داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

03:14 ۲۵۹ روز و ۴ ساعت پیش برترین ها 585 0
         داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

 موناکو اکنون بعد از گذشته هشت هفته از لیگ فرانسه، در رده هجدهم است.

برترین ها

وبسایت نود: شرایط در فوتبال می تواند خیلی زود از این رو به آن رو شود، شاید سریعتر از هر ورزش دیگری. رسیدن به قله امری سخت جلوه می کند، اما آن چه شاید سخت تر است: ماندن در قله است. جمعه، موناکو در مقابل سنت اتین هم شکست خورد تا ششمین باخت فصلش را بپذیرد.

این چهارمین شکست آن ها در این فصل از لیگ فرانسه پس از گذشت هشت هفته بود. اندکی بیش از یک سال پس از قهرمانی خاطره انگیز (بعد از ۱۷ سال) در لیگ فرانسه، حالا آن ها اکنون در رده هجدهم لاشامپیونه هستند و با رتبه بیستم، تنها دو امتیاز اختلاف دارند.

از قهرمان لیگ تا حضور در منطقه سقوط تنها بعد از ۱۴ ماه؛ این واقعیت تیم کنونی موناکو است.

         داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

از مجموع ۱۸ بازیکنی که در بازی جمعه مقابل سنت اتین حاضر بودند، تنها ۴ نفر: فالکائو، گلیک، رجی و سیدیبه، می ۲۰۱۷ نیز در ترکیب تیمی بودند که قهرمان لیگ فرانسه شد. سوباشیچ، توره و جمرسون هر سه یا در ترکیب قرار نداشتند یا بنا به دلایل دیگری این مسابقه را از دست دادند. سایر بازیکنان آن تیم قهرمان، دیگر در موناکو نیستند.

بین می ۲۰۱۷ تا آگوست ۲۰۱۸، موناکو ۱۱ بازیکن ترکیب اصلی خود را به مبلغ مجموعاً ۵۳۰ میلیون یورو به فروش رساند. رقمی حیرت انگیز. ترکیبی که جمعه شب ژاردیم به زمین فرستاد، یکی از ضعیف ترین تیم های او در دوران حضور چهار ساله اش در موناکو بود.

این جاست که سیاست موناکو در نقل و انتقالات، پررنگ جلوه می دهد. موناکو در طی این سال ها، مدام بازیکنان ستاره و اصلی خود را به فروش رساند و آن ها را با بازیکنانی جوان و آینده دار جایگزین کرد. اما زمان هایی هم مثل اکنون فرا می رسند که تیم تان دیگر قدرت رقابت در سطح اول را ندارد.

         داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

چرخه استعدادپروری، نمی تواند همیشه خود را بازیابد و خروجی داشته باشد. موناکو تحت نظر ژاردیم، چهار نسل طلایی را پشت سر گذاشت، آن ها به ترتیب طی فصول گذشته در لیگ فرانسه، به عناوین سوم، سوم، اول (قهرمانی) و دوم رسیدند و همینطور به نیمه نهایی لیگ قهرمانان راه یافتند. در هر یک از این چهار فصل، بهتر از حد انتظار نتیجه گرفتند و عملکردی بهتر از آن چه تصور می شد، ارائه کردند. موناکو طی ۴ فصل گذشته؛ ترکیبی از بازیکنان جوان مستعد، همراه چند بازیکن باتجربه در قالب یک تیم متحد بود.

پیش از شروع فصل کنونی، ژاردیم پیش بینی کرده بود که تیمش کار سختی پیش رو دارد و این موضوع را بعد از شکست مقابل سنت اتین نیز تکرار کرد: «بله فصل سختی است و شرایط دشواری داریم. عدم اعتماد به نفس در تیم وجود دارد و در حال حاضر هیچ چیز به نفع مان پیش نمی رود.»

         داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

ژاردیم مربی شجاعی است، او و موناکو طی این سال ها در کنار هم رشد کردند. شاید هر مربی دیگری در شرایط کنونی او، موناکو را ترک می کرد. اما او هنوز روی نیمکت تیم فرانسوی است و در تلاش برای ساختن چیزی است که به نظر ساختنش غیرممکن است.

اما حتی ژاردیم هم به تقلا افتاده است. او در این فصل در هشت مسابقه لیگ فرانسه از ۲۷ بازیکن مختلف استفاده کرده است. این رقم در میان پنج لیگ معتبر اروپایی، با اختلاف بیشتر از هر تیم دیگری است. او هنوز هم نمی داند بهترین ترکیبش چیست و همینطور مدام در حال تغییر تاکتیک است.

چاره ای جز این هم ندارد، بازیکنان در دسترس وی یا شرایط خوبی ندارند یا هنوز آماده حضور در این سطح نیستند. پیگری (۱۷ ساله)، سوفیان دیوپ (۱۸ ساله)، موسی سیلا (۱۸ ساله)، روبرت ناوارو (۱۶ ساله) و پانزو (۱۷ ساله) همگی استعدادهای آینده داری هستند ولی پتانسیل درخشش در آینده را دارند و نه اکنون.

         داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

کار به جایی رسیده که حتی وازیلیف نایب رییس باشگاه موناکو نیز اعتراف کرده که سیاست فعلی شان خیلی شاید مناسب و معتدل نباشد. او عنوان کرده که آن ها خوش شانس بودند که توانستند در فصلی که قهرمان شدند، آن تعداد بازیکنان را در کنار هم در تیم داشته باشند.

در عین حال وازیلیف در مصاحبه اخیرش با اکیپ اذعان داشته است که: «در مورد این موضوع با مدیر باشگاه در حال فکر و برنامه ریزی هستیم. می خواهیم ثبات بیشتری به ترکیب بیاوریم و تغییرات کمتری از هر فصل به فصل دیگری داشته باشیم.»

ایده همچنان این است که بازیکنان جوان و مستعد خریداری شوند و به آن ها فرصت رشد و کسب تجربه داده شود. بعد از درخشش نیز به فروش برسند. اما حالا برنامه این است که به شکلی متفاوت اجرا شود.

         داستان افراط در سیاستی خوب! موناکو از عرش به فرش

موناکو اکنون مستحق جایی است که در آن حضور دارد. اولین و تنها پیروزی آن ها در این فصل از لیگ فرانسه، در همان هفته اول رقم خورد.

بازیکنان و روحیه آن تیم قهرمان لیگ، اکنون رفته اند. چه چیزی باقی مانده است؟ کلی انگیزه و حس غرور. اما در این سطح این ها کافی نیستند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

اعزام ۵ تیرانداز معلول به مسابقات جهانی استرالیا
رییس انجمن تیراندازی معلولان از اعزام ۵ تیرانداز معلول به مسابقات جهانی استرالیا خبر داد و گفت: با توجه به این که در رشته تپانچه از تیراندازان خوبی برخورداریم تلاش خواهیم کرد برای موفقیت در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو روی تپانچه تمرکز کنیم تا تفنگ.
آغاز رسمی کمپین ترامپ برای انتخابات ۲۰۲۰
دونالد ترامپ کمپین خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را رسماً کلید زد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
سازمان ملل خواهان تحقیق درباره مرگ مرسی
سازمان ملل متحد خواستار تحقیقات مستقل درباره مرگ رئیس‌جمهوری پیشین مصر شد.
آتش‌سوزی‌های عمدی محیط زیست؛ از زغال تا سنجاب
فرمانده یگان محیط زیست کشور ضمن تایید عمدی بودن برخی آتش‌سوزی‌ها در مناطق تحت مدیریت محیط زیست، زغال‌گیری و توسعه اراضی کشاورزی را مهمترین دلیل آتش‌سوزی‌های عمدی دانست و گفت: آتش‌زدن عمدی درختان بلوط با هدف به دام انداختن سنجاب‌ در دست بررسی است.
قتل ۲ زن در روستای تنگه یک آبادان
فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد.
شایع‌ترین علت ناتوانی افراد زیر ۴۵ سال
امروزه به علت سبک و روش زندگی، نوع تغذیه و رفتارهای نامناسب اجتماعی و شغلی انسان‌ها، شایع‌ترین علت ناتوانی افراد زیر ۴۵ سال دردهای پشت کمر هستند.
سنندج در زمان قاجار- عکس
تصویری قدیمی از دورنمای شهر سنندج کردستان که در زمان قاجاریه به ثبت رسیده است.
آیا «خانه‌های بازی» به مجوز بهزیستی نیاز دارند؟
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به خانواده‌ها نسبت به غیرقانونی بودن «خانه های بازی» که به نگهداری مستمر کودکان اقدام می‌کنند، هشدار داد.
بهترین منابع غذایی ویتامین E
ویتامین E از ویتامین‌های محلول در چربی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی نیز شناخته می‌شود و به پیشگیری از استرس اکسیداتیو در بدن کمک می‌کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
چند درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند؟
محمد رضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در نشست تخصصی «نگاهی به کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در گام اول» که در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در ارزیابی کارآمدی یک سیستم باید 4 عنصر اهداف، عملکرد، موانع و امکانات مورد توجه قرار گیرند.
کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
امیدوارم در استقلال بمانم
نورافکن در مورد اینکه فصل بعد در استقلال می‌مانی یا نه، گفت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم صحبت‌های با شارلوای بلژیک شده است .
بلاتکلیفی در شمال- داماش جای خونه به خونه را می‌گیرد؟
کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
برانکو رسماً به الاهلی پیوست
تمدید قرارداد وریا غفوری و سیدحسین حسینی، بدون هیچ پیش شرط
پیشنهاد تشکیل کمیته ۵ نفره برای خروج پرسپولیس از بحران
صحبت‌های خطیر، مواضع باشگاه بود-منزوی وظیفه مذاکره با وریا و حسینی را برعهده دارد
شاندیزی: آسان‌ترین بازی برای فوتسال ایران سخت‌ترین بازی می‌شود
صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان
بهاروند و طالقانی باز هم به کمیته اخلاق نرفتند
دستیاران استراماچونی را بیشتر بشناسید + عکس