جزئیات جلسه مجلس درباره شیرخشک

13:28 ۱۰۹ روز پیش برترین ها 118 0

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با تشریح جزئیات جلسه دیروز مجلس درباره شیرخشک،گفت: در جمع بندی جلسه دیروز، مقرر شد تکلیف واردات شیرخشک طی دو هفته آینده مشخص شود.

برترین ها

خبرگزاری مهر: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با تشریح جزئیات جلسه دیروز مجلس درباره شیرخشک،گفت: در جمع بندی جلسه دیروز، مقرر شد تکلیف واردات شیرخشک طی دو هفته آینده مشخص شود.
سید احمد مقدسی با بیان اینکه دیروز جلسه ای برای تصمیم گیری در مورد واردات شیرخشک با حضور رئیس مجلس، اعضای کمیسیون کشاورزی، وزاری جهاد کشاورزی و صنعت و معاونان آنها و همچنین نمایندگان تشکل های مربوطه برگزار شد،اظهارداشت: قبل از این جلسه، روز یکشنبه گذشته جلسه دیگری بین اعضای کمیسیون کشاورزی و تشکل های لبنی، شیرخشک و دامداران برگزار شده بود.
وی اضافه کرد: نمایندگان تشکل های لبنی معتقد بودند تولید شیر در کشور حدود ۲۵ درصد کاهش یافته و به همین دلیل خواستار آزاد شدن واردات شیرخشک، کاهش تعرفه واردات از ۴۰ درصد به ۶ درصد و اختصاص ارز دولتی برای این منظور بودند.
مقدسی گفت: با این حال وزارت جهاد کشاورزی و تشکل های دامداری معتقدند تولید شیر در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۱۰ درصد رشد داشته است.
وی افزود: با این حال کارخانجات لبنی درست می گویند که ورودی شیر آنها کم شده چرا که قبلا آنها شیر را از گاوداران تحویل می گرفتند و به صورت کارمزدی آن را تحویل واحدهای تولید شیرخشک می دادند، اما الان بین واحدهای تولید شیرخشک و گاوداران ارتباط مستقیم برقرار شده و کارخانجات نمی توانند بازار را به طور کامل مثل گذشته مدیریت کنند.
واردات شیرخشک با ارز آزاد انجام شود نه ارز دولتی مقدسی با بیان اینکه ظرفیت تولید ۱۵۰ هزارتن شیرخشک در سال در کشور وجود دارد، گفت: واحدهای تولیدکننده شیرخشک روزانه ۲۵۰۰ تن شیر خریداری می کنند و سالانه ۷۳ هزارتن شیرخشک تولید می کنند، نیاز سالانه کشور نیز میانگین ۶۵ هزارتن است بنابراین بالغ بر ۸ هزار تن محصول مازاد داریم که می توانیم صادر کنیم.
وی با اشاره به اینکه وزارت صنعت در اقدامی هماهنگ، صادرات شیرخشک را ممنوع اعلام کرد تا بعدا بتوانند واردات آن را آزاد کنند، افزود: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه دیروز به شدت با واردات شیرخشک مخالفت کرد و آن را اقدامی ضد تولید خواند.
مقدسی گفت: در جلسه دیروز مطرح شد اگر قرار است واردات شیرخشک انجام شود باید با ارز آزاد باشد نه اینکه با ارز دولتی وارد کنند تا رقیبی برای تولیدات داخلی باشد.
این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه وزیر صنعت نیز تا حدودی استدلال وزارت جهاد و ما را پذیرفت، اضافه کرد: وزیر صنعت در جلسه دیروز خطاب به کارخانجات لبنی گفت عدم خرید شیرخام به نرخ مصوب ۱۴۴۰ تومان توسط کارخانجات لبنی باعث شده دامداران شیر تولیدی شان را به واحدهای شیرخشک بفروشند و مستقیم به کارخانجات ندهند، همین امر بازار را به هم ریخته است.
مقدسی با بیان اینکه در جلسه دیروز، در نهایت واردات شیرخشک مورد موافقت قرار نگرفت، افزود: قرار شد کارگروه دام و طیور کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور نمایندگان تشکل های مربوطه و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی این مساله را مورد بررسی دقیق تر قرار دهند و بررسی کنند که آیا تولید شیرخام در کشور کاهش یافته و نیاز به واردات شیرخشک داریم یا خیر؟ وی گفت: تا دو هفته آینده تکلیف این مساله مشخص خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

انتقال ۱۱۰۰ میلیارد تومان از معوقات فرهنگیان به سال ۹۸
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره روند پرداخت معوقات فرهنگیان در سال جاری گفت: با فرض تخصیص ۱۱۰ درصدی بودجه در ردیف‌های آموزش و پرورش استان‌ها، ۱۱۰۰ میلیارد تومان از معوقات و کسری بودجه ما به سال ۹۸ منتقل می‌شود.
آغاز واریز «بسته حمایتی» به حساب بیمه شدگان تامین اجتماعی- رقم واریزی بنابر بُعد خانوارها
معاون اداری ـ مالی سازمان تامین اجتماعی از پرداخت نخستین بسته حمایتی به بیمه شدگان تامین اجتماعی خبر داد.
بحران خودکشی در بین نوجوانان بومیِ استرالیا
کارشناسان می‌گویند ناکامی استرالیا در مقابله با مسائل مربوط به "جامعه بومی" خود، بخشی از دلیل بحران خودکشی در بین نوجوانان و جوانانِ این کشور است.
برنامه سازمان غذا و دارو برای حمایت از فراورده‌های آرایشی و بهداشتی تولید داخل
مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، از برنامه ویژه این اداره کل به منظور حمایت از تولید داخل و مقابله با کالای قاچاق خبر داد.
ارتباط بیماری تیروئید با ناباروری
کارشناسان سلامت معتقدند که عدم تشخیص بیماری تیروئید می‌تواند خطر ناباروری را افزایش دهد.
اصلاح مشروط قیمت دارو - لزوم همکاری پزشکان عمومی برای اجرای ˮپزشک خانوادهˮ
سرپرست وزارت بهداشت با بیان اینکه می‌توان صنعت دارویی کشور را با امکانات موجود ظرف مدت یکسال دگرگون کرد، گفت: قیمت داروها نیز باید اصلاح شود چون انقباضی است، اما مشروط بر این که بیمه‌ها هزینه‌ها را تقبل کنند و باری بر دوش مردم نباشد.
اعتراف توییتر به باگ نرم‌افزاری در نسخه اندروید
توییتر به تازگی اعتراف کرده که وجود یک باگ نرم‌افزاری در پلت‌فرم اندرویدی این اپلیکیشن موجب شده است که توییت‌های کاربران از سال ۲۰۱۴ تاکنون در معرض دید عموم کاربران قرار بگیرد.
استانداردسازی موتور خانه‌ها، شرط صدور مجوز پایان کار ساختمانها در تهران
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به این که ۵۰ هزار ساختمان بزرگ مقیاس اداری آموزشی وخدماتی در تهران داریم، گفت: براساس مصوبه کارگروه کاهش الودگی هوای استان تهران صدور مجوز پایان کار ساختمان‌های جدید الاحداث منوط به اخذ گواهی استاندارد موتورخانه‌ها شد.
نخستن جوانه روئیده در ماه یخ زد و مرد!
دانه پنبه که هفته گذشته در قسمت تاریک ماه رشد کرد، به دلیل آغاز شب و کاهش دما از بین رفت.
منشا بوی نامطبوع تهران پیدا نشد
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به این که بوی نامطبوع متصاعد شده در تهران مرتبط با پسامدهای آراد کوه، فاضلاب و گاز نبود، گفت: در نهایت نتوانستیم برای این بو منبع مشخصی پیدا کنیم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.
فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
بی‌توجهی به آموزش‌ علت بروز مشکلات‌ زیست‌محیطی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اموزش‌های محیط زیستی به دانش‌اموزان گفت: دانش‌اموزان سفیران محیط زیست هستند.
اگر تخت جمشید در چین بود
شیراز-ایرنا- برخی فعالان فرهنگی و گردشگری کشور چین می گویند که اگر تخت جمشید در کشور خودشان قرار داشت به بهترین شکل از آن میراث‌داری و آن را سکوی پیشرفت کشورشان می کردند.
قیمت امروز دلار؛ ۱۱۴۵۰ تومان
گرانی ناگهانی پراید، صدای مردم را درآورد
پیش‌بینی بازار آرام میوه در آستانه سال نو
تاثیر توزیع کالا‌های احتکاری بر قیمت اجناس
وزیر صنعت به خودروسازان اولتیماتوم داد
اینفوگرافیک؛ وضعیت متراژ مسکن در تهران
یوسفیان مولا: قیمت واقعی ارز در کشور ۸ هزار تومان است
دولت به نفع سوداگران بازار مسکن کنار کشید؟
تسریع کاهش تولید روسیه برای رفع کدورت سعودی‌ها
خودروسازان زمان دقیق تحویل خودروهای معوق را اعلام کنند