارد، مجبورخواهیم شد اینستاگرام را فیلتر کنیم.
پالایشگاه های هند از اوپک، مکزیک و آمریکا نفت می خرند
دهلی نو-ایرنا- مقامات آگاه اعلام کردند که در صورت تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه آینده، پالایشگاه های هندی قصد دارند سفارشات نفتی خود را از دیگر کشورهای عضو سازمان اوپک، مکزیک و آمریکا افزایش دهند.