انگلیسی‌ها جای ایرانی‌ها را در سفر به ترکیه گرفتند

06:15 ۵۰ روز و ۷ ساعت پیش برترین ها 51 0

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد که بین ماه‌های ژانویه تا آگوست سال 2018 درمجموع 27میلیون بازدیدکننده خارجی از ترکیه بازدید کرده‌اند اما ایرانی‌ها در این رده‌بندی با یک پله سقوط در رتبه چهارم ایستاده‌اند.

برترین ها

خبرآنلاین: وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد که بین ماه‌های ژانویه تا آگوست سال 2018 درمجموع 27میلیون بازدیدکننده خارجی از ترکیه بازدید کرده‌اند اما ایرانی‌ها در این رده‌بندی با یک پله سقوط در رتبه چهارم ایستاده‌اند.
داده‌های منتشرشده ازسوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه افزایش ۲۲٫۹ درصدی تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی را نسبت به ۲۱٫۹ میلیون گردشگر دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
براساس این رده‌بندی، روس‌ها با ۴٫۱۸ میلیون بازدیدکننده در راس فهرست بیشترین ورود گردشگران خارجی ترکیه قرار گرفته‌اند و ۱۵٫۵ درصد از کل بازدیدکنندگان بین‌المللی را به خودشان اختصاص داده‌اند.
پس‌از روسیه، آلمانی‌ها با ۲٫۹۷ میلیون، بریتانیایی‌ها با ۱٫۵۷میلیون، ایرانی‌ها با ۱٫۵۱ میلیون و گردشگران گرجستان با ۱٫۴۴ میلیون در رتبه‌های دوم تا پنجم ایستاده‌اند.
ایرانی‌ها در گزارش ژانویه تا جولای ۲۰۱۸ با یک میلیون و ۳۱۷ هزار گردشگر در رتبه سوم قرار داشتند. درحالی‌که در این رده‌بندی جدید که ماه آگوست را هم را لحاظ کرده ایران در جایگاه چهارم قرار گرفته است و شهروندان بریتانیایی با قرارگرفتن بین آلمانی‌ها و ایرانی‌ها در رتبه سوم ایستاده‌اند.
باتوجه به سفر ۱۹۳هزار گردشگر ایرانی در ماه آگوست به ترکیه، علت افت رتبه گردشگران ایرانی به این کشور را نمی‌توان در افت ارزش ریال نسبت به لیر ترکیه و دلار دانست، بلکه ریشه این رتبه جدید، هجوم گردشگران انگلیسی در ماه تعطیلات آگوست به ترکیه به‌دلیل کاهش ارزش لیر نسبت به پوند است.
روزنامه ایندیپندنت در گزارشی که آگوست امسال منتشر کرد نوشت: «ارزش پول رایج ترکیه در ۱۲ ماه گذشته ۳۵ درصد نسبت به پوند کاهش داشته و به کمترین میزانش درطول تاریخ رسیده است. به‌طوری‌که درحال‌حاضر هر پوند انگلیس برابر ۶٫۸۳ لیر ترکیه مبادله می‌شود. این کاهش نرخ ارز خبری مهیج برای مسافران انگلیسی است که هر تابستان آب‌های گرم مدیترانه را برای گذارندن تعطیلات انتخاب می‌کنند. نتایج پژوهشی که دو موسسه «فوراردکیز» و «جی‌اف‌ای» منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که صندلی‌های پرواز مستقیم از انگلستان به ترکیه به ۹۴ درصد از تعداد صندلی‌هایی که در سال ۲۰۱۵ فروخته می‌شد رسیده است.»
این روزنامه لندنی در ادامه نوشت: «در سال ۲۰۱۸ رزرو پرواز به مقصد ترکیه از سوی گردشگران انگلیسی ۶۳ درصد افزایش سال‌ به‌ سال داشته است. به‌ویژه این پروازها برای آنتالیا به بیشترین میزانش رسیده است که از علاقه انگلیسی‌ها به گذراندن تعطیلات در سواحل دریاهای گرم حکایت دارد.»
هرچند گردشگران انگلیسی که همواره درجست‌وجوی آب‌های گرم هستند آنتالیا را برای تعطیلات آگوست ترجیح دادند اما به‌طورکلی، براساس گزارش وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، استانبول بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شهر ترکیه، بین ماه‌های ژانویه تا آگوست میزبان ۸٫۸۷میلیون گردشگر خارجی بود و رکورد بیشترین تعداد ورودی‌ها به ترکیه را شکست.
صنعت گردشگری ترکیه نسبت به رشد این بازار بسیار خوش‌بین است و پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال جاری میزان بیش‌از ۴۰میلیون گردشگر خارجی را به‌دست آورد.
عثمان آییک، رییس فدراسیون هتلداران ترکیه در این‌خصوص می‌گوید: «سپتامبر یکی از بهره‌ورترین ماه‌ها است و گردشگرانی که از اروپا و سایر کشورها می‌آیند در این ماه به ورودشان به ترکیه ادامه می‌دهند. انتظار داریم که تا پایان سال جاری بیش‌از ۴۰میلیون بازدیدکننده خارجی وارد شوند و این چشم‌انداز مثبت در سال ۲۰۱۹ هم تداوم خواهد داشت.»
در سال ۲۰۱۵ ترکیه با جذب حدود ۴۲ میلیون گردشگر خارجی ششمین کشور پربازدید در جهان بود. اما این رقم در سال ۲۰۱۶ به‌دلیل حملات تروریستی که از اواخر سال ۲۰۱۵ در این کشور رخ داد به ۲۵٫۳ میلیون نفر کاهش یافت. این رقم باردیگر در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت به ۳۲٫۴میلیون گردشگر خارجی رسید.
دولت ترکیه معتقد است که با رسیدن به ۴۰میلیون گردشگر درآمد صنعت گردشگری این کشور تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۳۲میلیارد دلار برسد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حقوقی قضایی
حقوقی قضایی

آخرین اخبار

شکست سیاست انزوای ایران با برگزاری اجلاس بین‌المللی در تهران
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به برگزاری اجلاس تعاونی‌های آسیا و اقیانوسیه در تهران گفت: برگزاری اجلاسی در این سطح با حضور ۳۰ کشور و ۴ قاره، نمایشی از شکست تلاش‌های آمریکا برای ایجاد انزوای سیاسی برای ایران است.
آفت های برخورد سلبی در ساماندهی پیام رسان های اجتماعی
تهران- ایرنا- پیام رسان های اجتماعی به رغم اینکه امروزه به بخشی از سبک زندگی مردم بدل شده اند اما برخی از مسائل و مشکلاتی نیز ایجاد کرده اند که رسیدگی به آنها نیازمند سیاستگذاری های دقیق و حساب شده فرهنگی است.
انتقال اضافه متقاضیان مسکن مهر پردیس به پرند
مدیرعامل شهر جدید پرند از آغاز اعطای واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی این شهر به متقاضیانی که بیشتر از سهمیه در شهر پردیس ثبت‌نام کرده بودند، خبر داد و گفت: ۲۵ نفر از متقاضیان مسکن مهر پردیس، برای تحویل مسکن مهر به شهر پرند آمده‌اند.
مدافعان گران شدن خودرو چه استدلالی دارند؟
از پس تغییر مرجع سیاست گذاری و تصمیم گیری در خصوص قیمت خودرو، این احتمال می رفت که تغییرات قیمتی خودرو در راه باشد. پیش‌تر مسئولیت قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت گرفته شد و ستاد تنظیم بازار مرجع تصمیم گیری در این زمینه اعلام شد.
حکم جالب یک قصاب در اراک
اراک - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی اراک گفت: یک واحد توزیع آلایش مواد خام دامی در این شهرستان به دلیل عرضه آلایش گوسفندی به صورت فله ای و فاقد هویت بهداشتی به فراگیری آموزش و توزیع بروشور بهداشتی محکوم شد.
ایرلاین‌های ایرانی هنوز درگیر با معضل سوخت رسانی
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به مشکل سوخت رسانی به ایرلاین‌های خارجی هنوز حل نشده گفت: هیچ پرواز خارجی تا کنون باطل نشده و تمامی پرواز‌ها به موقع صورت گرفته است.
گزارش جدید مجلس از وضعیت اشتغال در کشور
کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در گزارشی در خصوص آسیب شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران با رویکرد حمایتی وضعیت اشتغال را مناسب ندانست و با ارائه پیشنهاداتی خواستار کاهش بیکاری و بهبود وضعیت اشتغال و استفاده از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شد.
نزاع و درگیری چند نوجوان به جنایت ختم شد
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از اعتراف متهم اصلی پرونده درگیری منجر به جنایت در منطقه خاک سفید خبر داد.
استهلاک بد و روایت و اثر وضعی در اجرا
هیئت وزیران طی یک مصوبه در 9 ماده، 2 تبصره و 2 بند آیین‌نامه اجرایی ماده 8 قانون هوای پاک را تصویب و جهت اجرا ابلاغ کرده است.
سه سارق مسلح بانک در شیراز مجازات شدند
شیراز-ایرنا- سه سارق که از بانک های شیراز و اصفهان سرقت مسلحانه کرده و همچنین یکی از ماموران انتظامی استان اصفهان را به شهادت رسانده بودند، صبح چهارشنبه 30 آبان در ملاء عام در شیراز به طناب دار سپرده شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آمریکا با تحریم غذا و دارو مردم ایران را نشانه گرفته
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: آمریکا با رویکرد خصمانه و تحریم های مختلف از جمله غذا و دارو مردم ایران اسلامی را برای ضربه زدن نشانه گرفته است.
سفارت ایران حمله تروریستی هتل اورانوس کابل را محکوم کرد
سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، واقعه تروریستی هتل اورانوس در افغانستان را محکوم کرد.
بازگشایی بسته پیشنهادی قیمت خودرو در هیئت دولت- 246 روز تاخیر در شفاف‌سازی حقوق مدیران- جدال کارگران و کارفرمایان بر سر بقا
مطابق جدیدترین آمار از میزان تولید کالاهای منتخب صنعتی در شش ماهه نخست امسال شاهد افت تولید ۲۲ محصول صنعتی از میان ۳۱ کالا بوده‌است.
پنجمین دوره آیین «کتابگردی» فردا برگزار می شود
تهران -ایرنا- معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: پنجمین دوره آیین «کتابگردی» فردا- پنجشنبه یکم آذرماه- برگزار می شود.
شب عرض اندام ارسلان کامکار در کنسرت مانجین
تهران- ایرنا- ارکستر مانجین سه‌شنبه شب با اجرایی موفق توانست نام ارسلان کامکار را به عنوان یکی از شایسته‌ترین افراد برای رهبری ارکستر ملی مطرح کند.
نزاع و درگیری چند نوجوان به جنایت ختم شد
دلیل اختلالات فیس‌بوک و اینستاگرام چه بود؟
آغاز طرح کاهش آلودگی هوا از شنبه
۱۰ خوراکی «خونساز» از نظر طب سنتی
تنها بازمانده نسل غربی ˮدرنای سیبریˮ وارد کشور شد
هوای پایتخت ناسالم است
ارجاع فرزندان مادران زندانی به بهزیستی
قطع پای نوجوان در پی انفجار مین
کشته شدن سه نفر در تصادف خودروی پژو و سمند
میزان اوتیسم در پسران ۴ برابر دختران است