کارنامه ۳ اپراتور موبایل در آزمون ترابردپذیری

11:11 ۴۲۸ روز و ۴ ساعت پیش ایتنا 380 0
کارنامه ۳ اپراتور موبایل در آزمون ترابردپذیری

ایتنا- ترابردپذیری، امکان جابجایی شماره تلفن همراه را بدون دردسر در شبکه اپراتورهای مختلف می‌دهد.

ایتنا

گزارش‌های رسمی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات از وضعیت ارتباطات همراه به وضوح عملکرد اپراتورها در آستانه اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های همراه را نشان می‌دهد.به گزارش ایتنا از تسنیم، ضریب نفوذ تلفن همراه کشور از خرداد تا شهریور سال جاری از ۹۷.۵۹ به ۹۸.۹ درصد رسیده است.مجموع خطوط واگذار شده یا منصوبه براساس آخرین گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات ۱۵۰ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۳۹ شماره بوده که از این تعداد ۷۸ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۱۷ شماره تا پایان شهریور سال جاری فعال بوده است.بنابراین ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به نسبت جمعیت ۹۸.۹ درصد شده است.تعداد مشترکان اپراتورهای موبایل ایرانآمارها نشان می‌دهد اپراتور اول ارتباطی با ۴۵ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۱ مشترک فعال تا پایان شهریور ۹۵ به ضریب نفوذ ۵۷.۲۵ درصدی رسیده است. که به نسبت خرداد ماه همین سال ۱.۲۳ درصد رشد ضریب نفوذ را نشان می‌دهد.این اپراتور از ۶۴ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۴۰۵ شماره واگذار شده، توانسته ۱۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۹۱ مشترک دائمی و ۳۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۹۰ مشترک اعتباری را دایری کند.اپراتور دوم ارتباطی هم با مجموع ۳۱ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۸۳۷ شماره دایری توانسته ضریب نفوذ ۳۹.۱۹ درصدی به نسبت جمعیت کشور به دست آورد و در رتبه دوم اپراتورهای فعال کشور از منظر مشترک فعال قرار گیرد.این اپراتور از مجموع خطوط واگذار شده، توانسته تا پایان شهریور سال جاری ۳۱۲ هزار و ۲۸۹ مشترک دائمی و ۳۰ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۴۸ مشترک اعتباری را دایری کند.آخرین اپراتور موبایل نیز با مجموع شش میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۴۵ سیم‌کارت فروخته شده، توانسته تنها یک میلیون و ۹۵۷ هزار و ۶۹۹ مشترک که متشکل از ۴۷ هزار و ۲۳۰ دائمی و یک میلیون و ۹۱۰ هزار و ۴۶۹ اعتباری و دیتا است را فعال کند.ضریب نفوذ این اپراتور به نسبت جمعیت ۲.۴۶ درصد است.کدام اپراتورهای در ترابردپذیری موفق بودندگزارش‌های آماری نشان می‌دهد که همراه اول، ایرانسل و رایتل از خرداد تا شهریور سال جاری به ترتیب ۱.۲۳ درصد و ۰.۳۵ درصد رشد و ۰.۲۷ درصد افت ضریب نفوذ داشته‌اند.سهم بازار کدام اپراتور بیشتر است؟سهم بازار اپراتورهای اول، دوم و سوم نیز تا پایان شهریور ماه سال جاری به ترتیب ۵۸، ۳۹.۵ و ۲.۵ درصد بوده است.سهم بازار این اپراتورها تا پایان خرداد به ترتیب ۵۷، ۴۰و ۳ درصد بوده است.کارنامه اپراتورها در طرح ملی ترابردپذیریبنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تنها سهم بازار همراه اول در بازه زمانی که طرح مهمی چون ترابردپذیری اجرایی شده، افزایش یافته و دو اپراتور دیگر بنا به گزارش وزارت ارتباطات با افت سهم طی سه ماه مواجه شده‌اند.طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های موبایل با هدف ایجاد رقابت بین اپراتورهای تلفن همراه و حفظ نامبرینگ که جزو منابع ملی به حساب می‌آید از بیستم تیر ماه به صورت آزمایشی و در آستانه هفته دولت به صورت تجاری اجرایی شد.این طرح امکان جابجایی شماره تلفن همراه را در شبکه اپراتورهای مختلف می‌دهد به این صورت که اگر سیم‌کارت اپراتور A هم‌اکنون در دست شماست و از خدمات آن ناراضی هستید، می‌توانید آن را بدون هرگونه دغدغه‌ای به اپراتور B منتقل کنید.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی

آخرین اخبار

کلبه کاشفان قطب شمال
وقتی کاشف مشهور قطب شمال «رابرت پری» به جزیره الزمیر در کانادا رسید ویرانه‌های کلبه‌ای را یافت که قبلا توسط سایر کاشفان قطب شمال در ساحل شمال شرقی این جزیره برپا شده بود.
دانستنی‌ های جالب (238)
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
پیشنهادهای فرهنگی آخر هفته
«اکسیدان» ساخته حامد محمدی در اکران خیلی فراتر از انتظارات فروخت و به قولی ترکاند، داستان آدم هایی که برای گرفتن ویزا تن به هر خفتی می دهند با زیر لایه هایی افشاگر از شرایط این روزهای جامعه ایرانی در قالب هجو و کمدی که خیلی پر استقبال شده.
رمان «غول مدفون»؛ دنیایی بی‌رحم پر از غول و اژدها و فراموشی
«غول مدفون» آخرین رمان کازوئو ایشی‎گورو است که جدیدترین ترجمه آن را سهیل سمّی توسط انتشارات ققنوس به خوانندگان و علاقه‌مندان این نویسنده ارایه داده است. در ‌سال۲۰۱۵ زمانی که ١٠سال از انتشار آخرین کتاب ایشی‌گورو «هرگز رهایم مکن» می‌گذشت غول مدفون در بحبوحه اشتیاق شدید و انتظار طولانی خوانندگان منتشر شد.
بزرگانی از چهار گوشه دنیا در جشنواره موسیقی فجر
شاید اگر در سال های 64 تا 69 صحبتی از حضور گروه های بین المللی به میان می آمد، همه انگشت به دهان و حیرت زده به شما نگاه و این امر را غیرممکن تلقی می کردند. اما درست از سال 1370 بود که جشنواره تازه نفس موسیقی فجر در هفتمین دوره از آغاز خود میزبان نخستین گروه بین المللی شد.
شبکه «افق»، عزیزدردانه تلویزیون
واکاوی یک اتفاق که بارها رخ داده: دلیل بازپخش و معرفی برنامه های شبکه «افق» و در شبکه های دیگر چیست؟ آیا «افق» به خوبی دیده نمی شود یا رانت آن قوی است؟
فیلم «مادر!»، رویای تب آلود رسیدن به نور
بهترین توصیف برای فیلم «مادر!» این است که آن را یک رؤیای تب آلود بنامیم - لااقل این عبارت به خوبی نشان می دهد که دارن آرنوفسکی (سازنده «قوی سیاه» و «مرثیه ای برای یک رویا») موقعی که فیلمنامه را یکجا و به شکلی دیوانه وار در رایانه اش ثبت کرد، چه حال و وضعی داشت.