آموزش و پرورش نیاز به توجه دارد

18:56 ۴۸ روز و ۲۱ ساعت پیش برترین ها 296 0

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: اهمیت آموزش و پرورش مانند اهمیت اکسیژن است و نیاز به توجه دارد.

برترین ها

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: اهمیت آموزش و پرورش مانند اهمیت اکسیژن است و نیاز به توجه دارد.
علی باقرزاده فاروجی در همایش مشترک شورای پشتیبانی سوادآموزی استان و شهرستان ها و تجلیل از دستگاه های برتر در امر سوادآموزی استان خراسان شمالی، با بیان اینکه برخی از موسسات با بحران یادگیری مواجه هستند خاطرنشان کرد: یادگیری است که به انسان قدرت تغییر دادن را می دهد و اگر برای یادگیری مقاومت شود آینده درخشانی نخواهیم داشت.
وی در ادامه افزود: اقتدار دولت توانایی حل پایدار مشکلات است در تمام کشور های دنیا مشکلات بسیار زیادی وجود دارد اما نحوه حل مسئله است که تفاوت ایجاد می کند.
باقرزاده تصریح کرد: مردم باید تک تک توانمند شوند. توانمند کردن مردم نیز راهی جز آموزش ندارد. آموزش کم هزینه ترین و پربازده ترین راه برای توانمند کردن افراد است. برخی از کشورها یک سوم بودجه خود را به آموزش اختصاص می دهند که متاسفانه در کشور ما به این مرحله نرسیدیم.
به گفته وی هیچ مادر باسوادی فرزند بی سواد تربیت نمی کند و این نشان دهنده این است که آموزش و پرورش مانند اکسیژن است و باید به آن اهمیت بسیار زیادی داده شود.
وی درخصوص اهمیت سواد آموزی در کشورهای دیگر بیان کرد: هیچ کشوری سواد آموزی را تعطیل نکرده است فقط موضوع و نحوه عملکرد فرق کرده است.
باقرزاده اذعان کرد: همه باید تلاش کنیم نسل آینده درست یاد بگیرد و تلاش کنیم که دوباره یاد بگیریم.
وی تصریح کرد: در سال ۹۱ تا ۹۵ نرخ باسوادی در کشور ۸۵/۲ افزایش داشته است و در جهان نیز طبق تحقیقات یونسکو افزایش نرخ باسوادی بسیار کم بوده و از همین جهت مشهود نیست.
استاندار خراسان شمالی نیز گفت: دینی که با خواندن شروع می شود نباید بی سواد داشته باشد.
محمدرضا خباز با بیان اینکه کلید تفکر سواد است، ادامه داد: شورای آموزش و پرورش را باید محکم بگیریم، طلب علم فریضه و جزو واجبات دین است که باید انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: هر زن و هر مرد مسلمان باید در صدد طلب علم باشد، درجات بهشتی افراد بر اساس تعقل و تفکر خواهد بود برای مردمی که با تمام وجود از دین خود دفاع می کنند بیسوادی امری درست نیست.
خباز تصریح کرد: اگر خواهان رشد کشور هستیم باید به کودکان پیش دبستانی توجه ویژه داشته باشیم اگر این اتفاق بیفتد در آینده مسئولین و شهروندان متعهد خواهیم داشت.
به گفته وی هراندازه در اهمیت به سواد پیشی بگیریم به نظام خود خدمت می کنیم، آموزش و پرورش با تمام دستگاه های دیگر متفاوت است و نیاز به توجه ویژه ای دارد.
مقام عالی استان خراسان شمالی عقب ماندگی در بحث آموزش را از اثرات جنگ تحمیلی دانست و اظهار کرد: بازسازی باید از آموزش و پرورش آغاز شود، آموزش و پرورش زیر بنای جامعه است و باید زیربنای جامعه محکم رشد کند.
وی گفت: بیش از ۸۳ درصد مردم استان باسواد هستند و در این زمینه در جایگاه کشوری رشد داشته ایم و اکنون از جایگاه ۲۸ به جایگاه ۲۴ رسیده ایم.
مقام عالی استان اظهار کرد: به دنبال توانمند سازی زنان ترکمن هستیم که فاصله زیادی با شاخص کشوری دارند و همچنین توانندسازی زنان عشایر و روستایی که سیاست های مناسبی برایشان در نظر گرفته شده است.
مرآتی، فرماندار شیروان نیز در ادامه خاطر نشان کرد: از شاخص های کشوری عقب هستیم، استقبال زنان به بحث سواد آموزی کمتر از آقایان است و این جای تاسف دارد که زنان کشور و مادران فرزندان آینده از این بحث مهم کمتر استقبال کنند.
وی اظهار کرد: یکی از دلایل عقب ماندگی محرومیت منطقه است که از مسائل زیرساختی است و بیشتر جرایمی که اتفاق می افتد توسط افراد زیر دیپلم است و این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.
وی با بیان اینکه استقبال از کلاس ها کاهش یافته است اذعان کرد: مشوق های ما در این زمینه کم رنگ هستند و باید ایجاد انگیزه بیشتری در این زمینه داشته باشیم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری

آخرین اخبار

وزیر داخلی رژیم صهیونیستی به دردسر افتاد
منابع وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کردند که پلیس این رژیم علیه آریه درعی وزیر امور داخلی این رژیم اعلام جرم کرده و خواستار محکومیت وی شده است.
لایروبی ۴۹۵ کیلومتر کانال در پایتخت برای آمادگی بارش برف
معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به لایروبی ۴۹۵ کیلومتر کانال در سطح شهر تهران برای آمادگی مقابله با بارش برف خبر داد و افزود: برای امسال ۱۹ هزار و ۶۸۳ تن شن و نمک در هنگام بارش برف در نظر گرفته شده است.
سمنانی ها کتاب های ادبی بیشتر مطالعه می کنند
سمنان- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: بیشترین کتاب های به امانت رفته در کتابخانه های عمومی این استان در شاخه ادبیات بوده است.
دست داشتن بن سلمان در ترور خاشقجی کاملا روشن است
یک مقام آگاه از تحقیقات آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعلام کرد دست داشتن ولیعهد عربستان سعودی در ترور جمال خاشقجی کاملا روشن است.
سرانه کتابخانه های استان مرکزی کمتر از استاندارد است
خمین - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: سرانه فیزیکی کتابخانه های این استان چهار و نیم مترمربع کمتر از استاندارد کشوری است.
نظر اعضای شورا در مورد افشانی
اعضای شورای شهر تهران نظرات خود را در مورد شهردار سابق پایتخت بیان کردند.
کره شمالی: زمستان عربی و دمکراسی آمریکایی جز خونریزی نیست
روزنامه حزب حاکم بر کره شمالی نوشت «زمستان عربی و دمکراسی آمریکایی» در حمایت از برخی کشورهای غربی، حاصلی جز کشتار و خونریزی در خاورمیانه نداشته است.
انتقاد نظری از ساخت و ساز در اطراف کاخ گلستان
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از ساخت و ساز در اطراف کاخ گلستان انتقاد کرد.
توسعه مطالعه به نیازسنجی جامعه نیاز دارد
سمنان- ایرنا- رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گرمسار گفت: گام اول در ترویج فرهنگ مطالعه نیازسنجی جامعه است.
کره شمالی: زمستان عربی و دمکراسی آمریکایی جز خونریزی نیست
روزنامه حزب حاکم بر کره شمالی نوشت «زمستان عربی و دمکراسی آمریکایی» در حمایت از برخی کشورهای غربی، حاصلی جز کشتار و خونریزی در خاورمیانه نداشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چگونه دو قلو باردار شویم؟
اگر می‌خواهید شانس خود را برای این که دوقلو باردار شوید افزایش دهید، لازم است که اطلاعاتی در مورد نحوه تشکیل دوقلو‌ها داشته باشید.
تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار
جمعی از کارگران کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور در سالروز تصویب قانون کار در برابر خانه کارگر حضور یافتند تا صدای مطالبات خود را به گوش دولتمردان و مسئولان برسانند.
توقف تلخ ژرمن‌ها برابر هلند- لاله‌های نارنجی در نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا
تیم‌ ‌ملی فوتبال هلند با تساوی ارزشمندی که برابر آلمان به دست آورد به نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا راه پیدا کرد.
سرپرست فرمانداری اصفهان معرفی شد
اصفهان - ایرنا - فریبرز امیری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان اصفهان منصوب و معرفی شد.
چه زمانی آدامس بجویم بهتراست؟
جویدن آدامس علاوه بر خوشبو کردن دهان ، موجب تحریک دستگاه گوارش و ترشح شیره معده می گردد.
افشانی: معلوم شد چه کسی برای ۱۴۰۰ برنامه دارد
نماینده اردبیل: جای اختلاس‌گران، دایی احضار شد
شیوه‌ اعتراض صحیح توسط کارگران نیشکر هفت تپه
سارق مغازه‌های شهر تهران را شناسایی کنید +عکس
پیرزنی که در ۷۱ سالگی شناسنامه‌دار شد
تغییر شرایط ثبت دادخواست طلاق توافقی
امکان برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای‌شهر در خصوص حناچی
ˮصیدلوˮ مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شد
پیش‌بینی وضعیت هوا در ۲۴ ساعت آینده-بارش باران و رعدوبرق ۱۱ استان کشور را دربر می‌گیرد
نخستین همایش فعالان فضای مجازی بسیج برگزار می‌شود