افکار ۳ نفر به وسیله فناوری به اشتراک گذاشته شد

09:47 ۴۲ روز و ۲۳ ساعت پیش برترین ها 33 0

محققان یک شبکه ارتباطی مغز به مغز ایجاد کرده اند که در آزمایش ها به سه نفر اجازه داد افکارشان را به اشتراک بگذارند.

برترین ها

خبرگزاری مهر: محققان یک شبکه ارتباطی مغز به مغز ایجاد کرده اند که در آزمایش ها به سه نفر اجازه داد افکارشان را به اشتراک بگذارند.
پیش از این آزمایش هایی برای برقراری ارتباط «مغز به مغز» انجام شده است. اما اکنون دامنه این تحقیقات گسترش یافته و به شبکه های ارتباطی مغز به مغز مربوط می شود.
محققان با برقراری ارتباط میان ۳ مغز شبکه ای نوین ابداع کرده اند. این شبکه به شرکت کنندگان اجازه می دهد افکارشان را برای یکدیگر ارسال کنند.
در آزمایش این سه نفر بازی شبیه Tetris (بازی ویدئویی پازلی) را انجام دادند.
این شبکه ارتباطی برای برقراری ارتباط به مجموعه ای از الکتروآنسفالوگرام ها اتکا دارد که فعالیت الکتریکی و شبیه سازی تحریک مغناطیسی مغز را ثبت و اطلاعات را آماده ارسال می کند.
فقط یک نفر می تواند اطلاعات را ارسال و دریافت کند اما او نمی تواند نمایشگر کامل را ببیند. دو فرد دیگری که اطلاعات ارسال می کنند، می توانند توجه خود را متوجه چراغ های ال ای دی چشمک زن کنند و به این وسیله دستوراتی برای چرخاندن بلوک های پازل صادر کنند.
دریافت کننده اطلاعات می تواند دریابد کدامیک از ارسال کننده ها در بازی شرکت نمی کند.
این فرایند تله پاتی نیست و نیازمند دخالت های خارجی است و درهر بار فقط می تواند یک بیت اطلاعات ارسال کند. فناوری مذکور را می توان ارتقا داد تاافراد بیشتری در آن شرکت کنند. در آینده با کمک چنین فناوری می توان افکار پیچیده تری در گروه ها منتقل کرد.
چنین فرایند برای اشکال جدید ارتباطی مفید است و به دانشمندان کمک می کند تا درباره کارکرد داخلی مغز خود بیاموزند.


گروه های زیر مجموعه علم و فناوری

دیجیتال
دیجیتال

آخرین اخبار

علل سوزش معده؛ لطفا جدی بگیرید!
همه‌ی ما گاهی دچار سوزش معده می‌شویم و تجربه‌اش را داریم. ۶۰ میلیون آمریکایی یک بار در ماه دچار سوزش معده می‌شوند، اما علل سوزش معده می‌تواند گیج کننده یا گول زننده هم باشد که باید کاملا جدی گرفته شوند.
تقویت عضلات بدن با این راهکار‌ها
دستیابی به عضلات شش تکه شکم هرچند ممکن است، اما ساده نیست. از طرف دیگر رسیدن به میان تنه قوی تنها شامل حذف کربوهیدرات و ساعت‌ها تمرین در باشگاه هم نیست.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
علی کریمی را به استقلال قالب کردند!
علی کریمی – استقلال؛ رابطه‌ای که هنوز به سرانجام نرسیده و قصه‌ای که هنوز کسی عاقبت آن را نمی‌داند.
حاشیه‌سازی ترفند کی‌روش است!
رفتارهای کارلوس کی‌روش تازگی ندارد. او همیشه می‌خواهد به هر نحوی سایران را سورپرایز کند.
زرینچه: کمیته فنی تمرکز شفر را به هم می‌زند
تشکیل کمیته فنی در باشگاه استقلال تهران موافقان و مخالفانی دارد. برخی آن را اهرمی برای کمک به وینفرد شفر می‌دانند و برخی دیگر معتقدند دخالت این کمیته باعث مزاحمت سرمربی می‌شود.
تاج برای جلوگیری از تعلیق استعفا می‌دهد؟
به‌دنبال ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها در دستگاه‌های اجرایی و فدراسیون‌های ورزشی، این مهلت به روسای فدراسیون‌ها داده شد تا اسامی بازنشسته‌های خود را اعلام کنند.
نوآوری‌های تاثیرگذار در دوربین گوشی‌ها
گوشی های هوشمند مدت‌هاست که از رقیبی دست و پا بسته برای دوربین های دیجیتال، فراتر رفته و به رقیبی قدرتمند برای این دستگاه‌های الکترونیکی تبدیل شده‌اند. محبوبیت دوربین گوشی های هوشمند و البته همراهی همیشگی آن‌ها با کاربران باعث شده شرکت‌های سازنده به نیازهای کاربرانی که برای آن‌ها استفاده از دوربین، اولویتی مهم به حساب می‌آید، پاسخ داده و در بعد نرم افزاری و سخت افزاری، تمهیداتی را به کار ببندند.
آیا می دانید سلاح پیامبران چیست؟
احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

5  استثنایی که می توانید به نامحرم نگاه کنید
چشم را دروازه دل نامیدن، چرا که آنچه از این دریچه وارد وجود شخص می شود، گاهی او را به سر منزل سعادت و گاه به ورطه سقوط و ذلت می کشاند. دل آنچه را که از طریق چشم می بیند و حس می کند، مورد تحلیل قرار داده و زمینه را برای پاسخ در برابر شرایط موجود و حرکت برای کسب و تصرف آن شرایط و اقناع آن فراهم می نماید و در حقیقت این سخن درستی است که «هر آنچه دیده بیند دل کند یاد» حالا فرق نمی کند که آن نگاه به صواب بوده و مجاز و یا ناصواب بوده و غیر مجاز.
روایت دختر ملک الشعرای بهار از پدر
محمدتقی بهار را با کدام هنر و حرفه‌ای می‌توان ممتاز کرد؟ بهار در هر کاری که به یادگار گذاشت بهترین بود و در تاریخ ایران بسیار تاثیرگذار واقع شد.
تیپ خانم بازیگر در جشن تولد لوکس خانم مجری -عکس
سوگل طهماسبی در جشن تولد «مژده لواسانی» حضور داشت.
نمایی متفاوت از قله دماوند- عکس
نمایی متفاوت از قله دماوند در زیر قابل مشاهده است.
شناسایی حمله قلبی جدی تنها با یک برنامه
یک برنامه جدید به تازگی برای گوشی‌های هوشمند توسعه یافته که می‌تواند تعیین کند آیا کاربر در معرض حمله قلبی جدی قرار دارد یا خیر!؟
مأیوس شدن کاربران از عملکرد فنی آیفون ۱۰ آر
طولانی‌ترین پل جهان به خدمات ۵G مجهز می‌شود
رباتی که اضطراب کودکان را کم می‌کند
اختلال گسترده در خدمات گوگل
کاش ایران خودرو و سایپا این عکس را ببینند
خرید آنلاین با فایرفاکس ساده تر شد
تغییر کانال تلویزیون با کمک امواج مغزی
چاقی، هم به نفع سرطان و هم به ضرر سرطان!
طراحی اسلکت خارجی که ۸ کیلو بار حمل می‌کند
ارتش آمریکا با بازی‌های رایانه‌ای نیرو جذب می‌کند