دوباره سعید عبدولی، دوباره جنجال و حاشیه!

15:39 ۱۹۹ روز و ۱۵ ساعت پیش برترین ها 1,047 0
         دوباره سعید عبدولی، دوباره جنجال و حاشیه!

‌نمی‌دانیم عبدولی در حاشیه است یا حاشیه در عبدولی که هر‌جا پا می‌گذارد جنجال هم از آنجا سردر‌می‌آورد! البته کم بدشانسی هم نیاورده که اگر این‌طور نبود باید سه مدال طلای دیگر از رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی در کارنامه‌اش دیده می‌شد.

برترین ها

روزنامه اعتماد - حمید رعنا: نمی‌دانیم عبدولی در حاشیه است یا حاشیه در عبدولی كه هر‌جا پا می‌گذارد جنجال هم از آنجا سردر‌می‌آورد! البته كم بدشانسی هم نیاورده كه اگر این‌طور نبود باید سه مدال طلای دیگر از رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی در كارنامه‌اش دیده می‌شد.

پسر همیشه جنگنده كشتی فرنگی ایران یك دوره به دلیل ضرباتی كه با سر به دلیل سبك مبارزه‌اش به صورت رقبا می‌زد اسمش سر زبان‌ها افتاده بود و یك برهه به علت قضاوت داوران تا بسیاری از علاقه‌مندان به كشتی او را یكی از مظلوم‌ترین كشتی‌گیران یك دهه اخیر كشتی ایران بدانند كه همواره قربانی داوری شده است. البته نباید منكر این موضوع شد كه نحوه مبارزه خود او این فرصت و امكان را به داوران خودفروخته می‌داد تا او را جریمه كنند و به رقبایش امتیاز دهند؛ اما سعید كمتر از این ماجراها درس گرفته و هنوز هم شانه به شانه با جنجال و حاشیه حركت می‌كند؛ به نحوی كه گویی این حواشی مسری بوده و از او به برادران كوچك‌ او كه سعید را الگوی خود می‌دانند سرایت كرده است.

نام عبدولی روز گذشته یك ‌بار دیگر در ورزش ایران حاشیه‌ساز شد. او در رقابت پر حرف و حدیث انتخابی كه در خانه كشتی برگزار شد، بار دیگر رقابت پرحاشیه‌ای را به نمایش گذاشت تا معلوم شود كه با تمام ارفاق‌هایی كه اعضای شورای فنی به او كرده‌اند، هنوز به نوعی كله‌اش بوی قورمه سبزی می‌دهد و قصد سر به راه شدن ندارد.

         دوباره سعید عبدولی، دوباره جنجال و حاشیه!

عبدولی و حاشیه المپیك

جمله جنجالیِ «...تو المپیك و هرچی كه هست» در المپیك 2016 برزیل، عبدولی را به شهرت و معروفیت چشمگیری رساند. صحنه‌ای كه سعید پس از شكست مقابل مارك مادسن دانماركی زمین و زمان را به هم دوخت و حواله المپیك و هرچه كه هست كرد، بارها و بارها در صفحات مجازی چرخید و بازنشر شد به نحوی كه شاید كسی را پیدا نكنید كه آن صحنه جنجالی را ندیده باشد و لبخند‌زنان در موردش جوك نساخته و حرف نزده باشد. در جهانی سال 2017 پاریس هم چیزی نمانده بود عبدولی پس از شكست پر‌حرف و حدیث از نظر داوری مقابل ویكتور نمس صربستانی یك‌بار دیگر خاطره المپیك را برای علاقه‌مندان به خود و ورزش زنده كند.

حق‌خوری در اینچئون

البته نام سعید قبل‌تر در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون و در حق‌خوری علنی مقابل جی هیون جونگ قهرمان المپیك 2004 آتن از كره‌جنوبی بر سر زبان‌ها افتاده بود. در حالی كه عبدولی پنج بار فن فیتو را روی حریف كره‌ای اجرا كرد و حتی داوران ضربه فنی اعلام كرده بودند به یكباره با دخالت كیم رییس شورای كشتی آسیا، میخالوف و طاهر غلام‌اف ازبكستانی، امتیازاتی كه سعید كسب كرده بود نادیده گرفته شد تا فرنگی‌كار كشور میزبان پیروز میدان معرفی شود. همه این صحنه زشت را دیدند و فدراسیون كشتی نامه شكایت‌آمیزی به اتحادیه جهانی نوشت و خواستار برخورد با عوامل این حركت ناجوانمردانه و عذرخواهی آنها شد.

اما داستان‌های سعید پایانی ندارد و هر چند وقت یك‌بار باید شاهد این باشیم كه نام او بابت جنجالی دیگر تبدیل به تیتر یك رسانه‌ها شده است. اردیبهشت ماه و در انتخابی تیم ملی بود كه دست گل تازه‌ای آبیاری شد و این‌بار سعید تنها نبود و كار كار عبدولی‌ها بود؛ سعید به همراه سامان و كرامت دو برادر كوچك‌تر خود جنجال‌ساز شدند تا معلوم شود كه عبدولی‌ها جنبه باخت ندارند و یك‌تنه توان آن را دارند كه به تنهایی یك رشته ورزشی را به حاشیه ببرند.

درگیری با انصاری

اردیبهشت ماه انتخابی تیم‌های ملی كشتی آزاد و فرنگی برای شناسایی نفرات اعزامی به رقابت‌های جهانی مجارستان و بازی‌های آسیایی جاكارتا، در تالار قدیمی و مملو از تماشاگر هفتم تیر تهران در حال برگزاری بود و عبدولی در دومین مبارزه خود به مصاف ایمان انصاری از تهران رفته و در حالی كه ۲ بر صفر از حریف خود پیش بود به دلیل زدن ضربات سر به صورت حریف در جریان مبارزه، با واكنش حریف روبه‌رو شد و به دلیل ادامه‌دار شدن این درگیری و گلاویز شدن دو كشتی‌گیر، هر دو با رای داوران دیسكالیفه و از رقابت‌ها اخراج شدند.

این درگیری در بیرون از تشك نیز به‌شدت ادامه پیدا كرد و ماموران وارد عمل شدند تا دو كشتی‌گیر را از هم جدا كنند؛ اما این نیز پایان ماجرا نبود و زمانی كه دو كشتی‌گیر به رختكن رسیدند، درگیری‌های شدیدی میان آنها رخ داد و گویا برادران عبدولی حسابی از خجالت او درمی‌آیند. البته انصاری نیز در جریان مبارزه به سمت عبدولی حمله كرد و هر دو طرف در این درگیری مقصر بودند اما این ماجرا به سالن رختكن و حتی خیابان نیز كشیده شد.

برادران انصاری كشتی‌گیر تهرانی به همراه دوستان او بیرون از سالن منتظر برادران عبدولی بودند و با داد و فریاد به این موضوع معترض بودند كه چرا انصاری را در رختكن كتك زده‌اند. در نهایت با صحبت‌های مسوولان فدراسیون با دو كشتی‌گیر و دخالت نیروی انتظامی موضوع در ظاهر خاتمه یافت تا انصاری و دوستانش از اطراف سالن هفتم‌تیر پراكنده شوند.

         دوباره سعید عبدولی، دوباره جنجال و حاشیه!

جنجال در انتخابی تیم ملی

پس از جنجال و درگیری سعید، این‌بار برادر وی در مبارزه با حریف دست به حركات غیراخلاقی زد. سامان عبدولی در مبارزه مقابل محمد نوربخش در حالی كه 1 بر 1 تا ثانیه‌های پایانی شكست خورده بود به داوری اعتراض‌های بی‌مورد داشت و در نهایت با دو ضربه سر محكم به صورت نوربخش باعث شكافته شدن ابروی او و جاری شدن خون از صورت حریف شد. این اقدام غیراخلاقی سامان باعث شد داوران ۲ امتیاز دیگر به نوربخش دهند. عبدولی مدعی بود كه نوربخش به او فحش داده است. با پایان مبارزه كه به حذف سامان از مسابقات بابت دو باختش انجامید، او خارج از تشك كشتی نیز با انجام حركاتی ناشایست قصد داشت به نوربخش حمله كند كه ماموران نیروی انتظامی مانع اقدام او شدند.

درگیری‌های برادران عبدولی به اینجا ختم نشد و كرامت عبدولی برادر سوم و كوچك‌تر نیز با حركات نامناسب خود در دیدار با محمدرضا گرایی كاری كرد تا این سه برادر در باخت و بداخلاقی هت‌تریك كنند. كرامت بعد از ضربه فنی به صورتی ناشایست به داوری دیدار اعتراض كرد تا نشان دهد كه هیچ‌كدام از برادران عبدولی طاقت و جنبه شكست را ندارند. اعتراض برادر كوچك‌تر آنقدر ادامه پیدا كرد كه مربی این كشتی‌گیر مجبور شد روی تشك آمده و شاگرد خود را به بیرون هدایت كند.

محرومیت برای 3 برادر

حالا تصویر حركات نامناسب این سه ورزشكار كه از سرمایه‌های كشتی فرنگی كشورمان بودند در فضای مجازی دست به دست می‌چرخید و عبدولی‌ها را در راس اخبار ورزشی قرار داده بود.پس از این اتفاقات همه منتظر بودند ببینند كمیته انضباطی فدراسیون چه تصمیمی در خصوص سعید و دو برادر دیگرش می‌گیرد. به دلیل اتفاقات رخ‌داده در دیدار سعید عبدولی و انصاری پیش‌بینی می‌شد هر دو كشتی‌گیر با محرومیت سنگین از سوی كمیته انضباطی فدراسیون مواجه شوند. در نهایت هر سه برادر با محرومیت مواجه شدند و تصمیم بر این شد تا سعید به دلیل درگیری ۶ ماه از حضور در میادین كشتی محروم شود؛ اما پس از مدتی محرومیت وی بخشیده و اعلام شد او باید در انتخابی درون‌اردویی برای حضور در مسابقات جهانی مجارستان شركت كند تا همین موضوع نیز حاشیه‌ساز شده و حرف و حدیث‌های بسیاری در مورد آن راه بیفتد.

بازگشت به میدان

در حالی كه قرار بود عبدولی پنجشنبه به مصاف رقبایش برود اما به یكباره اعلام شد كه او قصدی برای حضور در انتخابی ندارد تا به این ترتیب شانس حضور در جهانی را از دست دهد. او حتی به همراه سایر ملی‌پوشان برای دریافت ویزا به سفارت مجارستان نرفت.پس از این اتفاق انتظار می‌رفت فدراسیون كشتی و كادر فنی تیم ملی این‌بار دیگر قاطعانه در قبال این بی‌نظمی‌ عبدولی موضع بگیرند و یوسف قادریان را به عنوان ملی‌پوش انتخاب كنند اما در تصمیمی عجیب عنوان شد به دلیل برگزاری داربی، رقابت‌های انتخابی وزن ۸۲ كیلوگرم روز شنبه برگزار می‌شود!

بالاخره صبح روز شنبه رقابت انتخابی برگزار شد و عبدولی در مبارزه نخست برابر كیوان رضایی به روی تشك رفت و در پایان با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد. در جریان نخستین دیدار از فینال انتخابی وزن ۸۲ كیلوگرم، عبدولی در یك مبارزه حساس و سخت موفق شد با نتیجه 1 بر 1 یوسف قادریان را شكست دهد. سه دقیقه نخست این مبارزه با نتیجه 1 بر صفر به سود قادریان به پایان رسیده بود.

عبدولی پس از پیروزی مقابل حریف باز هم حاشیه‌ساز شد و با خداحافظی از اعضای كادر فنی اعلام كرد دیگر كشتی نمی‌گیرد و اقدام به ترك سالن كرد، این در حالی بود كه او نیم ساعت دیگر باید در فینال دوم به مصاف قادریان می‌رفت اما اعلام كرد كه فقط آمدم خودم را ثابت كنم و بروم! احد پازاج مدیر تیم ملی نیز به او اعلام كرد كه «خودت را برای كشتی بعد آماده كن.» نیم ساعت دیگر باید عبدولی روی تشك حاضر می‌شد و در حالی كه قادریان انتظار او را می‌كشید خبری از سعید نبود تا اینكه بالاخره و بعد از كلی تاخیر عبدولی روی تشك آمد.

         دوباره سعید عبدولی، دوباره جنجال و حاشیه!

پیروزی و درگیری عبدولی

سعید عبدولی در دومین مبارزه فینال با نتیجه ۴ بر صفر برابر یوسف قادریان به برتری رسید و به عنوان ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان انتخاب شد. قادریان پس از این شكست به سمت شورای فنی و كادر فنی آمد و به آنها اعتراض كرد.

قادریان با تشویق اعضای شورای فنی و كادر فنی تیم ملی، اعتراض خود را به برگزاری دوباره رقابت‌های انتخابی تیم ملی نشان داد. پس از آن برادران گرایی، ملی‌پوشان تیم ملی كشتی فرنگی به همراه طرفداران قادریان با فریاد نسبت به اتفاقات رخ‌داده شدیدا اعتراض كردند. در ادامه ،درگیری میان طرفداران دو كشتی‌گیر اوج گرفت و به بیرون سالن كشیده شد كه همراه با به‌كار بردن الفاظ ركیك بود.برخی افراد نیز سعی در آرام نگه داشتن عبدولی و خودداری وی از درگیری بودند و دو كشتی‌گیر به سالن خانه كشتی هدایت شدند.

در نهایت این اتفاقات تلخ پس از چند دقیقه به پایان رسید.پس از درگیری، اعضای شورای فنی و كادر فنی شدیدا از نحوه برخورد هر ۲ كشتی‌گیر گلایه داشتند و به همین دلیل ممكن است روی نام عبدولی و قادریان برای حضور در رقابت‌های جهانی مجارستان خط بكشند و هیچ كشتی‌گیری در این وزن اعزام نشود.قرار است اعضای شورای فنی كشتی فرنگی جلسه‌ای را به ریاست رسول خادم برگزار كنند و درباره اتفاقات رخ‌داده تصمیم‌گیری كنند.

با توجه به مشكلات شدید مالی فدراسیون كشتی و احتمال اعزام ناقص تیم‌های ملی به رقابت‌های جهانی پس از افزایش شدید نرخ ارز، قرار است این موضوع نیز در جلسه شورای فنی مورد بررسی نهایی قرار گیرد.به گفته اعضای شورای فنی وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك هیچ‌گونه مساعدت و همراهی برای حل مشكل فدراسیون كشتی در این باره نداشته‌اند.رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ از ۲۸ مهرماه سال جاری در بوداپست پایتخت مجارستان برگزار می‌شود.


گروه های زیر مجموعه چهره ها

چهره های ایرانی
چهره های ایرانی

آخرین اخبار

ویدئو - موسیقی فیلم؛ «جاذبه»
«جاذبه» فیلمی در ژانر علمی و تخیلی به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که به صورت سه‌بعدی ساخته و اکران شد. این فیلم توانست هفت جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین کارگردانی و موسیقی متن را ازآن خود کند. «کوارون» تهیه‌کننده، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده اسپانیایی است که در سال ۲۰۱۸ فیلم موفق «روما» را ساخت. موسیقی متن فیلم جاذبه را «استیون پرایس»، آهنگساز ۴۱ ساله انگلیسی ساخت و بخاطر آن برنده جوایز اسکار و بفتا و نامزد دریافت گلدن‌گلوب و گرمی شد.
دولت بر جبران خسارت‌های مردم سیل‌زده تأکید دارد-سیلاب بهانه سدسازی جدید نشود
استاندار خوزستان با اشاره به اتحاد مردم و مسئولان برای کنترل سیلاب، گفت: خوشبختانه در این سیل تلفات جانی نداشتیم. همچنین از ورود سیلاب به شهرها جلوگیری شد و در نهایت با اقداماتی که انجام شد، آسیبی به شهرها نرسیده است.
نگرانی از شیوع بیماری‌های انگلی و تنفسی در مناطق سیل‌زده با گرم شدن هوا
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات بهداشتی انجام شده در مناطق سیل‌زده، گفت: نگرانی‌ ما در مناطق سیل‌زده برای فصل گرماست. در این زمینه به تدریج در حال ارسال دستورالعمل‌هایی درباره راهکارهای پیشگیری از عفونت‌های منتقله با آب و غذا برای دانشگاه‌های این مناطق هستیم.
تغییر کاربری شاهرگ‌های طبیعت ایران
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی یزد گفت: تغییر کاربری‌های غیراصولی، فاجعه سیلاب‌ها را افزایش می‌دهد.
رئیس قوه قضائیه: مردم نگران جبران خسارات سیل نباشند
رئیس قوه قضائیه گفت: برخی از سیل سال ۹۵ خاطره خوبی نداشتند اما با وعده دولت و پیگیری مسئولان نگران نباشند و پیگیری خواهیم کرد تا خسارت‌های مردم پرداخت شود؛ البته طبیعتاً همه خسارت‌ها قابل جبران نیست اما تا جایی که ممکن است با امکانات موجود خسارت‌های مردم با سرعت پرداخت می‌شود.
مهم‌ترین اخبار قضایی هفته‌ای که گذشت
موضوع تغییر دادستان تهران، ادامه برگزاری دادگاه های ویژه اقتصادی، ختم رسیدگی به پرونده هنگامه شهیدی در دادگاه تجدیدنظر، تمدید مرخصی محمدعلی طاهری و ... از مهمترین اتفاقات قضایی هفته گذشته بود.
رحیمی: تلاش برای منتفی کردن CFT و پالرمو موضع دشمنان را تقویت می‌کند
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش برای منتفی کردن کنوانسیون‌های مطرح در مجمع تشخیص موضع دشمنان را برای اعمال فشار بیشتر بر ایران تقویت می‌کند.
اقدام ترامپ همبستگی داخلی را افزایش داد
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اقدام ترامپ در قراردادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی موجب شد حتی کسانی که به برخی عملکردهای سپاه انتقاد داشتند، حمایت خود را از سپاه اعلام کنند.
خبر خوش «پرویز پرستویی» درباره کودک گمشده- عکس
پرویز پرستویی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
سالروز آغاز عملیات «کربلای ۱۰»
امروز سی‌ام فروردین ماه سالروز آغاز عملیات «کربلای ۱۰» است که در سال ۱۳۶۶ با هدف جابه‌جایی میدان جنگ از جبهه جنوب به شمال کشور طراحی شد. در این عملیات فرمانده توپخانه نیروی زمینی سپاه پاسداران به شهادت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نماینده مردم شادگان:سیلاب خوزستان بهانه ساخت سد جدید در این استان نشود
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیلاب خوزستان نباید بهانه ای برای ساخت سدهای جدید در این استان شود.
بازگشت برخی سیل زدگان خوزستان به روستا تا تابستان طول می کشد
اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به بالا بودن جریان آب در رودخانه ها و ذخایر سدها در ماه های آینده، گفت: بازگشت برخی سیل زدگان به محل سکونت شان در روستاها به دلیل تداوم آبگرفتگی، ممکن است تا تابستان امسال به طول بیانجامد.
ویدئو - موسیقی فیلم؛ «جاذبه»
«جاذبه» فیلمی در ژانر علمی و تخیلی به کارگردانی «آلفونسو کوارون» است که به صورت سه‌بعدی ساخته و اکران شد. این فیلم توانست هفت جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین کارگردانی و موسیقی متن را ازآن خود کند. «کوارون» تهیه‌کننده، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده اسپانیایی است که در سال ۲۰۱۸ فیلم موفق «روما» را ساخت. موسیقی متن فیلم جاذبه را «استیون پرایس»، آهنگساز ۴۱ ساله انگلیسی ساخت و بخاطر آن برنده جوایز اسکار و بفتا و نامزد دریافت گلدن‌گلوب و گرمی شد.
دولت بر جبران خسارت‌های مردم سیل‌زده تأکید دارد-سیلاب بهانه سدسازی جدید نشود
استاندار خوزستان با اشاره به اتحاد مردم و مسئولان برای کنترل سیلاب، گفت: خوشبختانه در این سیل تلفات جانی نداشتیم. همچنین از ورود سیلاب به شهرها جلوگیری شد و در نهایت با اقداماتی که انجام شد، آسیبی به شهرها نرسیده است.
نگرانی از شیوع بیماری‌های انگلی و تنفسی در مناطق سیل‌زده با گرم شدن هوا
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات بهداشتی انجام شده در مناطق سیل‌زده، گفت: نگرانی‌ ما در مناطق سیل‌زده برای فصل گرماست. در این زمینه به تدریج در حال ارسال دستورالعمل‌هایی درباره راهکارهای پیشگیری از عفونت‌های منتقله با آب و غذا برای دانشگاه‌های این مناطق هستیم.