کارنامه ۳ اپراتور موبایل در آزمون ترابردپذیری

11:11 ۷۶۳ روز و ۸ ساعت پیش ایتنا 380 0
کارنامه ۳ اپراتور موبایل در آزمون ترابردپذیری

ایتنا- ترابردپذیری، امکان جابجایی شماره تلفن همراه را بدون دردسر در شبکه اپراتورهای مختلف می‌دهد.

ایتنا

گزارش‌های رسمی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات از وضعیت ارتباطات همراه به وضوح عملکرد اپراتورها در آستانه اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های همراه را نشان می‌دهد.به گزارش ایتنا از تسنیم، ضریب نفوذ تلفن همراه کشور از خرداد تا شهریور سال جاری از ۹۷.۵۹ به ۹۸.۹ درصد رسیده است.مجموع خطوط واگذار شده یا منصوبه براساس آخرین گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات ۱۵۰ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۴۳۹ شماره بوده که از این تعداد ۷۸ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۶۱۷ شماره تا پایان شهریور سال جاری فعال بوده است.بنابراین ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به نسبت جمعیت ۹۸.۹ درصد شده است.تعداد مشترکان اپراتورهای موبایل ایرانآمارها نشان می‌دهد اپراتور اول ارتباطی با ۴۵ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۱ مشترک فعال تا پایان شهریور ۹۵ به ضریب نفوذ ۵۷.۲۵ درصدی رسیده است. که به نسبت خرداد ماه همین سال ۱.۲۳ درصد رشد ضریب نفوذ را نشان می‌دهد.این اپراتور از ۶۴ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۴۰۵ شماره واگذار شده، توانسته ۱۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۹۱ مشترک دائمی و ۳۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۹۰ مشترک اعتباری را دایری کند.اپراتور دوم ارتباطی هم با مجموع ۳۱ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۸۳۷ شماره دایری توانسته ضریب نفوذ ۳۹.۱۹ درصدی به نسبت جمعیت کشور به دست آورد و در رتبه دوم اپراتورهای فعال کشور از منظر مشترک فعال قرار گیرد.این اپراتور از مجموع خطوط واگذار شده، توانسته تا پایان شهریور سال جاری ۳۱۲ هزار و ۲۸۹ مشترک دائمی و ۳۰ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۴۸ مشترک اعتباری را دایری کند.آخرین اپراتور موبایل نیز با مجموع شش میلیون و ۶۱۳ هزار و ۸۴۵ سیم‌کارت فروخته شده، توانسته تنها یک میلیون و ۹۵۷ هزار و ۶۹۹ مشترک که متشکل از ۴۷ هزار و ۲۳۰ دائمی و یک میلیون و ۹۱۰ هزار و ۴۶۹ اعتباری و دیتا است را فعال کند.ضریب نفوذ این اپراتور به نسبت جمعیت ۲.۴۶ درصد است.کدام اپراتورهای در ترابردپذیری موفق بودندگزارش‌های آماری نشان می‌دهد که همراه اول، ایرانسل و رایتل از خرداد تا شهریور سال جاری به ترتیب ۱.۲۳ درصد و ۰.۳۵ درصد رشد و ۰.۲۷ درصد افت ضریب نفوذ داشته‌اند.سهم بازار کدام اپراتور بیشتر است؟سهم بازار اپراتورهای اول، دوم و سوم نیز تا پایان شهریور ماه سال جاری به ترتیب ۵۸، ۳۹.۵ و ۲.۵ درصد بوده است.سهم بازار این اپراتورها تا پایان خرداد به ترتیب ۵۷، ۴۰و ۳ درصد بوده است.کارنامه اپراتورها در طرح ملی ترابردپذیریبنابراین می‌توان نتیجه گرفت که تنها سهم بازار همراه اول در بازه زمانی که طرح مهمی چون ترابردپذیری اجرایی شده، افزایش یافته و دو اپراتور دیگر بنا به گزارش وزارت ارتباطات با افت سهم طی سه ماه مواجه شده‌اند.طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های موبایل با هدف ایجاد رقابت بین اپراتورهای تلفن همراه و حفظ نامبرینگ که جزو منابع ملی به حساب می‌آید از بیستم تیر ماه به صورت آزمایشی و در آستانه هفته دولت به صورت تجاری اجرایی شد.این طرح امکان جابجایی شماره تلفن همراه را در شبکه اپراتورهای مختلف می‌دهد به این صورت که اگر سیم‌کارت اپراتور A هم‌اکنون در دست شماست و از خدمات آن ناراضی هستید، می‌توانید آن را بدون هرگونه دغدغه‌ای به اپراتور B منتقل کنید.


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

فناوری شخصی
فناوری شخصی

آخرین اخبار

در غبار خویش
سمنان - ایرنا - کتاب «در غبار خویش» شامل گزیده اشعار عبدالله صالحی سمنانی است که به اهتمام حسن یعقوبی نگارش شده است.
زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران مشخص شد
تهران - ایرنا – سخنگوی شورای سیاستگذاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از نهایی شدن زمان برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی کشور خبر داد و گفت: نمایشگاه 4 تا 14 اردیبهشت 98 برگزار خواهد شد.
قصه گویان خوزستانی به بخش بین المللی جشنواره قصه راه یافتند
اهواز - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: 2 قصه ‌گوی خوزستانی به بخش بین ‌المللی بیست و یکمین جشنواره قصه گویی کانون راه یافتند.
پیوند میان ملت با شهدا و ولایت ناگسستنی است
ایلام - ایرنا - امام جمعه چرداول گفت: پیوند میان عموم مردم و شهدای والامقام و ولایت فقیه ناگسستنی است و روز به روز قوی تر می شود.
کولی گیری پور دنگ و فنگ در انزلی با حضور اهالی فرهنگ
انزلی-ایرنا-انجمن طرفداران توسعه انزلی و اهالی فرهنگ این شهر در آیینی با حضور ناشر، و طراح داستان از کتاب ' کولی گیری پور دنگ و فنگ' داریوش رمضانی رونمایی کردند.
قابلیت جدیدی به لایو استوری اینستاگرام اضافه شد
اینستاگرام قابلیت جدیدی را به پلت‌فرم خود افزوده است تا کاربران به هنگام انتشار لایواستریم ارتباط بیشتر و بهتری با مخاطبان خود داشته باشند.
شبی با ستاره ها
ایلام - ایرنا - نمی دانم در آخرین نجوای عاشقانه ات با معبود چه چیزی را زمزمه کردی که تو را از زمینیان جدا و به جمع افلاکیان گذاشت تا ما را به نظاره بنشینی ولی هرچه بود سخن از عشق بود و عشق بود و عشق!
پردیس سینمایی ساحل اصفهان افتتاح شد
اصفهان - ایرنا- پردیس سینمایی ساحل اصفهان عصر روز چهارشنبه با حضور شماری از مسوولان با 9 سالن سینمایی و یکهزار صندلی در این کلانشهر افتتاح شد.
اکران پرمخاطب‌ترین فیلم دهه 70
تهران - ایرنا - پربیننده‌ترین فیلم سینمایی دهه هفتاد در موزه سینمای ایران روی پرده می‌رود.
اوج‌گیری در نیمه نخست دهه 70؛ حذف در نیمه دوم
تهران - ایرنا- تغییر و تحولات در بخش فیلم‌های اول و دوم جشنواره فجر در دهه 70 نیز همچنان ادامه داشت، تحولاتی که از گسترده‌تر کردن این بخش شروع و تا حذف آن ادامه یافت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازیگران زن درکنار زوج مشهور تلویزیون- عکس
مهوش وقاری این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.
پروازهای فرودگاه شهدای سنندج لغو شد
سنندج - ایرنا - مدیرکل فرودگاه های استان کردستان گفت: به علت شرایط نامساعد جوی و کاهش دید افقی، پروازهای فرودگاه شهدای سنندج لغو شد.
خیران کشور 12 هزار میلیارد ریال به ساخت مدرسه کمک کردند
اراک - ایرنا - رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: خیران مدرسه ساز کشور 12 هزار میلیارد ریال در سال جاری برای ساخت، بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی کمک کردند.
واکنش ابتکار به حادثه آتش‌سوزی در مدرسه زاهدان
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نسبت به حادثه آتش‌سوزی مدرسه‌ای در زاهدان واکنش نشان داد.
قطاری که تهرانی‌ها را نیم ساعته به شمال می‌رساند
اتصال متروی تهران به آمل عنوان طرحی است که با عنوان گسترش خطوط ریلی مطرح شده،اما به گفته کارشناسان ذیربط، تحت این عنوان و در قالب بودجه‌های استانی توجیه‌پذیر نیست، این پروژه هزینه بالایی را به استان مازندران وارد کرده و چنانچه با بودجه استانی اجرایی شود فاقد توجیه اقتصادی است.
مسدود شدن بیش از 30 هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی