انتقال ۱۰۰۰ میلیارد کسری بودجه به سال آینده

02:04 ۱۰۵ روز و ۱۷ ساعت پیش برترین ها 314 0

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از احتمال چندسناریویی شدن لایحه بودجه ۹۸ این وزارتخانه خبر داد و گفت: کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کسری بودجه سال جاری به سال آینده منتقل می‌شود که البته در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم در اسفند یا اوایل فروردین ۹۸ آن منابع را هم تامین کنیم.

برترین ها

خبرگزاری ایسنا: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از احتمال چندسناریویی شدن لایحه بودجه ۹۸ این وزارتخانه خبر داد و گفت: کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کسری بودجه سال جاری به سال آینده منتقل می‌شود که البته در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم در اسفند یا اوایل فروردین ۹۸ آن منابع را هم تامین کنیم.
علی الهیار ترکمن در گفت‌وگویی درباره جزئیات بودجه بندی سال ۹۸ و پیش بینی اعتبارات آموزش و پرورش برای سال آینده اظهار کرد: به استناد ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه و تبصره ۲۰ قانون برنامه بودجه سال ۱۳۹۷، رویه مبنا برای بودجه ریزی دولت، عملکردی است که برای همه دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.
وی افزود: در واقع دستگاه‌ها باید بر اساس چارچوبی که از سوی سازمان برنامه و بودجه مشخص می‌شود و عقبه‌ای که در چند سال گذشته داشته‌اند برنامه سالانه خود را تنظیم کنند که باید مبتنی بر اهداف بالادستی باشد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید برای تحقق اهداف، نقشه راه اجرایی شدن سیاست‌ها را در قالب برنامه‌هایی که در بودجه قابل پیش بینی است طراحی کنند گفت: اگرچه تا رسیدن به نقطه نهایی و بهینه، محاسبه قیمت تمام شده و آرمان های بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در دستگاه بودجه ریزی کشور فاصله زیادی داریم، اما باید در این مسیر حرکت کنیم و به عنوان یکی از دستگاه‌های اجرایی تحقق دهنده یکی از سیاست‌های دولت در این زمینه باشیم.
وی با اشاره به اینکه هنوز بخشنامه بودجه سال ۹۸ رسما ابلاغ نشده و در حال کار بر روی پیش نویس آن هستند گفت: این بحث مطرح است که بودجه را بر اساس آینده نگری کوتاه مدت از وضعیت سیاسی و اقتصادی موجود چندسناریویی ببندند. البته اخبار دقیق تر درباره بودجه ریزی را بعد از دریافت سیاست های دولت اعلام می‌کنیم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه چند سالی است بودجه آموزش و پرورش به صورت دو مرحله‌ای تامین می‌شود اظهار کرد: علیرغم شرایط خاص اقتصادی موجود، دولت نیازهای اعتباری آموزش و پرورش را به رسمیت شناخته است، اما تامین بودجه آن را به صورت دو مرحله‌ای انجام می‌دهد؛ نخست در سقف اعتبارات و منابع پیش بینی شده در لایحه که بیش از ۹۰ درصد بودجه و مابقی تا ۱۱۰درصد از محل اصلاح منابع قانون بودجه است که در اختیار دولت قرار دارد و دولت می‌تواند تا قبل از پایان سال مالی آن را تامین کند.
الهیار ادامه داد: امسال هم همینطور است. برآورد بودجه‌ای ما حدود ۳۷ هزار میلیارد تومان بدون اجرای احکام برنامه ششم توسعه بود.
همان چیزی که نیازهای اجتناب ناپذیر ما را تامین می کرد که ۳۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن در لایحه به شکل استانی پیش بینی شده و مابقی در ۱۰ درصد افزایش قابل اعمال به اعتبارات ما تعمیم می‌شود و ما تقریبا می‌توانیم نیازهای خودمان را بر اساس اولویت‌های اصلی اجرا کنیم.
وی درباره میزان کسری بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری عنوان کرد: امسال کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از کسری‌ها به سال آینده منتقل می‌شود که برای آن هم در حال رایزنی و محکم کردن جای پایمان هستیم که بتوانیم در اسفند یا اوایل فروردین۹۸ منابع را تامین کنیم.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: این اتفاق در سال گذشته هم رخ داد و تقریبا ۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات سال ۹۶ به سال ۹۷ منتقل شد که ۶۰۰ میلیارد تومان آن بسیار سریع تامین شد و ۳۵۰ میلیارد تومان از بدهی‌های ما باقی مانده که چندی پیش ۱۸۰ میلیارد تومان دیگر آن تسویه شد و مابقی هم به‌زودی تامین و به این ترتیب مطالبات ۹۶ را در سال ۹۷ کامل می‌کنیم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

علمی کاربردی و فرماندهی انتظامی کردستان تفاهم نامه امضا کردند
سنندج - ایرنا - دانشگاه علمی کاربردی و فرماندهی انتظامی کردستان با هدف همکاری های آموزشی، تفاهم نامه علمی پژوهشی در قالب شروع بکار مرکز علمی کاربردی نیروی انتظامی امضا کردند.
جانباز 70 درصد دامغانی به خیل شهدا پیوست
سمنان- ایرنا- محمد ابراهیم حقیری، جانباز سرافراز 70 درصد دامغانی پس از سال ها تحمل درد و رنج به کاروان شهدا پیوست.
روابط عمومی ها موظف به انعکاس دستاوردهای نظام هستند
همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هر کدام از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان موظف به انعکاس و تبیین دستاوردهای نظام و دولت برای مردم هستند.
مرگ دانش آموز قائمشهری در یک حادثه عجیب
دو دختر دانش آموز قائمشهری دچار حادثه شده و یکی از آن‌ها فوت کرد.
شهرام ناظری: فضای حاکم بر موسیقی کشور مسموم است
تهران- ایرنا- شهرام ناظری در مراسم رونمایی از آلبوم «از دوار چرخ» اثر کیخسرو پورناظری گفت: متاسفانه امروز در موسیقی فضای خوبی حکمفرما نیست و این فضا مسموم است.
برداشت میلیونی با کپی کردن کارت‌های بانکی
رییس پلیس فتا تهران از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت میلیونی از حساب طعمه‌هایش می‌کرد، خبر داد.
آزمون شعار سال بین سوادآموزان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود
یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: آزمون کتبی شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی در ایام الله دهه فجر امسال و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بین سوادآموزان این استان برگزار می شود.
شاعران سوری در جنگ با سرودن اشعار حماسی کنار رزمندگان بودند
آبادان - ایرنا - نویسنده و شاعر سوری جنگ را پدیده ای زشت و عامل تفرقه بین ملت ها و اقوام دانست و گفت: هنرمندان در جنگ سوریه با سرودن اشعار حماسی در کنار مردم و رزمندگان در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
بررسی کارنامه چهار دهه هنر انقلاب اسلامی
تهران- ایرنا- در نخستین نشست همایش چهل چراغ هنر، محمد رجبی با عنوان «هنر انقلابی، انقلاب هنری»؛ سید محمد بهشتی با موضوع «چهل سال هنر پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بازگشت به خویش» و هادی ربیعی با «تحلیلی بر هنر انقلاب اسلامی بر اساس مبانی حکمی فارابی» به بررسی هنر انقلاب پرداختند.
سرو غذای فاسد در رستوران لاکچری!
یک رستوران سنتی در محدوده مرکز تهران برای سه پرس غذا شامل کباب و جوجه مبلغ ۷۴۴ هزار تومان دریافت کرده بود که پس از بررسی های گشت تعزیرات مشخص شد در این فاکتور بیش از ۴٠٠ هزار تومان تخلف گرانفروشی داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
لیگ فوتسال بانوان یزد با حضور 6 تیم برگزار می شود
یزد - ایرنا - نایب رئیس هیات فوتبال یزد در امور بانوان گفت: برای نخستین بار، لیگ فوتسال قهرمانی جوانان باشگاه های استان ویژه این قشر با حضور 6 تیم از 19 بهمن ماه آینده برگزار می شود.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
سرو غذای فاسد در رستوران لاکچری!
اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد غیرقانونی است
کشفیات عجیب پلیس اصفهان
کاهش مصرف ظروف یکبار مصرف تصویب شد
کشف بیش از ۲ کیلوگرم «گل» در فرودگاه تبریز
دستگیری عامل ایجاد مزاحمت برای یک طلبه در قم
نکات مهمی که در مورد «تب» باید بدانید
توضیح نظام‌پزشکی درباره علت عدم الزام پزشکان به استفاده از کارتخوان
چگونه اموال مسروقه را ردیابی کنیم؟
یک کشته در واژگونی سرویس مدرسه