کارنامه ۳ اپراتور موبایل در آزمون ترابردپذیری

11:11 ۵۸۶ روز و ۴ ساعت پیش ایتنا 380 0
کارنامه ۳ اپراتور موبایل در آزمون ترابردپذیری

ایتنا- ترابردپذیری، امکان جابجایی شماره تلفن همراه را بدون دردسر در شبکه اپراتورهای مختلف می‌دهد.

ایتنا

گزارش‌های رسمی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات از وضعیت ارتباطات همراه به وضوح عملکرد اپراتورها در آستانه اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های همراه را نشان می‌دهد.به گزارش ایتنا از تسنیم، ضریب نفوذ تلفن همراه کشور از خرداد تا شهریور سال جاری از ۹۷.۵۹ به ۹۸.۹ درصد رسیده است.مجموع خطوط واگذار شده یا منصوبه براساس آخرین گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات ۱۵۰ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۳۹ شماره بوده که از این تعداد ۷۸ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۱۷ شماره تا پایان شهریور سال جاری فعال بوده است.بنابراین ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به نسبت جمعیت ۹۸.۹ درصد شده است.تعداد مشترکان اپراتورهای موبایل ایرانآمارها نشان می‌دهد اپراتور اول ارتباطی با ۴۵ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۱ مشترک فعال تا پایان شهریور ۹۵ به ضریب نفوذ ۵۷.۲۵ درصدی رسیده است. که به نسبت خرداد ماه همین سال ۱.۲۳ درصد رشد ضریب نفوذ را نشان می‌دهد.این اپراتور از ۶۴ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۴۰۵ شماره واگذار شده، توانسته ۱۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۹۱ مشترک دائمی و ۳۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۹۰ مشترک اعتباری را دایری کند.اپراتور دوم ارتباطی هم با مجموع ۳۱ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۸۳۷ شماره دایری توانسته ضریب نفوذ ۳۹.۱۹ درصدی به نسبت جمعیت کشور به دست آورد و در رتبه دوم اپراتورهای فعال کشور از منظر مشترک فعال قرار گیرد.این اپراتور از مجموع خطوط واگذار شده، توانسته تا پایان شهریور سال جاری ۳۱۲ هزار و ۲۸۹ مشترک دائمی و ۳۰ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۴۸ مشترک اعتباری را دایری کند.آخرین اپراتور موبایل نیز با مجموع شش میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۴۵ سیم‌کارت فروخته شده، توانسته تنها یک میلیون و ۹۵۷ هزار و ۶۹۹ مشترک که متشکل از ۴۷ هزار و ۲۳۰ دائمی و یک میلیون و ۹۱۰ هزار و ۴۶۹ اعتباری و دیتا است را فعال کند.ضریب نفوذ این اپراتور به نسبت جمعیت ۲.۴۶ درصد است.کدام اپراتورهای در ترابردپذیری موفق بودندگزارش‌های آماری نشان می‌دهد که همراه اول، ایرانسل و رایتل از خرداد تا شهریور سال جاری به ترتیب ۱.۲۳ درصد و ۰.۳۵ درصد رشد و ۰.۲۷ درصد افت ضریب نفوذ داشته‌اند.سهم بازار کدام اپراتور بیشتر است؟سهم بازار اپراتورهای اول، دوم و سوم نیز تا پایان شهریور ماه سال جاری به ترتیب ۵۸، ۳۹.۵ و ۲.۵ درصد بوده است.سهم بازار این اپراتورها تا پایان خرداد به ترتیب ۵۷، ۴۰و ۳ درصد بوده است.کارنامه اپراتورها در طرح ملی ترابردپذیریبنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تنها سهم بازار همراه اول در بازه زمانی که طرح مهمی چون ترابردپذیری اجرایی شده، افزایش یافته و دو اپراتور دیگر بنا به گزارش وزارت ارتباطات با افت سهم طی سه ماه مواجه شده‌اند.طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های موبایل با هدف ایجاد رقابت بین اپراتورهای تلفن همراه و حفظ نامبرینگ که جزو منابع ملی به حساب می‌آید از بیستم تیر ماه به صورت آزمایشی و در آستانه هفته دولت به صورت تجاری اجرایی شد.این طرح امکان جابجایی شماره تلفن همراه را در شبکه اپراتورهای مختلف می‌دهد به این صورت که اگر سیم‌کارت اپراتور A هم‌اکنون در دست شماست و از خدمات آن ناراضی هستید، می‌توانید آن را بدون هرگونه دغدغه‌ای به اپراتور B منتقل کنید.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

امنيت
امنيت

آخرین اخبار

تیم ملی مقابل پرتغال توان تاریخ سازی دارد
قزوین-ایرنا- بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال گفت: ایران در دیدار امشب مقابل پرتغال توان تاریخ سازی و شکست حریف قدرتمند خود را دارد.
پیکر شهید مرزبانی پیرانشهر تشییع شد
ارومیه- ایرنا- پیکر مطهر شهید « سیدعلی هاشمی » که روز گذشته در درگیری با عناصر معاند در منطقه مرزی تمرچین پیرانشهر به شهادت رسیده بود با حضور مردم و مسوولان در زادگاهش از مقابل ستاد فرماندهی انتظامی نقده تشییع شد.
شهری که برای مردمش جایی ندارد -زینب فرحانی*
اهواز- ایرنا- نبود مکان های تفریحی و به ویژه فضا و وسایل بازی برای کودکان در سطح شهر اهواز، این شهر را با وجود تمام مشکلاتی که دارد زندگی را برای ساکنان این شهر به ویژه کودکان کسل کننده و سخت کرده است.
تالوکاران برتر رقابت های بین المللی ووشو مشخص شدند
گرگان - ایرنا- تالوکاران برتر هر فرم در پایان رقابت های بخش تالو هفتمین دوره مسابقات بین المللی ووشو 'جام پارس' در گرگان مرکز استان گلستان معرفی شدند.
تکالیف مهارت محور جایگزین مشق شب می شود
همدان- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای تقویت مهارت های دانش آموزان، تلاش داریم در سال تحصیلی جدید انجام تکالیف مهارت محور در اوقات فراغت، جایگزین مشق شب شود.
اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده نداریم
کرمانشاه - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تمام موارد بهداشتی مناطق زلزله زده استان را در کنترل دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: تاکنون هیچ گونه اپیدمی(همه گیری) بیماری در این مناطق نداشته ایم.
وزارت تعاون مامور حل بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی شد
تهران-ایرنا-دبیر هیات دولت اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شد تا مساله بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی را حل کند.
امریه سربازی در سمن ها امسال اجرایی می شود
تبریز - ایرنا - معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به امضای تفاهم نامه مربوط به حضور سربازان امریه در تشکل های غیردولتی (سمن ها)گفت: این دستورالعمل تا پایان شهریور ماه تهیه ، تدوین و تا پایان امسال اجرایی می شود.
برترین های ارومیه در لیگ ملت های والیبال
ارومیه- ایرنا- لیگ ملت های والیبال در حالی با کسب جایگاه دهمی ایران به پایان رسید که نقش کلیدی بازیکنان باتجربه و حتی جوان ارومیه ای در این رقابت ها بر تارک توپ و تور جهان نقش بست.
انرژی های پاکی که خاک می خورند
زاهدان -ایرنا- انرژی های حاصل از بادهای شدید 180 روزه و تابش نور مستقیم آفتاب در منطقه سیستان واقع در شمال سیستان و بلوچستان ظرفیتی گرانبهاست که به دلیل استفاده نشدن به بحران های این منطقه تبدیل شده اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خوشگذرانی خانم بازیگر در خارج از کشور
خاطره اسدی؛ بازیگر سینما و تلویزیون، که برای تماشای بازی های جام جهانی به روسیه رفته است، تصویر زیر را از سفر خود به این کشور منتشر کرد.
مصرف غیرقانونی جوش شیرین و جوهر قند در برخی نان‌های سنتی
عضو هیئت مدیره سندیکای خمیرمایه ایران گفت: در فرآیند تولید برخی نان های سنتی به صورت غیرقانونی از جوش شیرین و جوهر قند استفاده می شود.
عکس ˮممنوعهˮ بهاره افشاری پخش شد!
بهاره افشاری در سریال ویژه شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» به ایفای نقش می‌پردازد.
خارج گردی ˮکمند امیرسلیمانیˮ با تیپی خاص-عکس
کمند امیرسلیمانی عکس زیر را در صفحه اش منتشر کرد.
ˮفن و مهارتˮ تهیه لباس محلی کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فن و مهارت تهیه پوشاک و البسه محلی استان به‌ ثبت ملی رسیده است.
تمهیدات اپراتور اول برای مشترکان زیان‌دیده از شایعه