ماجراي ازدواج دو ورزشکار ایرانی در جاکارتا

08:09 ۱۹۹ روز و ۴ ساعت پیش برترین ها 698 0
         ماجراي ازدواج دو ورزشکار ایرانی در جاکارتا

«ازدواج فيك» ، اين تيتري بود كه دقايقي پس از انتشار خبر ازدواج مجيد قيدي و پريسا براتچي در جاكارتا منتشر شد.

برترین ها

روزنامه قانون: «ازدواج فيك» ، اين تيتري بود كه دقايقي پس از انتشار خبر ازدواج مجيد قيدي و پريسا براتچي در جاكارتا منتشر شد. براساس اخبار منتشر شده، ازدواج اين دو نفر حدود هشت ماه پيش ازجاكارتا انجام شده بود و رييس فدراسيون براي سرپوش گذاشتن روي نتايج ضعيف ملي‌پوشان، اين نمايش را اجرا كرد.

از همان لحظه خبرهاي متعددي درباره اين اتفاق منتشر شد و اصل خبر زير سوال رفت. شعباني‌بهار، رييس فدراسيون تير و كمان نيز به دليل اخلاق‌هاي خاص خود هرگز درباره اين اتفاق و نتايج ملي‌پوشان صحبتي نكرد تا حاشيه‌ها هر روز بيشتر شود. اين موضوع در كنار نتايج ضعيف تيم‌ملي تيراندازي با كمان در رقابت‌هاي جاكارتا و حذف زهرا نعمتي كه از مسابقه جا ماند باعث انتقادات بسياري به رييس فدراسيون شد.

به همين دليل با پريسا براتچي تماس گرفتيم تا از او درباره وضعيت تير و كمان، ازدواج در جاكارتا و البته ماجراي زهرا نعمتي بپرسيم.

         ماجراي ازدواج دو ورزشکار ایرانی در جاکارتا

گفت‌وگو را از بازي‌هاي آسيايي آغاز مي‌كنم، فكر مي‌كنيد نتايج جاكارتا حاصل اشتباه مربيان بود يا ورزشكاران ركوردهاي تمريني‌شان را نزدند؟

پس از آنكه از جاكارتا بازگشتيم فدراسيون تصميم به تغيير در سرمربي و مربي‌هاي تيم‌ملي گرفت و اميدواريم اين موضوع تاثير مثبتي روي تيم‌ملي بگذارد. البته نبايد زحمات مربيان قبلي را ناديده گرفت. آن‌ها تلاش‌شان را كردند به هر حال گاهي تير از كمان رها مي‌شود و تا به هدف برسد هزار بار چرخ مي‌زند.

گاهي روزتان است و گاهي روزتان نيست. تمام ملي‌پوشان تلاش خود را كردند تا مدال بگيرند اما اين اتفاق رخ نداد. به هر حال شرايطي كه ما مي‌خواستيم رقم نخورد و اميدواريم در مسابقات آينده بتوانيم نتايج را جبران كنيم.

چه مسابقاتي را در پيش داريد؟

مسابقات انتخابي تيم‌ملي در پيش است و تمام ورزشكاران در آن شركت خواهند كرد. افرادي كه رتبه لازم را كسب كردند به اردو دعوت مي‌شوند اما اينكه چه مسابقاتي در پيش است را نمي‌دانم.

چه زماني به اردوي تيم‌ملي اضافه مي‌شويد؟

ما از زماني‌كه بازگشتيم استراحت كرديم و به تمرينات‌مان پرداختيم، پس از مسابقات انتخابي به اردوي تيم‌ملي اضافه مي‌شويم.

درباره سرمربي تيم‌ملي پيشنهادي به فدراسيون داديد؟ به هر حال شما سال‌هاست در تيم‌ملي حضور داريد و شايد مشاور خوبي براي رييس فدراسيون باشيد.

خير پيشنهادي نداده‌ام.

حضور مجيد احمدي را به عنوان سرمربي تيم‌ملي چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

احمدي از پيشكسوتان و قهرمانان تير و كمان است. او رزومه خوبي دارد و فكر مي‌كنم بازگشتش به تير و كمان باعث رقم خوردن شرايط بهتري شود.

زهرا نعمتي در تير و كمان يك نعمت است، انگيزه بالاي او در جاكارتا به ملي‌پوشان كمك كرد؟

زهرا نعمتي يكي از بهترين دوستان من است، او رتبه‌هاي خوبي كسب كرده و همت، اراده و پشتكاري كه دارد را هيچ‌كدام از بازيكنان ندارند. او با شرايط خاص خود مي‌تواند بهترين باشد و همين موضوع باعث ايجاد انگيزه در ملي‌پوشان مي‌شود.

در لحظه‌اي كه زهرا نعمتي از مسابقه جا ماند شما در كنار او حضور داشتيد، قبول داريد كه اين اشتباه نبايد رخ مي‌داد؟ در واقع تيم‌ملي سرپرست و سرمربي دارد و نبايد به اين سادگي، ساعت مسابقه را فراموش كنند.

بله، من آنجا بودم و لحظه به لحظه آن در مقابل چشم‌مان رخ داد. مطمئن باشيد اين اتفاق به عمد رخ نداد زيرا هيچ مربي دوست ندارد نمره منفي به كارنامه او اضافه شود. مطمئن باشيد اين اتفاق غيرقابل پيش‌بيني بود و به دليل آنكه مربي زمان را اشتباه ديده بود زهرا نعمتي نتوانست كاري انجام دهد.

واكنش شما و هم‌تيمي‌هاي نعمتي به اين اتفاق چه بود؟

آن لحظه من خودم را جاي زهرا نعمتي گذاشتم و با خودم گفتم اگر اين اتفاق براي من رخ مي‌داد چه واكنشي نشان مي‌دادم؟ لحظه سختي بود اما همه ما تلاش كرديم كه به زهرا نعمتي دلداري بدهيم. پذيرش اينكه مجبوري از مسابقات كنار بروي بسيار دشوار است. از كادر فني تا ورزشكاران، همه ناراحت بودند. آن لحظه بسياري از مسئولان ما چهار زانو روي زمين افتادند و نمي‌دانستند چه كار كنند.

انتقاداتي درباره عملكرد شعباني‌بهار در تير و كمان مطرح مي‌شود، شما زير نظر او و شجاعي كار كرده‌ايد، فكر مي‌كنيد شعباني‌بهار بتواند موفق شود؟

من در دوره شجاعي، سال‌هاي بسياري را در اردو بودم، او زحمات زيادي براي تيم‌ملي كشيد و به نفع ورزشكاران قدم‌هايي را برداشت اما از زماني‌كه شعباني‌بهار، رييس فدراسيون شد تلاش بيشتري انجام گرفت. در جاكارتا روساي فدراسيون‌ها تلاش مي‌كردند از ورزشكاران دور باشند اما شعباني‌بهار زودتر از ما به زمين مسابقه مي‌رفت و بعد از همه ما از زمين مسابقه بيرون مي‌آمد. اينكه يك رييس فدراسيون تا اين ميزان در كنار ورزشكاران حضور داشت براي همه‌مان مايه دلگرمي بود.

ماجراي ازدواج‌تان در جاكارتا نيز حاشيه‌هاي متعددي را به وجود آورد. برخي معتقد بودند اين اتفاق براي سرپوش گذاشتن روي نتايج تيم‌ملي بود و برخي ديگر نيز اعتقاد داشتند نمايشي طراحي شده از سوي رييس فدراسيون؛ اصل ماجرا چه بود؟

من جزء به جزء اين اتفاق را براي شما تعريف مي‌كنم تا قضاوت كنيد. من و همسرم آبان سال گذشته عقد كرديم و هنوز نامزد هستيم. قرار بود مراسم عروسي‌مان را در اردوهاي قبل از جاكارتا برگزار كنيم اما اين اتفاق رخ نداد و يك مقدار تمركزمان را به هم ريخت. يكي، دو نفر از خبرنگاران كه در تمرينات تيم‌ملي حضور داشتند پيشنهاد كردند كه براي آنكه ماجرا جنبه فرهنگي داشته باشد ما در جاكارتا ازدواج‌مان را به صورت رسمي اعلام كنيم. ما موافقت كرديم و گفتيم اتفاق خوبي است. در واقع تصور مي‌كرديم يادگاري خوبي براي من و همسرم باشد، بعد از رقابت با كره‌جنوبي (كه عملكرد خوبي داشتيم) خبرنگاران پيشنهاد كردند كه مراسم خواستگاري را مطرح كنيم اما من گفتم ما نامزد هستيم و خواستگاري كردن درست نيست. ما مي‌خواهيم اعلام كنيم كه نامزد هستيم اما خدا نكند كه يك خبرنگار بخواهد خبر را وارونه منعكس كند، آن روز همه چيز به هم مي‌ريزد.

به هر حال رييس فدراسيون در جريان اين موضوع بود و شايد موافقتش با اين اتفاق به دليل نشان دادن وجهه بهتر تير و كمان بود.

باور كنيد نه شعباني‌بهار در جريان بود و نه قرار بود سرپوشي روي نتايج گذاشته شود. اگر فيلم را به دقت ببينيد همسرم زانو نزده بود كه بگوييم داشت خواستگاري مي‌كرد، چند نفر جمع شدند و تشويق‌مان كردند، اين يعني خواستگاري؟

از وارونه جلوه دادن اخبار گفتيد، چه كسي اين كار را كرد؟

متاسفانه يك‌سري از آدم‌ها براي ضربه زدن به تير و كمان و نابود كردن يك ورزشكار هركاري مي‌كنند.

شايد در هر ورزش ديگري نيز اين موضوع وجود داشته باشد. يعني به طور طبيعي افرادي هستند كه مانع موفقيت سايرين مي‌شوند.

حال به نظر شما اين اتفاق ربطي به فدراسيون دارد؟ ما نمي‌خواستيم خبر به صورت وارونه منعكس شود اما شد و كاري از دست‌مان بر نمي‌آمد.

چرا واكنشي نشان نداديد؟ مي‌توانستيد با انتشار يك ويديو در اينستاگرام‌تان درباره حواشي توضيح بدهيد.

ما فرداي آن اتفاق مسابقه داشتيم و به من گفتند ذهنت را درگير اين اتفاق نكن، حتي گوشي‌ام را گرفتند و اجازه ندادند واكنشي نشان بدهم.

چرا بعد از مسابقه به اين خبر واكنش نشان نداديد؟

من به برخي از پيج‌ها نيز اعلام كردم كه خبر واقعي نيست اما گفتند خبر پخش شده و نمي‌توان كاري كرد. من شب مسابقه گريه مي‌كردم، معتقدم خون و اشك روي زمين نمي‌ماند، كاري از دستم بر نمي‌آيد ولي تلاش كردم از حقم دفاع كنم.

قبول داريد كه اين اتفاق مي‌توانست به شكل بهتري رخ دهد؟ يعني خودتان نيز بدسليقگي كرديد.

در برخي از كشورها دو نفر سال‌ها قبل ازدواج كرده‌اند اما پس از 10 سال آن را اعلام مي‌كنند. همه براي آن‌ها خوشحال هستند و تبريك مي‌گويند اما در كشور ما چنين اتفاقي رخ نمي‌دهد. جالب است بدانيد حتي در جاكارتا نيز بسياري از خبرنگاران و ورزشكاران نمي‌دانستند ما ازدواج كرده‌ايم، بنابراين خواستيم اين خبر را به صورت رسمي اعلام كنيم كه متاسفانه وارونه منعكس شد و بازتاب بدي پيدا كرد.

فكر مي‌كنيد چرا اخبار را وارونه جلوه دادند؟

من معتقدم برخي‌ها حرف براي گفتن دارند و هركاري كنيد يك بهانه‌اي پيدا مي‌كنند و حرف‌شان را مي‌زنند. فقط خدا را شاهد مي‌گيرم كه شعباني بهار و فدراسيون نمي‌خواستند به بهانه ازدواج ما روي نتايج سرپوش بگذارند. ما مي‌خواستيم يك اتفاق فرهنگي خوب را رقم بزنيم كه متاسفانه موفق نبوديم.

و در پايان اگر نكته خاصي مدنظرتان هست بفرماييد.

فقط اميدوارم همه كمك كنيد تا از حاشيه‌هاي ورزش‌مان دور باشيم و با تمام توان براي سربلندي كشورمان قدم برداريم.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

جلوه‌های موعود در شعر فارسی
شیراز-ایرنا- همزمانی نیمه شعبان سالروز میلاد امام زمان (عج) و اول اردیبهشت 98 یادروز سعدی شاعر بلندآوازه ایران، فرصتی را برای بازخوانی مفاهیم پیوند خورده با موعود و آخرین ناجی در شعر و ادب فارسی پدید آورده است.
آغوش سرد جامعه برای معتادان بهبود یافته
قزوین - ایرنا - دست اندرکاران و کارشناسان حوزه مددکاری آسیب های اجتماعی معتقدند معتادان بهبود یافته با مشکل بزرگی به نام 'عدم اعتماد و پذیرش از سوی جامعه' روبرو هستند که این موضوع آنان را با خطر بازگشت به اعتیار روبرو می کند.
آفت ملخ در منطقه گنبدکاووس تحت کنترل است
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس با اشاره به مشاهده موارد بسیار محدودی از جمعیت ملخ مراکشی در مراتع شمال شهرستان گفت: تیم هایی از جهادکشاورزی شهرستان به صورت مستمر، در حال رصد و کنترل این آفت بوده و آماده اقدامات مقابله ای با آن هستند.
مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز در اصفهان آغاز شد
اصفهان - ایرنا - مسابقات بین المللی تنیس آی تی اف جونیورز2019 « ITF juniors 2019 » با حضور 80 تنیسور ایرانی و خارجی روز شنبه در باشگاه تنیس آپادانا ورزشگاه 22 بهمن اصفهان آغاز شد.
راهنمای خرید مطمئن محصولات شیائومی
شاید در طول چند دهه گذشته، تکنولوژی نقش زیادی در زندگی مردم نداشت. اما امروزه با پیشرفت علم و دانش، فناوری تاثیر زیادی در زندگی روزمره ما می‌گذارد.
استاندار کرمانشاه: قوانین مزاحم را باید در اقتصاد مقاومتی حذف کنیم
کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با بیان اینکه یک سری قوانین مزاحم و غیرضروری وجود دارد که باید تکلیف آنها مشخص شود، گفت: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به دنبال اصلاح قوانین برویم و قوانین مزاحم را حذف کنیم.
دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمکها به مناطق سیلزده دارند
قم- ایرنا- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: مساجد ظرفیتهای زیادی برای جلب کمک های مردمی به مناطق سیل زده دارند که یکی از آنها می تواند کمک به ساخت مسکن برای مردم سیلزده باشد.
آبی که بر باد رفت
«چرا نتوانستیم از میلیاردها متر مکعب بارش استفاده کنیم؟ هفت میلیارد متر مکعب آب از دست دادیم و آن را تبدیل به تهدیدی بزرگ کردیم. معلوم نیست آیا آسمان دوباره با ما سخاوتمندانه رفتار می‌کند یا نه؟»
احیای شب نیمه شعبان، پالایش روح منتظران
شیراز- ایرنا - نیمه شعبانی دیگر در راه است و دوستداران خاندان امامت و ولایت ضمن گرامیداشت این مناسبت و برپایی مجالس جشن و سرور، از فضیلت معنوی این شب نیز بهره می گیرند و به مناجات و دعا می پردازند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دانلود سریال سال‌های دور از خانه (شاهگوش ۲) از سبزپندار
سریال سال‌های دور از خانه در واقع اولین اسپین آف ایرانی است که با کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است. این سریال بر اساس سریال شاهگوش ساخته شده و در واقع اسپین آفی از سریال شاهگوش می‌باشد و می‌توان آن را شاهگوش ۲ دانست.
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید
سقوط جرثقیل برجی در مشهد حادثه آفرید و باعث محبوس شدن اپراتور در داخل اتاقک این دستگاه شد.
گزارش تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا محبوبیت ترامپ را کاهش داد
تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت ترامپ پس از انتشار گزارش نتایج تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا به پائین ترین حد خود در سال 2019 رسیده است.
حر مدافعان حرم چه کسی بود؟+عکس و فیلم
شهید مجید قربانخانی متولد مرداد ماه ۱۳۶۹ در محله یافت آباد تهران بود. تک پسر خانواده و لوتی مسلک بود که در کنار پدرش در بازار کار می کرد.
خودداری نابغه شطرنج ایران از رقابت با نماینده رژیم صهیونیستی
مسابقات تنیس کشوری با قهرمانی ورزشکار کرمانی پایان یافت
قرعه‌کشی پینگ‌پنگ قهرمانی جهان- رقابت برادران عالمیان از جدول ۱۲۸ نفره
ماسال قهرمان مسابقات کبدی گیلان شد
جشنواره بازی های بومی محلی در روستای 'چاوقون' شوط برگزار شد
تیم ملی ریکرو فردا عازم چین می‌شود
مهم ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته ای که گذشت
صعود ˮآسیابریˮ به فینال کاراته وان مراکش-حذف عسگری، درفشی پور، مهدی زاده و حسن نیا
بجنورد قهرمان رقابت های ورزشی دانش آموزان استان شد
مسابقات اسب دوانی کورس بهاره کشور در یزد پیگیری شد